Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391

    Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    Ρε παιδιά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τα σήματα κυκλοφορίας κολλημένα όπως όπως πάνω στις πινακίδες!
    Δεν χωράει καλά και είτε καβαλάει τα νούμερα είτε περισσεύει!

    Αφού όλοι εκεί τα κολλάνε, σωστά κατά την γνώμη μου, γιατί επιτέλους δεν γίνεται κάτι για να υπάρχει ειδικό σήμα για τις μοτοσυκλέτες το οποίο θα είναι μικρότερο και θα ταιριάζει σε συγκεκριμένο σημείο στην πινακίδα;

    Ξέρει κανείς αν έχει κάνει κανένα σχετικό αίτημα η ΛΕΜΟΤ ή άλλη οργάνωση μοτοσυκλετιστών;

  2. #2
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ρε παιδιά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τα σήματα κυκλοφορίας κολλημένα όπως όπως πάνω στις πινακίδες!
    Δεν χωράει καλά και είτε καβαλάει τα νούμερα είτε περισσεύει!

    Αφού όλοι εκεί τα κολλάνε, σωστά κατά την γνώμη μου, γιατί επιτέλους δεν γίνεται κάτι για να υπάρχει ειδικό σήμα για τις μοτοσυκλέτες το οποίο θα είναι μικρότερο και θα ταιριάζει σε συγκεκριμένο σημείο στην πινακίδα;

    Ξέρει κανείς αν έχει κάνει κανένα σχετικό αίτημα η ΛΕΜΟΤ ή άλλη οργάνωση μοτοσυκλετιστών;

    Εχουν λυσει ολα τα αλλα προβληματα που αφορουν την μοτοσυκλετα που......

    Πραγματικα...... Αυτο ηταν κατι που δεν ειχαν σκεφτει.......

    :hypnotize

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HateNord
    Εγγραφή
    11/08/2007
    Μηνύματα
    167
    ΛΕΜΟΤ άκουσα....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: καλόοοοοοοοοοοοοοοο...



    Χωρίς πλάκα τώρα υπάρχουν κάτι ωραία μπάτζερ που απλά τα βιδώνεις σε ένα σημείο και βάζεις το σηματάκι εκεί.Αλλά έτσι κι αλλιώς αφού δεν υπάρχει αστυνόμευση και έλεγχοι για το σήμα (που συνήθως γίνονται στα μέσα του Ιανουαρίου) το βάζω με τα χαρτιά κάτω από τη σέλα.Δεν σε συμβουλευω να κάνεις το ίδιο αλλά εγώ αυτό κάνω.

  4. #4
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623

    Re: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ρε παιδιά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τα σήματα κυκλοφορίας κολλημένα όπως όπως πάνω στις πινακίδες!
    Δεν χωράει καλά και είτε καβαλάει τα νούμερα είτε περισσεύει!
    Για να καταλάβω,'σκας' γιατί τα περισσότερα μηχανάκια έχουν στραβοκολλημένα τα τέλη..;

    Ή το θεωρείς τόσο σοβαρό ζήτημα το μέγεθος σήματος..;

    Τι σε κόφτει εσένα που κ πως κολλάει ο άλλος το σήμα του..

    (εγώ δεν το'χω πάνω στην πινακίδα)..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391

    Re: Re: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Για να καταλάβω,'σκας' γιατί τα περισσότερα μηχανάκια έχουν στραβοκολλημένα τα τέλη..;

    Ή το θεωρείς τόσο σοβαρό ζήτημα το μέγεθος σήματος..;

    Τι σε κόφτει εσένα που κ πως κολλάει ο άλλος το σήμα του..

    (εγώ δεν το'χω πάνω στην πινακίδα)..
    Όχι φίλε μου δεν σκάω καθόλου, ούτε το θεωρώ σημαντικό ζήτημα, ούτε με νοιάζει που βάζει ο καθένας το σήμα του.

    Αυτό που ενοχλεί είναι η αδιαφορία της πολιτείας και ο τρόπος που λαμβάνονται αποφάσεις στα ζητήματα μοτοσυκλέτας. Η αντιμετώπιση ακόμα και σε τέτοια ασήμαντα θέματα είναι ενδεικτική της γενικότερης στάσης.
    Αποφάσισαν ότι πρέπει να υπάρχει σήμα κυκλοφορίας για τα αυτοκίνητα και προφανώς κάποιος είπε ότι πρέπει να κολλάει και στις μηχανές και για αυτό το έκαναν ανθεκτικό.
    Πού θα μπει όμως;

    Η πιο κατάλληλη θέση είναι στην πινακίδα, αφού οπουδοίποτε αλλού θα φαίνεται άσχημα. Δεν λέω ότι έπρεπε να είχε προβλεφθεί κάτι τέτοιο από την αρχή, αλλά μετά από τόσα χρόνια εφαρμογής του μέτρου και καθώς το 90% των μοτοσυκλετιστών το βάζουν εκεί, δεν κοστίζει τίποτα να κάνουν ένα νέο ειδικό σήμα που να εξυπηρετεί καλύτερα.

    Με ενοχλέι όπως με ενόχλησε και το θέμα με τις πινακές ταψιά! Έπρεπε να υπάρξουν αντιδράσεις για να αντικατασταθούν αυτές οι απαράδεκτες πινακίδες και δεν μπορώ να καταλάβω ποιος αποφάσισε κάτι τέτοιο.

    Επαναλαμβάνω ότι το θέμα δεν είναι σοβαρό και δεν σκάω, αφού υπάρχουν πολύ σοβαρότερα άλυτα. Όμως αν υπήρχε κάποιος από τον χώρο της μοτοσυκλέτας στις επιτροπές που εισηγούνται προτάσεις για τα ζητήματα αυτά λογικά θα είχε προτείνει κάτι ανάλογο.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HateNord
    Εγγραφή
    11/08/2007
    Μηνύματα
    167
    Αν σε ικανοποιεί και στις υπόλοιπες χώρες τις Ευρώπης τα σηματάκια των τελών είναι τα ίδια και για τις μοτό και για τα αυτοκίνητα.Οπως και οι πινακίδες των μοτό είναι μεγάλες (βλέπε Γερμανία Αυστρία Ισπανία και Αγγλία) σαν ταψιά.Και μιλάμε για χώρες με τρομερή μοτοσυκλετιστική παιδεία και παροχές.Αλλά εδώ ο άλλος δεν εχει καν πινακίδα το σηματάκι θα τον πειράξει ????

  7. #7
    δουλειά δεν είχε ο διάολος γ....... τα παιδιά του.:a29:

  8. #8
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Εγώ δεν το έχω καν κολλήσει
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  9. #9
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212

    Re: Re: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    (εγώ δεν το'χω πάνω στην πινακίδα).. [/B]
    Αυτό έλειπε, αφού δεν έχεις την πινακίδα στο fazer!

    Εγώ το έχω μαζί με τα χαρτιά... Πάντως μια φορά που με έχουν σταματήσει ούτε καν το ζήτησαν. Μόνο τα κλασικά (άδεια, δίπλωμα, ασφάλεια)

  10. #10
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533


    Μια χαρά κολλάει στην πινακίδα,ούτε προεξέχει ούτε τίποτα....

    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mixalakis
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    391
    Το ξέρω ότι κανείς δεν το ελέγχει ποτέ αλλά θεωρητικά είναι παράνομο να μην το έχεις κολλήσει, όπως φυσικά είναι παράνομο (και με ακριβό πρόστιμο) να μην έχεις καθόλου πινακίδα!

    Για μια ακόμη φορά, λέω ότι δεν είναι καθόλου σοβαρό το θέμα (μόνο σοβαρά πρέπει να συζητάμε εδώ δηλαδή και ξαναλέω ότι θα ήταν μια πολύ εύκολη και απλή λύση να διμιουργηθεί ένα σήμα για μηχανές όπως αυτό των ΚΤΕΟ το οποίο θα ταιριάζει καλύτερα στην πινακίδα (αφού εκεί το βάζουν σχεδόν όλοι) για όσους θέλουν να έχουν πινακίδα και να κολλάνε το σήμα!


  12. #12
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317

    Re: Σήμα κυκλοφορίας για μοτοσυκλέτες.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
    Ρε παιδιά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τα σήματα κυκλοφορίας κολλημένα όπως όπως πάνω στις πινακίδες!
    Δεν χωράει καλά και είτε καβαλάει τα νούμερα είτε περισσεύει!
    Δηλωσε απωλεια πινακιδων και ζητα να σου δωσουν απο τις προηγουμενες που ηταν σαν ταψακια!

    στη σειρα να τα βαζεις τα αυτοκολλητα, χωραν για 5-6 χρονια
    :a24:
    wasting space via Architecture

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2007
    Μηνύματα
    182
    Εγώ τώρα είμαι χαζός που πιστεύω ότι είναι γελοίο να αποδεικνύω το ότι έχω πληρώσει τέλη κολλώντας ένα αυτοκόλλητο

    Αφού μπορούν να το διαπιστώσουν πολύ εύκολα στην εφορία γατί μας σπάνε τα νεύρα

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
    Εγώ δεν το έχω καν κολλήσει
    Και εγω
    Αν με σταματησουν να με γραψουν για αυτο, την στιγμη που διπλα μας θα περνανε εκατονταδες μηχανες με ακρανωτους, τοτε ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΣΗΚΩΣΕΙ

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
    Εγώ δεν το έχω καν κολλήσει
    Σωστος! ουτε και εγω και δεν μου εχουν πει ποτε τιποτα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2010, 17:28
  2. Gps για μοτοσυκλέτες
    από IPL στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/10/2008, 20:21
  3. Αυτοκολλητα για μοτοσυκλετες
    από ktmboy στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 10:00
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 18:01
  5. site για μοτοσυκλέτες πρωτοποριακό
    από Thoreevos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2006, 00:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF