Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Πρόβλημα στην αυτόματη εγγραφή σε thread?

  1. #1
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150

    Πρόβλημα στην αυτόματη εγγραφή σε thread?

    Για κάθε χρήστη υπάρχει μια επιλογή σαν την ακόλουθή:

    Χρήση της ειδοποίησης μέσω e-mail;
    Χρησιμοποιώντας αυτήν την υπηρεσία, θα ενημερώνεστε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, εάν κάποιος χρήστης απαντήσει σε κάποια συζήτηση στην οποία λαμβάνετε μέρος.


    Μέχρι τώρα την είχα ενεργοποιημένη ("ναι"), και όλα ήταν μια χαρά. Σήμερα την απενεργοποίησα ("όχι") προσπαθώντας να ελαττώσω το σπαμ που λαμβάνω στο mail μου. Έκτοτε παρατηρώ ότι όταν απαντάω σε ένα thread ΔΕΝ εγγράφομαι αυτόματα ως συνδρομητής σε αυτό (κάτι που συνέβαινε παλιότερα) με αποτέλεσμα οι σχετικές συζητήσεις να μην εμφανίζονται στην σελίδα "π.δ. μέλους". Μπορώ βέβαια να επιστρέψω στο thread και να κάνω εγγραφή χερουκλάτα: Αυτό λειτουργεί κανονικά.

    Τι είναι αυτό ρε παιδιά? Είναι πράγματι bug? Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ή εγώ βλέπω φαντάσματα? Έχει πράγματι να κάνει με την παραπάνω επιλογή ή είναι απλά σύμπτωση?

  2. #2

    Re: Πρόβλημα στην αυτόματη εγγραφή σε thread?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Για κάθε χρήστη υπάρχει μια επιλογή σαν την ακόλουθή:

    Χρήση της ειδοποίησης μέσω e-mail;
    Χρησιμοποιώντας αυτήν την υπηρεσία, θα ενημερώνεστε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, εάν κάποιος χρήστης απαντήσει σε κάποια συζήτηση στην οποία λαμβάνετε μέρος.


    Μέχρι τώρα την είχα ενεργοποιημένη ("ναι"), και όλα ήταν μια χαρά. Σήμερα την απενεργοποίησα ("όχι") προσπαθώντας να ελαττώσω το σπαμ που λαμβάνω στο mail μου. Έκτοτε παρατηρώ ότι όταν απαντάω σε ένα thread ΔΕΝ εγγράφομαι αυτόματα ως συνδρομητής σε αυτό (κάτι που συνέβαινε παλιότερα) με αποτέλεσμα οι σχετικές συζητήσεις να μην εμφανίζονται στην σελίδα "π.δ. μέλους". Μπορώ βέβαια να επιστρέψω στο thread και να κάνω εγγραφή χερουκλάτα: Αυτό λειτουργεί κανονικά.

    Τι είναι αυτό ρε παιδιά? Είναι πράγματι bug? Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος ή εγώ βλέπω φαντάσματα? Έχει πράγματι να κάνει με την παραπάνω επιλογή ή είναι απλά σύμπτωση?
    και εγω φιλε μου το ακυρωσα ωστε να μην μου ερχονται σπαμ,αλλα και παλι ερχονται τα μαγκουφια !!!τωρα για παραπερα εν κατέω!!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #3
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Με την παραπάνω επιλογή στο "όχι" δεν εγγράφομαι αυτομάτως ούτε στα thread που ανοίγω εγώ.

    Την ξαναγύρισα στο "ναι". Για να δούμε έχει σχέση? Θα εγγραφώ τώρα αυτομάτως στο thread αυτό?

  4. #4
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Ειδοποιήσεις από συζητήσεις που ήταν κάποιος γραμμένος πριν απενεργοποιήσει την επιλογή θα εξακολουθούν να έρχονται.

    Όσο για το πρώτο ερώτημα, έτσι είναι νομίζω. Αν θες να γραφτείς σε κάποια συζήτηση θα πρέπει να το κάνεις "χερουκλάτα"
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  5. #5
    απορια:::


    ποιο το χρηστικο οφελος του να ειμαι γραμενος σε μια συζητηση??

    βοηθαει καπου ουσιαστικα??
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  6. #6
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Ναι τελικά έχει σχέση!

    Με την επιλογή "Χρήση της ειδοποίησης μέσω e-mail" ενεργοποιημένη, εγγράφομαι αυτόματα ως συνδρομητής σε όποια συζήτηση απαντώ (πράγμα πολύ λογικό κατ' εμένα και ωραίο). Φυσικά λαμβάνω email για νέα ποστ σε κάθε συζήτηση που είμαι γραμμένος (όπως και θα έπρεπε).

    Με την επιλογή απενεργοποιημένη ΔΕΝ λαμβάνω email (σωστό και λογικό αυτό), αλλά ταυτόχρονα ΔΕΝ εγγράφομαι αυτόματα στις συζητήσεις που συμμετέχω....

    Τώρα αν αυτό είναι bug ή feature δεν ξέρω. Εμένα πάντως για bug μου κάνει...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Ποιος ο λόγος να εγγραφείς σε μία συζήτηση αν δε θέλεις να λαμβάνεις emails;

  8. #8
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    απορια:::


    ποιο το χρηστικο οφελος του να ειμαι γραμενος σε μια συζητηση??

    βοηθαει καπου ουσιαστικα??
    Πολύ νόημα και βοηθάει ουσιαστικά!

    Πηγαίνοντας στην σελίδα "π.δ. μέλους" βλέπεις συνοπτικά όλες τις συζητήσεις στις οποίες είσαι γραμμένος και υπάρχουν απαντήσεις τις οποίες δεν έχει διαβάσει (περίπου). Αυτό είναι ΥΕΡΒΟΛΙΚΑ χρήσιμο για να παρακολουθείς τις συζητήσεις που σε ενδιαφέρουν. Προφανώς συζητήσεις στις οποίες έχεις συμμετάσχει σε ενδιαφέρουν, άρα καλώς εγγράφεσαι σε αυτές αυτόματα.

  9. #9
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Ποιος ο λόγος να εγγραφείς σε μία συζήτηση αν δε θέλεις να λαμβάνεις emails;
    Ελπίζω το παραπάνω να απαντάει στην ερώτηση σου. Εμένα πάντως η σελίδα "π.δ. μέλους" και η παρακολούθηση, μέσω αυτής, των συζητήσεων στις οποίες είμαι εγγεγραμμένος είναι ο τρόπος με τον οποίο χρησιμοποιώ το φορουμ τις περισσότερες φορές.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.961
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Ελπίζω το παραπάνω να απαντάει στην ερώτηση σου.
    Ok, κατανοητό...


  11. #11
    Μπα... :o Εγω παταω το Δες τα νεα μπαρμπουτσαλα σπαμ και μετα οτι μου κανει κλικ του κανω κ γω! :rotflmao:





    (δεν παω καλα λεμε.... πρεπει να βρω γκομενα επειγοντως...)
    Νίκος
    Open Horizons

  12. #12
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Μπα... :o Εγω παταω το Δες τα νεα μπαρμπουτσαλα σπαμ και μετα οτι μου κανει κλικ του κανω κ γω! :rotflmao:





    (δεν παω καλα λεμε.... πρεπει να βρω γκομενα επειγοντως...)
    Ναι, για μένα αυτό είναι το mode κωλοβαρέματος. Αλλα στις συζητήσεις που έχω συμμετάσχει δεν θέλω με τίποτε να χάσω στο σπάμ.

    Επίσης ένα άλλο πολύ πολύ χρήσιμο query για μένα θα ήταν κάτι σαν:

    view threads with unread posts from friends since X days ago

    για κάτι τέτοιο θα ήμουν διατεθειμένος μέχρι και να παραβώ τις αρχές μου και να γράψω το SQL query μαισέλφ. Τόσο θα το γούσταρα λέμε... Μέχρι και κέρσορες θα καθόμουν να ξαναθυμηθώ πως δουλεύουν, για τέτοιο βίτσιο μιλάμε, γαμώ τα outer joins μου μέσα!! :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat


    view threads with unread posts from friends since X days ago

    για κάτι τέτοιο θα ήμουν διατεθειμένος μέχρι και να παραβώ τις αρχές μου και να γράψω το SQL query μαισέλφ. Τόσο θα το γούσταρα λέμε... Μέχρι και κέρσορες θα καθόμουν να ξαναθυμηθώ πως δουλεύουν, για τέτοιο βίτσιο μιλάμε, γαμώ τα outer joins μου μέσα!! :rotflmao: :rotflmao:
    Και γαμω ρε συ... απο το να καθεσαι να κοιτας απο το προφιλ του καθενος...
    Για ενα τετοιο feature Νικο θα ημουν διατεθειμενος και εγω ακομα να σου επιτρεψω να το γραψεις μονος σου.:rotflmao: :rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Με την επιλογή απενεργοποιημένη ΔΕΝ λαμβάνω email (σωστό και λογικό αυτό),
    εγώ γιατί συνεχίζω και λαμβάνω??

  15. #15
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    εγώ γιατί συνεχίζω και λαμβάνω??
    2 χρόνια μετά ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2006, 09:42
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΑ
    από blueangel στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2006, 16:22
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 03:45
  4. Πρόβλημα στην αλλαγή στοιχείων
    από crazykiller στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2006, 16:11
  5. Προβλημα στην μεταβιβαση της ΑΔΕΙΑΣ στο ονομα μου
    από Dimitris_gr στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2005, 13:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF