Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: fz6 2005

  1. #1
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392

    fz6 2005

    Χαιρετώ και την παρέα των fazers

    Είχα βάλει στις γενικές μια συζήτηση με θέμα hornet μοντ. 2000 vs fz6 μοντ. 2005 και επειδή οι περισσότερες απαντήσεις ήταν υπέρ του fz6, είπα να σας ρωτήσω για το συγκεκριμένο μοντέλο εσάς τους ειδικούς. Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για το άν βολεύει σε ταξίδια (είναι γυμνό), αλλά και για τις διαφορές του με τα παλιότερα μοντέλα επειδή θα το πάρω από μαγαζί και δεν θέλω να με κοροϊδέψουν!

    Επίσης με εκείνη την τρύπα στις μεσαίες τί παίζει ρε παιδιά? Ισχύει στο μοντέλο `05 και πόσο επηρρεάζει?


  2. #2
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92
    rwta sto fazerclub.gr

    www.fazerclub.gr

  3. #3
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Γειά σου κι από 'δω..

    Καταρχάς για τι ταξίδια μιλάς..;Το γυμνό δεν είναι οτι καλύτερο..Δεν έχεις προστασία από τον αέρα,κ μια μικρή ζελατίνα να βάλεις δε νομίζω να κόψει κ πολλά..Αλλά υπάρχουν κ άτομα που κάνουν ταξίδια με γυμνά,κ μάλιστα μεγάλα..Καλυτερα θα σου πουν κάποιοι κάτοχοι..Μήπως να κοίταγες κ το φεριγκάτο..;

    Παλαιότερα μοντέλα είναι του '04,πιο πριν δεν υπήρχε..Δε νομίζω οτι υπάρχουν διαφορές (αν υπάρχουν θα είναι σε κανα χρώμα)..Μπορείς να σιγουρευτείς πάντως παίρνοντας ένα τηλ. στη Μοτοδυναμική να τσεκάρεις τον αριθμό πλαισίου..

    Η τρύπα στις μεσαίες ναι ισχύει..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #4
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Γειά σου κι από 'δω..

    Καταρχάς για τι ταξίδια μιλάς..;Το γυμνό δεν είναι οτι καλύτερο..Δεν έχεις προστασία από τον αέρα,κ μια μικρή ζελατίνα να βάλεις δε νομίζω να κόψει κ πολλά..Αλλά υπάρχουν κ άτομα που κάνουν ταξίδια με γυμνά,κ μάλιστα μεγάλα..Καλυτερα θα σου πουν κάποιοι κάτοχοι..Μήπως να κοίταγες κ το φεριγκάτο..;

    Παλαιότερα μοντέλα είναι του '04,πιο πριν δεν υπήρχε..Δε νομίζω οτι υπάρχουν διαφορές (αν υπάρχουν θα είναι σε κανα χρώμα)..Μπορείς να σιγουρευτείς πάντως παίρνοντας ένα τηλ. στη Μοτοδυναμική να τσεκάρεις τον αριθμό πλαισίου..

    Η τρύπα στις μεσαίες ναι ισχύει..
    Γεια σου φίλε!

    Το φεριγκάτο φίλε δεν μου αρέσει όσο το γυμνό αν και είναι και αυτό ωραίο. Και προτιμώ να πάρω αυτό που μου αρέσει περισότερο...
    Για τον αέρα θα την παλέψω κάπως με εξοπλισμό, ζελατίνα κ.τ.λ. ε δεν είμε και 60 χρόνων γμτ... το πολύ πολύ να αρχίσω πλάτες και ώμους στο γυμναστήριο χαχαχα.
    Το χρώμα είναι γκρί το οποίο υπάρχει σε όλες τις εκδόσεις (μάλλον) άρα δεν παίζει να μάθω αν είναι `05 από εκεί.
    Και κάτι άλλο: ποιές εκδόσεις αν γνωρίζει κανείς είναι με μαύρο κινητήρα και ποιές με γκρί?


  5. #5
    Γυμνό FAZER 05' είχα εγω ( στο ξαναείπα νομίζω)

    Το μηχανάκι ήταν μαυρο με μαυρο κινητηρα
    Αν ο κινητηρας ειναι ασημί το μοτο δεν είναι 05'

    Κοίτας τον αριθμο πλαισίου παίρνεις τηλέφωνο στην ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ
    και σου λένε την χρονολογία.

  6. #6
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP
    Γυμνό FAZER 05' είχα εγω ( στο ξαναείπα νομίζω)

    Το μηχανάκι ήταν μαυρο με μαυρο κινητηρα
    Αν ο κινητηρας ειναι ασημί το μοτο δεν είναι 05'

    Κοίτας τον αριθμο πλαισίου παίρνεις τηλέφωνο στην ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ
    και σου λένε την χρονολογία.
    Ωραία φίλε ευχαριστώ.
    Και μιας και το είχες, να σε ρωτήσω για τυχόν προβλήματα που σου έβγαλε ή άλλα μειονεκτήματα που παρατήρησες?
    Αυτή η τρύπα φίλε στις μεσαίες στροφές θα με προβληματίσει? Είναι πραγματικά σπάσιμο ή συνηθίζεται?
    και κάτι τελευταίο: αν δεν είμαι αδιάκριτος εσύ γιατί το έδωσες?

    ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις!


  7. #7
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    ρε παιδιά πολλή νέκρα δεν έχει πέσει εδώ μέσα?

    Να σας πώ και τα καλά νέα: Ένα test drive της fz6 με έπεισε και την έκλεισα!


    Από αύριο άντε το πολύ το Σάββατο λογικά θα την έχω!!!
    Οι εντυπώσεις από το test πολύ καλές. Δεν είμαι έμπειρος οδηγός σε μεγάλες μηχανές αλλά ήταν πράγματι το κάτι άλλο!!
    Πολύ καλό μηχανάκι με πολλή δύναμη! Και πανέμορφο!!
    Anyway καλά να πάθετε που θα με έχετε σύντομα και εμένα στην παρέα σας!!



  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Ωραία φίλε ευχαριστώ.
    Και μιας και το είχες, να σε ρωτήσω για τυχόν προβλήματα που σου έβγαλε ή άλλα μειονεκτήματα που παρατήρησες?
    Αυτή η τρύπα φίλε στις μεσαίες στροφές θα με προβληματίσει? Είναι πραγματικά σπάσιμο ή συνηθίζεται?
    και κάτι τελευταίο: αν δεν είμαι αδιάκριτος εσύ γιατί το έδωσες?

    ευχαριστώ για τον κόπο που κάνεις!

    Πρόβλημα αν μπορείς να το πείς ετσι ήταν μόνο το TPS αλλα πιστευω αλλαχτηκαν σε
    ολα τα μοτο οποτε no problem. Αλλα προβλήματα δεν είχα.

    Μειονεκτημα είναι που δεν μπορεις να ταξιδευεις ανετα λόγω απουσίας φέρινγκ αλλα αυτό έχουν τα γυμνα.......

    Τρυπες και μαλακίες........ μαθαμε όλοι να αναλύουμε δυναμομετρήσεις........

    Το έδωσα για τα μάτια μιας άλλης ( Κ7 )

  9. #9
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP

    Τρυπες και μαλακίες........ μαθαμε όλοι να αναλύουμε δυναμομετρήσεις........
    Φίλε συμφωνώ απόλυτα. Τα θέλουμε όλα πλέον και δύναμη ψηλά, και ροπή χαμηλά, και δυνατές μεσαίες και ροπάτες χαμηλομεσαίες και μεσαιοχαμηλομεσαίες και ψηλοχαμηλοπαπαριές και πράσινα άλογα! Η αίσθηση από το τεστ ήταν απίθανη. Κατάλαβα τί εννοούν με την τρύπα που λένε, αλλά δεν είναι καθόλου τραγικό. Και φυσικά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΟΦΙΟ κάτω από τις 7 χιλ στροφές όπως ακούω συνεχώς. Τώρα αν είναι να το συγκρίνουμε με κάνα ss ε τότε πάσο ρε παιδιά, όλα τα street ψόφια είναι σωστά?

    Τελοσπάντων θα δείξει με τον καιρό...

    Θα το βολτάρω χαλαρά το ΣΚ και θα πώ εντυπώσεις για όλα - για ταξιδάκι αυτό το ΣΚ δύσκολο γμτ επειδή δεν έχω και καλό πίσω ελαστικό. Την τρίτη το αλλάζω και βλέπουμε...


  10. #10
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392

    την πήρα την κυρά!!

    :a07:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fz6 (1).jpg 
Προβολές:	292 
Μέγεθος:	75,1 KB 
ID:	102162

  11. #11
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Τί κυρά δηλαδή, ολόκληρη γκόμενα, βιτσιόζα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fz6 (2).jpg 
Προβολές:	292 
Μέγεθος:	90,8 KB 
ID:	102163

  12. #12
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP
    Τρυπες και μαλακίες........ μαθαμε όλοι να αναλύουμε δυναμομετρήσεις...
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
    Και φυσικά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΟΦΙΟ κάτω από τις 7 χιλ στροφές όπως ακούω συνεχώς. Τώρα αν είναι να το συγκρίνουμε με κάνα ss ε τότε πάσο ρε παιδιά, όλα τα street ψόφια είναι σωστά?
    Δεν είναι έτσι..Η 'αδυναμία' χαμηλά είναι εμφανής..Οδηγείστε κανά GSR ή κ το προηγούμενο fazer κ θα καταλάβετε διαφορά..

    Είναι μια αδυναμία που την έχουν κι άλλα μηχανάκια,τεσπα μην το ψειρίζουμε κ πολύ..

    Cartman καλορίζικο κ καλά χλμ να έχεις μαζί του..

    Το σίγουρο είναι οτι θα το φχαριστηθείς κ θα είναι απροβλημάτιστο..



    Ρε κουφάλα Πατρινός είσαι..;Από που το πήρες το μηχανάκι (Ζαπάντη)..;

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  13. #13
    Καλορίζικο φίλε μου, σου εύχομαι πολλά και καλά χιλιόμετρα. Πήρες πολύ καλή μηχανή.

  14. #14
    Δεν είναι έτσι..Η 'αδυναμία' χαμηλά είναι εμφανής..Οδηγείστε κανά GSR ή κ το προηγούμενο fazer κ θα καταλάβετε διαφορά..
    Αυτό είναι αλήθεια. Έχω επίσης οδηγήσει το προηγούμενο FZ1000 και το καινούριο.Το προηγούμενο τράβαγε από χαμηλά καλύτερα από το καινούριο απλώς το δεύτερο ψηλά σκότωνε!

    Εγώ έχω το Hornet 900 και ενώ έχει πολύ ροπή και από χαμηλά τραβάει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε χιλιάρι γυμνό που έχω δοκιμάσει ψιλά απλώς το τρώνε όλα. Εμένα αυτό μου άρεσε όμως

    Το θέμα είναι ότι το κάθε μηχανάκι έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά του και διαφορετική φιλοσοφία. Είναι στην εκτίμηση του κάθε αναβάτη τι του χρειάζεται και τι του αρέσει μετά να αγοράσει.

    Cartman πολύ όμορφο το μηχανάκι.Το καλύτερο χρώμα για μένα.Καλοτάξιδο!!

  15. #15
    big boned μέλος Το avatar του/της cartman
    Εγγραφή
    26/05/2007
    Μηνύματα
    392
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    Δεν είναι έτσι..Η 'αδυναμία' χαμηλά είναι εμφανής..Οδηγείστε κανά GSR ή κ το προηγούμενο fazer κ θα καταλάβετε διαφορά..

    Είναι μια αδυναμία που την έχουν κι άλλα μηχανάκια,τεσπα μην το ψειρίζουμε κ πολύ..

    Cartman καλορίζικο κ καλά χλμ να έχεις μαζί του..

    Το σίγουρο είναι οτι θα το φχαριστηθείς κ θα είναι απροβλημάτιστο..



    Ρε κουφάλα Πατρινός είσαι..;Από που το πήρες το μηχανάκι (Ζαπάντη)..;

    ευχαριστώ φίλε, σκοπεύω να το ευχαριστηθώ και να με ευχαριστηθεί

    Πατρινός δεν είμαι φίλε, αλλά σπουδάζω Πάτρα εδώ και 7 χρόνια

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. lastixo gia fazer fz6 2005
    από GISMO_01 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2007, 19:13
  2. fazer 600 fz6 2005 titanio?h aplh?
    από ALSFA 30 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 03:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF