Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 60

Θέμα: Aprilia Mana(μου) 850

  1. #16
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μωρέ εγώ είχα κι άλλο τρόπο να γυμνάσω κι όλο το χέρι αμαλάχει αλλά έχε χάρη πού'μαι δειξιόχειρας

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Η απόλαυση έρχεται αν έχεις χρόνο και όρεξη να βολτάρεις
    τα υπόλοιπα ειναι λεπτομέρειες
    Δεν διαφωνώ αλλά σκέψου τη λεπτομέρεια να πατάς τον ωραιότατο συμπλεκτάκο σου πριν τη στροφή, να κατεβάζεις ταχυτητούλα/λες, να "δένεις όλο το μηχανάκι και στην έξοδο να ξαναπατάς μια και δυο μέχρι να το ξανακάνεις στην επόμενη στροφή..

    Η λεπτομέρεια κάνει τον πρωταθλητή γι'αυτό εγώ κι ο Ρόσσι λέμε


  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μωρέ εγώ είχα κι άλλο τρόπο να γυμνάσω κι όλο το χέρι αμαλάχει αλλά έχε χάρη πού'μαι δειξιόχειρας





    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    να κανεις γυροσκοπικο με το ενα




    Δεν διαφωνώ αλλά σκέψου τη λεπτομέρεια να πατάς τον ωραιότατο συμπλεκτάκο σου πριν τη στροφή, να κατεβάζεις ταχυτητούλα/λες, να "δένεις όλο το μηχανάκι και στην έξοδο να ξαναπατάς μια και δυο μέχρι να το ξανακάνεις στην επόμενη στροφή..
    πάντως, δεν αποκλείεται στο μέλλον (σύντομα, μακριά...?) να μη θυμόμαστε (θυμούνται) καν πως ειναι ο συμπλέκτης (ή τί ήταν ο συμπλέκτης)...

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    πάντως, δεν αποκλείεται στο μέλλον (σύντομα, μακριά...?) να μη θυμόμαστε (θυμούνται) καν πως ειναι ο συμπλέκτης (ή τί ήταν ο συμπλέκτης)...
    Στο μέλλον Γιαννιό μπορεί να πετάνε στον αέρα τα μηχανάκια και τα τρισσέγγονά μας να διαβάσουνε εδώ μέσα περι γυροσκοπικού και να χτυπιούνται κάτω απ'τα γέλια

    Εγώ πάντως χαίρομαι που ζούμε σ'αυτό εδώ το πράγμα, χάσαμε κάποιες αυθεντίες του παρελθόντος, πάρα πολλές μάλιστα αλλά τουλάχιστον πατάμε στο δρόμο ακόμα

    Ξέφυγα λίγο απ'το θρεντ..


  5. #20
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εχει ακομα πολυ δρομο παντως....

    ο συμπλεκτης ειναι μια συνηθεια, δεν νομιζω οτι η ελειψη του θα με ενοχλουσε οπως και τωρα δεν με ενοχλει η υπαρξη του...ολοι προσαρμοστηκαμε στο να οδηγαμε με αυτον τον τροπο
    αλλωστε το συγκεκριμενο εχει και ημιαυτοματη λειτουθργια με (+ / -) κουμπια sto aristero γκριπ...οποτε κατεβαζεις, ανεβαζεις κατα βουληση.

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ξέφυγα λίγο απ'το θρεντ..
    εσυ μάκη μου; πως το 'παθες;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #22
    πάντως θέλω πολύ να το οδηγήσω, να δω την αίσθηση του. Νομίζω οτι ο συνδυασμός v-2, 850cc, και κιβώτιο CVT θα κάνουν μια ιδανική μεγάλη μοτο για βόλτα σε αστικο και περι-αστικό περιβάλλον (οχι καθημερινές διεκπεραιωτικές μετακινήσεις)...

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    εσυ μάκη μου; πως το 'παθες;
    κι είπα και μαλακία περί γυροσκοπικού, λογικά θα δουλεύει και στον αέρα..


  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Στα scooteria κάποιον κυβικών θες ιμάντα κάθε 12(λένε) 9-10 (πράξη) χιλιάδες χιλιόμετρα με κόστος 150-200 γιούργια. Στην μάνα ΘΑ ΤΣΟΥΖΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

    Παντως θα ξεκολλάει στα φανάρια τρελλά μιλαμε.
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BUSA MAKIS
    Εγγραφή
    10/05/2007
    Μηνύματα
    203
    Διάβασα σχετικά στο POWERBIKES χτές το άρθρο.

    Όλα καλά κι ωραία.

    Όμως τα ηλεκτρονικά σε Ιταλικά μηχανάκια τα φοβάμαι λίγο.
    Μάκης


  11. #26
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    δεν θα βγάλει το shiver με φέρινκ??? τότε θα δείτε...

  12. #27
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μωρέ εγώ είχα κι άλλο τρόπο να γυμνάσω κι όλο το χέρι αμαλάχει αλλά έχε χάρη πού'μαι δειξιόχειρας


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    πάντως θέλω πολύ να το οδηγήσω, να δω την αίσθηση του. Νομίζω οτι ο συνδυασμός v-2, 850cc, και κιβώτιο CVT θα κάνουν μια ιδανική μεγάλη μοτο για βόλτα σε αστικο και περι-αστικό περιβάλλον (οχι καθημερινές διεκπεραιωτικές μετακινήσεις)...
    +1137 Γιάννη ...

    έχω μεγάλη περιέργεια πως θα αντιδρά το κιβώτιο σε απότομα κατεβάσματα για να εκμεταλλευθώ το "φρένο" του κινητήρα πριν από την στροφή .... και μετά με ποιο τρόπο θα κρατάει σχέση για να μείνει πάνω στην ροπή την ώρα που την χρειάζομαι...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    +1137 Γιάννη ...

    έχω μεγάλη περιέργεια πως θα αντιδρά το κιβώτιο σε απότομα κατεβάσματα για να εκμεταλλευθώ το "φρένο" του κινητήρα πριν από την στροφή .... και μετά με ποιο τρόπο θα κρατάει σχέση για να μείνει πάνω στην ροπή την ώρα που την χρειάζομαι...




    τι να την κανεις την ροπη μωρη κουλαντζα???
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    αντε παρε το χρεπι σου και πετα το στην θαλασσα!! (αφου πρωτα το βαψεις μπλε για να μην κανει αντιθεση!):a36: :a36: :a36:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    οπου "χρεπι" βαλε οτι θελεις...
    :a5: :a5:

  15. #30
    Κυριοι.
    Τελικα το αποφασισα, παρα τις μικροδιαφωνιες που εισεπραξα, σημερα πιγα και την εκλεισα τη Μανα 850.
    Αφου παλι την εκανα μια βολτα, ειδα πως η μηχανη μου κανει . Ωσο απο αξιοπιστια, δεν ακουσα κανεναν να μιλα για σοβαρα προβληματα της Aprillia. Ισα ισα που εινα μια εταιρεια με ιστορια, ανερχομενη με πολες επιτυχιες σε αγωνες και φρεσκες ιδεες.
    Τωρα το οτι Ειναι ενα ενχειρημα μιας εταιρειας, αυτο νομιζω πως απαντιεται με το οτι σε λιγο καιρο ολες οι μηχανες και μαρκες θα εχουν και απο ενα αυτοματο, γιατι υπαρχει μια κατηγορια ανθρωπων που προερχονται απο σκουτερ, χωρις εμπειρια σε μηχανες με συμπλεκτη θελουν να μπουν στο χωρο της μοτοσηκλετας αλλα τους φοβιζει ο συμπλεκτης. Οπως και εγω αλλοστε.
    Θελω να πιστευω οτι απο θεμα αξιοπιστιας , τα πραγματα εχουν αλλαξη κατα πολυ, πισω απο την Aprillia υπαρχει η BMW.
    Το μονο προβλημα που μπορει να υπαρξη ειναι πιστευω μετα απο λιγα χρονια αν δεν πετυχει σε εμπορικοτητα το μοντελο να μην μπορω να το πουλησω, για να παρω κατι αλλο.
    Ευχαριστω θερμα για τις απαντησεις που δεχτικα με τις αποψεις σας, και το Σαββατο που θα την παραλαβω θα σας στειλω φοτο, και εντυπωσεις
    Γιωργος απο Πατρα.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Mana 850
    από BlaSen στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2009, 21:54
  2. Aprilia Mana
    από konandrio στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2008, 09:30
  3. Recall for the Aprilia Mana 850
    από monarxis στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF