Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 27

Θέμα: θελω 2ο κρανος οτι πιο φθηνο καινουριο για τις σβελτες βροχερες και βρομερες μετακιν!

  1. #1
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Lightbulb θελω 2ο κρανος οτι πιο φθηνο καινουριο για τις σβελτες βροχερες και βρομερες μετακιν!

    οπως λεει και ο τιτλος δεν υπαρχει καμια ιδιαιτερη προτιμηση...


    ειναι πολλες φορες που θελω να πεταχτω καπου κοντα στα γρηγορα και δε τη παλευω να μου γινεται το shoei για πεταμα... και να καθαριζω μιση ωρα μετα

    ακουω προτασεις φθηνες και εξυπνες..
    την κατοσταρα δε τη γλυτωνω ε?

  2. #2
    χλωμο σε βλεπω...

    H προταση μου ενα μονοχρωμο ΝΟLAN n61 ...full face, πληρως αποσπωμενες επενδυσεις, απο θορυβο ψιλα πραγματα ...και ανετο γενικα!

    γυρω στα 100 θα σου παει αλλα θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο! γιατι αμα πας πιο κατω.....αστα!





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	nolan genesis.jpg 
Προβολές:	361 
Μέγεθος:	50,8 KB 
ID:	111601

  3. #3
    Ηλία γνώμη μου, πάρε ένα δεύτερο φτηνιάρικο αλλά όχι, μη δώσεις λιγότερα από 100..

    Σκέψου ότι θα το φοράς περισσότερο απ'ότι το Shoei και σε πιο δύσκολες συνθήκες οδήγησης.

    Ρίξε μια ματιά στα Marushin, έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν ξέρω ποιος τα φέρνει, έχει κι ο Τζωρτζόπουλος τα Μ2R για τα οποία ακούγονται και γι'αυτά θετικά σχόλια και δεν κοστίζουν και πολλά.

    Προσωπικά θα πήγαινα στην Colori και θά'παιρνα ένα φθηνό HJC όπως αυτό για παράδειγμα στα 110 ευρά.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	hjc.jpg 
Προβολές:	351 
Μέγεθος:	24,1 KB 
ID:	111602

  4. #4
    Τα nova είναι αρκετά φτηνά, αλλά δεν ξέρω ρε φιλαράκι τί καπνό φουμάρουν. Πάντως πολύς κόσμος τα φοράει....
    Επίσης είχα πάρει στην γυναίκα μου πρίν 3-4 χρόνια (τότε δεν ήταν ακόμα γυναίκα μου, αλλά μια περιπέτεια ) ενα GREX, τα οποία είναι τελικά απ'οτι έμαθα θυγατρική της NOLAN...Το είχα πάρει 60-70 γιούρια και αν και δεν το έχουμε τεστάρει σε πτώσεις (ευτυχώς δηλαδή ) φαίνεται αρκετά καλό...

  5. #5
    airoh SV55



    τα πουλάνε και στο dubrovnik
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ρίξε μια ματιά στα Marushin, έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν ξέρω ποιος τα φέρνει, έχει κι ο Τζωρτζόπουλος τα Μ2R για τα οποία ακούγονται και γι'αυτά θετικά σχόλια και δεν κοστίζουν και πολλά.
    και τα marushin ο τζωρτζο τα φέρνει

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    και τα marushin ο τζωρτζο τα φέρνει
    Aυτό θυμόμουν κι εγώ αλλά δεν τα βρήκα μέσα στο site του για να το επιβεβαιώσω, νά'σαι καλά Τζον !


  8. #8
    Τεχνητό Μέλος Το avatar του/της paramedic
    Εγγραφή
    05/08/2006
    Μηνύματα
    722
    Μπές www.louis.de στην κατηγορία Βekleidung & Helme -> Helme & Visiere και θα βρείς καλό και ποιοτικό κράνος κάτω απο 100 ?. Ενδεικτικά αναφέρω Shark S500 Air Demon 99.95 και υπάρχουν και πιο φτηνά. Διάλεξε ένα και στείλε πμ στον Pissaman ωα στο φέρει τζάμπα και είσαι έτοιμος.
    Και αν δε με σέβεστε να με φοβάστε!!

  9. #9
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    βρε μλκα Ηλια , γνωμη μου να μην παρεις

    και γω εχω κρανος 300 ευρω ( νταξει δεν κανει και 500 αλλα κι αυτ ακριβο ειναι ) και το φοραω καθε μερα , και το χω λιωσει με την καλη ενοια, βροχες ,λασπη κτλ , αλλωστε γι αυτο το πηρα

    εχω αλλα 2 κρανοι , ενα uvex του 100 αρικου και ενα ανωνυμο του 40 αρικου και δεν τα φοραω ποτε απο τοτε που πηρα το hjc

    τη το πηρες το κρανος ρε αδερφε, ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΙ ΑΧΡΕΙΑΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ




    βεβαια καλο ειναι να παρεις και ενα δευτερο για τα μο*νια αλλα μη δωσεις και πολλα λεφτα

    εγω τις δινω αυτο του 40 ρικου που εχω γιατι το uvex ειναι βρομικο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #10

    Re: θελω 2ο κρανος οτι πιο φθηνο καινουριο για τις σβελτες βροχερες και βρομερες μετα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
    οπως λεει και ο τιτλος δεν υπαρχει καμια ιδιαιτερη προτιμηση...


    ειναι πολλες φορες που θελω να πεταχτω καπου κοντα στα γρηγορα και δε τη παλευω να μου γινεται το shoei για πεταμα... και να καθαριζω μιση ωρα μετα

    ακουω προτασεις φθηνες και εξυπνες..
    την κατοσταρα δε τη γλυτωνω ε?
    Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να βάλεις το κεφάλι σου σε κάτι φθηνό για να μην χαλάσεις το SHOEI σου; Κ αν λέω (χτύπα ξύλο) σου συμβεί κάτι τι θα λες μετά πάλι καλά που δεν χάλασα το SHOEI μου;

    Εγώ πήρα SHOEI για να φοράω πάντα αυτό. Σε όλες τις αποστάσεις.

    Πίστεψε με στις μικρές αποστάσεις είναι που συμβαίνουν τα μοιραία.

    Η δουλειά μου είναι 2 λεπτά απο το σπίτι μου με την μηχανή (7 λεπτά με το πόδια). Πριν 2 χρόνια ενώ γυρνούσα από τη δουλειά με χτύπησε μία με αυτοκίνητο ενώ ήμουν σταματημένος σε φανάρι. ΔΕΝ φορούσα κράνος γιατί είναι πολύ κοντινή η απόσταση κ ήταν κ καλοκαίρι...
    Με χτύπησε μετωπικά κ με κάρφωσε στο πίσω αυτοκίνητο. Το πρώτο πράγμα που χτύπησα ήταν το κεφάλι μου. Το ότι ζω τώρα είναι από τύχη....

    Το θέμα είναι ότι ακόμη δεν φοράω κράνος από σπίτι στο γραφείο...

    Αυτά για να ξανασκεφτείς την όλη φάση....
    Μου τρακάρανε το Z και με αναγκάσανε να αγοράσω V-Strom

  11. #11
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    airoh SV55



    τα πουλάνε και στο dubrovnik
    αυτο ποσο παει?

  12. #12
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos


    εγω τις δινω αυτο του 40 ρικου που εχω γιατι το uvex ειναι βρομικο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    οτι θα παρω ενα 2ο θα παρω παντως για πολλους λογους χρειαζεται..



    για κανα nova ή κανα nolan με κοβω...

  13. #13
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Aυτό θυμόμουν κι εγώ αλλά δεν τα βρήκα μέσα στο site του για να το επιβεβαιώσω, νά'σαι καλά Τζον !

    τα μαρουσιν μακη ο τζωρτζο τα δινει εναμισο κατοσταρικο...

    και δεν νομιζω να ναι κατι το ιδιαιτερο γι αυτα τα χρηματα..

  14. #14
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764

    Re: Re: θελω 2ο κρανος οτι πιο φθηνο καινουριο για τις σβελτες βροχερες και βρομερες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmavros
    Είσαι σίγουρος ότι θέλεις να βάλεις το κεφάλι σου σε κάτι φθηνό για να μην χαλάσεις το SHOEI σου; Κ αν λέω (χτύπα ξύλο) σου συμβεί κάτι τι θα λες μετά πάλι καλά που δεν χάλασα το SHOEI μου;

    Εγώ πήρα SHOEI για να φοράω πάντα αυτό. Σε όλες τις αποστάσεις.

    Πίστεψε με στις μικρές αποστάσεις είναι που συμβαίνουν τα μοιραία.

    Η δουλειά μου είναι 2 λεπτά απο το σπίτι μου με την μηχανή (7 λεπτά με το πόδια). Πριν 2 χρόνια ενώ γυρνούσα από τη δουλειά με χτύπησε μία με αυτοκίνητο ενώ ήμουν σταματημένος σε φανάρι. ΔΕΝ φορούσα κράνος γιατί είναι πολύ κοντινή η απόσταση κ ήταν κ καλοκαίρι...
    Με χτύπησε μετωπικά κ με κάρφωσε στο πίσω αυτοκίνητο. Το πρώτο πράγμα που χτύπησα ήταν το κεφάλι μου. Το ότι ζω τώρα είναι από τύχη....

    Το θέμα είναι ότι ακόμη δεν φοράω κράνος από σπίτι στο γραφείο...

    Αυτά για να ξανασκεφτείς την όλη φάση....
    ολα σωστα οσα λες συμφωνω απολυτα...

    απλα το 2ο κρανος μου χρειαζεται ετσι κι αλλιως και για αλλους λογους..(βλ. 2ο ατομο)

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
    τα μαρουσιν μακη ο τζωρτζο τα δινει εναμισο κατοσταρικο...
    και δεν νομιζω να ναι κατι το ιδιαιτερο γι αυτα τα χρηματα..
    Γι'αυτό θά'παιρνα HJC :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Πλάκα κάνω, δεν τα έχω δει ποτέ από κοντά μόνο έχω ακούσει 5 καλά πραγματάκια που πιθανόν να μην ισχύουν κιόλας

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος σπαστό πολύ φθηνό..
    από r6mania στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2008, 18:44
  2. Φθηνό συνεργείο για Gilera Runner 180VXR
    από stako στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2006, 15:35
  3. Θέλω ένα κράνος
    από Lanegan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2006, 09:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF