Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 60

Θέμα: Brutale 750s ή street triple 675?

  1. #31
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    περιμενε....
    spam on.

    Ρε Γιώργο, ότι τύπος στην εσωτερική που τον , ο Trooper είναι??

    spam off
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #32
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Το 750 το έχει οδηγήσει ο sapila racing. Αν θες ρίξτου ένα πμ να σου πει εντυπώσεις.
    Δεν το εχω οδηγήσει, αν και είχα την ευκαιρία. Το έχει ενας φίλος μου.

    Το θέμα με το Brutale, ειναι οτι δεν μορείς να το συγκρίνεις με το Triumph.
    Δεν έχει καμμία σχέση, το ενα ειναι ενα καλο μηχανάκι και το άλλο είναι ενα κατασκέυασμα με top τα πάντα επάνω του.
    Στις Σέρρες το Brutale (750) πάτησε άνετα όλα τα γυμνά 1000ρια.
    Tuono, KTM, Kawa, Honda, Yamaha, Suzuki κλπ.

    Ειναι super στημένο και απλά περιμένεο τον κατάλληλο οδηγό να το πάει όπως του αξίζει. Στην πόλη ειναι δύσκολο, σκληρό, πολύ ψόφιο χαμηλά κλπ.

    Επίσης βγήκε το μεγάλο αδελφάκι που εχιε και ροπή χαμηλά και γκάζια ψηλά και ότι θέλεις, οπότε αυτομάτως το 750 έπεσε και από τιμή και στα μάτια του κόσμου.
    Στην πίστα το 750 ειναι οτι πρέπει, αλλά για καθημερινή χρήση το 910 ειναι σίγουρα πολύ καλύτερο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Εγώ θα πήγαινα προς το MV.Πανέμορφο, δυνατό και πολύ καλά στημένο.Για service εξαρτάται πού είσαι.

  4. #34
    Έχει πλάκα πάντως που όλοι κάνετε κηδεία με ξένα κόλλυβα (κοινώς του λέτε να πάρει το MV)



    Τι εύκολο που ειναι να λές στον άλλο "ξόδεψε όσο πιο πολλά λεφτά γίνεται" :rotflmao:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Έχει πλάκα πάντως που όλοι κάνετε κηδεία με ξένα κόλλυβα (κοινώς του λέτε να πάρει το MV)



    Τι εύκολο που ειναι να λές στον άλλο "ξόδεψε όσο πιο πολλά λεφτά γίνεται" :rotflmao:
    Να υπενθυμίσω ότι πάντα μιλάμε για μεταχειρισμένο brutale.Για καινούριο μιλάμε μόνο για το triumph.

    Ενδιαφέρον το tuono του παιδιού απ'την Θεσσαλονίκη...
    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Να υπενθυμίσω ότι πάντα μιλάμε για μεταχειρισμένο brutale.Για καινούριο μιλάμε μόνο για το triumph.
    Μη κοιτάς μόνο το κόστος αγοράς
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Έχει πλάκα πάντως που όλοι κάνετε κηδεία με ξένα κόλλυβα (κοινώς του λέτε να πάρει το MV)



    Τι εύκολο που ειναι να λές στον άλλο "ξόδεψε όσο πιο πολλά λεφτά γίνεται" :rotflmao:

    Ο άνθρωπος ρώτησε τη γνώμη μας και πιστεύω του απάντησαν.Τώρα μπορεί να ζυγίσει την κατάσταση και να αποφασίσει μόνος του τι θα κάνει.Άλλοι σκέφτονται με την καρδιά και άλλοι με την τσέπη.Εάν είχε βάλει το Tuono στην εξίσωση θα του έλεγα να πάρει αυτό,και ας μην είναι το πιο ακριβό.

  8. #38
    Συμφωνώ αλλά υποθέτω ότι και το tuono ή ακόμα και το triumph δεν έχουν φθηνή συντήρηση.Και η αλήθεια είναι ότι όσο έχω ψάξει στο internet για common issues των brutale δεν έχω βρει κάτι σημαντικό.

    Μάλλον σημαντικότατος παράγοντας είναι η αίσθηση που σου αφήνει το καθένα οπότε θα προσπαθήσω να βρω test rides.
    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  9. #39
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Ωχ μας πιάσανε!Ρε η interpol είσαι??!?Μέσα έπεσες:rotflmao: :rotflmao:

    :hypnotize

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Συμφωνώ αλλά υποθέτω ότι και το tuono ή ακόμα και το triumph δεν έχουν φθηνή συντήρηση.Και η αλήθεια είναι ότι όσο έχω ψάξει στο internet για common issues των brutale δεν έχω βρει κάτι σημαντικό.

    Μάλλον σημαντικότατος παράγοντας είναι η αίσθηση που σου αφήνει το καθένα οπότε θα προσπαθήσω να βρω test rides.
    Ό,τι καλύτερο μπορείς να κάνεις είναι test ride.Θα βρεις για όλα.Καλή τύχη στην αναζήτησή σου.

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Συμφωνώ αλλά υποθέτω ότι και το tuono ή ακόμα και το triumph δεν έχουν φθηνή συντήρηση.
    To Tuono δεν έχει ακριβή συντήρηση, ή τουλάχιστον εκεί που το πηγαίνω οι τιμές είναι λογικότατες. (αν σκεφτείς πως το service στα scooter πχ έχει 200?)

    Στην Θεσ/νίκη δεν ξέρω να σου πω τι παίζει, αλλά δεν μπορεί να έχει μεγάλες διαφορές.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #42
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Ωραιο και δυνατο το Brutale=ασχημο,αλλα απο γνωστο με F4 ξερω οτι οταν ειδε ποσο εχουν τα ανταλλακτικα.....το παρκαρε στο σαλονι του σχεδον μονιμα.Και για να μην πουμε χρονο αναμονης ανταλλακτικων...θα σε βρει το 2009 ακομα και στην Ιταλια!
    Το Triumph ειναι κ@λιαρικο μηχανακι αν και το baby speed μου αρεσει περισσοτερο.
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  13. #43
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Ξέχνα το MV πήγαινε για τουόνο ή για speed triple.

    Το MV θα ματώσεις για να το πουλήσεις στην φτωχομάνα, το είχε φίλος (γνωστός στον χώρο της μοτοσικλέτας στην θεσσαλονίκη) και αγανάκτησε. τελικά το έδωσε ανταλλαγή για ένα R1 μόνο και μόνο για να έχει κάτι πιο εμπορικό και στην συνέχεια να μπορεί να πάρει αυτό που θέλει. Δεν του άρεσε το 750, κατά τα λεγόμενα του για τον δρόμο δεν λέει, παρά ήταν σκληρό και ψηλά η δύναμη – και ο τύπος τρέχει και σε αγώνες ….

    Ο ΜΑΚΙΝΑΣ είναι ακριβός (μπορεί να είναι καλός αλλα…). Μου είπε φίλος ότι πήγε να πάρει το 910 από τον Μακινα και του είπε ο Μακίνας «στο φέρνω αλλά δεν εγγυώμαι για ανταλλακτικά κλπ κλπ» τελικά δεν μπόρεσε να του το φέρει ο Μακινας (πριν κανά χρόνο + έγιναν όλα αυτά αν θυμάμαι καλά). Επίσης άμα σκέφτεσαι να το πάρεις από τον τερζή μην περιμένεις κανά σοβαρό σέρβις κλπ.

    οπότε είσαι για speed triple ή tuono. το τυόνο το θεωρώ σαφώς καλύτερο και ποιοτικότερο και γι αυτό το επέλεξα. Η περίπτωση του ανδρέα που το πουλάει είναι καλή διότι και σε πολύ καλή τιμή το δίνει και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο είναι πολλά τα εξτρά (εκτός άμα είσαι και πολύ ψαγμένος και χώσεις καμιά πίσω ανάρτηση ohlins). είναι και στο πιο όμορφο –στυλάτο χρώμα που πλέον δεν βγαίνει Από τον ΚΟΥΡΤΗ το πήρε το συγκεκριμένο μηχανάκι ο οποίος ΚΟΥΡΤΗΣ μέχρι στιγμής μου δίνει πολύ λογικές τιμές σέρβις (δεν είχα και κανά σοβαρό πρόβλημα βέβαια αλλά σίγουρα είναι λογικός).

    αυτά... πολύ ώρα έφαγα για την απάντηση και θα με κράξει ο προϊστάμενος έχε χάρη που με ενημέρωσε για το εν λόγω θρεαντ ο αναλυτικότατος κύριος Βύρων!

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    ... αλλά δεν μπορεί να έχει μεγάλες διαφορές.
    καλά, αυτό μη το δένεις κόμπο...
    το πέγκασο μου σε κοινό μας "φίλο" μηχανικό (θεωρώ δλδ οτι και εσυ στον ίδιο το πας, ε? καταλαβαίνεις φαντάζομαι ...) : τιμή σερβις 10.000 χλμ : Χ ευρω
    σε άλλο εξουσιοδοτημένο απρίλια : 2Χ !

    οπότε...

  15. #45
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Brutale 750s ή street triple 675?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Σκέφτομαι να με βρει με καινούρια μηχανή το 2008 και έχω κατασταλάξει σε αυτά τα 2.


    Ο βρούτος ήταν και είναι το όνειρο αλλά το κόλλημα μου είναι ότι θα είναι μεταχειρισμένο αν και σε καμία περίπτωση με πάνω από 10000 χιλ.

    Το street triple το λάτρεψα από την στιγμή που το δοκίμασα.Φοβερό εργαλείο και παιχνίδι.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω οδηγήσει brutale αλλά προφανώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην μου αρέσει.Είναι πραγματικά θε'ι'κό εργαλείο.Αν και λογικά κάθε φορά που θα φτάνει το service θα χρειάζεται να πάρω δάνειο...

    Οπότε,ιδού το ερώτημα:


    Μεταχειρισμένο brutale 750(κατά πάσα πιθανότητα από εξωτερικό) ή street triple του κουτιού?

    Ακούω γνώμες και απόψεις....
    tora ir8es na mas kanis entiposi me tis dio foveres epiloges sou ke tin dinatotita sou na tis agorasis

    na ksekiniso me to gegonos oti opia ke na paris ise asimantos


    ke meta an mporis pragmatika na paris kati 8a paris ton brouto pou ine 70 klasis anoteros apo to triple ke para tas isixous me tis di8en anisixies sou...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street triple 675
    από aris13 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2009, 13:54
  2. Street Triple (675) 2008
    από lifecatcher στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2008, 12:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF