Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: Brutale 750s ή street triple 675?

  1. #1

    Brutale 750s ή street triple 675?

    Σκέφτομαι να με βρει με καινούρια μηχανή το 2008 και έχω κατασταλάξει σε αυτά τα 2.


    Ο βρούτος ήταν και είναι το όνειρο αλλά το κόλλημα μου είναι ότι θα είναι μεταχειρισμένο αν και σε καμία περίπτωση με πάνω από 10000 χιλ.

    Το street triple το λάτρεψα από την στιγμή που το δοκίμασα.Φοβερό εργαλείο και παιχνίδι.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω οδηγήσει brutale αλλά προφανώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην μου αρέσει.Είναι πραγματικά θε'ι'κό εργαλείο.Αν και λογικά κάθε φορά που θα φτάνει το service θα χρειάζεται να πάρω δάνειο...

    Οπότε,ιδού το ερώτημα:


    Μεταχειρισμένο brutale 750(κατά πάσα πιθανότητα από εξωτερικό) ή street triple του κουτιού?

    Ακούω γνώμες και απόψεις....
    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  2. #2
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    street triple του κουτιου

  3. #3
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αν μπορείς να συντηρήσεις το Brutale κιαν βέβαια το έχεις ερωτευτεί,πάρ'το.Όπως και να το κάνουμε είναι ένα απίστευτα όμορφο μηχανάκι,όπως όλα τα MV άλλωστε.
    Κάπου είδα κιόλας ότι τα Euro2 τα δίνουν 13(χιλιάρικα καινούργια.

    Από την άλλη το Triumph(αν και δεν το συμπαθώ εμφανισιακά)έχει πάρα πολύ καλές κριτικές,πράγμα που σε φέρνει στο αιώνιο δίλημμα...."πρακτικά ή συναισθηματικά;"

    Προσωπικά,πάω πιο πολύ με την καρδιά παρά με τη λογική(στο θέμα τής μηχανής) κι όσο κι αν δεν θέλω να σ' επηρεάσω,θα έπαιρνα το Agusta,porque me gusta!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #4
    Simfono me ton xampos...












  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    οπως ειπε και ο Βαγγελακης απο πανω...λογικη ή συναισθημα??

    η γνωμη μου ειναι να παρεις το καινουργιο street triple!!

    λιγο ολες οι καλες του κριτικες, λιγο το οτι ειναι καινουργιο, λιγο το οτι εχω στο μυαλο μου οτι τα MV ειναι για λεφταδες....συντεινουν σ'αυτο.

    βασικα ολο το θεμα ειναι η συντηρηση...
    παρε γνωμες για το MV δες τι μπορει να σου βγαλει (μεταχειρισμενο γαρ) και αν μπορεις να το καταφερεις τσιμπα το. Αλλα επειδη υπαρχουν και αλλα πραγματα στην ζωη περα απο τις μηχανες...νομιζω οτι θα επιλεξεις τον Αγγλο.



    καλες αγορες παντως.



    Αγιε Βασιλακο μου,αν ακους....φερε και σε μενα μια. Οτι να'ναι. Δεν εχω προβληματα εγω. Διαλεξε μια και κατεβασε την μου.

    ευχαριστω!

  6. #6
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Το triple, αν θες να έχεις το καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία των 600 κάτι...(των γυμνών...μην παρεξηγηθώ...)
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    Το triple, αν θες να έχεις το καλύτερο μηχανάκι στην κατηγορία των 600 κάτι...(των γυμνών...μην παρεξηγηθώ...)
    Γιατι δεν πιανεις δουλεια σε κανα περιοδικο αφου εισαι τοσο καλος reviewer?

  8. #8
    ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!


    το τρίπλ που το οδήγησα (όπως και όλα τα άλλα της κατηγορίας) ήταν καλύτερο μόνο από το φέιζερ!!!! (μακράν το χειρότερο δίκυκλο!!!!)


    όχι τρίπλ.....

    κάνε το σκατό σου παξιμάδι και πάρε το ΜV.....


  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    ax

    εγω θα ζοριζομουν για το mv καινουριο!!!φιλαρακι λογω των ιδιαταιροτητων της συγκεκριμενης μοτο θα πρεπει να ξερεις οτι
    πολυ ακριβα ανταλακτικα-δυσευρετα
    ΔΕΝ υπαρχει μαστορας η και να υπαρχει θα ειναι ενας που θα σου κανει σωστα το σερβις και πιστεψε με δεν ειναι απλο το σερβις!!!!
    παρολα αυτα επειδη το εχω οδηγησει -ερωτευτει και εγω κατανοω το διλλημα σου αλλα δυστυχως η αληθεια ειναι οτι ειναι ρισκο λιγακι και πρεπει να αντεχει λιγο και η τσεπη-περα απο το κοστος κτησης εεε
    για μεταχειρισμενο mv νο νο νο νονο

    οδηγησε παντως αν δε το εχεις ηδη κανει και το aprilia tuono σε αυατ ατα λεφτα ειναι !!!

  10. #10
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    παρε ΜV και μετα ψαχνε μαστορα στην ελλαδα να μην στον πιανει


    παντως αναμεσα στα δυο το MV ειναι πολλα χιλιομετρα μπροστα (και γενικα απο ο,τι εχει κυκλοφορησει σε γυμνο). ΑΛΛΑ, λιγα αλογα, πολλα εξοδα. Αντεχεις?
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  11. #11
    Σε καμία περίπτωση δεν μου τρέχουν λεφτά από τα μπατζάκια.Οπότε η συντήρηση του mv είναι ένα θέμα.Ωστόσο με λίγο προσοχή,υπομονή και μυαλό πιστεύω πως ψιλοπαλεύεται με την προυπόθεση ότι θα βρω σωστό μάστορα.

    Από κει και πέρα αν δω ότι τα πράγματα δεν είναι όπως τα έχω στο μυαλό μου γιατί δεν είναι και απλό πράγμα να φέρνεις μηχανή απ'έξω θα στραφώ στο s3 το οποίο και γω προσωπικά το θεωρώ κορυφαίο στην κατηγορία του.

    Αλλά το θέμα είναι ότι και να πάρω,αν δεν πάρω το brutale, κάθε φορά που θα το βλέπω....
    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  12. #12
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tolkmt-03
    Σε καμία περίπτωση δεν μου τρέχουν λεφτά από τα μπατζάκια.Οπότε η συντήρηση του mv είναι ένα θέμα.Ωστόσο με λίγο προσοχή,υπομονή και μυαλό πιστεύω πως ψιλοπαλεύεται με την προυπόθεση ότι θα βρω σωστό μάστορα.


    ενταξει, μολις ανεφερες το προβλημα του μεγαλυτερου μερους μοτοσυκλετιστων


    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  13. #13
    ωραιο το brutale, αλλα εγω θα επαιρνα το triple με κλειστα τα ματια....

    ....εκτος βεβαια κι αν ημουν πολυ ανετος οικονομικα....


    αν παντως θελεις γυμνο με χαρακτηρα, αξιοπιστο, και δυνατοτητες που ξεπερνουν κατα πολυ τις ικανοτητες των περισσοτερων απο εμας, παρε ενα Aprilia Tuono, να ευχαριστηθει η ψυχη σου μηχανη!!!

    νομιζω, το πιο ολοκληρωμενο γυμνο με διαφορα!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    ωραιο το brutale, αλλα εγω θα επαιρνα το triple με κλειστα τα ματια....

    ....εκτος βεβαια κι αν ημουν πολυ ανετος οικονομικα....

    Βρε παιδιά,και για το ducati,όλοι μου έλεγαν να μην το πάρω και να πάρω Z ας πούμε λόγω ακριβής συντήρησης.Αλλά και που μίλησα με ιδιοκτήτες άλλων μηχανών,λίγο πολυ οι τιμές των service στα ίδια κυμαίνονται.Επίσης και η triumph δεν είναι και καμιά φθηνή στα service της και στα ανταλλακτικά της,μια χαρά τσουχτερά είναι και αυτά.

    Αλλά για να προτείνει ο gixxerpap το triple αντί για το brutale,μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτώ...

    1-2-τρίο! The hooligan is coming...

  15. #15
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Γιατι δεν πιανεις δουλεια σε κανα περιοδικο αφου εισαι τοσο καλος reviewer?
    Πάσχω στο γραπτό λόγο
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street triple 675
    από aris13 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2009, 14:54
  2. Street Triple (675) 2008
    από lifecatcher στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2008, 13:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF