Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 54 από 54

Θέμα: Aprilia Mana 850

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2009
    Μηνύματα
    169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpsplus
    gxristop1 καλοταξιδο το μηχανακι και παντα ορθιος.

    ποιο απ'ολα πηρες το γυμνο με abs h to gt me abs?

    εγω εχω μια βδομαδα τωρα το mana gt abs παρολο που ειχα καποιες αντιρρησεις για το μοτερ της.

    βλεπεις οδηγουσα sv650 suzuki και οι δυο κινητηρες δεν συγκρινονται με αυτον του sv650 να εχει πολλη ομαλοτερη λειτουργια.
    ...www.apriliabikers.gr
    Εννοείς ότι ακούγεται τραχύ; Πως πάει άλλαξε κάτι με τα χιλιόμετρα;

    Άλλες εντυπώσεις; Πως πάει η συμβίωση μαζί του; Ένας φίλος που έχει vstrom (χωρίς abs) το σκέφτεται...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mesastou
    Εννοείς ότι ακούγεται τραχύ; Πως πάει άλλαξε κάτι με τα χιλιόμετρα;

    Άλλες εντυπώσεις; Πως πάει η συμβίωση μαζί του; Ένας φίλος που έχει vstrom (χωρίς abs) το σκέφτεται...
    Δεν ακουγεται μονο. ειναι ποιο τραχυ. για δυο λογους ο ενας ειναι η μεταδοση. εχει περισοτερες ανοχες οπως ολα τα αυτοματα. ο δευτερος ειναι οτι το μανα εχει 8500 στροφες μαχιμουμ ενω το sv eχει 11500 τουλαχιστον.

    τωρα για τις εντυπωσεις. απλα μεσα στην πολη δεν παιζεται. ειναι λιγο ποιο ογκωδες απο ενα σκουτερ, το ιδιο ευελικτο σχεδον και εκει σταματανε οι ομοιοτητες.

    Ειναι μηχανη. με καλα φρενα, καλες αναρτησεις για τη χρηση του και καλα πατηματα.
    αλλαζει πορεια και μονο με τη σκεψη.

    τωρα με τις πρωτες βροχες θα δω και τη συμπεριφορα του στο βρεγμενο.

    θα μπορουσε να εχει καλυτερη προστασια απο τον αερα. οχι οτι κουναει καθε αλλο ειναι σταθερο. εχει λιγο θορυβο απο τον αερα μονο.

    θα προτιμουσα να ηταν κανα 2 ποντους πιο χαμηλο και το πισω φρενο να το ειχε στην αριστερη μανεττα.

    ειναι πραγματα που αλλαζουν ευκολα ομως.

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mesastou
    Εννοείς ότι ακούγεται τραχύ; Πως πάει άλλαξε κάτι με τα χιλιόμετρα;

    Άλλες εντυπώσεις; Πως πάει η συμβίωση μαζί του; Ένας φίλος που έχει vstrom (χωρίς abs) το σκέφτεται...
    Οι εντυποσεις μου απο το Μανα, 850 εδω και 2 μηνες που το εχω:
    Ειναι μηχανη και οχι σκουτερ.
    Δεν κουναει ουτε με πλαγιο ανεμο ακομα και στα 160, ποιο πανω δεν ξερωω....
    κανει λιγο θορυβο, απο τον αερα αλλα μετα τα 120, ποιος ακουει ηθελα να ξερα με τοσα χιλιομετρα? Να πω οτι του εχω τη ζελατηνα, που εχει αψογη προστασια, καλλητερη ουτε το Burgman, που ειχα παλιοτερα, σιγουρα οχι προστασια στα ποδια, αλλα ποια μηχανη εχει?
    το βαρος του το κριβει θαυμασια, μπορει ακομα και αρχαριος να ξεκινηση με αυτο
    τα φρενα του πολυ καλλα, χρειαζεται λιγο σινηθεια το μπροστινο με το αρχικο δαγκομα αλλα μονο οταν πηγενεις πολυ σιγα το αισθανεσε, μεσα στην κινηση παραδειγμα, εγω το αποφευγω οσω μπορω να το χρεισιμοποιο στην κινηση και δουλευω το πισω.
    Σωστη η παρατηρηση οτι χρειαζετε το πισω φρενω στην αριστερη μανετα για καλλητερο ελεγχω, αλλα και το ABS, ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑς ΣΕ ΒΡΕΓΜΕΝΟ Η ΓΙΑΛΗΣΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΤΟ, ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΗΝΑΤΑ.
    Απο γκαζι αφθονο ατελειοτο, και οπως θες. Θες σπορ, εχει, θες χαζεμα αυτο, θες προσωχη γλιστραει εχει, θες κολπα, 7 ταχυτητες να πεζεις ασταματητα. εχει.
    Για Ολλα αυτα βεβαια, βλεπεις κατι 8 λιτρα στα 100 κμ, μεσα σε πολι, και 6, λιτρα σε ταξιδι.
    Παρα κατω δεν εχω δει... εε και τα μαρτυραει μονο του, λογω ψιφιακης οθονης, αλλα καλλα εκει θα κολοσουμε, στην Ελλαδα η βενζινη ειναι (φτηνη) ακομα.
    Καλλα μη βαρατε..... Οπως και τα Σερβις, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,δεν σας λεω που μενω γιατι θα με βαρεσετε.
    Ανετη θεση οδηγησης, λιγο το σωμα μπροστα, εγω που ειμαι 1,76 υψος, δεν κουραζει, τα ποδια σε καλες γωνιες βρισκεις αμεσως τα μασπιε, το καθησμα θα υθελα λιγο ποιο μαλακο, συνοδηγος καθετε καλα τα ποδια του σε σωστες γωνιες, και μολις κινηθη εναι σαν να εισαι μονο σου, δεν νιωθεις το εξτρα βαρος, εκτος αν εχεις παρει μαζι σου το Σουγλακο. η την πεθερα, σε γυνεκειο καθησμα και με ταπερακι γεματο κεφτεδες μαζι.
    Α τη Δευτερα εμαθα οτι η αντιπροσωπεια εφερε επιτελους και το κεντρικο σταντ, που και παρηγκηλα και θα το τοποθετησουν μεχρι το Σαββατο μου ειπαν.
    Και για τα ορθογραφικα συγνωμη αλλα το απολυτηριο εμεις στην επαρχια το πηραμε με τροπο.
    Πολλα φιλια σε ολους και οτι θελετε στη διαθεση σας
    Α καμια εκδρομη προς πελοπονησο πεζει? και ποτε ???

  4. #49
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gxristop1

    Και για τα ορθογραφικα συγνωμη αλλα το απολυτηριο εμεις στην επαρχια το πηραμε με τροπο.


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    και σε αυτή τη φράση!!! ούτε ένα ορθογραφικό

    ΘΕΟΣ!!!!
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  5. #50
    φτυστεμε θα με ματιαστε..

  6. #51
    το πισω φρενο να το ειχε στην αριστερη μανεττα.

    ειναι πραγματα που αλλαζουν ευκολα ομως. [/B][/QUOTE]

    Τι ενοεις?
    Υπαρχει τροπος να τοποθετηθη και μανετα πισω φρενου η μονο μανετα?
    Ξερεις Κατι?

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gxristop1

    Τι ενοεις?
    Υπαρχει τροπος να τοποθετηθη και μανετα πισω φρενου η μονο μανετα?
    Ξερεις Κατι? [/B]
    μονο μανετα

  8. #53
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jpsplus
    μονο μανετα
    Δηλαδη καταργειται το ποδοφρενο.
    Και το κανει ποιος?
    Η αντ/πεια το εγκρινει?

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jpsplus
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    198
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gxristop1
    Δηλαδη καταργειται το ποδοφρενο.
    Και το κανει ποιος?
    Η αντ/πεια το εγκρινει?
    ολα οσα εκανες σημερα τα εγκρινουν ολοι οσοι πρεπει να τα εγκρινουν?

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Mana(μου) 850
    από alex14 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 59
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2009, 12:18
  2. Aprilia Mana
    από konandrio στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2008, 09:30
  3. Recall for the Aprilia Mana 850
    από monarxis στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 21:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF