Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 56

Θέμα: ταξίδι ...στο περίπτερο για εφημερίδες

  1. #31
    No further comments Billy

    The state rests...

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #32
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    mazi sou
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Από την αρχή το παρακολουθούσα το Thread.

    Που το πάει, που το πάει;

    Δυσκολεύτηκα να καταλάβω. Όχι τα αυτονόητα που βγαίνουν από το κείμενο, αλλά τα από πίσω. Αρκετές φορές χρειάστηκα να διαβάσω δύο και τρεις φορές τα γραφόμενα…

    Αυτο είναι που γουστάρω στον Βασίλη.

    Τα ελληνικά του δεν είναι εύπεπτα.
    Πρέπει να ξυπνήσεις για να 'δεις' την βόλτα του.

    Γεια σου βασίλη με της περιγραφές σου

  5. #35
    Τελικά υπάρχουν άνθρωποι με χιούμορ σ΄αυτό το φόρουμ!

    Ηθικοί αυτουργοί, για την πέραν του περιπτέρου αφήγηση, ο Βαγγέλης (Vangelis64) και Χρήστος (tai), που με "έσπρωξαν" να συνεχίσω, γιατί...
    ...τι να γράψεις τώρα για μία χιλιοφαγωμένη διαδρομή σαν σερραΙκή μπουγάτσα?? Που να ψάχνεις τώρα τις εικόνες που πέρασαν από τους αμφιβληστροειδείς σου ...χαλαρά στον "σκληρό δίσκο"?

    Η πρώτη σκέψη ήταν να ζητήσω ...δικά σας σενάρια, να τα βάλω στο μπλέντερ και να τα σερβίρω με μπεσαμέλ ...σαν να τα ζήσαμε εμείς! Η απόλυτη ταξιδιωτική παρωδία! Άλλωστε οι περισσότεροι άνθρωποι είναι τόσο συνηθισμένοι να εισπράττουν την λειψή πραγματικότητα έως και την έσχατη στρέβλωσή της ...σαν πραγματικά γεγονότα!
    Συνειδητοποίησα όμως αμέσως, ότι οποιοδήποτε "ξένο" σενάριο θα πατούσε στην εθελοτυφλία που πατάει όλη η κρεαταγορά! Ο καθένας προτιμάει να βλέπει τις συκωταριές, τις μοσχαροκεφαλές και τα σφαγμένα ερίφια σαν χαριτωμένα εμπορεύματα...
    ...γιατί σχεδόν κανένας δεν προσπαθεί να φανταστεί την διαδικασία αντιδράσεων του ζώου και διαμελισμού του...

    Άσε που ενδεχομένως να απαιτούσε κάποιος και συγγραφικά δικαιώματα...
    ...γιατί άμα φτάσει στο περίπτερο η ιστορία...
    ...έκοψε η μπεσαμέλ!

    Κατέληξα εκεί που καταλήγω πάντα...
    Σαν την καταγραφή της απλής πραγματικότητας δεν υπάρχει!
    Εκεί που "παίζουμε" ΟΛΟΙ μας μέσα... άλλος πολύ, άλλος λιγότερο.
    Στο μεγαλύτερο θέατρο του παραλόγου!
    Πιθανόν και σε "ριάλιτι"...χωρίς να τόχουμε καταλάβει!
    Δεν είναι αστείο...
    Το χειρότερο είναι ότι κι αυτοί που παίζουν πραγματικά στα ριάλιτι, νοιώθουν τόσο σημαντικοί και καμαρώνουν σαν βετεράνοι της ...απόβασης στη Νορμανδία...
    Πολύ φοβάμαι ότι σε λίγα χρόνια, μερικοί από δαύτους, θα θελήσουν να χαραχτεί πάνω στον τάφο τους... με χρυσά καλλιγραφικά γράμματα..."αιωνία η μνήμη-πρώην παίκτης big brother n.4"...
    Εκεί που οι περισσότεροι απο μας νομίζουν ότι είναι και ...ρεαλιστές!
    Ίσως με την έννοια ότι είναι οπαδοί της ...ρεάλ Μαδρίτης...

    Τελικά, η οποιαδήποτε διαδρομή, ακόμα και μέχρι το περίπτερο, είναι το πιό συναρπαστικό και απολαυστικό ταξιδιωτικό!
    Αρκεί να μπορείς να το εισπράττεις με χιούμορ...
    Όπως του αξίζει!

    Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας σχόλια...

    Δημήτρη (DimChios), εκτός από χιούμορ διαθέτεις και μεγάλη ψυχή!



  6. #36
    θέλω να κάνω κανα σχόλιο αλλά δεν μου βγαίνει ...

    τεσπα, εμένα τα ταξιδιωτικά του uriah heep μου αρέσουν πολύ

  7. #37
    Η φράση γνωστή .. "πάω μιά βόλτα γιά να φορτίσω τις μπαταρίες μου" .. γι' αυτό κι εγώ σαν γνήσιος ωφελιμιστής θα συνεχίσω όσο πιό συχνά μπορώ να εκδράμω, εκμεταλλευόμενος αυτό το "παραθυράκι" που άφησε ο Μέγας Αρχιτέκτων προκειμένου να φέρνω τη ψυχή μου στους σωστούς βαθμούς


    :tsipouro: (χωρίς γλυκάνισο)

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/08/2007
    Μηνύματα
    10
    Κυριολεκτικά είσαι άπαιχτος.
    περιμένουμε με αγωνία την ταξιδιωτική αφήγηση της Βουλγαρίας.


  9. #39
    Δαγκώνω άσχημα....γρρρ Το avatar του/της Krokodilos001
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    494

    Re: ταξίδι ...στο περίπτερο για εφημερίδες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Uriah Heep
    Το πρόσφατο thread "Mia xalari volta" (δηλ. Ολλανδία-Ελλάδα) του Krokodilos001 στις "Συναντήσεις-βόλτες" σε συνδυασμό με το "Καβάλα-Δράμα" (μισή ώρα απόσταση...το πολύ!) στα "Ταξιδιωτικά", μου δημιούργησε υπαρξιακό κλακάζ...
    Τι είναι ταξίδι και τι βόλτα?
    Ο Krokodilos001 προφανώς έχει πολύ χιούμορ για να μην βάλει το ταξίδι του στα ταξιδιωτικά...
    Τι νάναι τα "Ταξιδιωτικά" άραγε? Μην είναι η θάλασσα? Μην είναι οι κάμποι? Μην είναι οι τρίχες περμανάντ?
    Δεν βγάζεις άκρη μεγάλε!

    ..................................................





    Ε αυτό δεν το περίμενα! Οτι θα γραψω ενα κείμενο και θα δημιουργίσω τέτοια προβλήματα!

    Αμαν βρε Uriah...συγνώμη δεν το ..... ήθελα

    Αν είναι να δημιουργω υπαρξιακα προβληματα και να θετω σε κινδυνο ψυχονσυνθεσεις και ειδικα ενα εξαιρικα πλουσιο και ζοφερο ψυχοσυνοθυλεμα σαν το δικο σου ....απαπαπα .... δεν το ξακανω δεν γράφω

    Αυτο μας ελλειπε τωρα!

    Ρε λες κατι να ξερει ο τυφ που μου λεει να παω να σπουδασω ψυχολογια!!! εγω νομιζα για τισ γκομενες το λεει

    ΔΕΝ αναλαμβανω και ουδεμια ευθηνη αναγνωριζω για τυχον αποπειρες αυτοχειριας...η .. καγκουριας

    Για σου βρε πατριωτη Uriaη καταπληκτικη περιγραφη! κειμενα που τα διαβαζεις και ανοιγει η καρδια σου!


  10. #40
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    δλδ μονο γω πρεπει ν' ακολουθω τις συμβουλες σου (βεβαια μια φορα που δε τοκανα στη Καταρα λιγο ελειψε να γινω τροφη για βατραχια αλλα αυτο ειναι αλλη χαλαρη βολτα βεβαιως-βεβαιως) ;;

    Σε ειπα μια - δυο τρεις !! Ασε τα κατσαβιδια δεν εχεις ταλεντο και τραβα να κανεις ψυχολογια να σ' εχουμε και διπλα να μας γνωριζεις ψυχογιατρινες και να ειμαστε εθελοντικα τα ινδικα χοιριδια !!

    Αλλα εσυ παει πια κουφαθηκες !! Ακομα και οταν σε ειπα κανε ταξιδιωτικο γιατι παλι μετακομισεις θα χουμε, παλι δε με ακουσες και ιδου τ' αποτελεσματα !!

    Ακομα και ο Βασιλης χριζει ψυχογιατρινας και εχουμε ελλειψη εδω στας υπογειας χωρας της μπενελουξ !!




  11. #41
    Δαγκώνω άσχημα....γρρρ Το avatar του/της Krokodilos001
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    494
    Τωρα να σου πω???? η να μην σου πω???
    ειμαστε και σε ξένο χωράφι!!!!

    Απο μπατσίνα μου το γυρισες σε ψυχογιατρίνα???

    δεν με εκπλήσει....ΜΤ01 πήρες ...μαλον μια τέτοια εχεις ανάγκη


  12. #42
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Krokodilos001
    Τωρα να σου πω???? η να μην σου πω???
    ειμαστε και σε ξένο χωράφι!!!!

    Απο μπατσίνα μου το γυρισες σε ψυχογιατρίνα???

    δεν με εκπλήσει....ΜΤ01 πήρες ...μαλον μια τέτοια εχεις ανάγκη

    Ετσι που καταντησα εχω και τις 2 αναγκη !!


  13. #43
    Pos mou xefige toso kairo? Poly krima pou teliose grigora. katapliktiki afigisi.
    ola sti zoi einai ena taxidi.:a19:

  14. #44
    Πολύ καλό.Εμπνευσμενο ,αυθεντικο,με αρκετη δόση πικροχολου χιουμορ και απογοητευσης.(για τα στραβα που βλεπεις ή για την απογοήτευση που προκαλουν τα χρονια που φευγουν?)

    Νομίζω τελικά ότι περισσότερο από όλα σαρκάζεσαι τον ίδιο σου τον εαυτό. Εισαι και εσύ ένα κομάτι, μικρό ή μεγάλο, του κόσμου που περιγράφεις.Και όχι απλά ένα κομάτι αλλά και ο πρωταγωνιστής.

    Ταυτίστικα με εσενα πολλες φορές μεσα στο κειμενο σου...

  15. #45
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    ο αυτοσαρκασμός είναι ένδειξη σοφίας...

    ωστόσο, σε ένα ''ταξίδι'' ο κάθε ένας από εμάς ''βλέπει'' διαφορετικά πράγματα...

    κάποιος θα πει: ωραίες στροφές για πλάκωμα, άλλος θυμάται την ποιότητα ασφάλτου/λακκούβες, άλλος με κάθε λεπτομέρεια το τοπίο, άλλος την ταβέρνα, άλλος τις μυρωδιές, άλλος το χρονόμετρο --για να αποδείξει στους κολλητούς πόσο γρήγορος είναι--.......

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πληροφορίες για ταξίδι στο εξωτερικό
    από fazertha στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2009, 14:09
  2. για καποιους που με ρωτησαν χθες στο δελαρ για shark
    από idi στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2005, 16:43
  3. ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟ Motogp
    από caesarsk στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 11:07
  4. Εισαγωγή στο μάρκετινγκ για γυναίκες
    από wolfman13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2005, 20:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF