Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Περί Pin Lock

  1. #1

    Περί Pin Lock

    Ωραία αγόρασα το καινούριο μου κράνος SHOEI X-Eleven Kiyonary και διαπίστωσα ότι θολώνει με τη μία...

    Γνωρίζει κανείς που στην Θεσσαλονίκη μπορώ να βάλω pin lock στη ζελατίνα μου, αφού η δικιά μου δεν έχει (το πήρα από Ιαπωνία).

    Πόσο στοιχίζει;
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αν πας μια βόλτα στα μαγαζιά στην Εγνατία σίγουρα θα βρείς. Το Pinlock κοστίζει γύρω στα 25 - 30 euros αν θυμάμαι καλά!
    Καλορίζικο το κράνος & πάντα πάνω στο κεφάλι σου!


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Δες εδώ
    Δεν έχει τις τρύπες η ζελατίνα σου

  4. #4
    Ξαναλέω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Ο Τζιωρτζόπουλος είναι στην Αθήνα, σωστά;

    Όχι δυστυχώς δεν έχουν τρύπες οι ζελατίνες. Νομίζω ότι μόνο τα ευρωπαϊκά SHOEI έχουν...

    Ρωτάω αν γνωρίζει κανείς συγκεκριμένο κατάστημα ώστε να ΜΗΝ πάω βόλτα στην Εγνατία...
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Ξαναλέω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Ο Τζιωρτζόπουλος είναι στην Αθήνα, σωστά;

    Όχι δυστυχώς δεν έχουν τρύπες οι ζελατίνες. Νομίζω ότι μόνο τα ευρωπαϊκά SHOEI έχουν...

    Ρωτάω αν γνωρίζει κανείς συγκεκριμένο κατάστημα ώστε να ΜΗΝ πάω βόλτα στην Εγνατία...
    Τρύπες θα σου κάνουν στο μαγαζί. Πήγαινε σε αυτό που είναι κοντά στο Motomarket, ένα μεγάλο. Δε θυμάμαι όνομα.


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Ξαναλέω στην ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ. Ο Τζιωρτζόπουλος είναι στην Αθήνα, σωστά;

    Όχι δυστυχώς δεν έχουν τρύπες οι ζελατίνες. Νομίζω ότι μόνο τα ευρωπαϊκά SHOEI έχουν...

    Ρωτάω αν γνωρίζει κανείς συγκεκριμένο κατάστημα ώστε να ΜΗΝ πάω βόλτα στην Εγνατία...
    για να πάρεις μια ιδέα από τιμές το 'βαλα το site φίλε

  7. #7
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

    Είναι πολλά που είναι κοντά στο moto market. Αν λες αυτό απέναντι, είναι η αντιπροσωπεία της SHOEI κ δεν θέλω να πάω εκεί με το κράνος που πήρα από Ιαπωνία στη μισή τιμή από αυτή που μου είπε αυτός πριν μια βδομάδα όταν πήγα να το δοκιμάζω...

    Πουθενά αλλού;
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

    Είναι πολλά που είναι κοντά στο moto market. Αν λες αυτό απέναντι, είναι η αντιπροσωπεία της SHOEI κ δεν θέλω να πάω εκεί με το κράνος που πήρα από Ιαπωνία στη μισή τιμή από αυτή που μου είπε αυτός πριν μια βδομάδα όταν πήγα να το δοκιμάζω...

    Πουθενά αλλού;
    μην πας με το κράνος πήγαινε με τη ζελατίνα μόνο για ξεκάρφωμα

    (με την ίδια λογική όσοι παίρνουν παραεισαγωγή δεν πρέπει να αγοράζουν ανταλλακτικά από την αντιπροσωπεία ε )

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Παλιοτερα ειχα αγορασει μια αυτολητη, τοτε δεν υπηρχαν pin-lock. Ριξε μια ματια στην αγορα, ανα δεν σε πειραζει τι θα ειναι!!! Δεν ειχα κανενα προβλημα, ηθελε ομως λιγη προσοχη στο καθαρισμα της. Αυτο ομως το θελουν ολες.-

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    Παλιοτερα ειχα αγορασει μια αυτολητη, τοτε δεν υπηρχαν pin-lock. Ριξε μια ματια στην αγορα, ανα δεν σε πειραζει τι θα ειναι!!! Δεν ειχα κανενα προβλημα, ηθελε ομως λιγη προσοχη στο καθαρισμα της. Αυτο ομως το θελουν ολες.-
    Απ'οτι κατάλαβα το Pin lock είναι η καλύτερη λύση και θέλω να βάλω αυτό...

    Στο Uvex που είχα η ζελατίνα ήταν αντιθολωτική αλλά με την πάροδο του χρόνου φθείρονταν το αυτοκόλητο από μέσα κ ήταν ψιλοχάλι...

    Δεν έχει βάλει κανείς στη θεσσαλονίκη Pin Lock;;;;;;;;
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  11. #11

    Re: Περί Pin Lock

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Ωραία αγόρασα το καινούριο μου κράνος SHOEI X-Eleven Kiyonary και διαπίστωσα ότι θολώνει με τη μία...

    Γνωρίζει κανείς που στην Θεσσαλονίκη μπορώ να βάλω pin lock στη ζελατίνα μου, αφού η δικιά μου δεν έχει (το πήρα από Ιαπωνία).

    Πόσο στοιχίζει;
    Λοιπον φιλε δεν εχω διαβασει τι εχουν γραψει οι υπολοιποι αλλα θα σου πω το εξης:
    το pin lock κοστιζει 27 € και η τοποθετηση ειναι πολυ ευκολη.μεσα στην ζελατινα εχει 2 μεμβρανες σαν αυτες που κολανε με στατικο ηλεκτρισμο πανω στην ζελατινα οταν περνεις καινουριο κρανος.
    τοποθετης την μεμβρανη πανω στην ζελατινα σου σιμαδευεις εκει που σου δειχνει και τρυπας.ειναι απλο και ευκολο.φανταζομαι θα υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Σαλονικα να στο κανουν...αν οχι παρτο απο τον τζορτζοπουλο και καντο μονος σου.

    edit:
    να συμπληρωσω και να σου πω επησεις πως υπαρχει και αυτοκολιτη μεμβρανη σαν το pin lock,αυτη εχω βαλει εγω και την ειχα και περυσι,δουλευει μια χαρα,αλλα δεν ειναι pin lock και αν την ξεκολλησεις δεν ξανακολλαει.Αν φοβασαι να τρυπισεις παρε αυτην ειναι μια χαρα,παλι ο τζορτζοπουλος την εχει.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #12

    Re: Re: Περί Pin Lock

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Λοιπον φιλε δεν εχω διαβασει τι εχουν γραψει οι υπολοιποι αλλα θα σου πω το εξης:
    το pin lock κοστιζει 27 € και η τοποθετηση ειναι πολυ ευκολη.μεσα στην ζελατινα εχει 2 μεμβρανες σαν αυτες που κολανε με στατικο ηλεκτρισμο πανω στην ζελατινα οταν περνεις καινουριο κρανος.
    τοποθετης την μεμβρανη πανω στην ζελατινα σου σιμαδευεις εκει που σου δειχνει και τρυπας.ειναι απλο και ευκολο.φανταζομαι θα υπαρχουν πολλα μαγαζια στην Σαλονικα να στο κανουν...αν οχι παρτο απο τον τζορτζοπουλο και καντο μονος σου.
    Πως ακριβώς τρυπάς; πρέπει να έχεις τρυπάνι;

    Αν αγοράσω το "do it yourself kit" από τον τζιορτζώπουλο (θα μου το φέρει ένας φίλος από Αθήνα) θα το βάλω εύκολα;
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/06/2007
    Μηνύματα
    3

    Pinlock

    Φίλε Nick το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να την παραγγείλεις τηλεφώνικα απ'τον Τζωρτζόπουλο και την επόμενη θα την έχεις στα χέρια σου χωρίς να χρειαστεί να <<εκτεθείς>>.
    Και να γνωρίζεις ότι θα σου βγει φθηνότερα από οποιοδήποτα κατάστημα στην Θεσσαλόνικη.

  14. #14

    Re: Re: Re: Περί Pin Lock

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Πως ακριβώς τρυπάς; πρέπει να έχεις τρυπάνι;

    Αν αγοράσω το "do it yourself kit" από τον τζιορτζώπουλο (θα μου το φέρει ένας φίλος από Αθήνα) θα το βάλω εύκολα;
    ναι ειναι αυκολο.με ενα απλο δραπανοκατσαβιδο,εχει λεπτομεριες μεσα στην συσκευασια.μονο πρεπει να παραγκειλεις το σωστο pin lock γιατι εχει αλλη πατουρα για κατηε ζελατινα.

    Κανε καλυτερα ενα τηλεφωνο στον τζορτζοπουλο (Στεφανο) και ρωτα να σου πει λεπτομεριες.ισως μια αλλη λυση ειναι να συνενοηθεις μηπως και μπορεις να του στειλεις τις ζελατινες να σου περασει τα pin lock και να στις ξαναστειλει πισω.κανε του ενα τηλεφωνο και θα σου λυθουν ολες οι αποριες,ειναι πολυ εξυπηρετικος.!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  15. #15
    Τελικά πήρα από τον Τζωρτζόπουλο.

    Έκανε βέβαια σχεδών 2 βδομάδες να μου τις στείλει κ με χρέωσε και παραπάνω από όσα είχαμε πει στο τηλέφωνο αλλά τέλως πάντων...

    Ένα έχω να πω όμως: ΔΕΝ ΘΟΛΩΝΕΙ.

    Είναι απίστευτη πατέντα. Τα αλάνια που τη σκέφτηκαν απλά ΕΓΡΑΨΑΝ.

    Είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει από αντιθολωτικά.

    Βέβαια αν δεν "πιάνουν" τα χέρια σου θα δυσκολευτείς να το τοποθετήσεις (αν δεν έχει η ζελατίνα σου τα pin) και θα χρειαστείς κ ένα τρυπανάκι.

    Αλλά ΔΕΝ ΘΟΛΩΝΕΙ.
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Anti Fog Pin Lock για Κράνος
    από panagath στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/11/2011, 11:43
  2. Περι Γαμου
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 19:46
  3. περι βενζινης
    από bsari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 02:48
  4. Περι γουρουνιων ο λογος!!!!
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 16:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF