Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 65

Θέμα: 2ημερο στα βουνα

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vulcan
    που το ξεθαψατε αυτο το ταξιδιωτικο?
    Η πρωτη φορα που πηγα στα τζουμερκα ηταν πιο επεισοδιακη. Αγορασα ενα οικοπεδο
    κοντα στη μεσοχωρα (ηταν χωμα τοτε ,κλειστοφοβικα τουνελ κτλ) μετα ειχα μια καται
    γιδα κοντα στα αγναντα (η βροχη εκει συνδιαζεται με σλαλομ στο δρομο προς αποφυγη
    κυλιομενων λιθων απο τις γειτονικες πλαγιες και τελικα εφτασα βραδυ στους καλαρυτες.
    Το χωριο ερημο και εγω εψαχνα ενα παπου ο οποιος νομιζω ειχε το μοναδικο ξενωνα τοτε.
    Ο παπους παλιος ελασιτης πριν το πολεμο ηταν μηχανοβιος στο στρατο και ακουγοντας
    το θορυβο της μηχανης απο μακρια ειχε βγει και εψαχνε να βρει εμενα.Ωραιες μικρες
    αναμνησεις.Η φοτο ειναι κατεβαινοντας απο το συρακο.Ισα με τα συνεφα.
    εισαι φοβερος μεγαλε. καταπληκτικες φωτογραφιες....

  2. #47
    Μέλος Το avatar του/της Maggellanos
    Εγγραφή
    06/04/2009
    Μηνύματα
    36
    71 -10 -21 Ν.

    "See The World Before You Leave It"


  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    το ξεθαψαμε γιατι ειμαστε.....ψαρακια με νεα μηχανη και χαζευουμε τις εκδρομες των αλλων να γουσταρουμε


    συντομα θα ποσταρω και το....δικο μου ταξιδιωτικο

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vulcan
    Εγγραφή
    09/11/2006
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cachilleas
    το ξεθαψαμε γιατι ειμαστε.....ψαρακια με νεα μηχανη και χαζευουμε τις εκδρομες των αλλων να γουσταρουμε


    συντομα θα ποσταρω και το....δικο μου ταξιδιωτικο

    πολλα και καλα χλμ
    η φοτο ειναι πανοραμικη απο την αγια παρασκευη πανω απο τον καταρρακτη με θεα τα
    τζουμερκα.



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	panorama 15 (1250 x 316).jpg 
Προβολές:	524 
Μέγεθος:	77,3 KB 
ID:	185147

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    The only easy day was yesterday.

  6. #51
    Παιζει να ειναι οι ομορφοτερες φωτογραφιες που εχω δει σε ταξιδιωτικο στην Ελλαδα.Απλα καταπληκτικο.Συγχαρητηρια φιλε μου.

  7. #52
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Thumbs up

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koulis19
    Παιζει να ειναι οι ομορφοτερες φωτογραφιες που εχω δει σε ταξιδιωτικο στην Ελλαδα.Απλα καταπληκτικο.Συγχαρητηρια φιλε μου.
    :o [FONT=courier new]ΝΑ ΕΚΤΥΠΩΘΟΥΝ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! [/FONT] :o

    ....για να παμε να τις τριψουμε στη μουρη κατι Βαραντερο και ΤΖΙες και Ktm ADVεντσουρ στο ΦLOCAAFE! :wacko:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #53
    Φίλε VULCAN δέν παίζεσαι. Την διαδρομή την κάναμε ανάποδα στο περίπου σε έξι μέρες και δέν θέλαμε να τελειώσει. Χαρά στο κουράγιο σου.Μπράβο.
    a022

  9. #54
    αδερφε...για πες και σε μας τους υποψηφιους τσοπεραδες...λογο της μεγλαης προπαγανδας για της αναρτησεις των χαρλευ και γενικως τσοπερ τα εουν βγαλει μηχανες της καφετεριας.το ταξιδι εβγαλε προβληματα στην μηχανη η στην μεση σου?και αν ειχαμε το ετερον ιμυση συνοδηγο?
    Here she comes a ridin,Well burning down the street.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vulcan
    Εγγραφή
    09/11/2006
    Μηνύματα
    172
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Hillbilly
    αδερφε...για πες και σε μας τους υποψηφιους τσοπεραδες...λογο της μεγλαης προπαγανδας για της αναρτησεις των χαρλευ και γενικως τσοπερ τα εουν βγαλει μηχανες της καφετεριας.το ταξιδι εβγαλε προβληματα στην μηχανη η στην μεση σου?και αν ειχαμε το ετερον ιμυση συνοδηγο?
    Φιλε μου εθεσες ενα βασικο ερωτημα.Κανουν τα chopper για ταξιδι
    η ειναι καταλληλα μονο για καφετερια.Αντικειμενικη απαντηση δεν θα μπορεσω να σου δωσω.
    ΜΗΧΑΝΗ = ΤΑΞΙΔΙ
    Βασικα η μηχανη δεν κανει τον μηχανοβιο.Μηχανοβιος συνηθως γεννιεσαι δεν γινεσαι.(οταν
    τα αλλα παιδακια χαζευαν διαφορα αυτοκινητα και κοιτουσαν τα κοντερ μεσα απο τα τζαμια
    εγω ημουν κολλημενος με τις ωρες σε μια βιτρινα οπου ειχε ενα κατακοκκινο Ducati ss900
    νομιζω με ολοσωμο φερινγκ.Η συγκεκριμενη μηχανη ηταν εξωγηινη για τα δεδομενα εκεινης
    της εποχης Μη με ρωτησεις ποτε απλα τοτε κυκλοφορουσαν κατι αρχαια honda cb, νομιζω
    ειχε πρωτοβγει και το kawasaki z1300 εκεινο με το τεραστιο τεποζιτο).
    Μετα συνηθως μεγαλωνεις και ψιλοαλλαζεις.Καπου περνας και απο το συνδρομο της καφετεριας ειτε εχεις παπι ειτε τσοπερ ειτε R1.
    Γενικα τα τσοπερ δεν κανουν για τιποτα.Δεν στριβουν δεν φρεναρουν δεν τρεχουν δεν πανε
    χωμα δεν ,δεν ,δεν.Αλλα ειναι ομορφα.Τα προηγουμενα ΔΕΝ απλως δεν εχουν σημασια.Εαν πας
    εσυ , τοτε θα σε ακολουθησει και η μηχανη οπου και να πας.Δυστυχως δεν βρηκα μια παλια φοτο να σου ποσταρω.Ειμαι στον αωο απο παλιοσελι για βρυσοχωρι (χωμα τοτε), η παλια
    γεφυρα εχει πεσει , η καινουργια δεν εχει ολοκληρωθει και εχω μπει στο ποταμι ψαχνοντας
    ρηχο και στερεο περασμα να περασω απεναντι με το τσοπερ.Το νερο πανω απο τη μεση , παγωμενο , το περασμα αδυνατο.Βγαινω εξω , βρισκω κατι μπετοφορμ απο την υπο
    κατασκευη γεφυρα και προσπαθω να φτιαξω σχεδια να ριξω τη μηχανη επανω και ψιλο-
    κολυμπωντας να περασω απεναντι.Δεν μπορω να τα δεσω μεταξυ τους.
    Οποτε μην μασας παρε οποια μηχανη γουσταρεις μην ακους κανενα και απλως φυγε.Πανε
    να δεις τι υπαρχει πισω απο τον επομενο γαμημενο λοφο.Και να σαι σιγουρος οι λοφοι δεν
    τελειωνουν ποτε.
    Οσο αφορα το θεμα της αναρτησης απλως χωρις αναρτηση απλως δεν πας πουθενα.Αντε
    μονο μεχρι την καφετερια.Η σταση οδηγησης στο τσοπερ δεν ειναι και η ιδανικοτερη.Βαλε
    ζωνη δεσε τα τσιμπραγκαλα σου πισω στη σελα ετσι ωστε να εχεις υποστηριξη στη μεση.
    Sissy bar βοηθαει για καλυτερο δεσιμο των πραγματων.Δικαβαλος δεν εχεις προβλημα ,
    ακουμπας πισω.Σε πολυωρο ταξιδι κανε στασεις.Βολτα πας δεν κανεις αγωνα.5 λεπτα σταση
    ενα τσιγαρο , μια φοτο σε ξεκουραζουν και αποφορτιζουν τη μεση σου.Εχω χτυπησει δωδεκαωρα με αυτο τον τροπο πανω στη μηχανη.
    Ειδικοτερα τα harley ειναι μια αλλη περιπτωση.Ειναι σαν τον καρκινο.Πρεπει να μαθεις να
    ζεις μαζι τους.
    Αρα μη μασας απλως γραψε χλμ.Και μια και διαβασες το ταξιδιωτικο μου κανε μια φορα τη
    διαδρομη που περιγραφω.θα με θυμηθεις.
    Πολλα και καλα χλμ

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της George20vt
    Εγγραφή
    08/09/2009
    Μηνύματα
    504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vulcan
    Εαν πας εσυ , τοτε θα σε ακολουθησει και η μηχανη οπου και να πας.
    Τα είπες όλα

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vulcan
    Φιλε μου εθεσες ενα βασικο ερωτημα.Κανουν τα chopper για ταξιδι
    η ειναι καταλληλα μονο για καφετερια.Αντικειμενικη απαντηση δεν θα μπορεσω να σου δωσω.
    ΜΗΧΑΝΗ = ΤΑΞΙΔΙ
    ...........
    Οποτε μην μασας παρε οποια μηχανη γουσταρεις μην ακους κανενα και απλως φυγε.Πανε
    να δεις τι υπαρχει πισω απο τον επομενο γαμημενο λοφο.Και να σαι σιγουρος οι λοφοι δεν
    τελειωνουν ποτε.
    .........
    Αρα μη μασας απλως γραψε χλμ.Και μια και διαβασες το ταξιδιωτικο μου κανε μια φορα τη
    διαδρομη που περιγραφω.θα με θυμηθεις.
    Πολλα και καλα χλμ
    Αδερφέ, συμπυκνωμένη η ουσία του μοτοσυκλετισμού, σε μερικές αράδες...


  13. #58
    Γνήσια μοτο-κουλτούρα!!! Ωραίος φίλε...τρομερή διαδρομή. Να'σαι καλά πάντα τέτοια.
    ...όλα είναι δρόμος...

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2010
    Μηνύματα
    127
    Ανεκτιμητη αξια τετοιο ταξιδιωτικο να μας απασχολη ακομα.Τα ορια τα βαζουμε οι ανθρωποι εστω κι αν κανουμε ταξιδι ακομα και με ......τα ποδια
    screw the limits
    FREE 2 RIDE
    roadbook holders

  15. #60
    Γυρίστε όλοι στην επαρχία Το avatar του/της glargkatzis
    Εγγραφή
    05/03/2009
    Μηνύματα
    222
    σπεσιαλ....
    Vstrom 650
    PieceLand,Larissa

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2009, 14:04
  2. 2ΗΜΕΡΟ ΣΤΑ ΤΖΟΥΜΕΡΚΑ
    από vulcan στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2008, 02:35
  3. Golf στα βουνά και στα λαγκάδια
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 177
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2008, 15:57
  4. περιπετειες στα βουνα...
    από kalesin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 11:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF