Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: Φίλτρο λαδιού K&n στο Cb μου...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221

    Φίλτρο λαδιού K&n στο Cb μου...

    Κάπου το είχα διαβάσει, κάπου εδώ μέσα, νομίζω στα [Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks]. Κάποιος φίλος είχε γράψει για το πόσο διαφορετική μηχανή είχε όταν έβαλε φίλτρο λαδιού της K&N. επειδή μάλιστα έγραψε ότι είδε διαφορά (και μάλιστα μεγάλη) και στις ταχύτητες πολλοί έπεσαν να τον φάνε. Λοιπόν επειδή το έκανα κι' εγώ σήμερα αλλάζοντας λάδια άλλαξα και φίλτρο λαδιού και έβαλα αυτό της K&N μπορώ να πω πως έχω άλλη μηχανή. Και ναι μπορώ να επιβεβαιώσω ότι είδα διαφορά και στις ταχύτητες αλλά και γενικότερα στην λειτουργία της μηχανής όπου όχι ότι πρώτα είχα κάποιο πρόβλημα αλλά αμέσως έτσι κρύα που ήταν είδα την διαφορά στο δούλεμα αφού καθ' ότι κρύα και δίχως τσοκ μου δούλευε στις 1000 στροφές δίχως να σβήσει (δίχως γκάζι) μέχρι λίγο να ζεσταθεί αλλά σταθερά και πολύ μα πολύ γλυκά δίχως το παραμικρό τρέμουλο (κραδασμούς) και κατά το άναμμα ακόμα και στο πρώτο μετά την αλλαγή λαδιών δεν ακούστηκε το παραμικρό, έτσι για ένα δευτερόλεπτο μέχρι να πρωτοανεβάσει λάδια, τίποτα. Μέχρι και ο μηχανικός μου έπαθε πλάκα, (τον είχα ζαλίσει) με αυτό το φίλτρο και δεν είχε παρά να το παραδεχτεί. Για να το εμπεδώσω καλύτερα φεύγοντας από τον μηχανικό αντί για σπίτι έκανα μια μεγαλούτσικη βόλτα (Καλλιθέα - Γλυφάδα) και πραγματικά την απόλαυσα. Δεν μένει να δω και το πρωινό άναμμα και θα επανέλθω. Όλα αυτά στο CB400SF μου, δηλαδή σε ένα μοτέρ που έχει τα χρονάκια του. Τύφλα να έχουν κάποια νεότερα μοντέλα, ειδικά με έναν η δύο κυλίνδρους που τα ακούς και νομίζεις ότι θα πεταχτεί κάνα πιστόνι και θα σου έρθει στο κεφάλι. :rotflmao: Αύριο θα συμπληρώσω τις εντυπώσεις μου για το πρωινό άναμμα και το τρέξιμο μες την ημέρα. Μέχρι στιγμής με άριστα το 10 θα έδινα 9 ή 10.! Με το απλό το προηγούμενο θα έδινα 4 ή 5.!
    Panatha

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Δεν μας είπες χιλιόμετρα που έχει το μηχανάκι, πότε κατασκευάστηκε, και αν μιλάς για φίλτρο λαδιού η εγώ διάβασα λάθος.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Δεν μας είπες χιλιόμετρα που έχει το μηχανάκι, πότε κατασκευάστηκε, και αν μιλάς για φίλτρο λαδιού η εγώ διάβασα λάθος.
    Για το φίλτρο λαδιού φυσικά μιλάω και το CBακι μου είναι του 93. Ε.! τα χιλιόμετρα δεν ξέρω το ταχύμετρο γράφει 38.000 χλμ.
    Panatha

  4. #4
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: Φίλτρο λαδιού K&n στο Cb μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris13
    Κάπου το είχα διαβάσει, κάπου εδώ μέσα, νομίζω στα [Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks]. Κάποιος φίλος είχε γράψει για το πόσο διαφορετική μηχανή είχε όταν έβαλε φίλτρο λαδιού της K&N. επειδή μάλιστα έγραψε ότι είδε διαφορά (και μάλιστα μεγάλη) και στις ταχύτητες πολλοί έπεσαν να τον φάνε. Λοιπόν επειδή το έκανα κι' εγώ σήμερα αλλάζοντας λάδια άλλαξα και φίλτρο λαδιού και έβαλα αυτό της K&N μπορώ να πω πως έχω άλλη μηχανή. Και ναι μπορώ να επιβεβαιώσω ότι είδα διαφορά και στις ταχύτητες αλλά και γενικότερα στην λειτουργία της μηχανής όπου όχι ότι πρώτα είχα κάποιο πρόβλημα αλλά αμέσως έτσι κρύα που ήταν είδα την διαφορά στο δούλεμα αφού καθ' ότι κρύα και δίχως τσοκ μου δούλευε στις 1000 στροφές δίχως να σβήσει (δίχως γκάζι) μέχρι λίγο να ζεσταθεί αλλά σταθερά και πολύ μα πολύ γλυκά δίχως το παραμικρό τρέμουλο (κραδασμούς) και κατά το άναμμα ακόμα και στο πρώτο μετά την αλλαγή λαδιών δεν ακούστηκε το παραμικρό, έτσι για ένα δευτερόλεπτο μέχρι να πρωτοανεβάσει λάδια, τίποτα. Μέχρι και ο μηχανικός μου έπαθε πλάκα, (τον είχα ζαλίσει) με αυτό το φίλτρο και δεν είχε παρά να το παραδεχτεί. Για να το εμπεδώσω καλύτερα φεύγοντας από τον μηχανικό αντί για σπίτι έκανα μια μεγαλούτσικη βόλτα (Καλλιθέα - Γλυφάδα) και πραγματικά την απόλαυσα. Δεν μένει να δω και το πρωινό άναμμα και θα επανέλθω. Όλα αυτά στο CB400SF μου, δηλαδή σε ένα μοτέρ που έχει τα χρονάκια του. Τύφλα να έχουν κάποια νεότερα μοντέλα, ειδικά με έναν η δύο κυλίνδρους που τα ακούς και νομίζεις ότι θα πεταχτεί κάνα πιστόνι και θα σου έρθει στο κεφάλι. :rotflmao: Αύριο θα συμπληρώσω τις εντυπώσεις μου για το πρωινό άναμμα και το τρέξιμο μες την ημέρα. Μέχρι στιγμής με άριστα το 10 θα έδινα 9 ή 10.! Με το απλό το προηγούμενο θα έδινα 4 ή 5.!

    Όλα αυτά από το φίλτρο λαδιού?
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171

    Re: Φίλτρο λαδιού K&n στο Cb μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris13
    Κάπου το είχα διαβάσει, κάπου εδώ μέσα, νομίζω στα [Τεχνικα Θεματα Tips & Tricks]. Κάποιος φίλος είχε γράψει για το πόσο διαφορετική μηχανή είχε όταν έβαλε φίλτρο λαδιού της K&N. επειδή μάλιστα έγραψε ότι είδε διαφορά (και μάλιστα μεγάλη) και στις ταχύτητες πολλοί έπεσαν να τον φάνε. Λοιπόν επειδή το έκανα κι' εγώ σήμερα αλλάζοντας λάδια άλλαξα και φίλτρο λαδιού και έβαλα αυτό της K&N μπορώ να πω πως έχω άλλη μηχανή. Και ναι μπορώ να επιβεβαιώσω ότι είδα διαφορά και στις ταχύτητες αλλά και γενικότερα στην λειτουργία της μηχανής όπου όχι ότι πρώτα είχα κάποιο πρόβλημα αλλά αμέσως έτσι κρύα που ήταν είδα την διαφορά στο δούλεμα αφού καθ' ότι κρύα και δίχως τσοκ μου δούλευε στις 1000 στροφές δίχως να σβήσει (δίχως γκάζι) μέχρι λίγο να ζεσταθεί αλλά σταθερά και πολύ μα πολύ γλυκά δίχως το παραμικρό τρέμουλο (κραδασμούς) και κατά το άναμμα ακόμα και στο πρώτο μετά την αλλαγή λαδιών δεν ακούστηκε το παραμικρό, έτσι για ένα δευτερόλεπτο μέχρι να πρωτοανεβάσει λάδια, τίποτα. Μέχρι και ο μηχανικός μου έπαθε πλάκα, (τον είχα ζαλίσει) με αυτό το φίλτρο και δεν είχε παρά να το παραδεχτεί. Για να το εμπεδώσω καλύτερα φεύγοντας από τον μηχανικό αντί για σπίτι έκανα μια μεγαλούτσικη βόλτα (Καλλιθέα - Γλυφάδα) και πραγματικά την απόλαυσα. Δεν μένει να δω και το πρωινό άναμμα και θα επανέλθω. Όλα αυτά στο CB400SF μου, δηλαδή σε ένα μοτέρ που έχει τα χρονάκια του. Τύφλα να έχουν κάποια νεότερα μοντέλα, ειδικά με έναν η δύο κυλίνδρους που τα ακούς και νομίζεις ότι θα πεταχτεί κάνα πιστόνι και θα σου έρθει στο κεφάλι. :rotflmao: Αύριο θα συμπληρώσω τις εντυπώσεις μου για το πρωινό άναμμα και το τρέξιμο μες την ημέρα. Μέχρι στιγμής με άριστα το 10 θα έδινα 9 ή 10.! Με το απλό το προηγούμενο θα έδινα 4 ή 5.!

    Sorry αλλά μάλλον εχεις παραμυθιαστεί μόνος σου, και ο μηχανικός σου στο τέλος το παραδέχτηκε για να βρει την ησυχία του!

    Το φίλτρο λαδιου δεν εχει καμμία σχέση με ολα αυτα που γράφεις
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Φτουσκουλικομυρμηγκότρυπα Το avatar του/της Sabre
    Εγγραφή
    10/02/2006
    Μηνύματα
    484

    Re: Φίλτρο λαδιού K&n στο Cb μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από paris13
    Μέχρι και ο μηχανικός μου έπαθε πλάκα, (τον είχα ζαλίσει) με αυτό το φίλτρο και δεν είχε παρά να το παραδεχτεί.
    Βουλωμένο γράμμα διαβάζετε dear sapilas!!!!! :rotflmao:

    με ειλικρινής αγωνιστικούς χαιρετισμούς
    Έχουμε δεί το τέλος της ιστορίας, το τέλος του υπαρκτού σοσιαλισμού, το τέλος της Θρησκείας, το τέλος της αυταπάτης, ακόμα και το τέλος της χιλιετηρίδας...
    Μόνο το τέλος της μαλακίας δεν προβλέπεται να δούμε σύντομα.

  7. #7
    Συγνώμη αλλά από μα αποκλείεται να είδες τέτοια διαφορά από το φίλτρο λαδιού. Μάλλον στο μυαλό σου είναι. Εντελώς φιλικά.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221

    ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ....

    Να μια από τα ίδια... Το παιδί κάτι ανάλογο ανάφερε και τα ίδια άκουσε... Εντάξει δεν τρέχει τίποτα αλλά μήπως λέω μήπως θα ήταν ποιο συνετό να το δοκίμαζε κάποιος πριν γίνει τόσο απόλυτος..? Στο φινάλε μετοχές εγώ από την K&N δεν έχω (μακάρι να είχα)... Δεν πειράζει όμως εγώ αυτή την διαφορά την βλέπω και την χαίρομαι και στο φινάλε εδώ μέσα ανταλλάσουμε απόψεις και εμπειρίες προσπαθώντας και να βοηθήσουμε το άλλον ή να πάρουμε βοήθεια. Εγώ στα 45 χρόνια μου μπορεί να έχω πλέον και ψευδαισθήσεις... Έ.! που θα πάει θα φτάσετε και εσείς στην ηλικία μου και θα δείτε... :rotflmao: ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ....
    Panatha

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221

    Το πρωινό ξύπνημα...

    Εγώ βέβαια το Και εντυπώσεις από το πρωινό άναμμα... :wacko: λοιπόν. ούτε γκάζι ούτε τσοκ αέρα απλά μια γρήγορη μιζιά και αμέσως ξύπνησε. Βρε το σκασμένο εντάξει να κρατά ρελαντί κρύο μιας και άλλαξα και μπουζί ενώ έβαλα και λάθος μπουζί (ποιο κρύα, λάθος για χειμώνα), ενώ πρώτα το βοήθαγα με το γκάζι αλλά μέχρι να ζεσταθεί πλέον δίχως επίτηδες να αγγίξω το γκάζι κοντά στις 800 με σκάρτες 900 στροφές σε τέτοια συχνότητα δηλαδή που καλά καλά δύσκολα θα ανέβαζε λάδια επάνω (βάζω 20-50) και το σκασμένο ούτε κιχ, κάτι μεταλλικό ρε παιδί μου έστω για 1-2 δευτερόλεπτα κάποιο καπελότο μια βαλβίδα ή καδένα, στις 800 στροφές και τίποτα μα τίποτα. Λέτε να ήταν πάλι η ιδέα μου..? Πάντως θα πρέπει να παραδεχτείτε ότι τέτοιες ιδέες σου φτιάχνουν την μέρα... :rotflmao: Να σημειώσω ότι δεν έχει κάποιο πρόβλημα που θα έπρεπε ντε και καλά να ακουστεί κάτι αλλά νορμάλ τα πρώτα δευτερόλεπτα για μηχανή 10+ χρόνων, με κρύο, με λάδι 20W-50 και δίχως γκάζι και τσοκ όπου βουλώνεις το στόμιο του τελικού για λίγο να ακούσεις τον κινητήρα αφού τα πρώτα δευτερόλεπτα δεν ακούστηκε απολύτως τίποτα και να συνεχίζει το αθόρυβο βιολί του είναι από τις καλές ιδέες... Καλά αν φόραγα και κράνος δεν θα ήξερα αν δουλεύει... :rotflmao:
    Εντάξει σας τα ζάλισα αλλά θέλω να πω πως έμεινα ευχαριστημένος και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας... εσείς με ψιλοαποπήρατε αλλά δεν πειράζει, μπορεί να έγραψα λίγο περίεργα αλλά σίγουρα δεν κρατώ κακία...! Χαιρετώ.

    Υ.Γ Λέω με ψιλοαποπήρατε γιατί δεν βγήκε κάποιος να πει ότι ναι ρε φίλε και εγώ φίλτρο λαδιού της K&N έχω και μάλιστα η μηχανή μου είναι και κοντά 10 χρόνων αλλά δεν είδα τέτοια διαφορά ή δεν είδα καμία διαφορά σαν αυτά που εσύ περιγράφεις. Τότε να πω πως με πήραν τα χρόνια και αρχίζω να ξεκουτιάνω ή από την αρτηριοσκλήρυνση το μυαλό μου μου κάνει παιχνίδια. Σωστά.?
    Panatha

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2003
    Μηνύματα
    105
    Ο ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΑ HIFLO ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΚΝ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΟΣ ΚΝ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ, ΕΙΔΑ ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.

  11. #11
    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων φίλε Πάρη δεν είχα κανένα σκοπό να σε αποπάρω. Την πραγματικότητα ήθελα να σου πω.Χρόνια μηχανόβιος και μέσα στα forum ήταν η πρώτη φορά που το άκουγα αυτό. Αν γινότανε τόσο μεγάλη διαφορά από ένα τόσο μικρό πράγμα πιστεύω θα το είχαν κάνει οι κατασκευαστές και δεν θα το είχαν αφήσει σε βελτιωτικές εταιρίες (λόγω του πολύ χαμηλού κόστους).Πίστεύω απλώς ότι είναι ψυχολογικό περισσότερο. Όπως και εγώ όταν έχω να πάρω καιρό τη μηχανή μου νομίζω ότι πετάει και όταν την παίρνω συνέχεια νομίζω ότι δεν πάει όπως πριν.Βέβαια αν αυτό είναι αλήθεια τότε ειλικρινά χαίρομαι που αυτό το φίλτρο λειτούργησε έτσι στη μηχανή σου και ακόμα περισσότερο επειδή το χαίρεσαι εσύ

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2007
    Μηνύματα
    221
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kayak1
    Προς αποφυγή παρεξηγήσεων φίλε Πάρη δεν είχα κανένα σκοπό να σε αποπάρω. Την πραγματικότητα ήθελα να σου πω.Χρόνια μηχανόβιος και μέσα στα forum ήταν η πρώτη φορά που το άκουγα αυτό. Αν γινότανε τόσο μεγάλη διαφορά από ένα τόσο μικρό πράγμα πιστεύω θα το είχαν κάνει οι κατασκευαστές και δεν θα το είχαν αφήσει σε βελτιωτικές εταιρίες (λόγω του πολύ χαμηλού κόστους).Πίστεύω απλώς ότι είναι ψυχολογικό περισσότερο. Όπως και εγώ όταν έχω να πάρω καιρό τη μηχανή μου νομίζω ότι πετάει και όταν την παίρνω συνέχεια νομίζω ότι δεν πάει όπως πριν.Βέβαια αν αυτό είναι αλήθεια τότε ειλικρινά χαίρομαι που αυτό το φίλτρο λειτούργησε έτσι στη μηχανή σου και ακόμα περισσότερο επειδή το χαίρεσαι εσύ
    Οκ κανένα πρόβλημα.. Πάντως αν τυχόν δεν το έχεις χρησιμοποιήσει δεν χάνεις και τίποτα να το βάλεις μια φορά στην αλλαγή των λαδιών σου. Μπορεί τελικά να μην είναι και τόσο η ιδέα μου. Εντάξει αντί 6 Ευρώ αυτό κάνει 12 και κάτι αλλά δεν είναι μεγάλο ποσό έστω για δοκιμή. Βέβαια δεν ξέρω αν για να καταλάβει κάποιος διαφορά θα πρέπει να έχει και μηχανή 10ετίας +. Ήδη πέρασαν 2-3 ημέρες και συνεχίζω να βλέπω έντονα την διαφορά. Να κάνω τόσο λάθος..? η τρίτη ταχύτητα που συχνά μου χτυπάγε πλέον δεν το κάνει (βέβαια στις ταχύτητες είναι μέχρι να βρείς τον τρόπο αλλά κάποια φορά πάντα θα σου ξεφύγει), το πρωινό ξύπνημα είναι ιδανικό, και όλη την ημέρα που γυρνάω σε διάφορες δουλειές δίχως να το σκέπτομαι νομίζω ότι έχω άλλη μηχανή... sf πάλι αλλά άλλο sf..! Όπως και να χει δεν προσπαθώ να ψήσω κανέναν και απλά πολύ χαίρομαι. Τώρα αν και κάποιοι άλλοι νοιώσουν αυτή την χαρά όπως εγώ καλά θα είναι γιατί όχι.! Στο φινάλε το ίδιο πάθος έχουμε.
    Panatha

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xristos67
    Εγγραφή
    22/11/2007
    Μηνύματα
    254
    mipos ektos apo marka filtrou allaxes kai marka i ixodes ladiou ?

  14. #14
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xristos67
    mipos ektos apo marka filtrou allaxes kai marka i ixodes ladiou ?
    Βασικά πρωτίστως άλλαξε λάδι. Απο μόνο του αυτό είναι αρκετό για να δείς διαφορά, στο κιβώτιο τουλάχιστον. Για το φίλτρο δε μπορώ να πω τίποτα.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Και εγώ το βρήκα περίεργο αλλά δεν νομίζω κανένας:
    1.Να έχει μετρήσει πτώση πίεσης στο εργοστασιακό του φίλτρο και μετά σε ΚΝ ώστε να αποκλείσει παραπάνω πίεση λαδιού στον κινητήρα με ΚΝ.
    2.Να ξέρει την κατάσταση της αντλίας στη συγκεκριμένη μηχανή.
    3.Να γνωρίζει τι μαιμουδιά φίλτρο μπορεί να φόραγε πρίν.

    Και παρα πολλά ακόμα που μπορεί να επηρεάζουν ώστε να έχει κάποιος τέτοια εντύπωση μετά την αλλαγή.
    Εγώ πιο περιέργο απο όλα νομίζω οτι είναι τα χιλιόμετρα που έχει κάνει το μηχανάκι σε τόσο πολλά χρόνια.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. helicoil στο φίλτρο λαδιού
    από LatanG στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2009, 22:12
  2. Φίλτρο λαδιού, που είναι στο Gilera Runner???
    από stako στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2007, 14:56
  3. Σκουπίδια στο φίλτρο λαδιού.
    από spiros_klr στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2006, 22:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF