Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 132

Θέμα: Και τώρα τι κάνουμε... Στέλιο μου;;;;

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Εχω μια καλυτερη προταση...
    Στελιο βαλε Tom Waits αλλα προς θεου κρυψε το περιστροψο καπου και κλειδωσε το.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  2. #107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Εχω μια καλυτερη προταση...
    Στελιο βαλε Tom Waits αλλα προς θεου κρυψε το περιστροψο καπου και κλειδωσε το.
    Στέλιο αμα δε βρίσκεις το κλειδί, σου δανείζω το δικό μου :wacko:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #108
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ΛΑΘΟΣ!







    Θελεις ξανα να αποτελειωσεις μοναχος,ενα ταξιδι που ποτε δν τελειωνει.
    Κατω απ'τα ρουχα σου ξυπναει ο πιο παλιος θεος.
    Μες στις βαλιτσες σου στριμωχνονται ολοι οι δρομοι.
    Ποιοι χαρτες σου ζεστανανε ξανα το μυαλο?
    Ποιες θαλασσες στεγνωνουν στο μικρο σου κεφαλι?
    Ποιος ανεμος σε παιρνει πιο μακρυα απο εδω?
    Πες μου ποιο φοβο αγαπησες παλι?
    Σε ποιο ονειρο σε ξυπνησαν βρεγμενο,λειψο?
    Ποιοι δαιμονες ποτιζουν την καινουρια σου ζαλη?
    Π


    στελιο, αν εχεις το τραγουδι, για βαλ'το να παιζει και βαλε και 1 μπυριτσα διπλα...

    στον BART


    ΣΤΕΛΙΟ δεν ανοίγεις κανα χάρτη να πάμε να χαθούμε κανα δυο μέρες ???

    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  4. #109
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    εεεεε, θα ξεχασουμε και το πως ανασυγκροτιωμαστε....






    ....και ας χρωσταει ακομα ΚΑΤΙ ο ντουζλαμανατζης
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #110
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
    στον BART


    ΣΤΕΛΙΟ δεν ανοίγεις κανα χάρτη να πάμε να χαθούμε κανα δυο μέρες ???

    ...για λουτρακι (μαιστραλι) σας κοβω να τραβιεστε αν τον αφησεις να διαλεξει μερος στο χαρτη...
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  6. #111
    ΚΑΙ ΤΩΡΑ????.... Το avatar του/της matmat
    Εγγραφή
    06/07/2003
    Μηνύματα
    1.273
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ...για λουτρακι (μαιστραλι) σας κοβω να τραβιεστε αν τον αφησεις να διαλεξει μερος στο χαρτη...
    Εγώ να τον αφήσω να διαλέξει
    ετσι άσχετος που είναι όμως ουτε που θα καταλάβει πως περάσαμε τα Βουλγαρικά :smilea:


    :rotflmao:
    "Αν είναι να φύγω ας φύγω πρωί
    στη σωστή εποχή σε λάθος στροφή"

    Θάνος Ανεστόπουλος / Διάφανα Κρίνα

    http://smutradio.listen2myradio.com/

  7. #112
    Βρε φίλε Αλχιμιστή εντάξει χώρισες.Γιατί πρέπει να το μάθουμε κι όλοι οι υπόλοιποι που δεν σε ξέρουμε εκτός από την παρέα σου ?

  8. #113
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    ....και ας χρωσταει ακομα ΚΑΤΙ ο ντουζλαμανατζης
    +955
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #114
    exete kanei to forum apo cosmopolitan pou asxoliotan ligo me tis mixanes se cosmopolitan-ntelo
    PROzacRIDER

  10. #115
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    στελιο, αν εχεις το τραγουδι, για βαλ'το να παιζει και βαλε και 1 μπυριτσα διπλα...
    δεν θέλει μπυρίτσα....
    θέλει να εχεις γίνει βαρυά τύφλα ήδη και να τα σπάσεις όλα στα ξεσπάσματα του τραγουδιού....
    εεεε, μετά πέφτεις για ύπνο και ξυπνάς μεθαύριο...
    τα έχεις ξεχάσει όλα και δεν θυμάσαι καν που βρισκεσαι...
    δοκιμασμένο!

  11. #116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
    στον BART


    ΣΤΕΛΙΟ δεν ανοίγεις κανα χάρτη να πάμε να χαθούμε κανα δυο μέρες ???


    Να πάμε; Άμα σε πιάσω στ αχέρια μου... θα σου οπω εγώ! Από πέσρι περιμένω που ΘΑ πηγαίναμε κάπου...
    θα μου πεις καλά τώρα το θυμήθηκες;
    Ε, τώρα μου βγήκε...

    Τεσπα φίλε δεν μπορώ καθότι δεν διαθέτω μοτοσικλέτα αυτήν την στιγμή. Προσπαθώ να την πουλήσω και της κάνω κάποια συμαζέματα μπας και φύγει σε αξιοπρεπή τιμούλα...
    τεσπα μόλις έχω υπόσχομαι ότι θα σε μηνυματίσω.
    Ειδικά εσένα γιατί από πέσρι το έψαχνα...

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soichiro_cbf
    Βρε φίλε Αλχιμιστή εντάξει χώρισες.Γιατί πρέπει να το μάθουμε κι όλοι οι υπόλοιποι που δεν σε ξέρουμε εκτός από την παρέα σου ?



    Με την ευκαιρία να απαντήσω κιόλας.
    Καταρχάς κανείς δεν σου είπε ή τεσπα δεν είπε σε κανέναν απολύτως να σχοληθεί με αυτό το ποστ. Όποιος δεν θέλει... δεν γράφει και γενικώς δεν ανακατεύεται. Λογικό νομίζω.

    Όμως για να απαντήσω στο ερώτημα σου το έκανα για τους εξής λόγους:
    1). Επειδή το φόρουμ έχει και άλλες ενότητες πλην της μοτοσικλέτας και των γύρω από αυτήν ζητημάτων κι επειδή κάποιες στιγμές θες να ξεσπάσεις να μιλήσεις χωρίς να είσα πρόσωπο με πρόσωπο με κόσμο ο οποίος δεν σε ξέρει ή σε ξέρει ελάχιστα κι επειδή μερικές φορές είναι πιο εύκολο να "κρύβεσαι" πίσω από ένα πληκτρολόγιο και να μιλάς.
    Κι επειδή ξέρω πως εδώ υπάρχουν κάποιοι άνθρωπιοι-γνωστοί-φίλοι οι οποίοι θα ενδιαφερθούν και θα πουν αυτό που σκέφτονται. Δεν θα με λυπηθούν δεν θα με μισήσουν δεν θα είναι υποκειμενικοί απέναντι μου. Θα μου χώσουν θα συμπαρασταθούν πάνω από όλα όμως θα μιλήσω θα περάσει η ώρα θα διαβάσω και θα σκεφτώ.
    ΑΝ όλα αυτά δεν σου απαντάνε την ερώτηση... ε δεν ενδιαφέρομαι ΄μετά να εξηγήσω τίποτε άλλο.

  13. #118
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Κουκλίτσα λυπάμει πάρα πολύ... αλλά είμαι στην πλέον δυσάρεστη θέση να... στα ψάλω!
    Τι θα πει βρε επέλεξα να μάθω με τον λάθος τρόπο;
    Γιατί ήξερα; Είχα ας πούμε κριτήριο από πριν για παράδειγμα πως είναι να συζείς;
    Ή μήπως μπορείς να κατανοήσεις πάντα τις αλλαγές στο άλλον;
    Κι όχι τίποτε άλλο ρε γαμώτο αλλά είχα ανησυχία πως κάποιος θα πει... σοφία. Ήταν ανάγκη να είσαι συ βρε;;;;
    Εσύ πριν μάθεις ήξερες; Ή όλα τα έκανες σωστά; Ή μήπως πάλι όλα λύθηκαν στις σχέσεις σου με ηρεμία και ψυχραιμία;;;
    Έλα ρε κουκλί τώρα... μην λέμε κι ότι να ναι.
    ΔΕΝ επέλεξα τίποτα. Λάθη και σφάλματα έκανα όπως κάνουν ΟΛΟΙ οι άνθρωποι!
    Τα δικά μου όμως για την συγκεκριμένη σχέση και με τον συγκεκριμένο άνθρωπο ήταν δυσβάσταχτα!!!
    Γι αυτό κλαίω και χτυπιέμαι. Όχι μόνο γιατί τα έκανα αλλά γιατί τα έκανα στον άνθρωπο αυτόν.
    Και να υπενθυμίσω κάτι ξανά και τελευταίο.
    Το ότι έχω ΕΠΙΛΕΞΕΙ να μην αναφερθώ στα δικά της σφάλματα ΔΕΝ σημαίνει πως αυτά ΔΕΝ υπάρχουν! Σέβομαι τη θέση της δεν την ξέρει κανείς δεν είναι παρούσα και ΔΕΝ μιλάω.
    Παίρνω λοιπόν όλη την ευθύνη εγώ και μιλάμε για μένα.
    Κατά τα άλλα δίκιο έχεις είναι περίοδος πένθους και θλίψης δυστυχώς ως άνθρωπος αργώ να ξεπεράσω τα σφάλματα μου θα αργήσω να ξεπεράσω αυτό που έκανα αλλά ελπίζω να μάθω για να μην ξανακάνω.


    Στελιο εγω ειμαι της αποψης πως ΑΝ κι ΟΤΑΝ κανουμε τα σφαλματα, εχουμε πληρη επιγνωση τους ( αν ειμαστε εστω και λιγο ειλικρινεις με τον εαυτο μας)....Αυτο που δεν ξερουμε ειναι το βαθμο ανοχης του αλλου σε αυτα....αν μας ενδιαφερει πραγματικα η σχεση μας τον μαθαινουμε γρηγορα και χωρις πολλες απωλειες, αν τον αφηνουμε στην τυχη κι απλα τραβαμε συνεχως το σκοινι ειναι φυσικο κι επομενο να μην ξερουμε σε ποια χρονικη στιγμη θα σπασει αυτο....Το αλαθητο του παπα σιγουρα δεν το εχω, αυτο ειναι σιγουρο...και ειδικα στις ανθρωπινες σχεσεις που ειναι απ την φυση τους πολυ ευθραυστες...Αλλα ΑΝ ποτε σπασει και το δικο μου σκοινι θα εχω απο καιρο κανει τον κοπο να διαβασω τα σημαδια, και δεν θα δικαιολογηθω πως¨"αλλιως τα ειχα φανταστει κι αλλιως το πραγμα μου προκυπτει"....

    Το ποσο σε συμπαθω το ξερεις, γι αυτο εκανα τον κοπο να σου μιλησω αμεσα κι ειλικρινα....Το να σου χαίδευα τα αυτια θα ηταν ευκολο αλλα οχι το ζητουμενο....


    κι αμα θες να μου τα ξαναψαλλεις , ελευθερα ειδικα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα......
    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Druuna
    Στελιο εγω ειμαι της αποψης πως ΑΝ κι ΟΤΑΝ κανουμε τα σφαλματα, εχουμε πληρη επιγνωση τους ( αν ειμαστε εστω και λιγο ειλικρινεις με τον εαυτο μας)....Αυτο που δεν ξερουμε ειναι το βαθμο ανοχης του αλλου σε αυτα....αν μας ενδιαφερει πραγματικα η σχεση μας τον μαθαινουμε γρηγορα και χωρις πολλες απωλειες, αν τον αφηνουμε στην τυχη κι απλα τραβαμε συνεχως το σκοινι ειναι φυσικο κι επομενο να μην ξερουμε σε ποια χρονικη στιγμη θα σπασει αυτο....Το αλαθητο του παπα σιγουρα δεν το εχω, αυτο ειναι σιγουρο...και ειδικα στις ανθρωπινες σχεσεις που ειναι απ την φυση τους πολυ ευθραυστες...Αλλα ΑΝ ποτε σπασει και το δικο μου σκοινι θα εχω απο καιρο κανει τον κοπο να διαβασω τα σημαδια, και δεν θα δικαιολογηθω πως¨"αλλιως τα ειχα φανταστει κι αλλιως το πραγμα μου προκυπτει"....

    Το ποσο σε συμπαθω το ξερεις, γι αυτο εκανα τον κοπο να σου μιλησω αμεσα κι ειλικρινα....Το να σου χαίδευα τα αυτια θα ηταν ευκολο αλλα οχι το ζητουμενο....


    κι αμα θες να μου τα ξαναψαλλεις , ελευθερα ειδικα αν αυτο σε κανει να νιωσεις καλυτερα......

    Φυσικά θα στα ξαναψάλλω...
    ξεκινάς λάθος. ΤΙ ΑΝ και ΟΤΑΝ κάνουμε σφάλματα!!! Αυτό είναικουφό ρε συ. Άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε Τέρμα! Δεν έχει αν και όταν και μήπως.
    τα λάθη είναιγια τους ανθρώπους!
    Συνήθως ναι στο λέω και μόνος μου έχουμε όντως επίγνωση των σφαλμάτων μας. Όχι όμως πάντα. Και δεν έχει σχέση με δικαιολογία αυτό ίσα ίσα που είναιπολύ χειρότερο.
    Γιατί ΑΝ έχεις επίγνωση σημαίνει πως το έκανες επίτηδες ή είχες κάτι κατά νου γενικά δείχνει γνώση άρα και δόλο ή τεσπα επίτηδες.
    Το να κάνεις όμως κάτι και να ΜΗΝ το συνειδητοποιείς δείχνει... ΒΛΑΚΕΙΑ και ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ!!!
    Ξέρεις κουκλί μου πως μιλάς; Και δεν είναι κακό αυτό.
    Με την ασφάλεια που έχει μία γυναίκα ένας άνθρωπος ο οποίος έχει επιβιώσει-συμβιώσει επιτυχημένα μέσα σε μια σχέση. Και μξπράβο σου-σας σε αυτό.
    Αλλά μην το παίρνεις ως δεδομένο. ΔΕΝ έχουμε όλοι μας την ίδια επίγνωση όλες τις στιγμές. Πίστεψε με. Αρκεί ένα διάστημα άγνοιας ή πιο σωστά ύπνωσης για να την πατήσεις.
    Σε αυτό το διάστημα ειλικρινά τουλάχιστον όπως ΕΓΩ το βίωσα δεν είχα επίγνωση ούτε συνειδητοποιούσα.

  15. #120
    Ασχετο μελος Το avatar του/της Druuna
    Εγγραφή
    06/03/2005
    Μηνύματα
    470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Το να κάνεις όμως κάτι και να ΜΗΝ το συνειδητοποιείς δείχνει... ΒΛΑΚΕΙΑ και ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ!!!
    Ξέρεις κουκλί μου πως μιλάς; Και δεν είναι κακό αυτό.
    Με την ασφάλεια που έχει μία γυναίκα ένας άνθρωπος ο οποίος έχει επιβιώσει-συμβιώσει επιτυχημένα μέσα σε μια σχέση. Και μπράβο σου-σας σε αυτό.
    Αλλά μην το παίρνεις ως δεδομένο. ΔΕΝ έχουμε όλοι μας την ίδια επίγνωση όλες τις στιγμές. Πίστεψε με. Αρκεί ένα διάστημα άγνοιας ή πιο σωστά ύπνωσης για να την πατήσεις.
    Σε αυτό το διάστημα ειλικρινά τουλάχιστον όπως ΕΓΩ το βίωσα δεν είχα επίγνωση ούτε συνειδητοποιούσα.

    Ρε συ Στελιο, επειδη μαλλον δεν το εχω το επικοινωνιακο διαδικτυακα, απ οτι φαινεται, να πω κατι τελευταιο, και τα υπολοιπα αμα σε δω απο κοντα....

    Δεν πιστευω σ αυτην τη θεωρια με την βλακεια και την ανωριμοτητα αλλα στην αδιαφορια ως προς τον αλλον.....
    Ειναι βεβαιο πως ο αλλος θα σου δειξει με χιλιους τροπους πως 'δεν πας καλα και παρτο αλλιως¨"Αν εσυ δεν το βλεπεις και δεν το ακους ειναι γιατι εισαι αδιαφορος ουσιαστικα, ως προς τις αναγκες του αλλου, οχι χαζος, γιατι αν ειναι τοση η χαζομαρα σου τοτε δεν σε σωζει ουτε μεταμοσχευση εγκεφαλου....(Αστειο φυσικα)

    Και ναι σαφως μιλαω απ την θεση ( οχι την ασφαλεια ) του ανθρωπου με 26 χρονια συμβιωσης-σχεσης πισω του, αλλα γελιεσαι αν νομιζεις πως ειναι θεμα τυχης αυτο.....Αυτο Στελιο ειναι ενας καλος συνδυασμος πολλων πραγματων που δεν συμβαινουν απο μονα τους ...Εμεις τα κανουμε να συμβαινουν, και που αμα ανα πασα στιγμη παψουν να συμβαινουν, διαλυεται το εμεις......αρα ολα ....
    Και το εμεις θα υπαρχει ΜΟΝΟ ΟΣΟ εμεις ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ να υπαρχει και φυσικα παλευουμε γι αυτο.....Δεν υπαρχει ασφαλεια σ αυτο και δεν ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει για να μην επαναπαυομαστε....
    Κερδιζουμε τον αλλον καθε μερα, καθε λεπτο, κι αυτη δεν ειναι ευκολη διαδικασια ειδικα σε μακροχρονιες σχεσεις, γι αυτο πρεπει να θελεις να το κανεις και το μονο κινητρο ειναι να μετραει πολυ ο αλλος για σενα....
    Τα υπολοιπα απο κοντα....







    Α!!!!Και να τονισω εδω οτι "ασφαλτη' δεν ειμαι γιατι ο Χρηστος προτιμα τις....Χωματινες διαδρομες....Και μαλιστα με οσο μεγαλυτερο γινεται βαθμο δυσκολιας....


    victi vincimus.....


    Το δεντρο για να φτανει μεχρι τον ουρανο πρεπει να εχει ριζες στην κολαση........

    Nietzsche


Σελίδα 8 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. και τωρα τι κανουμε γιωργο μου ???
    από TROOPER στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2007, 15:47
  2. Και τώρα τι κάνουμε... Πανο μου?
    από zephyr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 15:08
  3. Και τώρα τι κάνω ???
    από THEOD στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2005, 16:32
  4. Και Τωρα Τι??????
    από koursaros7 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 18:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF