Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Ενας στους διακοσιους.

  1. #1
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062

    Ενας στους διακοσιους.

    Κυριακη βραδυ 9-9-2007.Γυρναω απο Λουτρακι καβαλα στο Γιαμαχακι μου το πενηνταρακι το σκουτερακι (YAMAHA WHY ) γυρω στις 9,15 και επειδη εχει πιαστει ο κ@λος μου 1 ωρα πανω στο σκουτερακι λεω μετα απο 65 χιλιομετρα,να κανω σταση αμεσως μετα τα διοδια της Ελευσινας προς Αθηνα για λιγη ξεκουραση.Οπως καθομαι διπλα στο μηχανακι λεω μεσα μου.Δεν πιανεις το μετρημα ετσι για χαβαλε να δεις ποσα αμαξια και ποσες μηχανες περνανε τα διοδια?
    Ε λοιπον μετα απο λιγα λεπτα μετρημα εβγαλα το αποτελεσμα.ΧΙΛΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΕΝΤΕ (ΝΑΙ -5- ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ) μοτοσυκλεττες.Σημειωτεον οτι ο καιρος σημερα ηταν πολυ καλος και προσφεροταν για εκδρομη-μπανιο-βολτα.Μ επιασε απογοητευση.Μηπως οι περισσοτεροι εδω μεσα και εξω απο δω εχουμε τις μοτο για μοστρα παρα για ταξιδια?Μηπως προτιμαμε το αμαξακι και την μοτο την εχουμε μονο για την καφετερια?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
    Πεστε βρε παιδια καμμια γνωμη,γιατι αυτο που μετρησα (και το εχω κανει κι αλλες φορες με παρεμφερες αποτελεσμα) ειναι αποκαρδιωτικο.ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ?
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  2. #2
    Απάντησες μόνος την ερώτησή σου φίλε μου...Βέβαια παίζει απλώς να έτυχε και να μην περνάει κανείς αλλά μη ξεχνάς οτι ειναι αρχές Σεπτεμβρίου οι περισσότεροι εχουν γυρίσει από διακοπές και είναι αφραγγοι.

  3. #3
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
    Απάντησες μόνος την ερώτησή σου φίλε μου...Βέβαια παίζει απλώς να έτυχε και να μην περνάει κανείς αλλά μη ξεχνάς οτι ειναι αρχές Σεπτεμβρίου οι περισσότεροι εχουν γυρίσει από διακοπές και είναι αφραγγοι.
    Μα αυτο θα ισχυει για ολους.οχι μονο για τους μοτοσυκλετιστες
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Εννοώ ότι στο πρώτο σκέλος της ερώτησης σου απάντησες μόνος σου.Η πλειοψηφία έχει τις μηχανές για να το παίζει μούρη στη καφετέρια και να πηγαίνει για δουλειά.Ολα τα υπόλοιπα τα κάνει μέ κουτί

  5. #5
    καλα ρε θηριο σταματησες να ξεκουραστεις απο την οδηγηση κ μετρησες χιλια αυτοκίνητα!!!!

    μετα ποση ωρα εκατσες να ξελαμπικαρεις κ να ξανα οδηγησεις???

    εγω μαλλον θα λιποθυμούσα μετα τα 500κατι!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
    Εννοώ ότι στο πρώτο σκέλος της ερώτησης σου απάντησες μόνος σου.Η πλειοψηφία έχει τις μηχανές για να το παίζει μούρη στη καφετέρια και να πηγαίνει για δουλειά.Ολα τα υπόλοιπα τα κάνει μέ κουτί

    Αμα ειναι ετσι τοτε να παμε ολοι στο γερο- διαολο.Τι καθομαστε τοτε στα διαφορα FORUM και βγαζουμε τα λυσσακα μας για το ποια μηχανη ειναι ετσι ,ποια αλλιως,ποια καλυτερη ποια χειροτερη,αφου η κυρια ουσια του μοτοσυκλετισμου ειναι το ταξιδι και τα χιλιομετρα,ενω εχουμε γινει μεταφορικα και ουσιαστικα σκυλακια του καναπε???????
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    καλα ρε θηριο σταματησες να ξεκουραστεις απο την οδηγηση κ μετρησες χιλια αυτοκίνητα!!!!

    μετα ποση ωρα εκατσες να ξελαμπικαρεις κ να ξανα οδηγησεις???

    εγω μαλλον θα λιποθυμούσα μετα τα 500κατι!


    ΗΤΑΝ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  8. #8
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: Ενας στους διακοσιους.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
    Κυριακη βραδυ 9-9-2007.Γυρναω απο Λουτρακι καβαλα στο Γιαμαχακι μου το πενηνταρακι το σκουτερακι (YAMAHA WHY ) γυρω στις 9,15 και επειδη εχει πιαστει ο κ@λος μου 1 ωρα πανω στο σκουτερακι λεω μετα απο 65 χιλιομετρα,να κανω σταση αμεσως μετα τα διοδια της Ελευσινας προς Αθηνα για λιγη ξεκουραση.Οπως καθομαι διπλα στο μηχανακι λεω μεσα μου.Δεν πιανεις το μετρημα ετσι για χαβαλε να δεις ποσα αμαξια και ποσες μηχανες περνανε τα διοδια?
    Ε λοιπον μετα απο λιγα λεπτα μετρημα εβγαλα το αποτελεσμα.ΧΙΛΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΕΝΤΕ (ΝΑΙ -5- ΚΑΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ) μοτοσυκλεττες.Σημειωτεον οτι ο καιρος σημερα ηταν πολυ καλος και προσφεροταν για εκδρομη-μπανιο-βολτα.Μ επιασε απογοητευση.Μηπως οι περισσοτεροι εδω μεσα και εξω απο δω εχουμε τις μοτο για μοστρα παρα για ταξιδια?Μηπως προτιμαμε το αμαξακι και την μοτο την εχουμε μονο για την καφετερια?ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
    Πεστε βρε παιδια καμμια γνωμη,γιατι αυτο που μετρησα (και το εχω κανει κι αλλες φορες με παρεμφερες αποτελεσμα) ειναι αποκαρδιωτικο.ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ?
    αν ειχες κάτσει το πρωϊ θα ειχες μετρήσει περισοτερες.....


    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  9. #9
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.062

    Re: Re: Ενας στους διακοσιους.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    αν ειχες κάτσει το πρωϊ θα ειχες μετρήσει περισοτερες.....


    Οπως εγραψα και στην αρχη το εχω ξανακανει και αλλες φορες.ΠΟΤΕ- ΜΑ- ΠΟΤΕ η αναλογια δεν ξεπερασε το 5% ΟΤΙ ΩΡΑ και να το μετρησα και παντα σε ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  10. #10
    Καλά τα λες,δεν έχεις και άδικο...από την άλλη όμως υπάρχουν και 1-2 λόγοι αποτρεπτικοί στην επιλογή της μηχανής,πχ να πάρεις και κάποιον άλλο μαζί σου που φοβάται τις μηχανές/δεν έχει εξοπλισμό για δικάβαλο ταξιδάκι,να πάρεις μαζί την παρέα οι οποίοι δεν έχουν μηχανές και να συμβάλλετε όλοι στα έξοδα...βέβαια μέχρι ενός σημείου τα παραπάνω...γιατί η μηχανή είναι

  11. #11
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
    Απάντησες μόνος την ερώτησή σου φίλε μου...Βέβαια παίζει απλώς να έτυχε και να μην περνάει κανείς αλλά μη ξεχνάς οτι ειναι αρχές Σεπτεμβρίου οι περισσότεροι εχουν γυρίσει από διακοπές και είναι αφραγγοι.




    βαλε και το βασικοτερο τη μεγαλη διαφορα στο ποσοστο καρου-μοτο



    + ολα αυτα που παρκαρουν στο Μπουρναζι
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  12. #12
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Fireball400
    Καλά τα λες,δεν έχεις και άδικο...από την άλλη όμως υπάρχουν και 1-2 λόγοι αποτρεπτικοί στην επιλογή της μηχανής,πχ να πάρεις και κάποιον άλλο μαζί σου που φοβάται τις μηχανές/δεν έχει εξοπλισμό για δικάβαλο ταξιδάκι,να πάρεις μαζί την παρέα οι οποίοι δεν έχουν μηχανές και να συμβάλλετε όλοι στα έξοδα...βέβαια μέχρι ενός σημείου τα παραπάνω...γιατί η μηχανή είναι
    Ναι, μου χει τύχει πολλές φορές με μη-μηχανόβιους φίλους μου να θέλουμε να πάμε mini ταξιδάκι και έτσι να μαζευόμαστε σ' ενα κουτί ολοι μαζί.
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  13. #13
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
    Ναι, μου χει τύχει πολλές φορές με μη-μηχανόβιους φίλους μου να θέλουμε να πάμε mini ταξιδάκι και έτσι να μαζευόμαστε σ' ενα κουτί ολοι μαζί.




    εμενα καλυτερα να μη μου τυχει
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  14. #14
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
    εμενα καλυτερα να μη μου τυχει
    Να δεις ομως κάτι ταξιδάκια που κάνω με το Μανώλη πάνω στα βουνά με τις υπέροχες παπάρες μας :a07: :a07:
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379

    Re: Re: Ενας στους διακοσιους.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    αν ειχες κάτσει το πρωϊ θα ειχες μετρήσει περισοτερες.....



    Συμφωνώ,το βράδυ οι μηχανές είναι λιγότερες στην εθνική.Την ημέρα βλέπεις καλύτερα και
    γυρίζοντας νωρίς γλυτώνεις και το πήξιμο.
    Το πρωί στα διόδια είδαμε πάρα πολλές μηχανές και σούζες.
    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ένας στους τρείς ...
    από road spirit στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2009, 18:03
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2008, 15:02
  3. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2004, 22:56
  4. μπαίνει ένας τύπος λιώμα
    από afrotwin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2003, 23:20
  5. Ένας τύπος πηγαίνει μια μέρα σε ένα μπαρ
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2003, 08:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF