Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Θορυβωδης Εξατμιση!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2006
    Μηνύματα
    17

    Θορυβωδης Εξατμιση!

    Γεια σας παιδια.Εδω και λιγο καιρο ειμαι κατοχος ενος xt500 του 2002.Επειδη βαρεθηκα την 'βουβαμαρα' της μαμας εξατμισης θα ηθελα να μου προτεινατε καποιες που να βγαζουν ΩΡΑΙΟ και ΔΥΝΑΤΟ θορυβο.Μου εχουν πει μια μαρκα,LPA νομιζω,την ξερετε?Περιμενω προτασεις

  2. #2

    ΕΞΑΤΜΙΣΗ - ΘΟΡΥΒΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    Ως προς τον ΩΡΑΙΟ θόρυβο, θα συμφωνήσω. Ως προς το ΔΥΝΑΤΟ θόρυβο όμως, διαφωνώ. Οπως θα διαφωνούν και όλοι όσοι θα ενοχλούνται όταν θα περνάς από δίπλα τους και θα σε βλαστημάνε που τους χαλάς το ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ. Και δε με ενοχλεί που θα βλαστημάνε εσένα μόνο. Με ενοχλεί που θα βλαστημάνε και θα απορρίπτουν ΟΛΟΥΣ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΤΟΥΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ, που θέλουμε να χαιρόμαστε τη μοτοσικλέτα μας, χωρίς να γινόμαστε ενοχλητικοί και κουραστικοί συμπολίτες. Να με συγχωρείς που τα λέω τόσο "χύμα" αλλά έχω βαρεθεί να ακούω για αλήτες, θορυβοποιούς, σπαστικούς μηχανόβιους ενώ εγώ (με 180.000 χλμ στην πλάτη και ταξίδια σε 4 χώρες, με 18 χρόνια μοτοσικλετιστικής ζωής) δεν ενόχλησα ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΝ άνθρωπο, απολαμβάνοντας την οδήγηση της μοτοσικλέτας μου.
    Και καταλήγω: Αν είσαι σωστός μοτοσικλετιστής, είσαι και σωστός και υπεύθυνος πολίτης. Τελεία.
    Δε σου λέω να μην πάρεις μια εξάτμιση με ωραίο θόρυβο. Κοίτα όμως η ένταση του θορύβου (σε db) να είναι εντός των ορίων του νόμο, όχι μόνο για να είσαι νόμιμος αλλά κυρίως για να είσαι υπεύθυνος μοτοσικλετιστής που θα τιμάς αυτό το κορυφαίο εργαλείο ελευθερίας (τη μοτοσικλέτα) και δεν θα το ευτελίζεις.

  3. #3

    Re: Θορυβωδης Εξατμιση!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tash
    Γεια σας παιδια.Εδω και λιγο καιρο ειμαι κατοχος ενος xt500 του 2002.Επειδη βαρεθηκα την 'βουβαμαρα' της μαμας εξατμισης θα ηθελα να μου προτεινατε καποιες που να βγαζουν ΩΡΑΙΟ και ΔΥΝΑΤΟ θορυβο.Μου εχουν πει μια μαρκα,LPA νομιζω,την ξερετε?Περιμενω προτασεις
    lpa???δεν την εχω ξανακουσει..

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2006
    Μηνύματα
    17
    Οταν λεω για δυνατο θορυβο δεν εννοω τον ενοχλητικο.Αμα ηταν ετσι θα εβγαζα το τελικο και θα γυρνουσα σαν καραγκιοζης.Απλα δεν με ικανοποιει γενικα ο ηχος της μαμας εξατμισης και θα θελα κατι πιο δυνατο αλλα προς θεου,οχι ενοχλητικο...Επειδη γνωριζω για εξατμισεις που βγαινουν και εχουν μονο ωραιο θορυβο και ενταση ηχου στα επιπεδα της εργοστασιακης γι αυτο εκανα και την ερωτηση.Ψαχνω για μια εξατμιση που να εχει και τα δυο.Και ωραιο θορυβο αλλα και δυνατο,μεσα στα επιπεδα db του νομου βεβαια.Αλλα την πιο δυνατη απο αυτες που κυκλοφορουν.Η τιμη δεν ειναι προβλημα...

    Την LPA την ειδα σημερα σε ενα παλιο xt!Ο ηχος που εβγαζε ηταν ωραιος.Ο τυπος ειναι γνωστος ενος φιλου μου,οποτε συντομα θα μαθω περισσοτερα σχετικα με αυτη.Παιζει να ειναι και ελληνικης παραγωγης...Παντως σε σχεση με remus που εχω ακουσει,αυτη μου αρεσε περισσοτερο...

    Περιμενω τις προτασεις σας παιδια για να αποφασισω!

    Ευχαριστω

  5. #5
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    lpa.
    Χειροποιητες πρεπει να ειναι.Ελληνικες.
    Και κανουν αρκετα ομορφο ηχο-φασαρια.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	407 
Μέγεθος:	9,0 KB 
ID:	109492
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  6. #6
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    ολοκληρη


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xfvmn.jpg 
Προβολές:	403 
Μέγεθος:	19,1 KB 
ID:	109493
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2006
    Μηνύματα
    17
    Ωραιος ο soundstorm,σε τι τιμη την βρηκες?Μιλησα χτες σε αυτο το παιδι με το xt και μου ειπε οτι την πηρε απο χερι 250ε και οτι καινουργια ειναι αρκετα ακριβη...

  8. #8
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    500 ευρω ολοκληρη μαζι με τον σιγαστηρα.Αλλα θελει μηχανουργειο για να μπει ο σιγαστηρας.
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2006
    Μηνύματα
    17
    χωρις σιγαστηρα Μπορεις να μου πεις απο που την πηρες??Μαλλον σε αυτη φαινεται να καταληγω...καλοδεχουμενες παντως οι οποιες προτασεις για αλλες εξατμισεις

  10. #10
    LPA

    ειναι απο θεσσαλονικη ο μαστορας που τις φτιαχνει.

    απ'οτι εχω δει κανει ομορφα πραματακια αλλα θελει κ το αντιστοιχο αντιτιμο

    εμπειρια δεν εχω με τη δουλεια του γιατι οταν μου ειπε τιμη μου εφυγαν τα σφραγισματα!
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  11. #11
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tash
    χωρις σιγαστηρα Μπορεις να μου πεις απο που την πηρες??Μαλλον σε αυτη φαινεται να καταληγω...καλοδεχουμενες παντως οι οποιες προτασεις για αλλες εξατμισεις
    Εχει τρεις σιγαστηρες.Ο ενας κοβει ποιο πολυ απο τον αλλον.Ακουσε τους πρωτα και μετα αποφασιζεις...
    Εγω την πηρα απο ενα παλικαρι που τις φερνει στη μυτιληνη.Αντιπροσωπος ας πουμε.Αν εισαι απο θεσσαλονικη τις παιρνεις απο τον μαστορα.
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  12. #12
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    Re: ΕΞΑΤΜΙΣΗ - ΘΟΡΥΒΟΣ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από αιγαιοπλόος
    Ως προς τον ΩΡΑΙΟ θόρυβο, θα συμφωνήσω. Ως προς το ΔΥΝΑΤΟ θόρυβο όμως, διαφωνώ. Οπως θα διαφωνούν και όλοι όσοι θα ενοχλούνται όταν θα περνάς από δίπλα τους και θα σε βλαστημάνε που τους χαλάς το ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ. Και δε με ενοχλεί που θα βλαστημάνε εσένα μόνο. Με ενοχλεί που θα βλαστημάνε και θα απορρίπτουν ΟΛΟΥΣ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΤΟΥΣ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΙΣΤΕΣ, που θέλουμε να χαιρόμαστε τη μοτοσικλέτα μας, χωρίς να γινόμαστε ενοχλητικοί και κουραστικοί συμπολίτες. Να με συγχωρείς που τα λέω τόσο "χύμα" αλλά έχω βαρεθεί να ακούω για αλήτες, θορυβοποιούς, σπαστικούς μηχανόβιους ενώ εγώ (με 180.000 χλμ στην πλάτη και ταξίδια σε 4 χώρες, με 18 χρόνια μοτοσικλετιστικής ζωής) δεν ενόχλησα ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑΝ άνθρωπο, απολαμβάνοντας την οδήγηση της μοτοσικλέτας μου.
    Και καταλήγω: Αν είσαι σωστός μοτοσικλετιστής, είσαι και σωστός και υπεύθυνος πολίτης. Τελεία.
    Δε σου λέω να μην πάρεις μια εξάτμιση με ωραίο θόρυβο. Κοίτα όμως η ένταση του θορύβου (σε db) να είναι εντός των ορίων του νόμο, όχι μόνο για να είσαι νόμιμος αλλά κυρίως για να είσαι υπεύθυνος μοτοσικλετιστής που θα τιμάς αυτό το κορυφαίο εργαλείο ελευθερίας (τη μοτοσικλέτα) και δεν θα το ευτελίζεις.
    Δεν εχω παρα να συμφωνησω μαζι σου...
    Η κατασταση με τα περισσοτερα χτ και κτμ εχι νομιζω ξεφυγει απο καθε ελεγχο...
    Το μυστικο νομιζω κρυβεται πισω απο δυο λογια που ειπες για ταξιδια που εχεις κανει.
    Βαζω οτι στοιχημα θες οτι αν ολοι εκεινοι με τις ξεταπωτες/εκκωφαντικες εξατμισεις τους βγαιναν για κανα ταξιδακι θα αναθεωρουσαν τις αποψεις τους περι θορυβου κ θα τις αντικαθιστουσαν αμεσα....

  13. #13
    mivv.
    κοιτα να βαλεις αντηριδα ομως για να μην χαλασεις το υποπλαισιο.
    dagazono
    VINCERE................

    φτηνα κτεβατια-επιπλα
    www.kouketa.com

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soundstorm
    500 ευρω ολοκληρη μαζι με τον σιγαστηρα.Αλλα θελει μηχανουργειο για να μπει ο σιγαστηρας.
    \
    500????Ρε παιδια με τοσα ευρω βαζετε επωνυμη aftermarket(χωρις να λεω οτι δεν ειναι καλες οι χειροποιητες) μαζι με λαιμους..(DEVIL λαιμοι ετσι...μακραν οι καλυτεροι..)
    ..Για δεστε καμμια αγγελια..

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2006
    Μηνύματα
    17
    fantacid μηπως μπορεις να μου πεις που θα βρω αυτον τον μαστορα?Θελω να του κανω μια επισκεψη... mourgakos εριξα μια ματια στο site της mivv και απο οτι ειδα δεν βγαζει για xt...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. εξάτμιση σε CB super four
    από ruyjin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 15:01
  2. Πωλειται Εξατμιση Akrapovic
    από DUKASII στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2004, 09:35
  3. εξατμιση για KTM LC4 SM
    από dez στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 10:10
  4. εξάτμιση για cb 400 super four
    από ruyjin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2004, 12:55
  5. Εξατμιση Σε Τdr 80
    από NERGAL στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2004, 09:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF