Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 166

Θέμα: επιλογη ταχυτητας για στροφη

  1. #1
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    επιλογη ταχυτητας για στροφη

    μια κατω και προοδευτικο ανοιγμα γκαζιου η πριν τη στροφη μια πανω και σταθερα ανοιγομενο γκαζι (φυσικα στο οφελειμο φασμα των στροφων και οχι με κρεμασμενο κινητηρα)???

    η λογικη μου τεινει στην πρωτη εκδοχη αλλα μετα απο κουβεντα με τον catmaster μου δημιουργηθηκε η απορια.

    (αν ειναι χαζη η απορια μου παρακαλω πριν μου τη πεσετε στειλτε το το θρεντακι).
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μια κατω και προοδευτικο ανοιγμα γκαζιου η πριν τη στροφη μια πανω και σταθερο γκαζι (φυσικα στο οφελειμο φασμα των στροφων και οχι με κρεμασμενο κινητηρα)???
    Νομιζω οτι απαντησες μονος σου.
    Καταρχας χθες δεν εκανες το 0-300 RS;


    Τελος παντων, απο την στιγμη που το ανοιγμα του γκαζιου γινεται προοδευτικα και σε 2 σταδια,η επιλογη της σχεσης εξαρταται απο την ταχυτητα εισοδου και απο τα χαρακτηριστικα του κινητηρα σου.
    Tοσο απλα και ωραια.
    Ασε τις ταχυτητες και τα ανεβοκατεβασματα, και κοιτα να μαθεις το ανοιγμα του γκαζιου το οποιο ειναι κατι που θα πρεπει να το εξασκεις συνεχεια.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Νομιζω οτι απαντησες μονος σου.
    Καταρχας χθες δεν εκανες το 0-300 RS;


    Τελος παντων, απο την στιγμη που το ανοιγμα του γκαζιου γινεται προοδευτικα και σε 2 σταδια,η επιλογη της σχεσης εξαρταται απο την ταχυτητα εισοδου και απο τα χαρακτηριστικα του κινητηρα σου.
    Tοσο απλα και ωραια.
    Ασε τις ταχυτητες και τα ανεβοκατεβασματα, και κοιτα να μαθεις το ανοιγμα του γκαζιου το οποιο ειναι κατι που θα πρεπει να το εξασκεις συνεχεια.
    ζωρζ νομιζω οτι δε καταλαβες τι ρωτησα.ισως φταιω εγω και δεν εγινα κατανοητος.
    καταρχας χτες δεν εκανα rs!!!χτες εκανε ο παπ level 1 (εχεις μπλεξει τα μπουτια σου )

    τελος παντων για να δωσω να καταλαβεις τι ρωταω να πω παραδειγμα:μεγαρα.βγαινω απο τη 5 με 1η σκασμενη και στην ευθεια βαζω 2α.ετοιμαζομαι για την 6 και ρωταω εγω τωρα...πριν την εισοδο στην 6 κατεβαζω 2α και ανοιγω προοδευτικα γκαζι οποτε στην εξοδο να εχω σκασμενη 2α και να παω για 3η η κραταω 3η μπαινω στην 6 και κραταω το γκαζι σταθερα ανοιγομενο και φτανοντας στην εξοδο τερματιζω το γκαζι για να γεμισω και να βαλω και μια 4η μια και η 7 δεν ειναι στροφη και μια και μεχρι να φτασω στην 8 εχω 450 μετρα???

    οσο για τη συμβουλη σου, απλα απορια θεωρητικης φυσης ειναι και τπτ περισσοτερο.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    Level I CSS

    Στο Επίπεδο Ένα αναλύονται και καλύπτονται τα έξι πιο κοινά και πιο εμφανή λάθη που κάνουν οι οδηγοί στις στροφές:
    1. Ταχύτητα εισόδου στη στροφή. Πολύ γρήγορη ή πολύ
    αργή.
    2. Λάθη στον έλεγχο του γκαζιού. Πολύ, λίγο, σταθερό ή
    ασταθές γκάζι.
    3. Λανθασμένο σημείο εισόδου στη στροφή. Πολύ νωρίς ή
    πολύ αργά.
    4. Λάθη κατεύθυνσης κατά την είσοδο στη στροφή.
    Πλάγιασμα πολύ νωρίς ή πολύ αργά.
    5. Λανθασμένη επέμβαση από τον αναβάτη. Λιγότερη ή
    περισσότερη ένταση για την περίσταση από αυτή που
    ενδείκνυται.
    6. Λανθασμένες γραμμές. Πολύ ανοικτές ή πολύ κλειστές
    προς τo εσωτερικό της στροφής.


    Αν δεν το εχεις κανει...δηλωσε συμμετοχη,αξιζει τον κοπο!

  5. #5
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
    Level I CSS

    Στο Επίπεδο Ένα αναλύονται και καλύπτονται τα έξι πιο κοινά και πιο εμφανή λάθη που κάνουν οι οδηγοί στις στροφές:
    1. Ταχύτητα εισόδου στη στροφή. Πολύ γρήγορη ή πολύ
    αργή.
    2. Λάθη στον έλεγχο του γκαζιού. Πολύ, λίγο, σταθερό ή
    ασταθές γκάζι.
    3. Λανθασμένο σημείο εισόδου στη στροφή. Πολύ νωρίς ή
    πολύ αργά.
    4. Λάθη κατεύθυνσης κατά την είσοδο στη στροφή.
    Πλάγιασμα πολύ νωρίς ή πολύ αργά.
    5. Λανθασμένη επέμβαση από τον αναβάτη. Λιγότερη ή
    περισσότερη ένταση για την περίσταση από αυτή που
    ενδείκνυται.
    6. Λανθασμένες γραμμές. Πολύ ανοικτές ή πολύ κλειστές
    προς τo εσωτερικό της στροφής.


    Αν δεν το εχεις κανει...δηλωσε συμμετοχη,αξιζει τον κοπο!
    εχω κανονισει φιλε μου rs στις 27/10 με σκοπο να κανω level 1 του χρονου.το ξερω οτι αξιζει και θα το κανω!!! απλα μια απορια ειχα.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ζωρζ νομιζω οτι δε καταλαβες τι ρωτησα.ισως φταιω εγω και δεν εγινα κατανοητος.
    καταρχας χτες δεν εκανα rs!!!χτες εκανε ο παπ level 1 (εχεις μπλεξει τα μπουτια σου )

    τελος παντων για να δωσω να καταλαβεις τι ρωταω να πω παραδειγμα:μεγαρα.βγαινω απο τη 5 με 1η σκασμενη και στην ευθεια βαζω 2α.ετοιμαζομαι για την 6 και ρωταω εγω τωρα...πριν την εισοδο στην 6 κατεβαζω 2α και ανοιγω προοδευτικα γκαζι οποτε στην εξοδο να εχω σκασμενη 2α και να παω για 3η η κραταω 3η μπαινω στην 6 και κραταω το γκαζι σταθερο και φτανοντας στην εξοδο ανοιγω γκαζι για να γεμισω και να βαλω και μια 4η μια και η 7 δεν ειναι στροφη και μια και μεχρι να φτασω στην 8 εχω 450 μετρα???

    οσο για τη συμβουλη σου, απλα απορια θεωρητικης φυσης ειναι και τπτ περισσοτερο.
    Κατσε ρε μλκ γιατι τωρα θιγεις κατι που δεν μπορει να απαντηθει σε 2 γραμμες.
    Πρωτα απ'ολα προσπερναω το γεγονος οτι στην Κ(Χ) μπαινεις και βγαινεις με την ταδε ταχυτητα.

    Αν καταλαβες αυτο που σου εγραψα παραπανω, θα αφηνες κατα μερος τις σχεσεις του σασμαν σου,και θα επιανες το θεμα του ανοιγματος του γκαζιου.
    Οι σχεσεις ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο.
    Το ζητουμενο ειναι το εξης:
    Νιωθεις οτι μπορεις να μπεις με μια ταχυτητα (για χλμ μιλαω οχι για σχεσεις τωρα) στην ταδε στροφη,να φερεις την μοτο σου σε κατασταση ισορροπιας με τα φρενα η με το κλεισιμο του γκαζιου πριν την στροφη εν παση περιπτωσει, να κανεις το γυροσκοπικο σου σωστα και να ανοιξεις το γκαζι σου ΕΚΕΙ που πρεπει και ΟΣΟ πρεπει;

    Μαλλον οχι ειναι η γνωμη μου,αλλιως δεν θα με ρωτουσες τι σχεση να βαλεις στο σασμαν,και πως να μπεις με σταθερο γκαζι.
    Ειδικα αυτο με το "σταθερο γκαζι" οπως το εννοεις δεν υφισταται και ειμαι και εγω σιγουρος οτι ουτε εσυ δεν ξερεις τι αννοεις με αυτο.

    Αντι να μελετας αποστασεις για φρενα και στροφες, και πως θα κερδισεις επιταχυνση κτλ, κοιτα να δουλεψεις λιγο το γυροσκοπικο σου,και να πας επειγοντως να κανεις καποιο μαθημα για να σου λυθουν οι αποριες περι ανοιγματος γκαζιου.




    Υ.Γ
    Μλκ διαβασα πολυ προσεκτικα τι εγραψες μην με γειωσεις γιατι πιστευω οτι πραγματικα καταλαβα το γραπτο σου.
    Προσπαθησε και εσυ να καταλαβεις το δικο μου.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Κατσε ρε μλκ γιατι τωρα θιγεις κατι που δεν μπορει να απαντηθει σε 2 γραμμες.
    Πρωτα απ'ολα προσπερναω το γεγονος οτι στην Κ(Χ) μπαινεις και βγαινεις με την ταδε ταχυτητα.

    Αν καταλαβες αυτο που σου εγραψα παραπανω, θα αφηνες κατα μερος τις σχεσεις του σασμαν σου,και θα επιανες το θεμα του ανοιγματος του γκαζιου.
    Οι σχεσεις ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο.
    Το ζητουμενο ειναι το εξης:
    Νιωθεις οτι μπορεις να μπεις με μια ταχυτητα (για χλμ μιλαω οχι για σχεσεις τωρα) στην ταδε στροφη,να φερεις την μοτο σου σε κατασταση ισορροπιας με τα φρενα η με το κλεισιμο του γκαζιου πριν την στροφη εν παση περιπτωσει, να κανεις το γυροσκοπικο σου σωστα και να ανοιξεις το γκαζι σου ΕΚΕΙ που πρεπει και ΟΣΟ πρεπει;

    Μαλλον οχι ειναι η γνωμη μου,αλλιως δεν θα με ρωτουσες τι σχεση να βαλεις στο σασμαν,και πως να μπεις με σταθερο γκαζι.
    Ειδικα αυτο με το "σταθερο γκαζι" οπως το εννοεις δεν υφισταται και ειμαι και εγω σιγουρος οτι ουτε εσυ δεν ξερεις τι αννοεις με αυτο.

    Αντι να μελετας αποστασεις για φρενα και στροφες, και πως θα κερδισεις επιταχυνση κτλ, κοιτα να δουλεψεις λιγο το γυροσκοπικο σου,και να πας επειγοντως να κανεις καποιο μαθημα για να σου λυθουν οι αποριες περι ανοιγματος γκαζιου.




    Υ.Γ
    Μλκ διαβασα πολυ προσεκτικα τι εγραψες μην με γειωσεις γιατι πιστευω οτι πραγματικα καταλαβα το γραπτο σου.
    Προσπαθησε και εσυ να καταλαβεις το δικο μου.
    ρε γιωργο...αν ειναι δυνατον !!!φυσικα και δε σε γειωνω !!!!αλλωστε προσπαθω να παρω απο ανθρωπους με περισσοτερη εμπειρια απο μενα (αν φυσικα αυτοι θελουν να δωσουν)!!!

    αντιλαμβανομαι τι με προτρεπεις να κανω αλλα επι τις ουσιας σε αυτο που ρωταω η απαντηση που καταλαβαινω εγω οτι μου δινεις ειναι το ''Οι σχεσεις ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο''.απλα σε μια κουβεντα με τον ακη (ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΑΞΗ Ε!!!) ειπωθηκε και αυτο.ειπα να ρωτησω εδω μεσα (ισως λαθος μου).

    το οτι δεν εχω κανει ολα τα αλλα δεν μου δινει το δικαιωμα να ρωτησω κατι σαν αυτο ρε συ γιωργο??αλλωστε μη ξεχνας οτι στο αρχικο μου ποστ ειπα οτι αν δε στεκει αυτο που ρωταω ας σβηστει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    αλλωστε μη ξεχνας οτι στο αρχικο μου ποστ ειπα οτι αν δε στεκει αυτο που ρωταω ας σβηστει.
    Κατα πρωτον γιατι να σβηστει ρε παπαρα;
    Εχουμε παθει ομαδικη παρακρουση μου φαινεται!

    Κατα δευτερον μηπως τα λεγατε με τον Ακη μεν,αλλα ειχατε πιει και 5-6 μπυριτσες δε,και αλλα ελεγε ο ενας και αλλα απαντουσε ο αλλος;
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Κατα πρωτον γιατι να σβηστει ρε παπαρα;
    Εχουμε παθει ομαδικη παρακρουση μου φαινεται!

    Κατα δευτερον μηπως τα λεγατε με τον Ακη μεν,αλλα ειχατε πιει και 5-6 μπυριτσες δε,και αλλα ελεγε ο ενας και αλλα απαντουσε ο αλλος;
    κατα 1ον δεν ειπα να σβηστει !!!!ειπα να σβηστει ΑΝ ΔΕ ΣΤΕΚΕΙ (αααα δε θα συνενοηθουμεεεεε )

    κατα 2ον σε μεσημεριανο καφεδακι ειμασταν ρε συ αλλα μαλλον ειναι τοσο κουλαδι που δε ξερει τι λεει
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10

    Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μια κατω και προοδευτικο ανοιγμα γκαζιου η πριν τη στροφη μια πανω και σταθερο γκαζι (φυσικα στο οφελειμο φασμα των στροφων και οχι με κρεμασμενο κινητηρα)???

    η λογικη μου τειμει στην πρωτη εκδοχη αλλα μετα απο κουβεντα με τον catmaster μου δημιουργηθηκε η απορια.

    (αν ειναι χαζη η απορια μου παρακαλω πριν μου τη πεσετε στειλτε το το θρεντακι).
    troop, αφενός η παρατήρηση του κρουκη ειναι βάσιμη. Αφετέρου, θεωρητικά, λεμε οτι στη στροφή το γκάζι ειναι σταθερά ανοιγόμενο, οπότε το 2ο σκέλος της ερώτησης ειναι άκυρο (εκτος αν με το "σταθερό" εννοείς αυτο και εσυ, οτι ανοίγεις σταθερά)

  11. #11

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    Τώρα άμα σου πω να κάνεις κάτι εύκολο όπως να σκεπάσεις το κοντέρ και το στροφόμετρο ώστε να μην *βλέπεις* τον κινητήρα, και να μπαίνεις στην στροφή *νιώθοντας* την ροπή (ώστε να επιλέγεις την ταχύτητα με βάση το τράβηγμα και το όριο που θέτει ο κόφτης)με σταθερά ανοιγόμενο γκάζι, θα ήμουν εμβόλιμος στην κουβέντα??

  12. #12
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    troop, αφενός η παρατήρηση του κρουκη ειναι βάσιμη. Αφετέρου, θεωρητικά, λεμε οτι στη στροφή το γκάζι ειναι σταθερά ανοιγόμενο, οπότε το 2ο σκέλος της ερώτησης ειναι άκυρο (εκτος αν με το "σταθερό" εννοείς αυτο και εσυ, οτι ανοίγεις σταθερά)
    αυτο εννοουσα john.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #13

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Τώρα άμα σου πω να κάνεις κάτι εύκολο όπως να σκεπάσεις το κοντέρ και το στροφόμετρο ώστε να μην *βλέπεις* τον κινητήρα, και να μπαίνεις στην στροφή *νιώθοντας* την ροπή (ώστε να επιλέγεις την ταχύτητα με βάση το τράβηγμα και το όριο που θέτει ο κόφτης)με σταθερά ανοιγόμενο γκάζι, θα ήμουν εμβόλιμος στην κουβέντα??
    +1000

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Τώρα άμα σου πω να κάνεις κάτι εύκολο όπως να σκεπάσεις το κοντέρ και το στροφόμετρο ώστε να μην *βλέπεις* τον κινητήρα, και να μπαίνεις στην στροφή *νιώθοντας* την ροπή (ώστε να επιλέγεις την ταχύτητα με βάση το τράβηγμα και το όριο που θέτει ο κόφτης)με σταθερά ανοιγόμενο γκάζι, θα ήμουν εμβόλιμος στην κουβέντα??
    Καθολου!
    Και συμπληρωνω.
    Δωσ'του ενα αυτοματο σκουτερ 800 κυβικα να πει τον Δεσποτη Παναγιωτη στην Κ6.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: επιλογη ταχυτητας για στροφη

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
    Τώρα άμα σου πω να κάνεις κάτι εύκολο όπως να σκεπάσεις το κοντέρ και το στροφόμετρο ώστε να μην *βλέπεις* τον κινητήρα, και να μπαίνεις στην στροφή *νιώθοντας* την ροπή (ώστε να επιλέγεις την ταχύτητα με βάση το τράβηγμα και το όριο που θέτει ο κόφτης)με σταθερά ανοιγόμενο γκάζι, θα ήμουν εμβόλιμος στην κουβέντα??
    οχι ρε χρηστο. σωστος εισαι αλλα θεωρητικα παντα μιλοντας εχουμε καποια στανταρ.εγω απλα ρωταω στη προκειμενη περιπτωση παιζει κατι σαν στανταρ η οχι???that s all.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιλογή κράνους για SΤ
    από +Arxiereas+ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2009, 12:40
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2008, 23:32
  3. Επιλογή μηχανής για κοπέλα. Έμπειροι αναβάτες βοήθεια!!
    από adriana στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2008, 09:44
  4. ΕΠΙΛΟΓΗ ΛΑΔΙΟΥ ΓΙΑ ΧΤ660x
    από PLAN στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2006, 10:56
  5. ΕΠΙΛΟΓΗ ΛΑΔΙΟΥ ΓΙΑ ΧΤ660x
    από PLAN στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 23:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF