Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: παρατημενες μηχανες

  1. #1
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619

    παρατημενες μηχανες

    Καθε μερα βλεπω παρατημενες μηχανες σχεδον απ οπου περναω.Αλλες σε αθλια κατασταση,αλλες σε καλυτερη κι αλλες που τις κοιταζω και σκεφτομαι πως ηταν και πως θα μπορουσαν να ξαναπαρουν λαμψη και σπινθηρα στα μπουζι τους.
    Δεν θα παραταγα στο δρομο καμμια μηχανη,οσα χλμ. κι αν ειχε κανει.
    τελος παντων για να περασουμε στο ψητο.Ξερει κανεις αν υπαρχει νομιμος τροπος "απαλλοτριωσης" μιας μηχανης?Εχω δει ενα γιαμαχα σρ 400 και μ'εχει τρελανει.Οσο κι αν ρωτησα στη γειτονια κανεις δεν ξερει το παραμικρο γι'αυτο.
    Σορρυ αν υπαρχει αλλο θρεντ με το ιδιο θεμα αλλα δεν ειχα το χρονο να ψαξω.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  2. #2
    γιατι δεν πασ στο υπουργειο μεταφορων αν εχει πανω τισ πινακιδεσ να ρωτησεισ ?
    (μ@λ@κια ειπα?)

  3. #3
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Δεν εκει πινακιντες καρντια μου:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #4
    τον αριθμο πλαισιου?

  5. #5
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αυτο το σκεφτηκα αλλα ημουν πολυ ωρα στη γειτονια κανοντας ερωτησεις και δεν ηθελα να παρει καποιος τους μπατσους.Αντε να εξηγησεις στα γουρουνακια περι restoring κλπ.Θα δοκιμασω σε λιγες μερες παλι.Εν τω μεταξυ εχω βαλει τον κολητο μου που εχει φαρμακειο απεναντι να μαθει.

    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  6. #6
    Κάποιες φορές σκέφτομαι πως αυτές οι μηχανές αποτελούν το σημείο αναφοράς πως κάποτε κάποιος - κάποιοι τις οδήγησαν έζησαν μαζί τους πολλές και περίεργες στιγμές αλλά στο τέλος το έμψυχο κομμάτι της σχέσης αυτής μοιραία φεύγειενώ το "άψυχο" μένει πίσω να θυμίζει ....

  7. #7
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Κάποιες φορές σκέφτομαι πως αυτές οι μηχανές αποτελούν το σημείο αναφοράς πως κάποτε κάποιος - κάποιοι τις οδήγησαν έζησαν μαζί τους πολλές και περίεργες στιγμές αλλά στο τέλος το έμψυχο κομμάτι της σχέσης αυτής μοιραία φεύγειενώ το "άψυχο" μένει πίσω να θυμίζει ....
    Ακριβως φιλε μου
    Εδω δυσκολευεσαι να πουλησεις μια μηχανη γιατι εχει γινει κοματι του εαυτου σου,ποσο μαλλον να την παρατησεις.Στην αποθηκη του πατρικου μου υπαρχουν φλας,τιμονια,δυο ντεποζιτα και αλλα πολλα που δεν τα πεταω.Τα κραταω γιατι μου θυμιζουν εποχες και καταστασεις(ειμαι και σαβουρατζης).
    Παντως αν δεις το sr θα καταλαβεις πως ειχε ζησει καλες στιγμες ως cafe racer.Κι εκει "θυμωνω".Ενα μηχανακι που ειναι στην παραγωγη απο το 70 κι εχει αθανατο κινητηρα μην το πετας.
    Anyway
    Καλημερες σε ολους
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    και εγω το σκεφτομαι

    ειναι ενα παρατημενο vfr400 και παρολο που εχει φαει βροχες ηλιο ολα στο κεφαλι δεν εχει φθαρει εξωτερικα καθολου!!!θα ηταν φανταστικο αλλα πως θα μαθουμε αν ανηκει σε καποιο η πως να το ξεκινησεις και να ερθει κανεις να σου πει ευχαριστω φιλαρακι το εφτιαξες οπως ηθελα!!!:rotflmao:


    η τροχαια οτι μαζευει πρεπει να το παρεις σε πληστηριασμο

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Τα παρατημένα χωρίς πινακίδες οχήματα τα τσιμπάει ο δήμος και πάνε ανακύκλωση, η ΟΔΔΥ.
    Και εμένα μου την δίνει να πετάνε έτσι μηχανάκια σε εποχές που όλοι σκίζονται για το περιβάλλον αλλά τι να πείς.

  10. #10
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Ας ειναι καλα οι Αλβανοι που τις παρατησαν...το 70% -στην τυχη λεω νουμερο -ειναι απο μεταναστες που επαναπατριστηκαν η απλα οταν ξαναγυρησαν βαριοντουσταν να τις παρουν η ειχαν χασει τα κλειδια απο τα λουκετα η καποιοι τις "ψειρησαν" και απλα οι ιδιωκτητες δεν ξανα-ασχοληθηκαν.
    Ειχα δει ρε ZZR1100 της κουτας το 2003 να το σηκωνει το φορτηγακι του δημου γιατι του ειχαν βαλει επανω το αυτοκολλητο ειδοποιηση για παρατημενη μηχανη
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
    Ας ειναι καλα οι Αλβανοι που τις παρατησαν...το 70% -στην τυχη λεω νουμερο -ειναι απο μεταναστες που επαναπατριστηκαν η απλα οταν ξαναγυρησαν βαριοντουσταν να τις παρουν η ειχαν χασει τα κλειδια απο τα λουκετα η καποιοι τις "ψειρησαν" και απλα οι ιδιωκτητες δεν ξανα-ασχοληθηκαν.
    Ειχα δει ρε ZZR1100 της κουτας το 2003 να το σηκωνει το φορτηγακι του δημου γιατι του ειχαν βαλει επανω το αυτοκολλητο ειδοποιηση για παρατημενη μηχανη
    Δεν τι παρατάνε μόνο μετανάστες, πως σου ηρθε αυτό?
    Απλά οταν μένουν απο κάποια βλάβη που κοστίζει δεν τις φτιάχνουν αλλά τις παρατάνε.
    πχ GPZ1100 1985 επαθε βλάβη στον ψεκασμό. κόστος επισκευης περίπου 800 Ευρω.
    Αν την φτιάξεις, μετα εχει αγοραστική αξία κάτω των 1000 ευρω...την παράτησε εξω απο το συνεργείο φυσικά.
    Ειναι κρίμα, αλλά ετσι γίνεται.Δυστυχως νόμιμος τρόπος δεν υπάρχει για να τις πάρει κάποιος με χαρτιά.
    Επίσης ολες αυτες που μαζευει ο δημος δεν εχου τέλη, και ως γνωστόν δεν μεταβιβάζονται.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    Και να μην ξεχνάμε ότι κάποια από τα παρατημένα είναι κλεμμένα και μετά (αν δε βρούνε να τα σπρώξουνε) τα παρετούνε να πάνε στο γέρο το διάολο.

Παρόμοια θέματα

  1. Παλιες μηχανες-παρατημενες
    από giannis88 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2015, 10:29
  2. μηχανες
    από karelis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 13:53
  3. Είναι οι μηχανές σαν τις γυναίκες???
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 10:29
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF