Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Ιστορια του δρομου

  1. #1
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083

    Ιστορια του δρομου

    Καντε λιγο υπομονη.. σχολια, καταρες, σπαμ κ ερωτολογα μετα τους τιτλους τελους


    Οσοι πατησατε το κουμπακι για να δειτε μια βολτα σε πολεμικους ρυθμους χασατε. Εχει κ πολεμικους ρυθμους η ιστορια μας, αλλα δεν ειναι εκει η ουσια

    Οσοι πατησατε το κουμπακι για να δειτε μαγικα μερη χασατε επισης.

    Οσοι πατησατε το κουμπακι για να δειτε πολλες φωτογραφιες συγνωμη αλλα περαστε μαζι με τους προηγουμενους απο το ταμειο, για να παρετε πισω τα λεφτα σας. Δεν εβγαλα σχεδον καθολου φωτογραφιες. Θα περιγραψω καποιες εικονες ομως


    Εδω μεσα θα μιλησω για μια υποσχεση. Μια υποσχεση που εδωσα πρωτα απ' ολα στον εαυτο μου. Κ μετα σε καποιον αλλο. Κ αν τηρησα την υποσχεση κ στους 2, ηταν τελικα το ελαχιστο μπροστα στα υπολοιπα...

    Αλλα ας τα παρουμε ολα απο την αρχη

    Δωσε κλωτσο να κυλησει.... παραμυθι ν' αρχινησει


    Η απουσια μου απο την Ελλαδα τα τελευταια χρονια, ξεχωρα απο πολλα αλλα, μου εχει στερησει την δυνατοτητα να ακολουθω διαφορες βολτες, να πηγαινω σε καποια μερη κ να συναντω καποιους ανθρωπους που θελω

    Τον Vaggelis64 τον ειχα γνωρισει μεσα απο το φορουμ, οπως ολοι αλλωστε
    Οσο προχωραγε ο καιρος, τον γνωριζα κ λιγο περ/ρο. Κ οσο τον ''γνωριζα'', τοσο βεβαιωνομουν οτι ηταν ενα πολυ καλο ''παιδι''.

    Σε καποια στιγμη ηρθε το ταξιδιωτικο του Nostra κ με ταξιδεψε. Μετα εγινε κ εκεινη η βολτα απο πολλα παιδια του φορουμ που με αποτελειωσε

    Την ιδια περιοδο αρχισαμε να μιλαμε κ στο msn. Ποσο λαθος ειχα κανει... δεν ηταν ενα καλο παιδι, ηταν ενα φανταστικο ''παιδι''


    Υποσχεθηκα λοιπον πρωτα στον εαυτο μου κ μετα στον Βαγγελη, οτι θα κατεβαινα οπωσδηποτε στην πρωτη ευκαιρια. Κ αυτη η ευκαιρια επιτελους μου δωθηκε στα μεσα του Σεπτεμβρη


    - Τελος μεγαλου προλογου. Ειπα να γραψω πολλα, μπας κ δεν ζητησουν πολλοι τα λεφτα τους πισω στο τελος. Δεν βγαινω ρε παιδια, καταλαβετε με σας παρακαλω -

  2. #2
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Μερος Βον [διαβαζεται οπως γραφεται]


    Αλλαζουμε μουσικουλα κ προχωραμε


    Τριτη πρωι ξεκινησα για Πορο. Ειχα να παω πολλα χρονια εκεινη τη διαδρομη, κ πραγματικα τη χαρηκα οσο δεν περιγραφεται. Φανταζομαι δεν χρειαζεστε φωτο απο τη διαδρομη για επιδαυρο... μερικοι εδω μεσα την στριβουν στο ονειρο τους οσο γραφω εγω αυτο το πονημα. Αλλωστε σκοπος αυτου του θεματος δεν ειναι να σας περιγραψω το ταξιδι. Σε αυτο το θεμα, για φαντασου, σημασια εχει ο προορισμος, οχι το ταξιδι.
    Καιρος αψογος, κινηση ελαχιστη, η cdερα του αυτοκινητου γεματη με αγαπημενα κομματια κ στο δρομο λοιπον

    Σταση στα Λουτρα της Ελενης, οπου βρισκω παλιο φιλο παιδικο, που εχω να τον δω πολλα, παρα πολλα χρονια. Δουλευει σε ενα περιοδικο αυτοκινητου κ εχει βγαλει ενα καινουργιο μοντελο για δοκιμη. Τι καλυτερο λοιπον; Τελειωνουμε το καφεδακι μας κ παιρνουμε το δρομο προς τα πανω παρεα. Στην αρχη χαλαρα, αλλα οσο προχωραει η ωρα αυξανουμε ρυθμους. Τον εχω αφησει μπροστα γιατι δεν θυμαμαι καθολου τη διαδρομη κ ακολουθω [δεν εχετε να πειτε.. ωραια δικαιολογια για το τσαι που εφαγα].
    Στο Στορκ χωριζουμε, δινουμε την υποσχεση της συναντησης στο αμεσο μελλον. Αλλη μια υποσχεση που θελω να κρατησω

    Οσο προχωραω προς Γαλατα, νοιωθω τον εαυτο μου να αδειαζει απο την κουραση, το τρεξιμο, το αγχος. Νοιωθω τον εαυτο μου να κυλαει με το δρομο κ να αφηνει πισω του ολα αυτα που με εχουν κανει τον τελευταιο καιρο να χανω τον υπνο μου

    Ρουφαω τις εικονες γυρω μου. Εχω ανοιξει τα ματια μου διαπλατα κ χαζευω σαν μικρο παιδι. Εχω ανοιξει τα παραθυρα κ ακουω, μυριζω αισθανομαι.

    Αισθανομαι τον τοπο μου να διεκδικει κ να κερδιζει ποντο ποντο την κυριαρχια της ψυχης μου. Τον τοπο μου. Τη χωρα μου.
    Δεν μπορω να σας δωσω να καταλαβετε το συναισθημα. Μονο αν λειψετε θα το καταλαβετε.

    Με αυτα κ με αυτα, ο Γαλατας πλησιαζε. Μεχρι που εφτασα στο λιμανι, παρκαρα κ κανοντας ενα τσιγαρο, αφησα τα ματια μου να γεμισουν απο την εικονα του Πορου απεναντι μου. Ειχα να παω πολλα χρονια, μου φανηκε ακομα πιο ομορφος

  3. #3
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Μαζι με μενα εφτασαν στο λιμανι καποια παιδια με μηχανες. Το γεγονος οτι καποιοι ψαραδες, αρχισαν να κοιτανε αδιαφορα τον ουρανο κ να μιλανε για τα σκαμπανευασματα των μετοχων της Arab Bank, μου επιβεβαιωνουν οτι το περασμα του pap με βαρκα στο νησι, δεν ηταν προιον φωτοσοπ...


    Με τα πολλα περναω απεναντι κ με το που παταω το ποδι μου στο νησι, παιρνω τον Βαγγελη τηλεφωνο....


    Ηταν στην Αθηνα.....

    Που ειναι ενας τοιχος να χτυπησω το κεφαλι μου;

    Μαλλον ημουνα πολυ γρηγορος....

    Δεν πειραζει.. ευκαιρια για ανασυνταξη δυναμεων. Ντουζακι στο ξενοδοχειο κ ευκαιρια να γυρισω λιγακι να θυμηθω μερη που ειχα να δω πολυ καιρο. Να περπατησω στα στενα, να χωθω αναμεσα στους ανθρωπους

    Η ωρα περασε ευχαριστα κ γρηγορα. Αραξα σε ενα καφε κ δοκιμασα ενα απο τα πιο ομορφα σουφλε σοκολατα που εχω φαει ποτε..... Ηρθε σε καποια φαση κ ο Βαγγελης με την Κικη κ τον Κωστα.


    Κ μια μερα που ξεκινησε ομορφα, τελειωνε υπεροχα. Με ανθρωπους που ενοιωθα οτι γνωριζα καιρο. Με ανθρωπους που δεν ειχα ξαναδει, να τους αισθανομαι σαν να υπηρχαν στη ζωη μου παντα.

    Ποσες φορες σας εχει τυχει να συναντηθειτε με καποιους ανθρωπους που δεν εχετε ξαναδει, κ μετα απο πεντε λεπτα να αισθανεστε οτι εχετε μεγαλωσει μαζι. Ποσο ευκολα μερικοι ανθρωποι σε κανουν κ ανοιγεις την ψυχη σου; Ποσοι ανθρωποι σε κοιτανε στα ματια κ νοιωθεις οτι οι καθρεφτες αυτοι δειχνουν υπεροχες ψυχες;

    Με την ωρα να περναει τοσο γρηγορα, οσο μονο οταν περνας υπεροχα μπορει να συμβαινει. Ανανεωσαμε το ραντεβου μας για την επομενη μερα το πρωι. Το προγραμμα ειχε παραλια.

  4. #4
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Ξαναδιαβαζω αυτα που εχω γραψει μεχρι τωρα κ βλεπω οτι δεν εχω καταφερει να περιγραψω ουτε στο ελαχιστο αυτα που εχω μεσα μου.
    Εχω γραψει κ εχω σβησει αυτη τη βολτα παρα πολλες φορες. Καθε φορα νομιζω οτι το εχω βρει, αλλα δεν...

    Λες κ δεν θελουν οι λεξεις, οι εκφρασεις να βγουν απο μεσα μου.

    Τουλαχιστον σας βαζω μουσικουλα κ δεν βαριεστε...


    Αυριο το πρωι -αργοτερα σημερα μαλλον το πρωι- θα θυμηθω το ονομα της παραλιας που βρεθηκαμε με τα παιδια...

    Ο Βαγγελης, η Κικη κ ο Κωστας μου επιβεβαιωνουν οτι η χθεσινη μου εντυπωση δεν ηταν αποτελεσμα της ικανοποιησης μου για το ταξιδι που καταφερα να κανω. Οτι δεν εβγαλα πραγματα απο το μυαλο μου για να νοιωσω επιβεβαιωση για αυτα που ειχα βαλει με το μυαλο μου

    Ισα ισα που στην ησυχια κ την ηρεμια του ηλιολουστου πρωινου, η κουβεντα γινεται ολο κ πιο ομορφη.

    Κ αισθανομαι οτι ανηκω εκει.
    Διπλα σε αυτη τη θαλασσα που μουρμουριζει υποσχεσεις για ταξιδια
    Κατω απο αυτο τον ηλιο που ζηταει να τον δαγκωσεις σαν νεο λεμονι για να αναγεννηθει το κιτρινο απο μεσα του
    Με την διατρητη σκια απο τα αρμυρικια να παιζει με το φως

    Τελικα ψησαμε τον Βαγγελη να φερει την κιθαρα του στην παραλια.

    Η κοντινη ταβερνα μας προμηθευσε με ποικιλια κοψιδιων, ενω η καβα των παιδιων μας εβαλε στην διαδικασια να συγρκινουμε ποικιλιες, γευσεις κ αρωματα


    κ μεσα σε γελια κ κουβεντες για βολτες, ο ηχος μιας κιθαρας εβαζε τη μουσικη υποκρουση για ταξιδια μακρυνα.
    Μια κιθαρα που τονιζε τα γελια μας
    που γινοταν θαλασσα για να ταξιδεψουμε πανω τις σκεψεις μας σαν καραβακια χαρτινα
    που γινοταν βουνα για να διαβουμε κ μονοπατια για να εξερευνησουμε

    Μια κιθαρα που γινοταν ωμος για να ακουμπησουμε
    που γινοταν υποκρουση για να τραγουδησουμε

    που εκανε ακομα κ την γαιδουροφωναρα μου να ακουγεται σχετικα υποφερτη

    που εκανε τον κοσμο να σταματαει τη βολτα του κ να τραγουδαει μαζι μας





    ωρα για την πρωτη φωτο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	043.jpg 
Προβολές:	627 
Μέγεθος:	84,7 KB 
ID:	108118

  5. #5
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Το προγραμμα που ειχα βαλει, ελεγε αναχωρηση με το τελευταιο εστω βραδυνο καραβακι.

    Ομως κανεις δεν ειχε υπολογισει τα κρασακια, το κεφι κ την παρεα


    Ηταν ωρα για ανασυνταξη δυναμεων κ καφεδακι στο σπιτι των παιδιων.

    Ηταν ωρα για το υπεροχο κεικ που ειχε φτιαξει η Ευη


    Σιγα μην εφευγα

    Τα καφεδακια εγιναν ουισκακια

    Το φαγητο στο τραπεζι αυξηθηκε

    οι μουσικες πηραν λιγο διαφορετικη τροπη


    Αντι για το τελευταιο φερυ για απεναντι, κατα τις 3 το πρωι, πηρα το δρομο για το ξενοδοχειο

    Οπως εβαζα τα ξυπνητηρια σε ολα τα κινητα για τις 7 το πρωι, προσπαθησα να βαλω σε μια ταξη τις σκεψεις μου

    - Τι ειναι αυτο που σε κανει να βαζεις μεσα στην καρδια σου ανθρωπους που γνωρισες λιγες ωρες νωριτερα;
    - Συνηθισμενοι απο τα σκατα που κυκλοφορουν διασπαρτα αναμεσα μας, ειναι ευχαριστη κ προπαντων τεραστια η εκπληξη να βρισκεις αληθινους ανθρωπους
    - Ο Πορος ειναι πανεμορφος. Βαζει σοβαρη υποψηφιοτητα για το μερος που θα καταφυγω οταν αποφασισω να τα βροντηξω ολα
    - Οταν μιλας για μερη μακρυνα, καλο θα ειναι να μην υπαρχει μια κιθαρα για υποκρουση γιατι το μυαλο σου κανει περιεργα παιχνιδια
    - Δεν κανει να ανακατευεις ποικιλιες κρασιων με ποικιλιες απο τσιπουρα κ ρακες γιατι τα αποτελεσματα θα ειναι τουλαχιστον κωμικα


    Το πρωι σηκωθηκα πολυ πιο ευκολα απο οσο υπολογιζα

    Η ανατολη στα λιμανια παντα μου δημιουργουσε μια περιεργη αισθηση

    Οταν εχεις περασει καλα, ακομα κ η επιστροφη σου φαινεται υπεροχη

  6. #6
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083

    Αντι επιλογου

    Κικη σε ευχαριστω που μου εδωσες το σωστο νοημα της ζεστασιας κ της καλοσυνης

    Κωστα θα μπορουσα να γραψω τοσα κ αλλα τοσα. Δεν ξερω αν θα ειχαν νοημα. Ξερεις οτι τα λογια δεν περιγραφουν αυτο που αισθανομαστε. Αδερφε μου μακαρι καποια στιγμη να μας αξιωσει ο θεος να δουμε απο κοντα τα μερη που ονειρευομαστε κ να τσουγκριζουμε τα ποτηρια μας δοκιμαζοντας καθε τοπικη παραγωγη


    Βαγγελη... μεινε οπως εισαι. Συνεχισε να γεμιζεις τις καρδιες των δικων σου ανθρωπων με αγαπη κ τις ψυχες ολων εμας των υπολοιπων με νοημα





    Κυριες μου κ κυριοι. Το μικρο αυτο οδοιπορικο εφτασε στο τελος του. Οσοι φτασατε μεχρι εδω, να ξερετε οτι πια το ταμειο εχει κλεισει. Αν ελπιζατε σε επιστροφη των χρηματων σας, λυπαμαι αλλα αργησατε.

    Οσοι περιμενατε κατι αλλο... κριμα. Ας το γραψει καποιος αλλος


    Το εγραφα κ τα εσβηνα επι πολλες μερες. Οχι γιατι δεν ηξερα τι να γραψω, αλλα γιατι δεν ηξερα πως να το γραψω χωρις να φερω τον Βαγγελη σε δυσκολη θεση. Τελικα αποφασισα να τα γραψω οπως μου ερχονταν. στην τελικη, εδω μεσα εχουν ''αποθεωθει'' διαφοροι κ εχουμε ασχοληθει με τοσους κ τοσους που δεν το αξιζουν

    Ας βρει την θεση του στον προβολεα μια φορα κ καποιος που το αξιζει


    Βαγγελακη

    Σ' ευχαριστω


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	042.jpg 
Προβολές:	623 
Μέγεθος:	80,0 KB 
ID:	108119

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Δε θελω να γινω γραφικος αλλά στο τελευταιο πόστ σου Ηλία συγκινήθηκα!

    Μπραβο Ηλία για τον τρόπο που εγραψες ο,τι εγραψες και για το Βαγγελη...ασε, τι να πω? Τα ειπες καλύτερα απ ότι θα τα ελεγα εγω!

    Ειναι πράγματι απο αυτους τους λιγους!


  8. #8
    Και ο Βαγγέλης αλλά και και ο Ηλίας είναι απ'τους ανθρώπους που ζηλεύω

    Ξέρουν να δίνουν νόημα ακόμα και στο πιο μικρό πράγμα και να εκτιμούν στο έπακρο την πραγματική του αξία, αν μπορούσαμε να το κάνουμε όλοι αυτό θα είχαμε έναν ομορφότερο κόσμο.

    Είστε διαμάντια κύριοι


  9. #9
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    με τα πολλα, βρεθηκε αλλη μια φωτο

    αν ψαξω λιγο ακομα, ισως βρω κ αλλες



    στην παρουσα φωτο βλεπουμε τα εξης

    εμενα να κανω ομφαλοσκοπηση, η να προσπαθω να καθαρισω λιγο το μυαλο μου

    Τον Κωστα... εναν υπεροχο αληθινο ανθρωπο




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	uyfuyyu.jpg 
Προβολές:	567 
Μέγεθος:	19,9 KB 
ID:	108126

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  11. #11
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395


    Και πόσα θα κράτησες για την πάρτη σου και δεν θα μας τα είπες! Και καλά έκανες!


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Και οπως βλεπετε, ενα τετοιο θρεντ παει "άπατο" γιατι ασχολουμαστε με μαλακιες!

    4 απαντησεις μονο!

    ΕΥΓΕ!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Και οπως βλεπετε, ενα τετοιο θρεντ παει "άπατο" γιατι ασχολουμαστε με μαλακιες!

    4 απαντησεις μονο!

    ΕΥΓΕ!

    όχι απλά νιώθεις ότι ότι και να πεις θα ειναι λίγο μπροστά στις εικόνες που σου έρχονται από τα λόγιο του Ηλία!

    Πραγματικά νιώθεις λίγος για να γράψεις.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    όχι απλά νιώθεις ότι ότι και να πεις θα ειναι λίγο μπροστά στις εικόνες που σου έρχονται από τα λόγιο του Ηλία!

    Πραγματικά νιώθεις λίγος για να γράψεις.


    Θες να μου πεις ρε συ Κωστα οτι γι αυτο το λογο δεν εχει απαντησεις το θρεντ?



    Τεσπα, μη το σακατεψουμε, ας παραμεινει οσο ομορφο ειναι!


  15. #15
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Είμαι δέκα μέρες μέσα (πονάει το ποδαράκι μουου) και είχα αρχίσει να "το χάνω"... Αξιώθηκα να κάτσω λίγο παραπάνω μπροστά στην οθόνη και... Ευχαριστω ρε μάστορα που μοιράστηκες αυτή την ιστορία του δρόμου... Παρότι δεν γνωρίζω τους πρωταγωνιστές από κοντά... Eμένα μου καθάρισες το μυαλό από τις μικρομαλακιούλες που έχει γεμίσει το τελευταίο δεκαήμερο... Μαθαίνω να ταξιδεύω ξανά...
    Τα καλύτερα σε σένα και τους ανθρώπους που μοιράστηκες τέτοιες απλές ομορφιές... Ευχαριστώ ξανά...

    Thou-vou out
    με μικρές δόσεις ζήλιας

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Η Ιστορία του CB600F Hornet με Φωτο
    από Ntele στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2008, 22:31
  2. Joe Bar Team, Ιστορίες του Δρόμου.
    από lamoun στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2008, 20:15
  3. Ιστορίες του δρόμου....
    από powerphot στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 23:44
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 15:32
  5. Η ζούγκλα του δρόμου.
    από powerphot στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2004, 11:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF