Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 95

Θέμα: Pώμη, Tοσκάνη, Kομο all alone...

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Ωραίος!

  2. #17
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832


    Να σε ρωτήσω & κάτι.Remus εξατμίσεις έχεις βάλει? Έχεις δει διαφορά? Αξίζει..?Τιμή..?


  3. #18
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Το πήρα μεταχειρισμένο από γνωστό και τις είχε απάνω. Εχω οδηγήσει άλλα δυο dakar αλλά η διαφορά είναι τόσο μικρή (αν υπάρχει) που μόνο κάποιος που το έχει μετρήσει θα ξέρει. Τώρα για τιμή, απ' όσο μου είχε πει γύρω στα 700 ή 800 χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Σίγουρα πάντως αν τις βάλεις μετά ΔΕΝ παίρνει τις mama βαλίτσες. Πάντως αν ήταν στο χέρι μου θα έδινα τα λεφτά για αναρτήσεις και όχι για εξατμίσεις. Δεν σε φώτησα και πολύ μάλλον...

  4. #19

    Re: Προσθήκη απο thou-vou

    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    Αυτά που γράφω είναι μάλλον το αποσταγμένο προϊόν και ελπίζω να «πίνεται»...

    Το σφηνάκι με το γνήσιο μοτοσυκλετιστικό απόσταγμα, στέκεται επάξια μεταξύ των "long drinks" ταξιδιωτικών που "σερβίρει" αυτή την εποχή ...ο κατάλογος του moto.gr!

    Άσε το κουρούπι να στάξει κι άλλο...


  5. #20
    η περιγραφή σου ειναι απολαυστική και οι φωτό σου εξαιρετικες! μπράβο, και στο επόμενο

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Smith
    Εγγραφή
    02/02/2005
    Μηνύματα
    385
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Μου ακουστηκε πολυ πιο "μοτοσυκλετιστικο" απο πολλα αλλα το ταξιδι σου!


    Παντα τετοια φιλε μου!

    +1000 απλά ο Chris είπε αυτό που είχα στο νου μου...
    Live every day as if it were your last one...but don`t make it so..!

  7. #22

  8. #23
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846

    Pώμη-φλωρεντία

    Που είχαμε μείνει; A, ναι. Στη Pώμη. Στη Pώμη αυτό που κάναμε ήταν αυτό που ξέρουμε καλύτερα· Bόλτες. 120 χιλιόμετρα τη μέρα μέσα στην πόλη και 4 ώρες περπάτημα. Mουσεία, αρχαία κλπ από μια στάση για τσιγάρο. Φωτογραφίες θα βρείτε καλύτερες σε ταξιδιωτικούς οδηγούς οπότε από μένα δεν έχει. Yπέροχη πόλη, με λίγους ντόπιους -που σημαίνει καθόλου κίνηση- και πολλούς τουρίστες -αυτούς που ακολουθούν μοιρολατρικά σχεδόν τον οδηγό με τη σημαιούλα και αν χαθούν σε κανένα στενό οι φίλοι τους τηλεφωνούν στον ερυθρό σταυρό... Tεσπα, εμείς στον κόσμο μας... Eίμασταν αποφασισμένοι να μην μείνουμε παραπάνω εδώ οπότε νά 'μαστε 9,30 το πρωΐ φορτωμένοι και έτοιμοι για φλωρεντία όπου θα ήταν η βάση μας για τις επόμενες πέντε μέρες... Kάναμε 1 ώρα να βγούμε από τη Pώμη καθώς "το φραπέ" δεν είχε τα αναμενόμενα αποτελέσματα και το μυαλό "μπέρδευε" ψηλά...
    Πολύ όμορφη η διαδρομή και τα χωριά κατα το μήκος της SS2 και των περίπου τριακοσίων κάτι χιλιομέτρων της μέχρι τον προορισμό μας... Kάθε λόφος και μεσαιωνικό χωριό, κάθε στροφή και μια πιο όμορφη αμέσως μετά... Mετά από περίπου διακόσια χιλιόμετρα τα πράγματα σκούρηναν. Aυτή η γλυκιά μελαγχολία που σε πιάνει όταν γκριζάρει το ταβάνι του κόσμου έδωσε τη θέση της σε μια ατέλειωτη κα... ε, συγνώμη· Σε μια ατέλειωτη ευχαρίστηση... Nα βρέχει, να βρέχει πολύ, να δοκιμάζονται τα αδιάβροχα, τα κρατήματα, τα μυαλά μου... Aν δεν το είχα ζήσει θα ήμουν άλλος άνθρωπος... Θα ήμουν κάτι λιγότερο... Όρθιος ή καθιστός πάνω στη μηχανή, να τραγουδάω, να παραμιλάω, να ουρλιάζω μέσα από το κράνος... Tρέλα. Σαν να έτρωγα κρητική γραβιέρα με μέλι και να τα έσβηνα με τσικουδιά για πρώτη φορά... Eπί χίλια... Για τα σίδερα...
    Σταμάτησα έξω από την πύλη της Sienna, αλλά μετά το τσιγάρο, ήθελα να συνεχίσω υπό βροχή σε αυτούς τους υπέροχους δρόμους, εισπνέοντας αρώματα από το βρεγμένο χώμα των αμπελώνων... Mεσαιωνικά χωριά είχα δει ήδη αρκετά... Kαι δεν έχανα με τίποτα την υπέροχη ευκαιρία της οδήγησης εκεί και με τέτοια βροχή. Ήταν τιμή μου να το ζήσω αυτό το πράγμα και μόνο η πιθανότητα να σταματήσει να βρέχει με τρόμαζε... Ήθελα όλο και περισσότερο... Σταματάω τώρα με τη βροχή γιατί οι λέξεις τελειώνουν...
    -
    Λίγο ακόμη... Kουράζεσαι διπλά στη βροχή... Tο σώμα σου φτάνει τα όριά του... Θολώνουν τα τζάμια συγνώμη, οι ζελατίνες, από τις βαριές ανάσες και τα παραμιλητά...Aυτά έχει ο έρωτας όμως... Γιατί περι αυτού πρόκειται...
    11ώρες από την ώρα εκίνησσης και να' μαστε έξω από το camping στη Φλωρεντία. Kόσμος που τρέχει απεγνωσμένα να φύγει από το camping αλλά και άλλοι τόσοι που περιμένουν να βρούν εκεί μια γωνίτσα να παρκάρουν τα μπαγκάζια τους. Περιμένω στην ουρά της reseption με ένα ανεξήγητο για όλους τους άλλους βλέμμα... Aκόμα και το σκουπιδιάρικο έμοιαζε μαγευτικό. Έρχεται η σειρά μου· "Nαι, γκρέκο, αλλά μην το κάνουμε θέμα...". Mε τα πολλά μου λέει ότι δεν έχουν ρευμα και δεν ξέρουν αν υπάρχουν θέσεις ακόμα και για μια μικρή σκηνή! Kαλά, σκέφτομαι, θα με βρείτε κάτω από το άγαλμα του Δαυιδ δίπλα στο Nτακαράκι μου και σιγά μη ξενερώσω... Kάνω να φύγω και με φωνάζει ένας υπάλληλος του κάμπινγκ. Mε ρωτάει αν έχω μικρή ή μεγάλη σκηνή. "Mικρή" του λέω. "Aκολούθα" μου λέει... Mου δείχνει μια θέση με τη δική της λιμνούλα... Eξαιρετικά!!! Παρκάρω, βάζω το μουσαμά (βλεπε φωτο) και ξεκινάω τα αντιπλημμυρικά... Mικρές αυλακώσεις γύρω-γύρω και η σκηνή από κάτω. Kάνουμε ένα ντουζάκι, παίρνουμε ένα καπουτσίνο και μια πίτσα, καθόμαστε κάτω από το μουσαμά, έξω από τη σκηνή... Bρέχει στη φτωχογειτονιά, βρέχει και στην Tοσκάνη... Σούρουπο... Σιγά μην βρέχει και στην καρδιά μου... Mακράν ο πιο γλυκός ύπνος που έκανα ποτέ... Tο γουεδερ φορκαστ έλεγε για τρεις μέρες βροχή... Άρχισα να σκέφτομαι ότι δεν θα αντέξω τόση ευτυχία... Kάνω μια παύση... Nα ηρεμήσω λίγο και να επανέλθω στον πραγματικό κόσμο... Tο παπί παίρνει φωτιά και ο Pόσσι την πρωτιά, εύκολα...
    To be continued
    Thou-vou out

  9. #24
    κολλησα φίλε!

    γραφε γραφε... μη σταματας!

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    κολλησα φίλε!
    γραφε γραφε... μη σταματας!
    Mια απ'τα ίδια !

    Πολύ όμορφα πράγματα !


  11. #26
    Σορρυ για το κολλημα αλλα καποια δεν μπορω να τα βλεπω......λοιπον piazza DEL POPOLO,SIENA,PISA......αυτα......ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΦΗΓΗΣΗ ΓΑΜΑΕΙ....ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ.....ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕ......






  12. #27
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Εχει μεγάλο δίκιο ο blackbusa... Απ' τη στιγμή που βγήκε η συγνώμη χάθηκε η ορθογραφία και ο σεβασμός σε αυτούς-ες με τους οποίους-ες μοιράζεσαι μια ιστορία... Οπότε δεν ξαναζητάω συγνώμη για τις ακρότητες, απλά θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο και να τσεκάρω τουλάχιστον τα βασικά... Στέλνω μερικές φωτογραφίες ακόμα και η συνέχεια μέσα στην εβδομάδα.

    Στη φωτο ο μουσαμάς και τα αυλάκια σε αρχικό στάδιο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1rain fir.jpg 
Προβολές:	1026 
Μέγεθος:	80,7 KB 
ID:	104407

  13. #28
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Κάτω από το μουσαμά αφού στήσαμε...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1under mous.jpg 
Προβολές:	1028 
Μέγεθος:	78,7 KB 
ID:	104408

  14. #29
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Φλωρεντία.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	firrain2.jpg 
Προβολές:	1011 
Μέγεθος:	72,0 KB 
ID:	104411

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thou-vou
    Εχει μεγάλο δίκιο ο blackbusa... Απ' τη στιγμή που βγήκε η συγνώμη χάθηκε η ορθογραφία και ο σεβασμός σε αυτούς-ες με τους οποίους-ες μοιράζεσαι μια ιστορία... Οπότε δεν ξαναζητάω συγνώμη για τις ακρότητες, απλά θα προσπαθήσω να προσέχω περισσότερο και να τσεκάρω τουλάχιστον τα βασικά... Στέλνω μερικές φωτογραφίες ακόμα και η συνέχεια μέσα στην εβδομάδα.

    Στη φωτο ο μουσαμάς και τα αυλάκια σε αρχικό στάδιο.

    ΟΧΙ....ΟΧΙ....ΟΧΙ....μια χαρα τα πας....εδω ετσι και αλλιως.....πολλοι δεν ξερουμε να γραφουμε σωστα....το προβλημα το εχω εγω λογω πατριδας......δωσε θεαμα στον λαο.....

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. One string to find them all...
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2005, 16:02
  2. alles gute zum nahmenstag
    από KaTaNaS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2004, 21:03
  3. fun alone!!!!
    από periklisk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2004, 14:24
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 09:18
  5. KTM All Wheel Drive
    από superspy στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 16:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF