Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!! (συζήτηση)

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    ΜΠΡΑΒΟ στον TROOPER και στην εφημεριδα. Εμεις το πιασαμε το νοημα, οι "αρμοδιοι" ποτε θα το πιασουν, για να το κανουν μερος της εκπαιδευσης των οδηγων? Μηπως πρεπει να αποσταλει στην σελιδα του αρμοδιου υπουργειου?

  2. #17
    Το διάβασα κι εγώ το συγκεκριμένο άρθρο και σκέφτηκα να το σκανάρω αλλά διαπίστωσα πως δεν έχω scanner.Γνώμη μου είναι να ΜΗΝ βγάζετε το κράνος αν δεν έχετε αντίστοιχη εκπαίδευση,στις φωτογραφίες βλέπουμε πως περίπου γίνεται αλλά στην πραγματικότητα σίγουρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά.Αυτό το άρθρο έχει σκοπό απλά να ενημερώσει και όχι να εκπαιδεύσει,για το καλό των συνανθρώπων μας ας μην το παίξουμε ήρωες αν δεν είμαστε σίγουροι γι'αυτό που κάνουμε.



    +1000 losttris
    Fortis Fortuna Adiuvat

  3. #18
    Oντως πολυ ενδιαφερον ολο αυτο.....και πολυ σημαντικο στο να σωσεις ισως μια ζωη......ομως να πω και εγω μια απορεια......οσο και να ξερεις να το κανεις,μετα απο πολλες φορες ''προπονησης'' ας πουμε....πως ξερεις οτι μετα δεν θα βρεθεις μπλεγμενος απο καποιους που θα ριξουν σε εσενα το φταιξιμο στην πιθανοτητα μιας σοβαρης ζημιας....πχ να κανουν οι γιατροι η αυτοι στο ασθενοφορο καποια μαλακια και για να καλυφτουνε να ριξουν το φταιξιμο σε εσενα???η οι γονεις???μιλαμε τωρα σε περιπτωση που κατι παει στραβα παντα.....

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    ....πως ξερεις οτι μετα δεν θα βρεθεις μπλεγμενος....
    Δεν έχεις άδικο αλλά κάπως έτσι, φοβούμενος μη μπλέξει, έφτασε ο κόσμος να γίνει αδιάφορος
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  5. #20
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    πολύ διαφορετικά.Αυτό το άρθρο έχει σκοπό απλά να ενημερώσει και όχι να εκπαιδεύσει
    ΔΙΑΦΩΝΩ !!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #21
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Oντως πολυ ενδιαφερον ολο αυτο.....και πολυ σημαντικο στο να σωσεις ισως μια ζωη......ομως να πω και εγω μια απορεια......οσο και να ξερεις να το κανεις,μετα απο πολλες φορες ''προπονησης'' ας πουμε....πως ξερεις οτι μετα δεν θα βρεθεις μπλεγμενος απο καποιους που θα ριξουν σε εσενα το φταιξιμο στην πιθανοτητα μιας σοβαρης ζημιας....πχ να κανουν οι γιατροι η αυτοι στο ασθενοφορο καποια μαλακια και για να καλυφτουνε να ριξουν το φταιξιμο σε εσενα???η οι γονεις???μιλαμε τωρα σε περιπτωση που κατι παει στραβα παντα.....
    ευθυνοφοβια λεγεται αυτο πανο!!!

    αν ειναι ετσι μη σταματησεις καν!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
    Δεν έχεις άδικο αλλά κάπως έτσι, φοβούμενος μη μπλέξει, έφτασε ο κόσμος να γίνει αδιάφορος

    Ρε Μητσακο δεν ειπα οτι δεν με νοιαζει η οτι θα κοιταξω την δουλεια μου......θα προσπαθησω να τον βοηθησω με καποιον αλλο τροπο....πχ να του μιλησω αν χρειαζεται.....να προσπαθησω να μην τον πατησει κανεις η οτι μπορει να χρειαστει εκεινη την στιγμη....

  8. #23
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Το να παει κατι στραβα ειναι το πιο ευκολο.

    Φιλος μου ειχε χτυπησει στον αυχενα και θωρακα και αφου περιμενανε να ερθει το ασθενοφορο , ο τραυματιοφορης επιασε το κρανος(arai για να καταλαβετε το κουμπωμα) και αρχισε να το τραβαει χωρις να λυσει το λουρακι.

    Ο φιλος μου μπορει να μην ζει γι'αυτο τον λογο.


    Συμφωνω με THEOD.

  9. #24
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ευθυνοφοβια λεγεται αυτο πανο!!!

    αν ειναι ετσι μη σταματησεις καν!!!
    +1


    ξερεις ποσες υποθεσεις μπορει να κανει καποιος προκειμενου να μην κουνησει το δαχτυλακι του..


  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Το να παει κατι στραβα ειναι το πιο ευκολο.

    Φιλος μου ειχε χτυπησει στον αυχενα και θωρακα και αφου περιμενανε να ερθει το ασθενοφορο , ο τραυματιοφορης επιασε το κρανος(arai για να καταλαβετε το κουμπωμα) και αρχισε να το τραβαει χωρις να λυσει το λουρακι.

    Ο φιλος μου μπορει να μην ζει γι'αυτο τον λογο.


    Συμφωνω με THEOD.

    και μετα φανταζομαι οτι το ριξανε μονο στο ατυχημα...και οχι το μετα.....

  11. #26
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Το να παει κατι στραβα ειναι το πιο ευκολο.

    Φιλος μου ειχε χτυπησει στον αυχενα και θωρακα και αφου περιμενανε να ερθει το ασθενοφορο , ο τραυματιοφορης επιασε το κρανος(arai για να καταλαβετε το κουμπωμα) και αρχισε να το τραβαει χωρις να λυσει το λουρακι.

    Ο φιλος μου μπορει να μην ζει γι'αυτο τον λογο.


    Συμφωνω με THEOD.
    αυτο λεει οτι το ατομο που ειναι εξειδικευμενο εκανε λαθος.αν το ηξερες εσυ το πως, ισως ο φιλος και να ζουσε...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #27
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Το να παει κατι στραβα ειναι το πιο ευκολο.

    Φιλος μου ειχε χτυπησει στον αυχενα και θωρακα και αφου περιμενανε να ερθει το ασθενοφορο , ο τραυματιοφορης επιασε το κρανος(arai για να καταλαβετε το κουμπωμα) και αρχισε να το τραβαει χωρις να λυσει το λουρακι.

    Ο φιλος μου μπορει να μην ζει γι'αυτο τον λογο.


    Συμφωνω με THEOD.
    για μενα αυτο ηταν η κακια στιγμη..
    λυπαμαι για τον φιλο σου αν και σιγουρα δε μπορω να σε καταλαβω..

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΔΙΑΦΩΝΩ !!!
    Γιώργο μερικές φωτογραφίες σίγουρα ενημερώνουν αλλά δεν πιστεύω πως διδάσκουν.
    Ξέρεις πολύ καλά γιατί μιλάμε... μπορεί να ξεκινήσεις από απώλεια κινητηκότητας μελών μέχρι και κίνδυνο για την ίδια τη ζωή!
    Σίγουρα αν έχεις εκπαιδευτεί και ξέρεις τι πρέπει να κάνεις τότε πρέπει να το κάνεις ταχύτατα και μπορεί να είσαι ο μόνος εκεί τριγύρω που να μπορείς σώσεις μια ζωή!
    Αν όμως το διάβασες κάπου και νομίζεις οτι ξέρεις τότε τι γίνεται;
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  14. #29
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    Ρε Μητσακο δεν ειπα οτι δεν με νοιαζει η οτι θα κοιταξω την δουλεια μου......θα προσπαθησω να τον βοηθησω με καποιον αλλο τροπο....πχ να του μιλησω αν χρειαζεται.....να προσπαθησω να μην τον πατησει κανεις η οτι μπορει να χρειαστει εκεινη την στιγμη....
    Δεν μιλούσα για σένα απλά τόνισα πως φτάνει κανείς στην αδιαφορία
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ευθυνοφοβια λεγεται αυτο πανο!!!

    αν ειναι ετσι μη σταματησεις καν!!!

    οχι ρε φιλε...εδω εισαι λαθος....εσυ που αυτο το εχεις εκπαιδευτει και εχεις και επισημο χαρτι οτι και να γινει μπορεις να καθαρισεις πιο ευκολα (σε περιπτωση στραβης μιλαμε παντα).....εγω ομως που ισως να το ξερω καλυτερα απο εσενα να βρω το μπελα μου....γιατι δεν εχω τιποτα να αποδηκνυει οτι μπορω....δεχομαι παντα τιςευθηνες μου ομως σε πραγματα που ξερω σιγουρα να κανω....στα αλλα δεν θα αδιαφορισω,αλλα δεν θα μπερδευτω η θα περιορισω καποιον που ξερει σιγουρα (οχι καλυτερα)...απλα ξερει....

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 21:11
  2. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ-ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ !!!
    από TROOPER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 16:37
  3. ΚΡΑΝΟΣ ΣΩΖΕΙ ΖΩΕΣ!
    από sineder στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2007, 14:41
  4. Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 18:22
  5. Το Κρανοσ Ρεεεεε!
    από powerphot στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2004, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF