Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: για πειτε........

  1. #1
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725

    για πειτε........

    απαντήσεις θα ήθελα παιδιά μονο σοβαρές να μη γίνει χαβαλές σε όλο το θρεντ και οχι οτι δε θέλω να ακούσω γνώμες ή δε σέβομαι ή δεν είμαι και εγώ του σπαμ καμιά φορά αλλά θέλω να τελειώνω με αυτή την ιστορία κάποια στιγμή


    Σκεφτομαι απο το 450 μου να παω στα 250. Για χώμα μιλάμε πάντα και για τετράχρονο. Είμαι ομως πολύ επιφυλακτική σε αυτή την αλλαγή. Το μηχανάκι τό θέλω για εντουράδες και μονοπατάδες και για πιστάκια.

    Το βασικό μου ερώτημα είναι αν θα μου λείψει το ατελείωτο γκάζι του 450 που οσο δυσκολεύει σε ορισμένα σημεία στο χωμα άλλο τόσο διευκολύνει και σώζει και διασκεδάζει σε άλλα.

    και προς θεού δε λέω οτι το 450 το παω ταπα και το στύβω...μπλα μπλα μπλα απλά το παραπάνω γκάζι του το έχω μαθει και με διευκολύνει σε ορισμένα σημεια.


    Αν γίνεται οι χωμάτινοι να βοηθήσουν με τα υπερ και κατά. (και λεώ χωμάτινοι γιατι μιλάω μονο για οδήγηση στο χώμα)

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Εφόσον δεν πρόκειται να κυνηγάς "δεκατάκια" στις ειδικές, ούτε να σπάζεις βράχια, το 250 είναι μια χαρά !!!

    (αρκεί να παραμείνεις στην Yamaha ή να περάσεις στο καινούριο ΚΤΜ ...)


    Υ.Γ.
    Αφού τα ξέρεις, γιατί ρωτάς ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Εφόσον δεν πρόκειται να κυνηγάς "δεκατάκια" στις ειδικές, ούτε να σπάζεις βράχια, το 250 είναι μια χαρά !!!

    (αρκεί να παραμείνεις στην Yamaha ή να περάσεις στο καινούριο ΚΤΜ ...)
    οχι για κτμ μιλαω και μονο

    αλλά για εκδρομικό εντουρο τέλος ε?

  4. #4
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan



    Υ.Γ.
    Αφού τα ξέρεις, γιατί ρωτάς ???
    ρωτάω Αντώνη γιατί αυτό που είπα και πριν απλά φοβάμαι μη μου λείψει αυτό το γκάζι του 450 και το μετανιώσω...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.980
    H KTM δε βγάζει μοντέλο μεταξύ 250 και 450 cc;;;

  6. #6
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
    οχι για κτμ μιλαω και μονο
    Τότε θα περιμένεις να βγει το καινούριο μοτέρ στα EXC (αυτό που φοράνε τώρα τα SX...), το οποίο - λογικα για εντούρο χρήση - θα βγάζει γύρω στα 32-33 Ηp !!!
    (γιατί αν βγάζει τα allmost 40 που βγάζει τώρα, θα πρέπει το 400 να παει στα 50, το 450 στα 57 και το 525 στα 65 Hp ... ).

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
    αλλά για εκδρομικό εντουρο τέλος ε?
    Δεν θα το έλεγα ...

    Από αυτονομία θα είσαι στα ίδια με το 450 και από άνεση / τελική ταχύτητα, ομοίως ...!!!
    (ο περιορισμός της τελικής στα καθαρόαιμα δεν σχετίζεται με την ιπποδύναμή τους ...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    P.S.

    Δεν ξέρω τι μηχανάκια έχεις καβαλήσει, αλλά ΔΕΝ είναι όλα τα 450 σαν το δικό σου !!!

    Γιατί δεν δοκιμάσεις ένα 400άρι άλλης μάρκας (ευρωπαϊκής πάντα...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: για πειτε........

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
    απαντήσεις θα ήθελα παιδιά μονο σοβαρές να μη γίνει χαβαλές σε όλο το θρεντ και οχι οτι δε θέλω να ακούσω γνώμες ή δε σέβομαι ή δεν είμαι και εγώ του σπαμ καμιά φορά αλλά θέλω να τελειώνω με αυτή την ιστορία κάποια στιγμή


    Σκεφτομαι απο το 450 μου να παω στα 250. Για χώμα μιλάμε πάντα και για τετράχρονο. Είμαι ομως πολύ επιφυλακτική σε αυτή την αλλαγή. Το μηχανάκι τό θέλω για εντουράδες και μονοπατάδες και για πιστάκια.

    Το βασικό μου ερώτημα είναι αν θα μου λείψει το ατελείωτο γκάζι του 450 που οσο δυσκολεύει σε ορισμένα σημεία στο χωμα άλλο τόσο διευκολύνει και σώζει και διασκεδάζει σε άλλα.

    και προς θεού δε λέω οτι το 450 το παω ταπα και το στύβω...μπλα μπλα μπλα απλά το παραπάνω γκάζι του το έχω μαθει και με διευκολύνει σε ορισμένα σημεια.


    Αν γίνεται οι χωμάτινοι να βοηθήσουν με τα υπερ και κατά. (και λεώ χωμάτινοι γιατι μιλάω μονο για οδήγηση στο χώμα)

    Θεωρω το καινουργιο πορτοκαλι 250 ιδανικο ...

    Και λεω το πορτοκαλι γιατι σε αντιθεση με το Yamaha ειναι πιο γεματο στις χαμηλες στροφες....

    Το ατελειωτο γκαζι του 450 δεν θα σου λειψει .... Αντιθετα το 250 ( σε οποια σημεια σου τελειωσει το γκαζι του ) θα σε ανταμειψει με την φιλικοτητα του στα δυσκολα σημεια, και ειδικα τις ωρες της κουρασης, που λογω αυτης ,το περιτο - υπερβολικο γκαζι μονο ζημια κανει...

    Απο εκει και περα αν το αποφασισεις οτι το 250αρι ειναι μικρο τοτε κοιτας προς 400 μερια...




  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    HUSQVARNA Χθες οδήγησα το 250....αχχχχχ

  10. #10
    Πιστευω οτι για το 80% των αναβατων τα 30-35 αλογα ειναι υπεραρκετα για το χωμα.Το 250 ειναι τοσο φιλικο για να σε βοηθησει να αυξησεις ρυθμους αλλα και τοσο δυνατο για να σε σωσει στα δυσκολα.Επισης θα νιωσεις μεγαλη ευχαριστηση οταν θα πηγαινεις το 250 στους κοφτες κατι που με το 450 ειναι λιγο δυσκολο.Αχ που ειναι τα διχρονα!!!!
    Πωλουνται προστατευτικα καγκελα κινητηρα!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101820

  11. #11
    Ακου...δεν ειναι τυχαιο οτι στος αγωνες που συμμετεχουν ψηλοφτερα μηχανακια(μοτοκρος ,εντουρο ακομα και μοταρ) οι μικροτερες κατηγοριες εχουν τους ιδιους και σε καποιες περιπτωσεις ισως και καλυτερους χρονους ...οσον αφορα το γκαζι στις ευθειες και στις φλαταδουρες θα σου λειψει μονο αν γουσταρεις να βγαζεις ολη την ευθεια με ξερογκαζη σουζα ...αυτο που ισως λιιιγο πρεπει να σε ανησυχει ειναι στις ανηφορες τις καλες τι γινεται με το 250...το οποιο χρειαζεται λιγη περισσοτερη φορα...κατα τα αλλα το ποσο πιο ελαφρυ θα νιωθεις το 250 και ποσο πο ξεκουραστη θα σε κραταει πιστευω θα σε αποζημιωσει

  12. #12
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    P.S.

    Δεν ξέρω τι μηχανάκια έχεις καβαλήσει, αλλά ΔΕΝ είναι όλα τα 450 σαν το δικό σου !!!

    τι εννοείς? οτι είναι πιο φιλικά ή πιο άγρια? (και σίγουρα διαφέρουν.. αλλά άλλο 450 δεν έχω δοκιμάσει εδώ που τα λέμε, μόνο το 450 το Sxf το οποίο ήταν ο λόγος να ερωτευτώ τα κτμ αλλά δε θα έπαιρνα μοτοκράσαδικο)

  13. #13
    Και με 250cc πας μια χαρα στο χωμα, αλλα το 450 εχει κατι που διευκολυνει παρα πολυ
    Τις σουζες πριν τις νερολακουβες

  14. #14
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725

    Re: Re: για πειτε........

    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


    Και λεω το πορτοκαλι γιατι σε αντιθεση με το Yamaha ειναι πιο γεματο στις χαμηλες στροφες....

    Το ατελειωτο γκαζι του 450 δεν θα σου λειψει .... Αντιθετα το 250 ( σε οποια σημεια σου τελειωσει το γκαζι του ) θα σε ανταμειψει με την φιλικοτητα του στα δυσκολα σημεια, και ειδικα τις ωρες της κουρασης, που λογω αυτης ,το περιτο - υπερβολικο γκαζι μονο ζημια κανει...

    Απο εκει και περα αν το αποφασισεις οτι το 250αρι ειναι μικρο τοτε κοιτας προς 400 μερια...



    πράγματι στα χαμηλά υστερεί το γιαμαχάκι μου

    χαίρομαι που λέτε οτι δε θα μου λείψει το γκάζι του...250 δεν έχω καβαλήσει ποτέ στο χώμα. Ολα οσα λέτε ακούγονται πολύ λογικά και όπως τα χω σκεφτεί και εγώ. Και επίσης κατι που θα με διευκολύνει είναι το βάρος του διότι το 450 μου πέφτει λίιιιγο (έως πολύ) βαρύ.

    STOUBI με το 400 στα ίδια δε πέφτω πάλι με το 450? δηλαδή τι 400 τι να κρατήσω το 450?

  15. #15

    Re: Re: για πειτε........

    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI


    Και λεω το πορτοκαλι γιατι σε αντιθεση με το Yamaha ειναι πιο γεματο στις χαμηλες στροφες....

    ΔΕΝ νομίζω.....

    Και το πιο γεμάτο τετράχρονο 250 στις χαμηλές είναι το Husky...

    Τώρα και με ψεκασμό (πηρούνι καλύτερο έχει εδώ και χρόνια)

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. r 45,για πειτε...
    από tools στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2006, 14:48
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 20:30
  3. Για πείτε για Μεσολόγγι!
    από powerphot στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 16:19
  4. V-strom 1000 Ή 650 Για Πειτε Ρε Παιδια
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 01:24
  5. Για Πειτε Μου Για Σημερα, Καφεδακι
    από kalgeorge στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2005, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF