Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: εκδρομη στον Ολυμπο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/04/2007
    Μηνύματα
    3

    εκδρομη στον Ολυμπο

    Εκδρομή στον Όλυμπο



    Στις πλαγιές του Ολυμπίου, του βουνού των Θεών και στην θέση Κρεβάτια, η συντροφιά του outdoor shop-bris προσκαλεί όλους τους φίλους της φύσης στις 7-9 Σεπτέμβρη για να αποχαιρετίσουμε το καλοκαίρι. Με αυτοκινούμενο, τροχόσπιτο, αντίσκηνο ή διαμονή στο ορειβατικό καταφύγιο είσαστε όλοι ευπρόσδεκτοι.
    Κατά την διάρκεια του τριήμερου θα πραγματοποιηθούν εξορμήσεις στις ομορφιές του Ολυμπίου, ενημέρωση για το βουνό, τα μονοπάτια του τις ομορφιές και τα προβλήματα του από τους υπεύθυνους του καταφυγίου κυρίους Μαυριδη και Μαμουρη με προβολή slides και ενημέρωση για τα περιβαλλοντικά προβλήματα του πλανήτη μας από τον κύριο Αμοιριδη συνεργάτη του outdoor shop.

    Κατά την παραμονή στον χώρο απαγορεύετε η χρήση φωτιάς (ψήσιμο κ.λ.π.) , η συλλογή φυτών και λουλουδιών και κάθε παρέμβαση στον Εθνικό Δρυμό .
    Στους χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε η κατανάλωση προϊόντων που δεν προερχωντε από την κουζίνα του καταφυγίου.
    Σε όλους τους κλειστούς χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε το κάπνισμα.
    Η διανυκτέρευση στα 20 κρεβάτια του καταφυγίου στοιχίζεις 10 ευρώ.(θα τυρηθει σειρά προτεραιότητας στις κρατήσεις)
    Οι συμμετέχοντες στην εκδρομή δεν έχουν καμία υποχρέωση κατανάλωσης στο καταφύγιο, ή συνδρομής για την συμμετοχή.



    Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον κ.Αμοιριδη στο τηλ. 231 0 448115 ή στο www.bris.grb

  2. #2
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252

    Re: εκδρομη στον Ολυμπο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    Εκδρομή στον Όλυμπο
    Κατά την παραμονή στον χώρο απαγορεύετε η χρήση φωτιάς (ψήσιμο κ.λ.π.) , η συλλογή φυτών και λουλουδιών και κάθε παρέμβαση στον Εθνικό Δρυμό .
    Στους χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε η κατανάλωση προϊόντων που δεν προερχωντε από την κουζίνα του καταφυγίου.
    Σε όλους τους κλειστούς χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε το κάπνισμα.
    Οι συμμετέχοντες στην εκδρομή δεν έχουν καμία υποχρέωση κατανάλωσης στο καταφύγιο, ή συνδρομής για την συμμετοχή.
    1. 7-9 Σεπτεμβρίου στο βουνό με αντίσκηνο (ας πούμε) και χωρίς φωτιά;;; Παγώσαμε
    2. Χωρίς ένα bbq; Θα φάμε ο ένας τον άλλον
    3. Δεν μας βλέπω να "πατάμε" στο καταφύγιο.... θα φάμε πόρτα
    4. Imagine this... Έξω βροχή όλα μούσκεμα κι εσύ έξω από την πόρτα του καταφύγιου να καπνίζεις... Άραγε επιτρέπεται το κάπνισμα έξω από το καταφύγιο (ενώ η φωτιά όχι) κι όχι μέσα;
    5. Φυσικά δεν έχουν υποχρέωση κατανάλωσης στο καταφύγιο... αλλά προϊόντων που προέρχονται από την κουζίνα του. Αν θέλουν να μπουν στο καταφύγιο...

    Και μην μου πείτε σας παρακαλώ για τις φωτιές στα δάση κτλ... δόξα τον Θεό το χωριό μου είναι ορεινό και έχω κάνει στο βουνό ουκ ολίγα ξενύχτια και bbq. Ποτέ δεν πήραμε φωτιά. Απλά πάντα έχουμε το νου μας, φροντίζουμε να την σβήνουμε καλά πριν φύγουμε και να μην την βάζουμε δίπλα σε δέντρα, ξερά κτλ αλλά σε κανα ξέφωτο να μην έχει κοντά να πάρει.

  3. #3

    Re: εκδρομη στον Ολυμπο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami

    Στους χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε η κατανάλωση προϊόντων που δεν προερχωντε από την κουζίνα του καταφυγίου.


    φανταζομαι οτι το κ@λοχαρτο θα παει με το κομματι !!!!


    εαν παρω μεγαλη ποσοτητα θα εχω καποια εκπτωση???

    αποδειξη θα παρω ή δε χρειαζετε?




    .......ε ρε κατι λαμογια!!!!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: εκδρομη στον Ολυμπο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    Εκδρομή στον Όλυμπο

    .....
    Κατά την παραμονή στον χώρο απαγορεύετε η χρήση φωτιάς (ψήσιμο κ.λ.π.) , η συλλογή φυτών και λουλουδιών και κάθε παρέμβαση στον Εθνικό Δρυμό .
    Στους χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε η κατανάλωση προϊόντων που δεν προερχωντε από την κουζίνα του καταφυγίου.
    Σε όλους τους κλειστούς χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε το κάπνισμα.
    Η διανυκτέρευση στα 20 κρεβάτια του καταφυγίου στοιχίζεις 10 ευρώ.(θα τυρηθει σειρά προτεραιότητας στις κρατήσεις)
    Οι συμμετέχοντες στην εκδρομή δεν έχουν καμία υποχρέωση κατανάλωσης στο καταφύγιο, ή συνδρομής για την συμμετοχή.



    Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον κ.Αμοιριδη στο τηλ. 231 0 448115 ή στο www.bris.grb
    Το κλάσιμο επιτρέπεται;

    Κι αυτό το "απαγορεύετε".... βγάζει μάτι, εκτός αν το απαγορεύουμε εμείς που θα "πάμε"

    Επίσης....
    Στους χώρους του καταφυγίου απαγορεύετε η κατανάλωση προϊόντων που δεν προερχωντε από την κουζίνα του καταφυγίου.
    και
    Οι συμμετέχοντες στην εκδρομή δεν έχουν καμία υποχρέωση κατανάλωσης στο καταφύγιο, ή συνδρομής για την συμμετοχή.
    Άσε.... Άμα είναι έτσι μένω νηστικός σπιτι μου....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/04/2007
    Μηνύματα
    3
    Αγαπητοί κύριοι μπορεί με την κουλτούρα σας και την δική σας συμπεριφορά να είναι περίεργο σε κάποιο ορειβατικό καταφύγιο να έχεις την δυνατότητα να καθίσεις όλη την ήμερα χωρίς να έχεις καμιά υποχρέωση, άλλα συγνώμη δεν θα σας επιτρέψουμε να βγάλετε τα κεφτεδακια της μαμάς σας επειδή ισάστε μέχρι το μεδούλι τζαμπατζιδες.
    Επίσης αν σας αρέσει να μυρίζεται τις κλανιές σας θα ήθελα να σας πληροφορήσω ότι αυτό αρέσει σε όλα τα ζώα πολύ περισσότερο στα ερπετά.

    Το μόνο που με στεναχωρεί στην όλη υπόθεση είναι ότι εντελώς καλοπροαίρετα ανέβασα την ανακοίνωση για να περάσουμε όλοι καλά χωρίς να απαιτώ ή θέλω τίποτα παραπάνω από αυτά που έχει θεσπίσει εδώ και χρόνια η ορειβατική ομοσπονδία για όλα τα καταφύγια της Ελλάδας, και η ανακοίνωση αυτή έγινε αντικείμενο .....


    σας ευχαριστώ

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    δεν θα σας επιτρέψουμε να βγάλετε τα κεφτεδακια της μαμάς σας
    Ευτυχώς φιλαράκι, γιατί η μάνα μου κάνει εντελώς μάπα κεφτέδες !!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    Αγαπητοί κύριοι μπορεί με την κουλτούρα σας και την δική σας συμπεριφορά να είναι περίεργο σε κάποιο ορειβατικό καταφύγιο να έχεις την δυνατότητα να καθίσεις όλη την ήμερα χωρίς να έχεις καμιά υποχρέωση, άλλα συγνώμη δεν θα σας επιτρέψουμε να βγάλετε τα κεφτεδακια της μαμάς σας επειδή ισάστε μέχρι το μεδούλι τζαμπατζιδες.
    Επίσης αν σας αρέσει να μυρίζεται τις κλανιές σας θα ήθελα να σας πληροφορήσω ότι αυτό αρέσει σε όλα τα ζώα πολύ περισσότερο στα ερπετά.

    Το μόνο που με στεναχωρεί στην όλη υπόθεση είναι ότι εντελώς καλοπροαίρετα ανέβασα την ανακοίνωση για να περάσουμε όλοι καλά χωρίς να απαιτώ ή θέλω τίποτα παραπάνω από αυτά που έχει θεσπίσει εδώ και χρόνια η ορειβατική ομοσπονδία για όλα τα καταφύγια της Ελλάδας, και η ανακοίνωση αυτή έγινε αντικείμενο .....


    σας ευχαριστώ
    Σας ζητούμε ταπεινά συγνώμη που δεν θα μπορέσουμε να έρθουμε και να δούμε ορειβατική ελίτ της Ελλάδας....

    Επίσης σας ευχαριστούμε που μας ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ να περάσουμε μια μέρα στο ΔΙΚΟ μας βουνό...

    Τα κεφτεδάκια της μαμάς μας καλά θα κάνετε να τα σέβεστε περισσότερο και να βγάλετε τον ανόητο κομπλεξισμό σας από μέσα σας....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    ...άλλα συγνώμη δεν θα σας επιτρέψουμε να βγάλετε τα κεφτεδακια της μαμάς σας επειδή ισάστε μέχρι το μεδούλι τζαμπατζιδες....
    Το μόνο που με στεναχωρεί στην όλη υπόθεση είναι ότι εντελώς καλοπροαίρετα ανέβασα την ανακοίνωση για να περάσουμε όλοι καλά χωρίς να απαιτώ ή θέλω τίποτα παραπάνω από αυτά που έχει θεσπίσει εδώ και χρόνια η ορειβατική ομοσπονδία ....


    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    ...η συντροφιά του outdoor shop-bris ........
    Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον κ.Αμοιριδη στο τηλ. 231 0 448115 ή στο www.bris.gr....



    συγγνωμη κιολας που δεν θα συνδραμουμε στο μαγαζι...



    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #9
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ami
    Αγαπητοί κύριοι μπορεί με την κουλτούρα σας και την δική σας συμπεριφορά να είναι περίεργο σε κάποιο ορειβατικό καταφύγιο να έχεις την δυνατότητα να καθίσεις όλη την ήμερα χωρίς να έχεις καμιά υποχρέωση.....


    ευτυχώς γιατί στη δικιά μας κουλτούρα η υποχρέωση δεν είναι τα χρήματα αλλά η ομαδικότητα

    αν και πιστεύω πως και ο απλός κόσμος του βουνού την ίδια άποψη έχει

    άσχετα με τα λαμόγια που εκμεταλλεύονται το ψώνιο του καθενός


    και το νου σας μη πιάσουν βροχές και πνίξετε κανένα φουκαρά
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  10. #10
    Θελω απλα να πω οτι ειναι λιγο ασχημο να αποπαιρνουμε τοσο εντονο μια προταση ενος νεου χρηστη γιατι ερχομαι κι εγω στη θεση του και δε θα ειχα το θαρρος να ξαναστειλω κατι.Αν δεν μας αρεσει μια ιδεα μπορουμε να την απορριψουμε και με διαφορετικο τροπο.Δεν μπορουμε να ξερουμε ειδικα εμεις οι νεοι σε τι στυλ ειναι ακριβως οι εκδρομες σας.Αυτα ειχα να πω συγνωμη αν σας κουρασα!
    Πωλουνται προστατευτικα καγκελα κινητηρα!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101820

  11. #11
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Άρχισε η κεφτεδοαπαγόρευση?
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  12. #12
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Άρχισε η κεφτεδοαπαγόρευση?
    Γιατι το κλασιμο που το βαζεις? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
    Θελω απλα να πω οτι ειναι λιγο ασχημο να αποπαιρνουμε τοσο εντονο μια προταση ενος νεου χρηστη γιατι ερχομαι κι εγω στη θεση του και δε θα ειχα το θαρρος να ξαναστειλω κατι.Αν δεν μας αρεσει μια ιδεα μπορουμε να την απορριψουμε και με διαφορετικο τροπο.Δεν μπορουμε να ξερουμε ειδικα εμεις οι νεοι σε τι στυλ ειναι ακριβως οι εκδρομες σας.Αυτα ειχα να πω συγνωμη αν σας κουρασα!

    δεν εχει σχεση ο post counter με τις πιπες!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  14. #14
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
    Θελω απλα να πω οτι ειναι λιγο ασχημο να αποπαιρνουμε τοσο εντονο μια προταση ενος νεου χρηστη γιατι ερχομαι κι εγω στη θεση του και δε θα ειχα το θαρρος να ξαναστειλω κατι.Αν δεν μας αρεσει μια ιδεα μπορουμε να την απορριψουμε και με διαφορετικο τροπο.Δεν μπορουμε να ξερουμε ειδικα εμεις οι νεοι σε τι στυλ ειναι ακριβως οι εκδρομες σας.Αυτα ειχα να πω συγνωμη αν σας κουρασα!
    προσεξε τη διαφορα του πρωτου ποστ (ευγενικο, αν και πουλαει προιον(τα)) και μετα, ερχεται με το δευτερο που, σαν την αγελαδα ριχνει μια κλωτσια στον τενεκε με το γαλα, γινεται επιθετικος, αποτομος, απολυτος, χωρις ΙΧΝΟΣ συζητησης.
    μπορει να μοιαζει με τον.... giorgalis (!!!!), αλλα δεν νομιζω οτι μοιαζει με των υπολοιπων τα 1α ποστς!


    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  15. #15
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
    Θελω απλα να πω οτι ειναι λιγο ασχημο να αποπαιρνουμε τοσο εντονο μια προταση ενος νεου χρηστη γιατι ερχομαι κι εγω στη θεση του και δε θα ειχα το θαρρος να ξαναστειλω κατι.Αν δεν μας αρεσει μια ιδεα μπορουμε να την απορριψουμε και με διαφορετικο τροπο.Δεν μπορουμε να ξερουμε ειδικα εμεις οι νεοι σε τι στυλ ειναι ακριβως οι εκδρομες σας.Αυτα ειχα να πω συγνωμη αν σας κουρασα!
    Μας κάλεσε για να πληρώσουμε?




    Να καλέσω κι εγώ, έτσι.
    Και να βάλω και τους όρους μου,
    να βάλω και τα απαγορεύεται μου,
    να κάνω και την διαφήμιση μου,
    να μην δώσω τίποτα,
    και να βγάλω κιόλας.

    ΤΕΛΛΛΟΣ
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2010, 11:59
  2. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2010, 05:25
  3. Κρητικοί - εκδρομή στον Ομαλό (16/6/2010)
    από stamzx10 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2010, 05:20
  4. κυριακάτικη ορειβασία στον ολυμπο!
    από LARISEOS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2009, 17:33
  5. Off-road εκδρομή στον Λάδωνα.
    από KaTaNaS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2008, 22:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF