Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 109

Θέμα: ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ - ΛΑΣΠΩΤΗΡΑΣ V-strom 650 Abs

  1. #1
    Ταξιδιάρης
    Εγγραφή
    28/09/2003
    Μηνύματα
    77

    ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ - ΛΑΣΠΩΤΗΡΑΣ V-strom 650 Abs

    Γεια χαρά σε όλους. Μήπως κάποιος έχει βρει πίσω φτερό (hugger) για το 650 με ABS?
    Προσοχή γιατί το φτερό για το μοντέλο χωρίς ABS δεν ταιριάζει.

  2. #2

    Re: ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ - ΛΑΣΠΩΤΗΡΑΣ V-strom 650 Abs

    Αρχικά δημιουργήθηκε από PARKER97
    Γεια χαρά σε όλους. Μήπως κάποιος έχει βρει πίσω φτερό (hugger) για το 650 με ABS?
    Προσοχή γιατί το φτερό για το μοντέλο χωρίς ABS δεν ταιριάζει.


    γιατι τι διαφορά έχουν?

  3. #3
    ...και καμια μην σου πω!!

  4. #4

    Re: ΠΙΣΩ ΦΤΕΡΟ - ΛΑΣΠΩΤΗΡΑΣ V-strom 650 Abs

    Αρχικά δημιουργήθηκε από PARKER97
    Γεια χαρά σε όλους. Μήπως κάποιος έχει βρει πίσω φτερό (hugger) για το 650 με ABS?
    Προσοχή γιατί το φτερό για το μοντέλο χωρίς ABS δεν ταιριάζει.
    Μπορείς να μας εξηγήσεις τις διαφορές που έχει το πίσω φτερό στα μοντέλα με ή χωρίς ABS

  5. #5
    Ταξιδιάρης
    Εγγραφή
    28/09/2003
    Μηνύματα
    77
    Το μοντέλο με το ABS έχει τοποθετημένο τον διανομέα των υγρών φρένων κάτω από την μπαταρία με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο προστατευτικός χώρος που το καλύπτει και αν βάλει κάποιος φτερό (hugger) από παλαιό μοντέλο κάθε φορα που θα δουλεύει το αμορτισέρ θα βρίσκει το φτερό με το δοχείο κάτω από τον θόλο.

  6. #6
    ...τεσπα δεν ξερω αν εχει διαφορα...σημερα παντως περασα απο τον Τζιβαρακη στον Πειραια και μου ειπε οτι περι τα μεσα του Οκτωβριου προς τελη θα εχει ετοιμο το πισω φτερο που θα ειναι carbon cevlar που θα πηγαινει μαζι με το καλυμα της αλυσιδας το οποιο θα εχει το χρωμα της μηχανης

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    ...τεσπα δεν ξερω αν εχει διαφορα...σημερα παντως περασα απο τον Τζιβαρακη στον Πειραια και μου ειπε οτι περι τα μεσα του Οκτωβριου προς τελη θα εχει ετοιμο το πισω φτερο που θα ειναι carbon cevlar που θα πηγαινει μαζι με το καλυμα της αλυσιδας το οποιο θα εχει το χρωμα της μηχανης
    Πόσο έμαθες;
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PARKER97
    Το μοντέλο με το ABS έχει τοποθετημένο τον διανομέα των υγρών φρένων κάτω από την μπαταρία με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο προστατευτικός χώρος που το καλύπτει και αν βάλει κάποιος φτερό (hugger) από παλαιό μοντέλο κάθε φορα που θα δουλεύει το αμορτισέρ θα βρίσκει το φτερό με το δοχείο κάτω από τον θόλο.

    γιατι μου φαινεται δυσκολο?

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PARKER97
    Το μοντέλο με το ABS έχει τοποθετημένο τον διανομέα των υγρών φρένων κάτω από την μπαταρία με αποτέλεσμα να μεγαλώνει ο προστατευτικός χώρος που το καλύπτει και αν βάλει κάποιος φτερό (hugger) από παλαιό μοντέλο κάθε φορα που θα δουλεύει το αμορτισέρ θα βρίσκει το φτερό με το δοχείο κάτω από τον θόλο.
    Πήγα και είδα το μοντέλο 05 που έχω και παρατήρησα ότι κάτω από τον χώρο την μπαταρίας έχει περιθώριο περίπου 10cm για να μπει ο κατανεμητής των φρένων σου χωρίς να ενοχλεί κατά την λειτουργία της ανάρτησης το πίσω φτερό…
    Δεν λέω ότι αυτό που λες δεν ισχύει αλλά αν δεν σου κάνει κόπο βάλε μια φωτογραφία να δούμε και εμείς την διάφορα ανάμεσα στα μοντέλα με ABS και χωρίς.

  10. #10
    παιδια εχω το μοντελο με το abs του εχω βαλει ενα πισω φτερο εδω και 8 μηνες απο spilioti κανενα προβλημα.
    Το να κανεις λαθη ειναι ανθρωπινο
    Το να συγχωρεις ειναι θεϊκο..

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Πόσο έμαθες;

    Μου ειπε κατω απο 150 αλλα με λιγα παζαρια παιζει αν παμε και πολοι να μας την δωσει χαλαρα κανενα 120αρι

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
    Μου ειπε κατω απο 150 αλλα με λιγα παζαρια παιζει αν παμε και πολοι να μας την δωσει χαλαρα κανενα 120αρι
    Υποθέτω πως ταιριάζει και για το 1000cc.
    Είμαι μέσα όταν έρθει η ώρα των αγορών!
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  13. #13
    δεν ρίχνετε και καμια φωτο να το δουμε?

  14. #14
    Λογικα καπως ετσι θα ειναι.

    Αλλα παιδια να σας πω την γνωμη μου ,δεν λεω καλο το carbon cevlar, αλλα δεν θα με χαλαγε αν το υλικο κατασκευης ηταν απλα καλης ποιοτητας βαφωμενο πλαστικο. Εγω ας πουμε που εχω το μαυρο ματ θα το αφηνα ετσι...αλλος αμα ηθελε το εβαφε στο χρωμα της μηχανης του.

    ...και σιγουρα θα ηταν και πολυ φτηνοτερο! γιατι αλλο πλαστικο και αλλο carbon

    και μην μου πει κανεις για διαφορα βαρους?? σιγα! ποσο να να'ναι ...αλλωστε v-strom εχουμε οχι κανα ss για να κολλαμε σε τετοιες λεπτομεριες


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2538_img_pmz.jpg 
Προβολές:	1925 
Μέγεθος:	27,4 KB 
ID:	106531

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zeb
    παιδια εχω το μοντελο με το abs του εχω βαλει ενα πισω φτερο εδω και 8 μηνες απο spilioti κανενα προβλημα.
    Για πες εσυ? carbon η πλαστικο? Τιμη? Τοποθετηση εκει η μονος σου?


    Ριξε και καμια φωτο να δουμε!

Σελίδα 1 από 8 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πισω φτερο για v-strom 650 abs
    από valantis8 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 11:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF