Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Cbr ?

  1. #1

    ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Cbr ?

    Το πολυποθητο ποστ που σας ειχα υποσχεθει ειναι εδω!!!

    Σε ενα μηνα πρεπει να αλλαξω λαστιχα.τι να βαλω?

    Για να σας βοηθησω και λιγο,Οδηγαω καθε μερα μεσα στην πολη, σε πιστα θα μπω απο ανοιξη μερια για το 0-300RS.
    Για πειτε προτασεις!!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #2
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813

    Re: ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Cbr ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Το πολυποθητο ποστ που σας ειχα υποσχεθει ειναι εδω!!!

    Σε ενα μηνα πρεπει να αλλαξω λαστιχα.τι να βαλω?

    Για να σας βοηθησω και λιγο,Οδηγαω καθε μερα μεσα στην πολη, σε πιστα θα μπω απο ανοιξη μερια για το 0-300RS.
    Για πειτε προτασεις!!!
    Pirelli diablo ή Μichelen Power
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #3
    και αυτα που λεει ο sniper, εγω επειδη εχω δοκιμασει Michelin Race, Pirelli Diablo, Dunlop D208, Bridgestone BT90 Κλπ... ξαναεβαλα Dunlop... τα Qualifier αυτη την φορα... μαζι με το Dunlop D208ZR τα πιο προβλεψιμα και ικανα ελαστικα στους δρομους μας για μενα προσωπικα...
    απλα τα Qualifier ειναι μαλακα και ισως δεν βγαλουν τοσα πολλα χλμ σε διαρκεια οσο πχ τα απλα Diablo...


    (εντιτ: ειδικα τα Dunlop θελουν αρκετο στρωσιμο, 200χλμ σιγουρα σε ολο το πατημα τους, για να αρχισουν να αποδιδουν, μετα ειναι γκαμιστερα)


  4. #4
    το pirelli diablo το απλό (σκέτο diablo, γιατι βγαίνει και corsa κλπ κλπ) εμένα δεν άφησε καθόλου ευχαριστημένο από άποψη κρατημάτων και ευελιξίας ... Βέβαια θα σου βγάλει πολλά χλμ, ίσως τα περισσότερα απο όλα τα άλλα

    όταν το έβγαλα, έβαλα το bridgestone BT14 και το μηχανάκι βελτιώθηκε πολύ σαν αίσθηση "διαβάσματος" του δρόμου, και μου έδινε και περισσότερη εμπιστοσύνη. Έβγαλε γύρω στα 12.000 χλμ + 1 σκ στις σέρρες για τα μαθήματα του CSS + 1 track μεγαρα...

    για τα υπόλοιπα που σου πρότειναν sniper και runner, ΔΞ/ΔΑ


    edit : μιλάμε πάντα για "πολιτική" χρήση, έτσι? οχι πίστες και τα σχετικά...

  5. #5
    pirelli diablo corsa3 η metzeler m3

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    pirelli diablo corsa3 η metzeler m3
    τα οποία θα γίνουν κώλος μέχρι την άνοιξη και θα θέλει άλλα για το 0300
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    τα οποία θα γίνουν κώλος μέχρι την άνοιξη και θα θέλει άλλα για το 0300
    Για τα corsa ισως, αλλα τα M3 Νικο ειναι δρομισια ελαστικα, απο αυτα που εχω ακουσει ειναι οτι βγαζουν χιλιομετρακια και κρατανε και καλα, δεν τα εδω δοκιμασει βεβαια ετσι...

  8. #8
    ετσι ειναι αυτα τι να κανει?να βαλει στο cbr600rr τουρισταδικα λαστιχα?εκτος αμα βαλει το pirelli diablo το απλο που ειναι λιγο πιο σκληρο και κραταει ας το πουμε περισοτερα χλμ

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    ετσι ειναι αυτα τι να κανει?να βαλει στο cbr600rr τουρισταδικα λαστιχα?εκτος αμα βαλει το pirelli diablo το απλο που ειναι λιγο πιο σκληρο και κραταει ας το πουμε περισοτερα χλμ
    Eίπε ότι το κυκλοφορεί κάθε μέρα.... Εξου και η πρότασή μου για τα απλά Diablo ή Power (dunlop & Μετζ δεν ειχα ποτέ)

    Αμα είναι να δίνει 400Ε (και το αντέχει) κάθε 3μηνο..... ε ας βάλει ότι θέλει....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    sniper ο αδερφος μου που εχει το cbr600rr εχει τα metzeler m3, το χρησιμοποιει κα8ε μερα για να πηγαινει στην δουλεια του απο βυρωνα-περαμα,δεν το σκιζει το μηχανακι,τα λαστιχα του βγαλανε 15.000χλμ

  11. #11
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
    sniper ο αδερφος μου που εχει το cbr600rr εχει τα metzeler m3, το χρησιμοποιει κα8ε μερα για να πηγαινει στην δουλεια του απο βυρωνα-περαμα,δεν το σκιζει το μηχανακι,τα λαστιχα του βγαλανε 15.000χλμ
    Είπα..... για τα μετζελερ δεν ξέρω.... κι εγώ με το 600 όταν ειχα απλά diablo έβγαζα κάπου τόσα. Αλλά το λάστιχο μετά τις 10.000 χλμ ήταν για πέταμα (άσχετα αν φαινόταν ότι είχε ψωμί - είχε κάνει πατουρα στο κέντρο και έστριβε με δυσκολία)
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #12
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Eίπε ότι το κυκλοφορεί κάθε μέρα.... Εξου και η πρότασή μου για τα απλά Diablo ή Power (dunlop & Μετζ δεν ειχα ποτέ)

    Αμα είναι να δίνει 400Ε (και το αντέχει) κάθε 3μηνο..... ε ας βάλει ότι θέλει....
    εγω χα στο δουκα τα μ3 και γαμανε και δερνουνε τα λαστιχα..και κρατήσανε και 14000 χιλ.

    και με παντιλικια και με μπερν αουτ και τα ρεστα.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    κι εγώ με το 600 όταν ειχα απλά diablo έβγαζα κάπου τόσα. Αλλά το λάστιχο μετά τις 10.000 χλμ ήταν για πέταμα (άσχετα αν φαινόταν ότι είχε ψωμί - είχε κάνει πατουρα στο κέντρο και έστριβε με δυσκολία)
    Το ιδιο επαθα και γω με τα απλα Diablo, στα 10.000 χλμ ειχαν πολυ "ψωμι" που λενε, τα αυλακια ισα που ειχαν φτασει στην μεση, αλλα το κρατημα ειχε γινει χαλια... ουσιαστικα ηταν αχρηστα...

    οποτε για μενα, καλυτερα ειναι ενα ελαστικο που τρωγεται στα 7000-8000-10000 χλμ αλλα αποδιδει μεχρι τελους καλα και προβλεψιμα... παρα να εχει ψωμι μπαγιατικο...



    τα ψαρια και τα λαστιχα τρωγονται φρεσκα... :rotflmao:

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    : μιλάμε πάντα για "πολιτική" χρήση, έτσι? οχι πίστες και τα σχετικά...
    παιδια σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες.
    Γιαννη μεχρι την ανοιξη που θα κανω το 0-300RS.δεν θα μπω στην πιστα,οποτε μιλαμε καθαρα για πολιτικη χρηση και μικρες βολτες αντε το πολυ μεχρι χαλκιδα.

    Υπολογιστε πως καθε μηνα κανω περιπου 1.000km.Εγω ψαχνο ενα καλο λαστιχο να με βγαλει τον χειμωνα με τις βροχες και τα κρυα και οταν φτασει ο καιρος να κανω το 0-300RS να ειναι οκ,και να με βγαλει μεχρι τον αλλον Σεπτεμβριο περιπου.
    Το πισω λαστιχο ειναι ενα dunlop,δεν θυμαμαι πιο,το οποιο μπηκε στα 7,600km εκανε και ενα μαθημα 0-300RS και μου βγαζει μετα βιας ακομα αλλον ενα μηνα περιπου 1.000km δηλαδη συνολικα 6.000km.Σαν λιγα μου φαινονται!το μπροστα ειναι της μανας του Michellin sport νομιζω και ειναι μια χαρα εχει ακομα "ψωμι".

    Καποιος που μου προτινε τα pirelli diablo corsa III και μου ειπε πως το μηχανακι στρυβει καλυτερα.και "βουταει" μεσα στις στροφες.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Καποιος που μου προτινε τα pirelli diablo corsa III και μου ειπε πως το μηχανακι στρυβει καλυτερα.και "βουταει" μεσα στις στροφες.
    το λάστιχο αυτό ειναι πολύ καλό, αλλά ... η τιμή του είναι για εμένα απαγορευτική! Στα 510 ευρώ ... είναι απλά υπερβολή (βέβαια παίζουν παζάρια και παραγγελίες απο site, και η τιμή μπορεί να κατέβει)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΙ ΛΑΔΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ Cbr ?
    από McTalas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2008, 15:29
  2. Τι Λάστιχα να βάλω στο Tdm ;
    από TRECK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/01/2008, 12:34
  3. ΤΙ ΛΑΣΤΙΧΑ ΝΑ ΒΑΛΩ???
    από nikos283 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 07:29
  4. Τι λαστιχα να βαλω στο Cbr 600f??
    από dankannn στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2006, 19:25
  5. Τι λάστιχα να βάλω?
    από superfour στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF