Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: X-crono-T

  1. #46
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Kala auto sas peirakse oti odigaei xoris gantia? Ebale 1098 mesa se pista kart:P O allos einai me tzin pantelonaki :P

  2. #47
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Kala auto sas peirakse oti odigaei xoris gantia? Ebale 1098 mesa se pista kart:P O allos einai me tzin pantelonaki :P
    Θα μπορουσε να το βάλει και σε χωματόδρομο... κι έχουν δίκιο που λένε οι πιο πάνω ότι δουλευουν με ό,τι έχουν και καλά κάνει και το βάζει σε πιστα καρτ.

    Οι άλλοι θα μπορουσαν να οδηγουν και γυμνοί..... δεν απαλλάσονται κι αυτοί από την ανοησία....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Kala auto sas peirakse oti odigaei xoris gantia? Ebale 1098 mesa se pista kart:P O allos einai me tzin pantelonaki :P
    στην κρήτη μόνο αυτό υπάρχει και το στρατ. αεροδρόμιο του τυμπακίου. Εφόσον στο 2ο δεν μπορεί να μπει ιδιώτης παρα μόνο οταν γίνεται οργανωμένο τρακντει, ας πάνε στη πιστα καρτ. 1000 φορές εκεί (και ας είναι χαμηλές οι ταχύτητες) παρά υπερβολές σε δημόσιους δρόμους. Καλά κάνει λοιπόν...

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Γιατί η ανοησία δεν έχει σύνορα....
    ΗΡΕΜΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΣΕΙΣ...
    ΑΜΑΝ....
    ΤΟ ΚΟΠΕΛΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΠΟΥ (ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΤΕΛΙΚΑ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.....ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ....
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    στην κρήτη μόνο αυτό υπάρχει και το στρατ. αεροδρόμιο του τυμπακίου. Εφόσον στο 2ο δεν μπορεί να μπει ιδιώτης παρα μόνο οταν γίνεται οργανωμένο τρακντει, ας πάνε στη πιστα καρτ. 1000 φορές εκεί (και ας είναι χαμηλές οι ταχύτητες) παρά υπερβολές σε δημόσιους δρόμους. Καλά κάνει λοιπόν...
    +100000

    BARIPETRO PISTA FOR EVER !!!!!!!!!
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
    ΗΡΕΜΙΣΤΕ ΛΙΓΟ ΣΕ ΣΕΙΣ...
    ΑΜΑΝ....
    ΤΟ ΚΟΠΕΛΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΑ ΞΕΧΑΣΕ ΚΑΠΟΥ (ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΑΣΕ ΤΕΛΙΚΑ) ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΑΒΒΑΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.....ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ....
    καλά να πούμε να πάει να δανειστεί από κανά φίλο του να πούμε.

    εκτός κι αν θέλει να κλαίει τα δαχτυλάκια του σε μια πιθανή πτώση να πούμε.

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    καλά να πούμε να πάει να δανειστεί από κανά φίλο του να πούμε.

    εκτός κι αν θέλει να κλαίει τα δαχτυλάκια του σε μια πιθανή πτώση να πούμε.
    Δεν ειπα οτι ειναι σωστος που μπηκε χωρις γαντια αλλα ενταξη εσεις τον φαγατε....να πουμε!!!
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    και πολύ καλά κάνουμε που τον κράζουμε αυτό το άγνωστο παλικάρι γιατί για την δικιά του σωματική ακεραιότητα νοιαζόμαστε...

    τέσπα,αφού δε νοιάζεται αυτός...ελπίζω να βάλει μυαλό...

    εγώ έπεσα στη πίστα πριν από κανά μήνα.άμα δε φόραγα γάντια δε ξέρω τι θα πάθαινε το δεξί μου χέρι...

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    και πολύ καλά κάνουμε που τον κράζουμε αυτό το άγνωστο παλικάρι γιατί για την δικιά του σωματική ακεραιότητα νοιαζόμαστε...

    τέσπα,αφού δε νοιάζεται αυτός...ελπίζω να βάλει μυαλό...

    εγώ έπεσα στη πίστα πριν από κανά μήνα.άμα δε φόραγα γάντια δε ξέρω τι θα πάθαινε το δεξί μου χέρι...
    Ναι αν τον ξερατε και εμπαινε καθε φορα χωρις γαντια τοτε ναι να τον κραζατε...Αλλα επειδη εγω τον ξερω και σας ειπα οτι μπηκε αφου εχασε τα γαντια του και επειδη μπορει να μπαινει μονο μια φορα την βδομαδα και ηταν ολη η παρεα εκει...τεσπα τωρα πολυ ασχοληθηκαμε
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
    Ναι αν τον ξερατε και εμπαινε καθε φορα χωρις γαντια τοτε ναι να τον κραζατε...Αλλα επειδη εγω τον ξερω και σας ειπα οτι μπηκε αφου εχασε τα γαντια του και επειδη μπορει να μπαινει μονο μια φορα την βδομαδα και ηταν ολη η παρεα εκει...τεσπα τωρα πολυ ασχοληθηκαμε

    θα μπορουσε να ειχε δανειστει.
    απο την εξαρση και την κ@υλα μιας φορας, ειναι κριμα να παθεις κατι που μπορει να το κουβαλας μια ζωη.


    τεσπα η πιστουλα φαινεται μια χαρα και μακαρι να γινονται και αλλα events για να μπορει ο κοσμος να κανει το hobby του με ασφαλεια.

  11. #56
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Για την χρήση που κάνουμε εμείς είναι παραπάνω από ΟΚ.Εξαιρετικό software.

    Σ ευχαριστώ DrIoannis που μου έμαθες το X-crono-T να σε καλά







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr 1000k7a.jpg 
Προβολές:	231 
Μέγεθος:	87,7 KB 
ID:	119192
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  12. #57
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gsxr 1000k7b.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	81,3 KB 
ID:	119193
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.791
    Εγώ βοηθάω εδώ εσύ βοηθάς εκεί
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=1

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.791
    Επανέρχομαι με πολύ καλές εξελίξεις στο θέμα.Αποφάσισα να δοκιμάσω ένα GPS με συχνότητα δειγματοληψίας 5Hz(5 φορές το sec).Τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά και πραγματικά κλάσεις ανώτερο από το κοινό GPS.Παραθέτω παράδειγμα όπου φαίνεται η διαφορά στην ακρίβεια.Το κάθε τετραγωνάκι είναι το σημείο όπου παίρνει δειγματοληψία το GPS.
    Αριστερά 5Hz δεξιά 1Hz.Δείτε την διαφορά στην αρχή της ευθείας όπου ανεβαίνει η ταχύτητα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5hz vs 1hz a.jpg 
Προβολές:	139 
Μέγεθος:	92,9 KB 
ID:	132378

  15. #60
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/05/2008
    Μηνύματα
    1
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Επανέρχομαι με πολύ καλές εξελίξεις στο θέμα.Αποφάσισα να δοκιμάσω ένα GPS με συχνότητα δειγματοληψίας 5Hz(5 φορές το sec).Τα αποτελέσματα ήταν εξαιρετικά και πραγματικά κλάσεις ανώτερο από το κοινό GPS.Παραθέτω παράδειγμα όπου φαίνεται η διαφορά στην ακρίβεια.Το κάθε τετραγωνάκι είναι το σημείο όπου παίρνει δειγματοληψία το GPS.
    Αριστερά 5Hz δεξιά 1Hz.Δείτε την διαφορά στην αρχή της ευθείας όπου ανεβαίνει η ταχύτητα.
    Καταπληκτικό! Η διαφορά στην συχνότητα είναι εμφανής!

    Μπορείς να γράψεις τον εξοπλισμό που χρησιμοποιείς? Δλδ ποιό PDA και ποιον δέκτη GPS?

    Είχα πάρει κινητό/PDA με ενσωματωμένο δέκτη GPS για αυτό τον σκοπό αλλά δεν παίζει με τίποτα. Οπότε αν μπορείς πες μου τι χρησιμοποιείς για να πάρω τα ίδια.

    Ευχαριστώ


Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF