Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Ο Πρωτος Μου Τρακος

  1. #1
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731

    Ο Πρωτος Μου Τρακος

    Γυρναω απο το γραφειο κατα τις 5:30 , περιοχη Αγ.Δημητριος, Οδος Δραμας, ταχυτητα περιπου 40 χλμ/ωρα, βλεπω περιπου στα 50 μετρα σε μια διασταυρωση (Οθωνος και Δραμας), μπροστα μου ενα γκρι κουτακι (το οποιο εχει ΣΤΟΠ) να εχει βγαλει περιπου μισο μετρο την μουρη του ερχομενο απο τα δεξια της διασταυρωσης. Κανονικα σταματημενο στο ΣΤΟΠ. 40 μετρα... ο "Οδηγος" του κουτιου αρχιζει σιγα σιγα(5-10 χλμ) να βγαζει την μουρη του και ενω ολη την ωρα κοιταει κατω ουτε καν μπροστα του, αρχιζω να κορναρω. 30 μετρα... αρχιζω να φρεναρω σταδιακα συνεχιζοντας τα κορναρισματα, ο οδηγος του κουτιου συνεχιζει να κοιταει κατω και να προχωραει με 5-10 χλμ. 20 μετρα... Το κουτακι ακριβως στην μεση της διασταυρωσης σταματαει χωρις καν να εχει γυρισει προς το μερος μου εγω φρεναρω για τα καλα ... αλλα ο δρομος γυαλι αρχιζω να χανω τον πισω τροχο(ευτυχως, γιατι αλλιως θα την ετρωγα μετωπικη) και σκαω με περιπου 15 χλμ πανω στην πορτα του οδηγου, με την δεξια μου πλευρα.
    Αποτελεσμα : μικρο χτυπημα στο ντεποζιτο, σπασμενο δεξι πλαστικο, και στραβο πηρουνι. Εγω μονο ενα ελαφρυ πρηξιμο πανω απο τον αριστερο αστραγαλο.

    Ο οδηγος, οικοδομος, μολις γυρναγε απο την δουλεια και μυριζε κρασι. Παραδεχτηκε αμεσως οτι εφταιγε και σταματησαμε να περιμενουμε την τροχαια μετα απο δικη μου επιμονη γιατι αυτος ελεγε να αλλαξοθμε στοιχεια και να φυγουμε, και "θα σου κανω δηλωση πρωι πρωι την Δευτερα".

    Και το κερασακι στην τουρτα .... Μετα απο 1 Ωρα ερχεται η τροχαια και στην αναφορα του το στρουμφακι τα γραφει αναποδα, δηλαδη οτι εγω ερχομουν απο την Οθωνος η οποια εχει ΣΤΟΠ που παραβιαστηκε

    Μαθημα Νο1: Παντα Κρανος (Αν την Ετρωγα μετωπικη θα ημουν στον αερα)
    Μαθημα Νο2: Γαντια (θα γλυτωνα τις μικρογρατζουνιες στα δαχτυλα)
    Μαθημα Νο3: Πρωτα φρεναρε και μετα Κορναρε
    Μαθημα Νο4: Διαβαζε την αναφορα των Στρουμφ επι τοπου, γιατι τωρα πρεπει να τρεχω Τροχαια Γλυφαδας μαζι με τον τυπο για να μας αλλαξουν την αναφορα και τρεχα γυρευε.


    Ο πρωτος μου τρακος ηταν Δοξα τον Θεο Ελαχιστα Επωδυνος και ενα καλο μαθημα να προβλεπεις την κινηση και του πιο βλακα με 4 ροδες.


    Καλα χιλιομετρα σε ολους και παντα ορθιοι!!!!!!
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ωχ...ελπίζω να είπε οτι έφταιγε εκείνος..... και επίσης να σου κάνει δήλωση γιατί βάση αυτής της αναφοράς "κάηκες".....

    Επίσης έχουμε πει... σε όλους τους δρόμους της Άθήνας κινούμαστε σαν να θέλουν όλοι να μας ρίξουν κάτω.... δεν έχουμε προτεραιότητα πουθενα΄.... για να μπορούμε να γυρίσουμε πίσω γεροί....

    Περαστικά και πάντα όρθιος , φίλε μου...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Φιλε μου Gandalf ο οδηγος του αυτοκινητου ειπε σε μενα αλλα και στους τροχαιους οτι εφταιγε και οτι αυτος παραβιασε ΣΤΟΠ, και οτι θα μου κανει δηλωση, και να μην ανυσηχω, και τωρα για να αλλαξει η αναφορα της τροχαιας πρεπει να παω στο τμημα γλυφαδας και να γινουν καποιες διαδικασιες μαζι με τον αλλο οδηγο...
    καλα κρασια δηλαδη,
    Δηλαδη περιμενα 1 ωρα την τροχαια για να ειμαι κατωχυρωμενος και αυτο με βγαλαν φταιχτη :hypnotize

    Τεσπα ελπιζω ολα να πανε καλα και να ξεμπερδευω γρηγορα.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  4. #4
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Ας ειναι και το τελευταιο σου ρε Δαναε ...

    Ποσες φορες κι εγω και αλλοι εχουμε φωναξει απο 'δω μεσα οτι η μηχανη ΔΕΝ εχει προτεραιοτητα πουθενα ???

    Αυτο ακριβως εννοω παντως ...

    Πριν μερικες μερες περιεγραψα ενα ολοϊδιο δικο μου περιστατικο.
    Μονο που εγω πλακωθηκα στα φρενα απο νωρις και σταμα τησα 15 ποντους πριν την "αταραχη" ακλαμισμενη !!!

    Καλα ξεμπερδεματα παντως ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Παρόμοια θέματα

  1. Ο πρώτος μου έρωτας, Hornet 600, 2001
    από angelapos στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2010, 11:15
  2. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 22:52
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:55
  4. Καλημέρα πουλάκια μου
    από swtos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:30
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF