Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2005
    Μηνύματα
    12

    Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά

    Γεια σας
    Εχω το fazer 600 03 , το πήρα πρίν λίγο καιρό και έχω το παρακάτω πρόβλημα,
    Όταν είμαι ρελαντί και ανάψω τα φώτα σβίνουν τα πάντα στο κοντερ και ξαναναβουν
    το ίδιο μου το κάνει όταν βάζω στο ρελαντί μεγάλη σκάλα και όταν το βάζω μπροστά.
    Οταν το μηχανάκι έχει στροφές δεν το κάνει αυτό, μάλιστα χτές με άφισε για λίγο τελείως από φώτα.
    Έχεις κανείς καμοία ιδέα για αυτό??
    ευχαριστώ Παναγιώτης.

  2. #2
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392

    Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρικά

    Αρχικά δημιουργήθηκε από psbabilh
    Γεια σας
    Εχω το fazer 600 03 , το πήρα πρίν λίγο καιρό και έχω το παρακάτω πρόβλημα,
    Όταν είμαι ρελαντί και ανάψω τα φώτα σβίνουν τα πάντα στο κοντερ και ξαναναβουν
    το ίδιο μου το κάνει όταν βάζω στο ρελαντί μεγάλη σκάλα και όταν το βάζω μπροστά.
    Οταν το μηχανάκι έχει στροφές δεν το κάνει αυτό, μάλιστα χτές με άφισε για λίγο τελείως από φώτα.
    Έχεις κανείς καμοία ιδέα για αυτό??
    ευχαριστώ Παναγιώτης.
    τελικά φίλε δεν σε βοήθησε ΚΑΝΕΝΑ ΡΕΜΑΛΙ εδώ μέσα ε?

    ΡΕΕΕΕΕΕΕ ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕ το παιδί θέλει βοήθεια...

    Εγώ φίλε δυστιχώς ντεν ξερει..πήγαινε σε ένα μάστορα να σου πεί ακριβώς τί έχει
    Chris

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2009
    Μηνύματα
    3
    τελικα εβγαλες ακρη τι ειναι αυτο το προβλημα γιατι μου το κανει κ εμενα...αν γνωριζεις απαντησε σε παρακαλω. ευχαριστω πολυ.

  4. #4
    σε μένα που έχω το ίδιο μηχανάκι το πρόβλημα ήταν από το διακόπτη
    ρίξε λίγο σπρέι καθαριστικό και νομίζω θσ στρώσει

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2009
    Μηνύματα
    3
    εννοεις φιλε μου τον διακοπτη της κλειδαριας η τον διακοπτη για τα φωτα?ευχαριστω πολυ παντως για την αμεση απαντηση

  6. #6
    Εγώ πάντως θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στη μπαταρία σου, μπορεί να είναι στα τελευταία της, ή να θέλει μια καλή φόρτιση.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jimkont
    εννοεις φιλε μου τον διακοπτη της κλειδαριας η τον διακοπτη για τα φωτα?ευχαριστω πολυ παντως για την αμεση απαντηση
    Εννοώ τον διακόπτη για τα φώτα ...

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από psaxioti
    Εγώ πάντως θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στη μπαταρία σου, μπορεί να είναι στα τελευταία της, ή να θέλει μια καλή φόρτιση.
    αν έχει πρόβλημα μπαταρίας δεν θα πατάει καν μίζα...τι δουλειά έχει η μπαταράι για τις διακοπές στα ΄φώτα οεο

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2009
    Μηνύματα
    3
    παιδια θα ανοιξω τον διακοπτη να τον καθαρισω.μπαταρια δεν ειναι σιγουρα παντως.αμα το κανω θα σας πω αν τελικα ισχυει αλλιως βλεπουμε.yamaha καλο συνεργειο αθηνα καποιος?

  10. #10
    Φίλε καλησπέρα,
    εμένα όπως το περιγράφεις μου λέει ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε γεφυρώσει τα φώτα για να αναβουν και τα 2 στη μεσαια σκάλα και κάπου βραχυκύκλωσε την πλεξούδα! Πάνε το σε μηχανικό καλύτερα. Δύστηχώς δεν ξέρω κανένα στην Αθήνα. Δύσκολο να είναι από τη μόνωση του διακόπτη!
    2 young 2 die,
    2 old 2 rock n' roll

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BLACKGAS
    Φίλε καλησπέρα,
    εμένα όπως το περιγράφεις μου λέει ότι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είχε γεφυρώσει τα φώτα για να αναβουν και τα 2 στη μεσαια σκάλα και κάπου βραχυκύκλωσε την πλεξούδα! Πάνε το σε μηχανικό καλύτερα. Δύστηχώς δεν ξέρω κανένα στην Αθήνα. Δύσκολο να είναι από τη μόνωση του διακόπτη!
    Κάτι τέτοιο μου βρωμάει κ εμένα. Όταν ανοίγουν τα φώτα το σύστημα τραβάει πάρα πολύ ρεύμα ... (κάτι παρόμοιο είχα κάνει παλιά στο παπί, με τα φλας να ανάβουν αντί του πίσω θέσεως). Όποιος έκανε κάτι τέτοιο λογικά θα το έκανε με μια γέφυρα λίγο πριν το φανάρι, στις επαφές της λάμπας ή στη φίσα, μπορείς να ρίξεις μια ματιά εκεί πριν το πας στο μάστορα.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2013, 09:29
  2. Η παπια εχει προβλημα με τα ηλεκτρικα...
    από Panos1313 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2011, 15:34
  3. Προβλημα με τα "μανηταρια"μου!!!
    από GTZ750 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2005, 21:33
  4. Προβλημα με τα ΖΧ10
    από ireneepi στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF