Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Νέα και απο το Basket...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Νέα και απο το Basket...

    Έχουμε και λέμε...

    Η ΑΕΚ με Γλυνιαδάκη, Παπανικολάου ελπίζει σε καλύτερο αύριο,με τον ιδιοκτήτη Δρόσσο να δίνει το παρόν για την ομάδα που τόσο ταλαιπωρήθηκε. Μάλιστα σύμφωνα με δηλώσεις σε ΜΜΕ δίνει έναυσμα για να δημιουργηθεί κανάλι ΑΕΚTV σε ελεύθερη συχνότητα για να βλέπουν παντού την ομάδα!

    Ο ΟΣΦΠ ανανεωμένος με αρκετά ονόματα και τον Ματσιγιάουσκας , μάλλον πρώτο βιολί , περιμένει και τον Σχορτσιανίτη για να παλέψει με τον αιώνιο στην 3η αγωνιστίκή.

    Ο ΠΑΟ με την μεταγραφή θηρίο του Γιασικεβιτσίους , γίνεται μεγαθήριο που δεν το χωράει το Ελληνικό πρωτάθλημα. Η επιστροφή του Σπανούλη , δίνει και δύναμη μεγαλύτερη στην περιφέρεια και την πίεση στην άμυνα μαζί με τον Διαμαντίδη και Χατζηβρέτα που φαίνεται οτι θα καταπιούν οτι κινείται στην κορυφή της ρακέτας και των 6.25.

    Ο ΑΡΗΣ φαίνεται να συνεχίζει στο ίδιο καλό τέμπο και σίγουρα θα παίξει ισχυρό ρόλο στο τι μέλλει γεννέσθαι απο τις 2 πρώτες θέσεις και κάτω που μάλλον καπαρώνουν οι δύο αιώνιοι.

    Το μόνο σίγουρο είναι οτι φέτος θα έχουμε θέαμα. Και απο την ΕΤ-ΝΕΤ αλλά καλύτερα... μέσα στο γήπεδο που σίγουρα φέτος θα πάω να δώ τι λέει η ΑΕΚ που χτίζεται.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: Νέα και απο το Basket...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Έχουμε και λέμε...

    Η ΑΕΚ με Γλυνιαδάκη, Παπανικολάου ελπίζει σε καλύτερο αύριο,με τον ιδιοκτήτη Δρόσσο να δίνει το παρόν για την ομάδα που τόσο ταλαιπωρήθηκε. Μάλιστα σύμφωνα με δηλώσεις σε ΜΜΕ δίνει έναυσμα για να δημιουργηθεί κανάλι ΑΕΚTV σε ελεύθερη συχνότητα για να βλέπουν παντού την ομάδα!

    Ο ΟΣΦΠ ανανεωμένος με αρκετά ονόματα και τον Ματσιγιάουσκας , μάλλον πρώτο βιολί , περιμένει και τον Σχορτσιανίτη για να παλέψει με τον αιώνιο στην 3η αγωνιστίκή.

    Ο ΠΑΟ με την μεταγραφή θηρίο του Γιασικεβιτσίους , γίνεται μεγαθήριο που δεν το χωράει το Ελληνικό πρωτάθλημα. Η επιστροφή του Σπανούλη , δίνει και δύναμη μεγαλύτερη στην περιφέρεια και την πίεση στην άμυνα μαζί με τον Διαμαντίδη και Χατζηβρέτα που φαίνεται οτι θα καταπιούν οτι κινείται στην κορυφή της ρακέτας και των 6.25.

    Ο ΑΡΗΣ φαίνεται να συνεχίζει στο ίδιο καλό τέμπο και σίγουρα θα παίξει ισχυρό ρόλο στο τι μέλλει γεννέσθαι απο τις 2 πρώτες θέσεις και κάτω που μάλλον καπαρώνουν οι δύο αιώνιοι.

    Το μόνο σίγουρο είναι οτι φέτος θα έχουμε θέαμα. Και απο την ΕΤ-ΝΕΤ αλλά καλύτερα... μέσα στο γήπεδο που σίγουρα φέτος θα πάω να δώ τι λέει η ΑΕΚ που χτίζεται.

    Gandalf
    αυτό ειναι ΚΑΤΑΡΑ.....
    να εισαι οπαδός της "ΡΕΑΛ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ" και να μην σου αρέσει το άθλημα...

    ώρες ώρες μου έρχεται να παω να παρω διαρκείας και ας μην μου αρέσει το μπασκετ....γιατι απο το ποδόσφαιρο δεν βλέπουμε φως.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Real και ποιας Real κιόλας.... εκείνης που στην μπάλα , έπαιρνε κολητά τίτλους με οτι αστέρι κυκλοφορούσε στο ποδοσφαιρικό στερέωμα.

    Τον βλέπω πάλι τον ΠΑΟ, να σηκώνει Ευρωπαϊκό κατσαρολικό φέτος αν δεν έχει τραυματισμούς και ατυχίες. Ειλικρινά δεν βλέπω τον τρόπο που μπορεί άλλη ομάδα πλήν ΟΣΦΠ(και αυτό λόγω Ελληνικής ιδιαιτερότητας των derby) να τον "χτυπήσει".

    Η μισή Εθνική Ελλάδος, παίκτες με εμπειρία πολλών ετών στο ΝΒΑ, προπονητής ανάλογος του Μουρίνιο σε αντίστοιχα ποδοσφαιρικά μεγέθη και απο την άλλη οι "Αμπραμόβιτς" του Ευρωπαϊκού basker (7 μύρια ? για τον Γιασικεβίτσιους + άλλο 1,5 κάτω απο το τραπέζι για να λύσει συμβόλαιο).

    Ειλικρινά αν και οπαδός της ΑΕΚ θέλω να δώ αυτή την ομάδα να παίζει μαζί.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Και το γιγάντωμα του Ελληνικού συλλογικού basket συνεχίζεται.

    Για την ομάδα μου (*ΑΕΚ) καλά δείγματα στο παιχνίδι κυπέλου με ΑΕΛ όπου και κέρδισε με διαφορά. Σύντομα νομίζω με τον Δρόσο επικεφαλή, η ΑΕΚ θα μπορέσει να βρεί τον δρόμο της και να αρχίσει να αποδίδει καρπούς η προσπάθεια.

    Για τον ΟΣΦΠ... αναμένονται αντιδράσεις μετά την βόμβα που έσκασαν οι Γιαννακόπουλοι.

    Για τον ΠΑΟ... ο τίτλος στα διεθνή ΜΜΕ τα λέει όλα... "Αχτύπητος ο ΠΑΟ". Πείτε μου αν παίζετε basket , μια ομάδα στην Ευρώπη που μπορεί να αντιμετωπίσει τον ΠΑΟ σε front line αλλά και στην ρακέτα.

    Αναμένεται τεράστιος αγώνας με ΟΣΦΠ την 3η αγωνιστική ... σκεφτείτε

    Απο την μία.

    Μπουρούσης, Τσακαλίδης, Ματσιγιάουσκας, Τεόντοσιτς (νομίζω έτσι τον λένε), Σχορτσιανίτης.

    Απο την άλλη..

    Διαμαντίδης, Χατζηβρέτας, Σπανούλης, Γιασικεβίτσιους....και λοιποί.

    Απο την μια έχουμε παιχνίδι κάτω απο την ρακέτα κυρίως και απο την άλλη πίεση και σουτ στην front line.

    ΓΟΥΣΤΑΡΩ...!!!! Πραγματικά το basket φέτος έχει πολύ ενδιαφέρον. Ειδικά η κόντρα με τους Spurs του ΝΒΑ που θα γίνει σύντομα με τον ΠΑΟ... ε ρε γλέντια!

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Τον Σπανούλη για καλό τον ανέφερες; Το παιδί βάζει (όταν βάζει) 20 πόντους και τρώει 30 με την άμυνα με τα μάτια που παίζει. :ZZZ:

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
    Τον Σπανούλη για καλό τον ανέφερες; Το παιδί βάζει (όταν βάζει) 20 πόντους και τρώει 30 με την άμυνα με τα μάτια που παίζει. :ZZZ:

    Ωπα ρε φίλε και εγώ γαύρος είμαι αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα!!!

    Ο Σπανούλης φίλε μου είναι Η ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Δεν είμαι γαύρος φίλε μου αεκτζής είμαι.

    Τον σπανούλη τον βλέπαμε στο Euro με γαυροπαρέα και έλεγαν μακάρι να παίζει βασικός στα μεταξύ μας παιχνίδια. Από άμυνα μπάζει το παιδί Αναμονή να δούμε λοιπόν.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
    Δεν είμαι γαύρος φίλε μου αεκτζής είμαι.

    Τον σπανούλη τον βλέπαμε στο Euro με γαυροπαρέα και έλεγαν μακάρι να παίζει βασικός στα μεταξύ μας παιχνίδια. Από άμυνα μπάζει το παιδί Αναμονή να δούμε λοιπόν.
    Εγω παλι ειδα τον Σπανουλη πιο βελτιωμενο απο ποτε στην αμυνα, με τρομερη εκρηκτικοτητα κ ταχυτητα τουλαχιστον στο 1-1...

    Και μιας και δηλωνουμε και οπαδικη προτιμηση, γαυρος εγω...

    :rotflmao:
    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
    Δεν είμαι γαύρος φίλε μου αεκτζής είμαι.

    Τον σπανούλη τον βλέπαμε στο Euro με γαυροπαρέα και έλεγαν μακάρι να παίζει βασικός στα μεταξύ μας παιχνίδια. Από άμυνα μπάζει το παιδί Αναμονή να δούμε λοιπόν.

    Το οτι δεν παίζει τοσο καλη άμυνα δεν λέει τίποτα!

    Ο άνθρωπος είναι καλαθομηχανή.

    Μήπως θυμάσαι ο Νίκος ο Γκάλης τι άμυνα έπαιζε?

  10. #10
    Κατι ακουσα οτι παιζει να γινει διακοπη συμβολαιου στο Σχορτσιανιτη λογω μηδενικης βελτιωσης της φυσικης και αγωνιστικης του καταστασης. Κριμα γιατι ξερει πολυ μπασκετ. Α και η ΤΡΙΦΥΛΑΡΑ δεν παιζεται με τιποτα φετος. Παλι θα τα σαρωσουμε ολα.
    FATES WARNING

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2007
    Μηνύματα
    12
    Μακάρι ο Σπανούλης να βάζει 40 πόντους και ας τρώει και 20 στην άμυνα. Στο ευρωμπάσκετ τον θυμάμαι να μην πιέζει αλλά να παρακολουθεί. Άλλο να τρέχεις δίπλα σε αυτόν που κατεβάζει και άλλο να τον πιέζεις. Επίσης θυμάμαι και 2-3 φάσεις όπου τον πέρασε ο παίκτης του και αυτός έστριψε μες για να κυνηγήσει αλλά έκανε στροφή από την αντίθετη μεριά γυρίζοντας πλάτη στον άλλο. Εγώ από τα παιδικά του Αθηναϊκού ήξερα ότι δεν γυρνάμε πλάτη

    Ντάξει ας μη λεω και πολλά, δεν έχει νόημα. Θα φανεί στο παρκέ.

    Για τον Σοφοκλή το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να διακόψει από τον Ολυμπιακό και να ψάξει μεταγραφή σε μικρότερη ομάδα ακόμα και Α2 για να μην του κοπεί το μπάσκετ και για να πάρει πόδι ο Παπαδόπουλος από την Εθνική

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εγω γελαω πολυ με την προσπαθεια των Αγγελοπουλων....που πα ρε καραμητροοοοοοοοοοοοοοοοοοο

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Eaglos
    ... Επίσης θυμάμαι και 2-3 φάσεις όπου τον πέρασε ο παίκτης του και αυτός έστριψε μες για να κυνηγήσει αλλά έκανε στροφή από την αντίθετη μεριά γυρίζοντας πλάτη στον άλλο. Εγώ από τα παιδικά του Αθηναϊκού ήξερα ότι δεν γυρνάμε πλάτη

    ..
    Δεν λεει τιποτα αυτο, μπορει να πηγαινε να καλυψει τον παικτη που εμεινε μονος απο την βοηθεια του συμπαικτη του...


    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

  14. #14
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Εγω γελαω πολυ με την προσπαθεια των Αγγελοπουλων....που πα ρε καραμητροοοοοοοοοοοοοοοοοοο
    Και εμεις γελαγαμε καποτε με τις προσπαθειες των αδελφων υπογλωσιων.....

    Αλλα.....

    Ροδα ειναι και γυριζει.........

    Στο ποδοσφαιρο μονο εχει μπλοκαρει το ρουλεμαν τροχου... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Παρόμοια θέματα

  1. Έξω οι ηλίθιοι του ποδοσφαίρου απο το Basket...
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 15:55
  2. Γιατί το basket είναι "υγιέστερο" σήμερα απο το ποδόσφαιρο
    από Gandalf dr685sm στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2006, 14:35
  3. Προστασια απο το κρυο και τον παγο
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2006, 20:58
  4. Τα Ζώδια και τι λένε μετά από το sex!!!!!!!
    από free rider στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2005, 22:01
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 06:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF