Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Γνώμες για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Supermoto στο Ελληνικό

  1. #1
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117

    Γνώμες για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Supermoto στο Ελληνικό

    Από θέμα συμμετοχών και θεατών ήταν super. Η οργάνωση δεν μου γέμισε το μάτι και αυτό γιατί δεν υπήρχε ούτε μία ταμπέλα ούτε μία πληροφορία για το που βρίσκεται και πως θα φτάσουμε εκεί.... Ακόμα και στην είσοδο όταν καταφέραμε να φτάσουμε εκεί και αφού είχαμε κάνει το γύρω του αεροδρομίου δεν υπηρχε κάτι που να επιβεβαιώνει οτι φτάσαμε σωστά επιτέλους.

    επίσης δεν μου άρεσε ιδιαίτερα η χάραξη της πίστας και η θέση των κερκίδων που δεν σου έδινε την καλύτερη δυνατή ορατότητα. Το χειρότερο μάλιστα κατά τη γνώμη μου ήταν ότι οι θεατές βρίσκονταν στο σύνολό τους στη μία πλευρά της πίστας χωρίς τη δυνατότητα να βρεθούν σε κανένα άλλο σημείο έστω και όρθιοι......

    Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το γιατί οι κοπέλες που βρέθηκαν στον αγώνα δεν χρειαζόταν να πληρώσουν ενώ όλοι οι υπόλοιποι έδιναν 25 ευρώ. Τα ίδια πράγματα δεν είδαμε όλοι? αυτό μου θυμίζει τακτική των νυχτερινών κέντρων για να προσελκήσουν γυναικείο πληθυσμό εις βάρος μας (σαν να πληρώσαμε διπλό το εισητήριο μου φάνηκε) το οποίο ήταν και το ακριβότερο από όσους αγώνες έχω παρακολουθήσει (και έχω ξαναβρεθεί σε ευρωπαικό αγώνα) .

    ελπίζω οι επόμενοι αγώνες να είναι καλύτερα οργανωμένοι και με τους θεατές ακόμα πιο κοντά στους αναβάτες.
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  2. #2
    Εγώ δυστυχώς παρακολούθησα μόνο τα δοκιμαστικά (και όχι όλα) το Σάββατο. Ερχόμενη απο Βουλιαγμένης το βρήκα πάρα πολύ εύκολα το σημείο -άσχετο αν δεν είχε ταμπέλες για supermoto- ακολουθώντας τις διαφημίσεις της έκθεσης αυτοκινήτου!
    Η χάραξη της πίστας ούτε κι εμένα μου άρεσε, όπως επίσης ούτε και η ποιότητα της ασφάλτου! Τη διαφορά την έκαναν οι ευρωπαίοι αλλά αν η πίστα ήταν καλύτερα διαμορφωμένη θα έκαναν ακόμη περισσότερα!!!
    Συμφωνώ πάλι για τις κερκίδες. Δέ σου έδιναν καλό οπτικό πεδίο.
    Φάνηκε λίγο φτωχή η όλη οργάνωση αλλά δυστυχώς δεν αναλαμβάνει το κράτος έξοδα, οπότε γίνεται με ότι υπάρχει!
    Κατά τα άλλα, χόρτασα μηχανές. Ήμουν πολύ κοντά στη πίστα (έως μέσα θα έλεγα) με αποτέλεσμα να έχω μια ελαφρά -αλλά όμορφη- βαρηκοϊα για καμια ώρα αφότου έφυγα!!!!

    Αυτά προς το παρόν....
    SARCASM / because beating the shit out of people is illegal

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Κάνετε λάθος....

    Πινακίδες υπήρχαν δεξιά στην Βουλιαγμένης στο ρεύμα προς Γλυφάδα, κάτω ακριβώς απο αυτή του auto event...

    Για το θέμα του εισητήριου , όσο και αν δεν άρεσε σε κάποιους, είναι γεγονός οτι μάζεψε πολλές οικογένειες , μιας και μια οικογένεια , πλήρωσε μόνο 25 euro για 3 άτομα... για σκεφτείτε.... ενα παιδάκι , το έταιρο ήμισυ και ο μπαμπάς... τουτέστιν πέχτει κοντά στα 8 ευρώπουλα στο άτομο... πολύ καλά δεν νομίζετε;....

    Τώρα για το τι έγινε όσον αφορά την οργάνωση , προσωπικά ήταν μια χαρά , μιας και εστιατόριο είχε , και χημικές τουαλέτες και σωστά συγκεντρωμένα όλα τα περίπτερα για να μην τρέχεις πέρα δώθε... για τις κερκίδες δεν μπορώ να έχω γνώμη μιας και είχε πολύ πράγμα για να κάτσω μόνο σε ενα σημείο.... πρέπει να είδα τους αγώνες απο τουλάχιστον 4-5 διαφορετικά σημεία....


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Ήμουν γαι εγώ εκεί με idi και Valentino Ptossi....

    Η χάραξη δε νομίζω πως είχε πρόβλημα, ούτε η άσφαλτος αφού δεν τους είδα να δυσκολεύονται στο παρατεταμένο ξύσιμο των μαρσπιέδων..... κοινώς ξύναν και τις βλεφαριδες οι τύποι για πλάκα λέμε.....

    Και ταμπέλες υπήρχαν αν είχες λίγο το νου σου.... και εδώ που τα λέμε και να μην είχε δεν ήταν και πολύ δύσκολο να πας.....

    Το θέαμα ήταν πολύ καλό και άξιζε τα λεφτά..... εγώ βέβαια βρήκα πρόσκληση και δεν πλήρωσα, αλλά την επόμενη φορά και πρόσκληση να μην έχω θα τα δώσω......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Γνωμες για το Suzukomania???
    από fallenheaven στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2010, 19:22
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2008, 12:06
  3. γνώμες για το ABS του V-Strom 650
    από Skakinen στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 11:43
  4. Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Supermoto 4-5/11/2006
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2006, 08:55
  5. παγκοσμιο s/m στο ελληνικο!
    από Valentino_Ptossi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2004, 19:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF