Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: Aprilia Mana(μου) 850

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gxristop1
    Κυριοι.
    Τελικα το αποφασισα, παρα τις μικροδιαφωνιες που εισεπραξα, σημερα πιγα και την εκλεισα τη Μανα 850.
    Αφου παλι την εκανα μια βολτα, ειδα πως η μηχανη μου κανει . Ωσο απο αξιοπιστια, δεν ακουσα κανεναν να μιλα για σοβαρα προβληματα της Aprillia. Ισα ισα που εινα μια εταιρεια με ιστορια, ανερχομενη με πολες επιτυχιες σε αγωνες και φρεσκες ιδεες.
    Τωρα το οτι Ειναι ενα ενχειρημα μιας εταιρειας, αυτο νομιζω πως απαντιεται με το οτι σε λιγο καιρο ολες οι μηχανες και μαρκες θα εχουν και απο ενα αυτοματο, γιατι υπαρχει μια κατηγορια ανθρωπων που προερχονται απο σκουτερ, χωρις εμπειρια σε μηχανες με συμπλεκτη θελουν να μπουν στο χωρο της μοτοσηκλετας αλλα τους φοβιζει ο συμπλεκτης. Οπως και εγω αλλοστε.
    Θελω να πιστευω οτι απο θεμα αξιοπιστιας , τα πραγματα εχουν αλλαξη κατα πολυ, πισω απο την Aprillia υπαρχει η BMW.
    Το μονο προβλημα που μπορει να υπαρξη ειναι πιστευω μετα απο λιγα χρονια αν δεν πετυχει σε εμπορικοτητα το μοντελο να μην μπορω να το πουλησω, για να παρω κατι αλλο.
    Ευχαριστω θερμα για τις απαντησεις που δεχτικα με τις αποψεις σας, και το Σαββατο που θα την παραλαβω θα σας στειλω φοτο, και εντυπωσεις
    Γιωργος απο Πατρα.
    Καλές βόλτες φιλε .
    Αγρατζουνιστοι και οι δυο σας πάντα..

    Βαλε και τις πρώτες εντυπώσεις σου από την μηχανή μετά τις βόλτες σου για να έχουμε όλοι feedback γι αυτήν την ιδιαίτερη μηχανή ..

    Τσακωσε και μια για το καλο

  2. #32
    Το μηχανακι ειναι παρα πολυ καλο...

    Καλοταξιδο και παντα τυχερο.
    Φιλικα παντα, Νακος

  3. #33
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.
    Ανταποδιδω
    Το μηχανακι οντως ειναι υπεροχο, θυμιζη μεγαλο πολυ γρηγορο σκουτερ, αλλα και μηχανη που κανει θαυμασιες αλλαγες χωρις τιναγματα η δισταγμους
    Λιγω εμπιστοσηνη χρειαζονται τα φρενα, δεν υπαρχει καλη αισθηση δεν ξερεις που ειναι τα ορια, ισως τα μοντελα με το ΑΒS να ειναι πολυ καλλητερα.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    το είχα οδηγήσει στη πίστα των Μεγάρων το 08 σε μια εκδήλωση της aprilia.

    τι να πω? δν μπορούσα να συνηθίσω με τίποτα ούτε την αυτόματη ούτε την ημιαυτόματη λειτουργία.

    τέσπα καλοτάξιδο εύχομαι κ άμα σε βολεύει να κάνεις όσα πιο πολλά κ καλά χιλιόμετρα μπορείς φίλε!

  5. #35
    εχεις δικιο να το λες αυτο.
    Συμφονω μαζι σου, αν εχεις και οδιγεις μηχανη με συμπλεκτη, χρειαζεσαι αρκετο χρονο να το σηνιθησης, εγω που ολλα τα προιγουμενα μηχανακια μου ηταν αυτοματα σκουτερ, κουμποσα αμεσως και οχι μονο, αινθουσιαστικα γιατι αν μου επειτρεπεις ειναι ενα μεγαλο σκουτερ με χαρακτηρηστικα μηχανης αλλα και πολλα πλεονεκτηματα της μηχανης.

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    το είχα οδηγήσει στη πίστα των Μεγάρων το 08 σε μια εκδήλωση της aprilia.

    τι να πω? δν μπορούσα να συνηθίσω με τίποτα ούτε την αυτόματη ούτε την ημιαυτόματη λειτουργία.
    Κάπου είχα γράψει τις εντυπώσεις μου απ΄το ΜΑΝΑ αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ...
    Στο test ride της aprιlia πέρυσι είχαμε κάνει πολλούς γύρους με αυτά καθώς απ΄το μεσημέρι και μετά κοντεύαμε να μείνουμε από βενζίνη με τα δικά μας.

    H πίστα προφανώς το αδίκησε μιας και δεν είναι φτιαγμένο για τέτοια χρήση. Τα μηχανάκια πάντως όταν τα επιστρέψαμε είχαν χάσει 1-2 πόντους απ΄τα μαρσπιέ
    Το αυτόματο και ημιαυτόματα ηταν όλα τα λεφτά. Ιδίως την ημιαυτόματη λετουργία την δοκίμασα ακόμα και πάνω στις στροφή κατεβαζοντας ταχύτητες και το μηχανάκι δεν έκανε κιχ. Ούτε κουνήματα ούτε λόξυγκας ούτε τπτ...
    Σε σχέση με το GP800 που φοράει τον ίδιο κινητήρα θα το προτιμούσα με 1000. Απορώ πως έχει πιάσει τόσο το scooter...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    . Τα μηχανάκια πάντως όταν τα επιστρέψαμε είχαν χάσει 1-2 πόντους απ΄τα μαρσπιέ
    ω ναι Βύρωνα! αυτό το θυμάμαι καλά!

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gxristop1
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ.
    Ανταποδιδω
    Το μηχανακι οντως ειναι υπεροχο, θυμιζη μεγαλο πολυ γρηγορο σκουτερ, αλλα και μηχανη που κανει θαυμασιες αλλαγες χωρις τιναγματα η δισταγμους
    Λιγω εμπιστοσηνη χρειαζονται τα φρενα, δεν υπαρχει καλη αισθηση δεν ξερεις που ειναι τα ορια, ισως τα μοντελα με το ΑΒS να ειναι πολυ καλλητερα.
    Καλορίζικο και από εμένα.
    Το μηχανάκι μου αρέσει (και με ενδιαφέρει) & εμένα πολύ.
    Ιδιαίτερα το λευκό GT είναι μούρλια (αυτό βεβαίως είναι άποψή μου)
    Δυστυχώς όμως είναι κομματάκι ακριβό.
    Από πλευρά πρακτικότητας είναι κορυφή.
    Το κόλπο με το ντεπόζιτο γιατί δεν το κάνουν και άλλοι??
    Το να κυκλοφορώ με ένα κράνος στο χέρι με απωθεί σαν ιδέα (ιδιαίτερα όσο μεγαλώνω).
    Η δε τοποθέτηση μπαγκαζιέρας (που είναι πολύ πρακτική) χαλάει την εμφάνιση στις περισσότερες street μηχανές.
    Από πλευράς επιδόσεων που περίπου βρίσκεται σχετικά με άλλα μηχανάκια & σκουτερ?
    σχετικά πχ με τα TMAX500, GP800, versys, pegaso strada, faser, klp....
    Υπάρχει η δυνατότητα τις ταχύτητές να τις αλλάζεις από πολύ χαμηλές στροφές ή σε πολύ υψηλές κατά το δοκούν?
    Οι "μετρίου" αναστήματος αναβάτες το καταφέρνουν?
    Ευχαριστώ & καλορίζικο & πάλι.

    ΥΓ:Φυσικά θα προσπαθήσω να κάνω ένα test ride.....

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Yfaistos

    Από πλευράς επιδόσεων που περίπου βρίσκεται σχετικά με άλλα μηχανάκια & σκουτερ?
    σχετικά πχ με τα TMAX500, GP800, versys, pegaso strada, faser, klp....
    Υπάρχει η δυνατότητα τις ταχύτητές να τις αλλάζεις από πολύ χαμηλές στροφές ή σε πολύ υψηλές κατά το δοκούν?
    Οι "μετρίου" αναστήματος αναβάτες το καταφέρνουν?
    Ευχαριστώ & καλορίζικο & πάλι.
    Κάπου είχε πάρει το μάτι μια δυναμομετρηση που έδινε λίγο κάτω από 60 άλογα στον τροχό. Για τον ρόλο του είναι υπέρ-αρκετά. Πιθανολογώ ότι είναι γρηγορότερο από ΤΜΑΧ & GP800 (αν και εχουν ίδιο μοτέρ χωρίς το σειριακό) & pegaso. Το versys μάλλον είναι γρηγορότερο όπως και το fazer στην χαμηλή έκδοση ίππων.

    Τις ταχύτητες τις αλλάζεις όπως θέλεις. Οι μετρίου αναστήματος βολεύονται μια χαρά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #40
    παραθέτω ένα σχετικό βιντεάκι που μόλις βρήκα.
    Νομίζω θα αρέσει σε πολλούς

    http://www.babelgum.com/121785/bike-...era-gp800.html

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2009
    Μηνύματα
    8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Yfaistos
    Το κόλπο με το ντεπόζιτο γιατί δεν το κάνουν και άλλοι??
    Είναι και δικιά μου απορία. Δεν το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος;

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από revil
    Είναι και δικιά μου απορία. Δεν το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος;
    νομιζω και η BMW εχει ενα μονοκυλινδρο στο ιδιο στυλ.με το ρεζερβουαρ κατω απο την σελα και τον χωρο του ρεζερβουαρ μπαγαζιερα
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  13. #43
    ...ναι έφτιαχνε και ίσως να είναι το πιο ΑΣΧΗΜΟ μοτο που κατασκευάστηκε ποτέ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	scarver_jpg (small).jpg 
Προβολές:	315 
Μέγεθος:	51,4 KB 
ID:	171897
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  14. #44
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από revil
    Είναι και δικιά μου απορία. Δεν το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος;
    Και το μπιουελ ιλιζε στη θεση του τεποζιτου εχει φιλτρο αερος, μιας και το καυσιμο ειναι μεσα στο πλαισιο της μηχανης

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Και το μπιουελ ιλιζε στη θεση του τεποζιτου εχει φιλτρο αερος, μιας και το καυσιμο ειναι μεσα στο πλαισιο της μηχανης
    Πάρα πολλές μοτό έχουν το καύσιμο αλλού, αλλά δεν νομίζω ότι εννοεί αυτό ο φίλος.
    Το scarver πάντως δεν έκρυβε το κράνος. Απλά είχε εγκοπές και καθόταν εκεί αν θυμάμαι καλά..
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Mana 850
    από BlaSen στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2009, 21:54
  2. Aprilia Mana
    από konandrio στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2008, 09:30
  3. Recall for the Aprilia Mana 850
    από monarxis στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF