Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Περιπλανούμενες σκιές την Κρήτη τριγυρίζουν...

  1. #1

    Περιπλανούμενες σκιές την Κρήτη τριγυρίζουν...

    Περιπλανούμενες σκιές
    γλακούν μα δε λυγίζουν
    τσι Κρήτης τον περίβολο
    μονάχες αλωνίζουν


    Περισσότερες πληροφοριές εδώ ή εδώ

  2. #2
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    οι δροσουλίτες θα είναι


  3. #3
    ΜΠΡΑΒΟ!
    www.fazerclub.gr

  4. #4
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Μπράβο παλικάρια,
    εγω το καλοκαίρι έκανα τον κύκλο στο κομματι Χανίων Ηρακλέιου...
    Βάμο Βρύσες αγ. Γαλήνη Τυμπάκι Μοίρες Ιεράπετρα ΑγΝικόλαο και πίσω....

    αυτά να τα πείτοε του Μάκη που λέει ότι δεν υπάρχει δρόμο για βόλτες στην Κρήτη,
    Μάκη όλα υπάρχουν πρώτα καλή παρέα μετά ήρεμη και προσεκτική οδήγηση και τέλος θέληση....

  5. #5
    Δρόμοι υπάρχουνε αλλά σιγά σιγά χάνονται. Είμαι ένας από τους 3 που έκανε την διαδρομή αυτή. Η εμπειρία ήταν μοναδική μιας και γνωρίσαμε πρώτα απ' όλα καλύτερα τον τόπο μας και αφετέρου φχαριστηθήκαμε οδήγηση. Δείτε κι εδώ για παραπάνω φωτό επί του θέματος και google earth αρχείο με φωτό και διάφορα άλλα.
    http://countersteer.wordpress.com -==-==Τα πάντα γύρω από την μοτοσικλέτα και το αυτοκίνητο από την Κρήτη για όλους τους Έλληνες=-=-

  6. #6
    Μπράβο παιδιά, πάντα τέτοια.

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    αυτά να τα πείτοε του Μάκη που λέει ότι δεν υπάρχει δρόμο για βόλτες στην Κρήτη,
    [/B]
    το Μακη που λες δε το ξερω! αλλα οσο το ξερω εγω ξερει και αυτος τους δρομους!
    ευχαριστως τον και σας κερναμε μια τσικουδια , και τα υπολοιπα τα βρισκουμε!
    www.fazerclub.gr

  10. #10
    Παίδες γύρο της Κρήτης με τους Χαίνηδες!
    Και στάση στο σπίτι του Ψαραντώνη!

    Ένα όνειρο τρελό..... :a13: :a13:

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    αυτά να τα πείτοε του Μάκη που λέει ότι δεν υπάρχει δρόμο για βόλτες στην Κρήτη,
    Μάκη όλα υπάρχουν πρώτα καλή παρέα μετά ήρεμη και προσεκτική οδήγηση και τέλος θέληση....
    Μωρέ κουζουλέ σύντεκνε αυτό είπα εγώ ;

    Εγώ είπα ότι το νησί μπορείς να το γυρίσεις εύκολα απ'άκρη σ'άκρη κι ότι η δυνατότητα να γνωρίζεις σε κάθε σου βόλτα καινούργια πράγματα κάποια στιγμή σταματάει.. κι αυτό μιλώντας πάντα για ένα streetάδικο μηχανάκι !
    Εννοείται βέβαια πως υπάρχουν απίστευτες ομορφιές που τις βλέπεις και τις ξαναβλέπεις και τις ξαναματαβλέπεις άνετα..

    Στο ζουμί, λοιπόν παλίκαροι σας πήρε το μάτι μου έξω απ'τη Νομαρχία όταν ξεκινούσατε, υπέθεσα πως θα πηγαίνατε καμμιά βολτίτσα προς τα έξω μόνο αλλιώς θα σταματούσα να ευχηθώ το κατιτίς μου κι εγώ αν και δεν χρειάστηκε απ'ότι φαίνεται, περάσατε τέλεια κι αυτό μετράει, καλά να είμαστε να βρεθούμε στο επόμενο σιδηροκώλιασμα κύριοι!


  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μωρέ κουζουλέ σύντεκνε αυτό είπα εγώ ;

    Εγώ είπα ότι το νησί μπορείς να το γυρίσεις εύκολα απ'άκρη σ'άκρη κι ότι η δυνατότητα να γνωρίζεις σε κάθε σου βόλτα καινούργια πράγματα κάποια στιγμή σταματάει.. κι αυτό μιλώντας πάντα για ένα streetάδικο μηχανάκι !
    Εννοείται βέβαια πως υπάρχουν απίστευτες ομορφιές που τις βλέπεις και τις ξαναβλέπεις και τις ξαναματαβλέπεις άνετα..

    Στο ζουμί, λοιπόν παλίκαροι σας πήρε το μάτι μου έξω απ'τη Νομαρχία όταν ξεκινούσατε, υπέθεσα πως θα πηγαίνατε καμμιά βολτίτσα προς τα έξω μόνο αλλιώς θα σταματούσα να ευχηθώ το κατιτίς μου κι εγώ αν και δεν χρειάστηκε απ'ότι φαίνεται, περάσατε τέλεια κι αυτό μετράει, καλά να είμαστε να βρεθούμε στο επόμενο σιδηροκώλιασμα κύριοι!

    Μας είδες όταν ξεκινούσαμε;Τι μηχανή καβαλούσες; Ήσουν διπλός; TDM οδηγούσες; Ρωτάω γιατί κάποιους πήρε το μάτι μου όταν ξεκινούσαμε.

    Δεν πιστεύω να ήσουν αυτόν που ήταν ξεκράνωτος;

    Συμφωνώ με αυτό που λες ότι οι διαδρομές είναι περιορισμένες σε ένα νησί. Αλλά από την άλλη η Κρήτη είναι μεγάλο νησί και πάντα κρίβει μεγάλες εκπλήξεις για όλους μας. Επίσης, άποψη μου είναι ότι οι εμπειρίες είναι αυτές που μετράνε πιο πολύ και όχι τόσο ο δρόμος. Το τί θα νιώσεις, με ποιους θα είσαι (ή αν θα είσαι μόνος σε αναζήτηση του εγώ σου και της ηρεμίας), τι θα συμβεί σε μία διαδρομή. Τα αστεία και αναπάντεχα είναι τελικά αυτά που σου μένουν. Συν τοις άλλοις, ευτυχώς η Κρήτη έχει ακόμα πολλούς χωματόδρομους. Που σημαίνει, ότι κάποια στιγμή θα ασφαλτοστρωθούν και τότε θα έχουμε ακόμα περισσότερες διαδρομές. Εκτός, αν αποφασισθεί να μετατρεπείτε σε endurades και πάρετε σβάρνα ό,τι δρόμο βρείτε μπροστά σας, είτε χώμα είτε άσφαλτο, όπως κάναμε κι εμείς για ευνόητους λόγους
    http://countersteer.wordpress.com -==-==Τα πάντα γύρω από την μοτοσικλέτα και το αυτοκίνητο από την Κρήτη για όλους τους Έλληνες=-=-

  13. #13
    πολύ όμορφα! μπράβο σύντεκνοι, και τα blog σας άψογα


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
    Συν τοις άλλοις, ευτυχώς η Κρήτη έχει ακόμα πολλούς χωματόδρομους. Που σημαίνει, ότι κάποια στιγμή θα ασφαλτοστρωθούν και τότε θα έχουμε ακόμα περισσότερες διαδρομές. Εκτός, αν αποφασισθεί να μετατρεπείτε σε endurades και πάρετε σβάρνα ό,τι δρόμο βρείτε μπροστά σας, είτε χώμα είτε άσφαλτο, όπως κάναμε κι εμείς για ευνόητους λόγους
    ευτυχώς! κάποια πράγματα καλό θα είναι να παραμένουν ως έχουν... Καλή η "ανάπτυξη" αλλά μέχρι ενός σημείου


  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
    Μας είδες όταν ξεκινούσαμε;Τι μηχανή καβαλούσες; Ήσουν διπλός; TDM οδηγούσες; Ρωτάω γιατί κάποιους πήρε το μάτι μου όταν ξεκινούσαμε.
    Eκείνη την ώρα επέστρεφα απ'τη δουλειά αν δεν κάνω λάθος και ήμουν με το παπί, ένα Modenas μαυροκόκκινο, σας είδα τελευταία στιγμή και δεν πρόλαβα να χαιρετήσω, πάντως ένας-δυο απ'την παρέα με είδαν που γύρισα και σας κοίταξα μόλις πέρασα από δίπλα σας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Asaverle
    Δεν πιστεύω να ήσουν αυτόν που ήταν ξεκράνωτος;
    Ποτέ των ποτών !

    Ελπίζω στην επόμενη βόλτα να βρίσκομαι μέσα στην παρέα !

    Πάντα τέτοια !

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    [αυτά να τα πείτοε του Μάκη που λέει ότι δεν υπάρχει δρόμο για βόλτες στην Κρήτη,
    Μάκη όλα υπάρχουν πρώτα καλή παρέα μετά ήρεμη και προσεκτική οδήγηση και τέλος θέληση.... [/B]
    βρε παραποιησες τα λογια του Μακη και εκτεθηκαμε εδω περα!

    τςπ , Μακη τα λεμε...!
    www.fazerclub.gr

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κρήτη, 3ήμερο για φίλους από όλη την Ελλάδα
    από MikeG στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 202
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2011, 22:25
  2. Την πήρα την άτιμη....
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2003, 00:34
  3. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 15:43
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:28
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF