Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 145 από 145

Θέμα: ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ Scooter Piaggio

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Athos Προβολή μηνύματος
    Όπα λέω, κοιτάω τα καλώδια, του kill swich ήταν λίγο ξεφτισμένο, το ντύνω καλά με μονωτική.. και αυτό ήταν
    Δεν έφταιγε ο διακόπτης.. το ξεφτισμένο καλώδιο γείωνε στο σίδερο του τιμονιού.. Άντε τώρα να το βρεις....
    Αυτό δεν είναι πρόβλημα είναι ο "χαρακτήρας" των Ιταλικών.

  2. #137
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν είναι πρόβλημα είναι ο "χαρακτήρας" των Ιταλικών.
    Μεγάλη αλήθεια.... Κάτοχος ιταλικού επί 11 χρόνια, δεν έχω δει σε άλλο μηχανάκι τόσο χείριστη ποιότητα καλωδίωσης...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #138
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Μεγάλη αλήθεια.... Κάτοχος ιταλικού επί 11 χρόνια, δεν έχω δει σε άλλο μηχανάκι τόσο χείριστη ποιότητα καλωδίωσης...
    Εσύ κάτι του έκανες του δικού σου γιατί το δικό μου στα 11 χρόνια που την εγδυσα όλη μόνο μια καφετισαμενη φισα βρήκα που και αυτή την άλλαξα προληπτικά.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  4. #139
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Μαλλον και εγω ειμαι ο κωλοφαρδος, καθως το Piaggio εδω και σχεδον 8 χρονια, δεν με απασχολησε ΚΑΘΟΛΟΥ ως προς τα ηλεκτρονικα/ηλεκτρικα του.
    Μιλατε για μηχανακια που τα αγορασατε καινουρια;
    pew pew pew pew pew pew !!!

  5. #140
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Εσύ κάτι του έκανες του δικού σου γιατί το δικό μου στα 11 χρόνια που την εγδυσα όλη μόνο μια καφετισαμενη φισα βρήκα που και αυτή την άλλαξα προληπτικά.
    Το θέμα με τον διακόπτη δεν το είχες;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #141
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.495
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pew Προβολή μηνύματος
    Μαλλον και εγω ειμαι ο κωλοφαρδος, καθως το Piaggio εδω και σχεδον 8 χρονια, δεν με απασχολησε ΚΑΘΟΛΟΥ ως προς τα ηλεκτρονικα/ηλεκτρικα του.
    Μιλατε για μηχανακια που τα αγορασατε καινουρια;
    ναι καινούριο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Το θέμα με τον διακόπτη δεν το είχες;
    αυτό μου το έφτιαξε ο μάστορας πριν μου χαλάσει

    γράφω αυτό και τέλος για να μην χαλάμε το θέμα.

    από όσα είχα ακούσει και μου είχαν πει για τα aprilia ούτε το 1/100 δεν έπαθε η μηχανή.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    604
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος

    από όσα είχα ακούσει και μου είχαν πει για τα aprilia ούτε το 1/100 δεν έπαθε η μηχανή.
    Aν και εσυ μιλας για μηχανη, το ιδιο συνεβη με το Sportcity 250 του 07 που ειχα επι 14 χρονια. Η μπαταρια κρατησε 7 χρονια και αλλαχθηκε προληπτικα, μεχρι τα 11 χρονια πηγαινε συνεργειο για τα προγραμματισμενα μονο. Απο εκει και μετα εβγαλε 2 ακριβες βλαβες μια καθε χρονο, αντλια νερου και βενζινης, ο μηχανικος που την αλλαξε την πρωτη δεν πιστευε οτι ηταν η "μαμα". Στο συνεργειο μιλησα με καποιον που σε παρομοιας ηλικιας beverly ηταν στην 3η!!

    Ναι οκ, τα πλαστικα ως συναρμογη δεν ηταν τελεια, ναι οταν εβρεχε δυνατα επαιρνε υγρασια το οργανο αλλα δουλευε μια χαρα και στεγνωνε μονο του, αλλα δεδομενου οτι οταν το πηρα ηταν 500€ φθηνοτερο απο το Beverly, χαλαλι.

    Λοιπες βλαβες ηλεκτρολογικης υφης, καμια. Ακομα και λαμπα αλλαζα καθε 4 χρονια περιπου.

    Απο συντηρηση, λαδια καθε χρονο, αν και τα πρωτα 3 χρονια καθε 5.000 χλμ τα οποια γινονταν σε 13-14 μηνες. Στο τελος τσιμπαγε λιγο λαδακι. Πολλα χιλιομετρα δεν εκανε μεν αλλα ολα ηταν στην κινηση του κεντρου και καποιες φορες σε ασφυκτικες συνθηκες και το γκαζακι του δεν το λυπομουν καθολου, οποτε τα 63.000 χλμ που εκανε τα λες αρκετα.


    Στο τελος αν αγοραζα τωρα μαλλον το beverly θα επαιρνα για τους 16ρηδες και αν ηξερα οτι θα το κρατουσα τοσα χρονια το SΗ 300. Οι 15ρηδες του επαιρναν μονο 2 μοντελα ελαστικων και η πισω αναρτηση ηταν για το αναθεμα.

  8. #143
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/01/2016
    Μηνύματα
    1
    Καλημέρα, αγόρασα πριν δυο βδομαδες μεταχειρισμένο Beverly 300s hpe 2021 με 20000 χλμ από τον Παπανικολάου στην Πάτρα. Παρατήρησα ότι στα 40-46 χλμ κάνει έναν μεταλλικό θόρυβο και μετά σταματάει. Ανησύχησα και πήγα από το συνεργείο της αντιπροσωπείας και μετά από βόλτα του μάστορα μου είπε ότι δεν είναι κάτι να φοβάμαι και είναι λειτουργικός θόρυβος από το ξηρό κομπλερ.. ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος άλλος αυτόν τον θόρυβο ή με κοροϊδεύουν για να μην το φτιάξουν δωρεάν( έχει εγγύηση καλής λειτουργίας για 6 μήνες). Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  9. #144
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/12/2005
    Μηνύματα
    39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akisstatha Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, αγόρασα πριν δυο βδομαδες μεταχειρισμένο Beverly 300s hpe 2021 με 20000 χλμ από τον Παπανικολάου στην Πάτρα. Παρατήρησα ότι στα 40-46 χλμ κάνει έναν μεταλλικό θόρυβο και μετά σταματάει. Ανησύχησα και πήγα από το συνεργείο της αντιπροσωπείας και μετά από βόλτα του μάστορα μου είπε ότι δεν είναι κάτι να φοβάμαι και είναι λειτουργικός θόρυβος από το ξηρό κομπλερ.. ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος άλλος αυτόν τον θόρυβο ή με κοροϊδεύουν για να μην το φτιάξουν δωρεάν( έχει εγγύηση καλής λειτουργίας για 6 μήνες). Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Εμένα στο 250 μου έκανε μεταλλικό τρίξιμο σε κάποιες στροφές και ήταν από ένα προστατευτικό λαμάκι στο λαιμό της εξάτμισης, το έβγαλα και το πέταξα.. Κάνε έλεγχο μήπως είναι κάτι ξέσφιχτο .. Περίεργο να σου κάνει τον ήχο στα 40χλμ και όχι στην εκκίνηση.

  10. #145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akisstatha Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα, αγόρασα πριν δυο βδομαδες μεταχειρισμένο Beverly 300s hpe 2021 με 20000 χλμ από τον Παπανικολάου στην Πάτρα. Παρατήρησα ότι στα 40-46 χλμ κάνει έναν μεταλλικό θόρυβο και μετά σταματάει. Ανησύχησα και πήγα από το συνεργείο της αντιπροσωπείας και μετά από βόλτα του μάστορα μου είπε ότι δεν είναι κάτι να φοβάμαι και είναι λειτουργικός θόρυβος από το ξηρό κομπλερ.. ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος άλλος αυτόν τον θόρυβο ή με κοροϊδεύουν για να μην το φτιάξουν δωρεάν( έχει εγγύηση καλής λειτουργίας για 6 μήνες). Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Οι άνθρωποι εκεί δεν κάνουν για τίποτα.
    Έχω ένα Liberty το οποίο επι 5 έτη ψάχνουν να βρουν γιατί ανάβει το check engine.
    Την τελευταία φορά μου παρέδωσαν το μηχανάκι λυμένο κάτω από τη σέλα.
    Έχω και φωτό.
    Ούτε καν ασχολήθηκα να τους πω κάτι μια και βασίζονται στις μάρκες BMW και Piaggio και μετά την πώληση δεν ασχολούνται καν.

    Αν ήμασταν αττική και υπήρχε παραπάνω από μία αντιπροσωπία, αυτοί τώρα θα ήταν άνεργοι.

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. Σοβαρά Προβλήματα με ΑΤ
    από nes494 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 09:52
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2005, 19:32
  3. Προβλήματα με Pegaso650
    από Sting3r στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 17:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF