Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: 2006-2007

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2007
    Μηνύματα
    0

    2006-2007

    2006.Δευτερα πρωί.Οι συνηθειες δεδομενες.Λιγη φρυγανια,λιγο τυρι,ενα ποτηρι χυμο.Κατεβαινω με το ασανσερ ,μπαινω στο αυτοκινητο και ολοταχως για την Αττικη Οδο.Στην εισοδο της η γνωστη….υπενθυμιση.’’Μεγαλες καθυστερησεις στις εξοδους 11,12….»Ετσι χωρις να το προσπαθησεις η νευρικοτητα κανει την εμφανιση της.Σφιγγεις το τιμονι,αλλαζεις συνεχως ραδιοφωνικους σταθμους,νιωθεις οτι αυτο το μεσο μεταφορας ειναι αυτη την στιγμη η μικρη σου φυλακη.Ακινητος στην ουρα,βλεπεις συχνα-πυκνα αναβατες με μοτοσυκλετες ολων των τυπων να περνουν και να χανονται στο βαθος του δρομου.Αλλα εσυ τους βλεπεις να χανονται στο βαθος του εθνικης οδου της προσωπικης τους ελευθεριας.Και σκεπτεσαι.’’Εγω που παντα ειχα μηχανες (εστω και παπακια ρε γαμωτο) τωρα πως εγινα ετσι».Και εκνευριζεσαι.Και μελαγχολεις.Και σκεπτεσαι πως τοτε 15 χρονια πριν χωρις δουλεια σταθερη ,χωρις λεφτα και το ειχες το μηχανακι σου.Και τωρα πηγες και επενδυσες σχεδον 35000 euro για ένα αυτοκινητο,στο οποιο δεν χρησιμοποιεις τις πραγματικες του δυνατοτητες ουτε στο 30%.Τοτε γιατι το πηρες:.Μηπως τελικα εγινες και εσυ ένα θυμα του «τι θα πει ο γειτονας η ο γνωστος»Όχι δεν εγινα ετσι,αλλα και παλι απαντηση δεν εχω.Εκει ακινητοποιημενος κοιταω γυρω μου τους υπολοιπους..κρατουμενους της Αττικης Οδου.Με αυτοκινητα αθλια,μετρια,εξαιρετικα,ολοι εκτιουν την ποινη της αποφασης τους.Διπλα σου βρισκεται τωρα ένα θηριωδες τζιπ.Πεντε χιλιαδες κυβικα,εξαιρετικες εκτος δρομου δυνατοτητες και ο ιδιοκτητης του ενας πενηνταρης που δειχνει ότι η τελευταια φορα που περπατησε ξημερωματα σε ένα βουνο ηταν πριν καν γεννηθουν πολλοι από εμας.Ακουει μουσικη,καθεται αμηχανος και βλεπει τον ‘’φτωχο»με το παπακι να περνα διπλα του και να εχει-τελικα-πολυ καλυτερη ποιοτητα ζωης….Και τελικα φθανεις στον προορισμο σου με εκεινη την στιφη γευση στο στομα σου.

    2007 ,εκει λιγο μετα το Πασχα.Η μυρωδια από τα μεταλλα των καινουργιων μοτοσυκλετων σου φερνει στο μυαλο παιδικες θυμισες.Το φρεσκο ψωμι Κυριακη πρωι στον κοντινο φουρνο,το τσουρεκι της μαμας….Χωρις να το παιδεψεις (αρκετα εχουμε παιδευτει ολοι)εχεις κλεισει μια μηχανη.ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.Δεν εχει νοημα η μαρκα,ο τυπος,τα 0-100 η τα 0-300.Εσυ ξερεις πως σε μερικες ημερες θα εχεις και παλι ΜΙΑ ΜΗΧΑΝΗ.Και ερχεται η ωρα.Ουσιαστικα δεν ακους τις κλασσικες οδηγιες του πωλητη.Εδω αναβουν τα φλας,εδώ η κορνα κλπ κλπ.Φορας το κρανος και ξεκινας.Φορας το κρανος….Ακομα θυμαμαι την εκπληξη του πωλητη όταν πριν ακομα κλεισω την μηχανη του ζητουσα να μου δειξει μερικα αξιοπιστα κρανη.’’Εισαι από τους λιγους.Εχουν δει τα ματια μου….Να αγοραζουν μηχανες 40αρηδες και με ουτε και εγω ξερω ποσους ιππους και κουβεντα για κρανος.Και να σκεπτομαι.Που πας ρε γαμωτο»
    Βγαινω στον δρομο.Και αποφασιζω να μην παω προς το σπιτι.Θα μπω μεσα στην Αττικη Οδο ρε γαμωτο.Και βλεπω τις πινακιδες.’’Μεγαλες καθυστερησεις στις εξοδους 11,12….»Τις ειδα ,αλλα δεν τις προσεξα.Πιανεις απαλα το τιμονι ,δεν ακους μουσικη απλα γιατι θελεις να ακους τον ηχο της μηχανης.Νιωθεις ότι πλεον και εσυ βρηκες τον δικο σου Παραδεισο.Αποφυλακιστηκες…Περνας πλεον ΕΣΥ τα αθλια,μετρια,εξαιρετικα αυτοκινητα και καπου εκει βρισκεις τον παλιο σου φιλο με το θηριωδες τζιπ.Νιωθεις την αναγκη να σταματησεις διπλα στο παραθυρο του.Εξαλλου εχετε μοιραστει αρκετα…Εχει το ιδιο υφος,ισως ακουει τον ιδιο ραδιοφωνικο σταθμο που επιμενει μεσα από ένα play list να παιζει την ιδια ωρα,τα ιδια τραγουδια.Και μια τρελλη σκεψη περνα από το μυαλο σου.Να του προτεινεις να σβησει την μηχανη του τζιπ ,να το κλειδωσει και να ερθει μαζι σου.Και την επομενη το πρωι να τον πας να το παρει από το σημειο που το αφησε.Εξαλλου την ιδια κινηση θα εχει.Αλλα παλι σκεπτεσαι ότι αυτά είναι τρελλα πραγματα.Το μονο που κανεις είναι να ευχεσαι να νιωσει και εκεινος την μυρωδια από τα καινουργια μεταλλα μιας μοτοσυκλετας…
    Καλη ημερα να εχετε ολοι….

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    καλος ορισες!

    ολα καλα ειναι και τα αμαξια και οι μοτοσυκλετες το καθενα για την περιπτωση που το χρειαζεσε

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Καλημέρα φίλε μου!
    Πολύ καλό το κείμενο σου αλλά και όλες οι σκέψεις σου. Σου εύχομαι να βρεις ότι είχες χάσει τόσο καιρό αλλά & ότι ζητάς από το νέο σου "Παράδεισο".
    Να είσαι πάντα υγιείς να τον χέραισε! Καλορίζικη η Νέα Ζωή!



  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2007
    Μηνύματα
    0
    Νεα ζωη...Πολυ ενδιαφερον και τελικα το νοημα των σκεψεων μου.Μια νεα ζωη...

  5. #5

  6. #6
    Καλημέρα και σε σένα, είναι ωραίο να ξεκινάς μια καινούργια ζωή ειδικά όταν νιώθεις ότι μόλις άρχισες να ζεις αυτό που είχες κρυμμένο μέσα σου !

    Χαίρομαι για σένα !


  7. #7
    +440!


    οταν περναω διπλα απο μποτιλιαρισμενα αυτοκινητα (ακομα κ με το Meewiagki!) φωναζω μεσα απτο κρανος μου ωσαν το τρελο....

    ειρ κοντισιον ε?

    ΝΑ!

    κ σιντι πλειερ ε?

    ΝΑ!

    κ τασακι ε?

    ΝΑ!

    κ ηλεκτρικα παραθυρα?

    ΝΑ!

    κ φυσικα πεθαινω στο γελιο μονος μου!


    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379
    Σωστή απόφαση,ξέφυγες απο την καθημερινή ζαλάδα της κίνησης,αποφυλακίστηκες!

    Καλά χιλιόμετρα!

    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Ωραιος.

  10. #10
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    welcome 35αρη!!!


    Το αυτοκινητο ειναι καλο
    ,η μηχανη καλυτερη...
    και καλυτερο απ ολα η διαθεση για ΖΩΗ...

    τα χεις και τα τρια,οποτε εισαι ΟΚ


    FANTACID

    Κατσε ρε συ,αν σ ακουσουν θα εχουν ΚΑΙ ψυχολογικα ...
    συμπεριφερσου ΚΟΣΜΙΑ επιτελους :a5:
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  11. #11

    Re: 2006-2007

    Το μονο που κανεις είναι να ευχεσαι να νιωσει και εκεινος την μυρωδια από τα καινουργια μεταλλα μιας μοτοσυκλετας…
    Καλη ημερα να εχετε ολοι…. [/B][/QUOTE]



    + 1000

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Καλώς ήρθες!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Γεια χαρα και καλως ορισες!!!

    Πολλες και ομορφες διαδρομες να εχεις με την ΄΄καλη ΄΄ σου ....!!!!

    προσεχτικαααααα..........

    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    Re: 2006-2007

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 35aris
    ...


  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    +440!


    οταν με περνάνε από δίπλα μηχανές φωναζω μεσα στο αμάξι μου ωσαν το τρελο....

    βροχή ε?

    ΝΑ!

    κ καυσαέρια ε?

    ΝΑ!

    κ νερά ε?

    ΝΑ!

    κ λακούβες ε?

    ΝΑ!

    κ φυσικα πεθαινω στο γελιο μονος μου!



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBR 1000 RR 2006-2007, αξίζει να το πάρω?
    από ntinlanden στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2007, 17:50
  2. Xt660x 2006-2007?
    από panjimnakos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2007, 11:03
  3. Jewllery Autumn-winter 2006-2007
    από villy στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2006, 10:21
  4. ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ 2006-2007
    από Yannis37 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2006, 08:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF