Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Μεταχειρισμενο v-strom 650

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2004
    Μηνύματα
    12

    Μεταχειρισμενο v-strom 650

    καλημερα....

    Θα ηθελα λιγο τα φωτα σας...
    Βρηκα απο μαγαζι ενα vstrom 650 μπλε με 20000χμ και η αδεια του ειναι 6/2004...
    Το δινει 6600 ......το καινουργιο εχει 7895 και οι 2 τιμες ειναι εκτος οριων μου αλλα λογω μουρλας κατι πρεπι να κανω???
    τι????
    ΝΑ χρεωθω το παλιο και να τα βγαλω κουτσα στραβα η να παρω το νεο και να χρεωθω ακομα ενα χιλιαρικο και κατι παραπανω στην τραπεζα??
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ???

  2. #2
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    γνωμη μου για 1200 εουρο δεν αξιζει να παρεισ μηχανη 5 μηνων με 20.000χλμ .......αυτη εχει κανει 3 φορες το γυρο τησ Ελλαδας ........ασε που ειναι και ομορφο να την παρεις κουτι και να την μεταχειριστεις οπως εσυ θελεισ.........παντωσ για μενα ευκαιρεια δεν ειναι με τιποτα...
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  3. #3
    Καλύτερα να περιμένεις να πάρεις καινούργιο. Να ήταν 5000 το μεταχείρω ίσως αλλά έτσι καλύτερα δώσε προκαταβολή ότι μπορείς και τα υπόλοιπα σε 500 δόσεις
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Εγώ θα ψιλοδιαφωνήσω...

    Μπορεί σε αυτά τα λεφτά να μην είναι Η ευκαιρία, αλλά ΑΝ το μηχανάκι είναι καλοδουλεμένο και προσεγμένο τα χιλιόμετρα δεν έχουν σημασία.

    Παίρνεις καινούργιο μοντέλο και με τα χρήματα που γλιτώνεις μπορείς να αγοράσεις τον απαραίτητο εξοπλισμό (μπουφάν, κράνος, μπότες κλπ) και ίσως περισέψουν για κανένα αξεσουάρ στην μηχανή. Αν είσαι τυχερός μπορεί να φοράει ήδη και κάποια εξτρά.

    ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ για να δείς αν είναι εντάξει, κάνε και λίγο παζάρι μήπως γλιτώσεις μερικά ευρά ακόμα, και αν όλα πάνε καλά πάρτο...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2004
    Μηνύματα
    12
    παιδια το εκλεισα.
    ΛΟΙΠΟΝ ακουστε και πειτε μου...
    ΤΟ οδηγησα το πηγα σε μηχανικο ΤΕΛΟΙΟ...
    Εχει 20600χμ 6/2004. ο μαγκας που το ειχε πηγαινε το καλοκαιρι σουηδια και ερχοτανε... 45αρης..
    Η τιμη που μου ελεγε εξαρχης δεν ητανε 6600 αλλα 6700..
    υστερα απο σκληρο παζαρι εμεινε 6700 αλλα προστεθηκαν σιδερα μπροστα και η μεταβιβαση ολα μαζι 6700...Στην πρωτη τιμη ηταν 6700 χωρις τα παραπανω...

    Εκανα καλα???
    Η εκανα μαμαμακια??
    Παντως πολυ το γουσταρω αυτο το μηχανακι??Μηπως επρεπε να παρω transalp (και αυτο το γουσταρω)αλλα?

    Μια κρισιμη ερωτηση....
    ΡΕ πεδες πως τα σταματατε αυτα τα μηχανακια......
    Συνιθησα με το χ9 scooter το οποιο πατουσες μονο την αριστερη μανετα και σταματουσε....
    Σε αυτο αμα παταω το μπροστα θα φαω φετα...
    πατησα πισω και κοντεψα να δω την ποιοτητα της πισσας.......

  6. #6
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Οχι και να πεσεις... με το καιρο θα μαθεις να φρεναρεις με μπροστα φρενα και λιγο πισω με ασφαλεια

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ενας τροπος να μη μπλοκαρει ο τροχος ειναι να μη πατας τη μανετα του φρενου με ολα τα δαχτυλα αλλα με 2 ... για αρχη.

    με γεια

  8. #8

    Re: Μεταχειρισμενο v-strom 650

    Θα σου πω πώς θα σκεφτόμουν στη θέση σου και ελπίζω να σε βοηθήσω:

    Αν η μηχανή επρόκειτο να γίνει η μηχανή μου για πολλά (5+) χρόνια, δεν θα έδινα πολλή σημασία στα χιλιόμετρα αλλά στην λεπτομερή κατάστασή της και θα παζάρευα την τιμή ώστε να πέσει κοντά στα 6000 (6600 είναι τιμή που συμφέρει απόλυτα τον τωρινό ιδιοκτήτη και όχι εσένα, μετά από τα 20.000χλμ που κατάφερε να βάλει σε 4 μήνες). Πιστεύω πως η μηχανή μπορεί άνετα να ξεπεράσει τα 100.000χλμ χωρίς να ταλαιπωρήσει τον ιδιοκτήτη με διαρκή service, οπότε ξεκινώντας με 20.000χλμ δεν θα με ενοχλούσε, αρκεί να ήταν προσεγμένα χλμ. Ο κινητήρας που ήλθε από την SV έχει πάρει διθυραμβικές κριτικές διεθνώς.

    Αν όμως ήταν απλά "η επόμενη" μηχανή, πριν τη δώσω σε 2 χρόνια για να πάω σε μεγαλύτερη, σίγουρα δεν θα την έπαιρνα, γιατί η τιμή μεταπώλησης μετά από άλλα 20.000χλμ θα ήταν ασύμφορη.

    Γενικώτερα στη θέση σου θα κοιτούσα σοβαρά την TDM850, η τιμή της οποίας στη μεταχειρισμένη αγορά είναι συμφέρουσα αφ' ότου βγήκε η 900.

  9. #9
    Χμμ... Είχα γράψει την απάντηση offline και όταν ξαναμπήκα στο δίκτυο και την έστειλα είχα χάσει επεισόδια...

    Καλοτάξιδη λοιπόν!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Μπράβο και καλορίζικο.

    Τυχαία σήμερα βρέθηκα για δουλειά σε κατάστημα πώλησης μοτοσικλετών. Χάζευα δίπλα-δίπλα αραγμένα το V-STORM650 και το FZ6.
    Παιδιά πιστέψτε το ή οχι, το V-STORM φαίνεται διπλάσιο σε όγκο από το μικροκαμωμένο Φείζερ... Ή μάλλον το Φειζερ φαίνεται σαν παπί μπροστά στο V-storm.... Δεν έχω καβαλήσει το Σουζούκι για να δώ αν αυτή η διαφορά είναι πραγματική ή απλώς ξεγελάει το μάτι.
    Αυτό που μου έκανε ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι το Σουζούκι φαινόταν πολύ πιο μεγάλο και ογκώδες ΚΑΙ από το Transalp που ήταν επίσης αραγμένο στην σειρά ! Μόνο τεράστια μηχανάκια όπως το Varadero μπορούσαν να σταθούν δίπλα στο Σουζούκι και να μην νοιώθουν μειονεκτικά.

  11. #11
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εμενα το μηχανακι μου ειναι μισο απο το βαρκαντερο, και αν το παρκαρω διπλα του του δινω μεγαλη αξια !

    ασε που διλπα στο κακασχημο μοιαζει ακομα πιο ομορφο!!!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2004
    Μηνύματα
    12
    Eυχαριστω πολυ παιδια...
    Την πεμπτη θα την εχω στα χερια μου,και θα σας πω εμπειριες

  13. #13

    kaloriziko

    παιδια το εκλεισα.
    ΛΟΙΠΟΝ ακουστε και πειτε μου...
    ΤΟ οδηγησα το πηγα σε μηχανικο ΤΕΛΟΙΟ...
    Εχει 20600χμ 6/2004. ο μαγκας που το ειχε πηγαινε το καλοκαιρι σουηδια και ερχοτανε... 45αρης..
    Η τιμη που μου ελεγε εξαρχης δεν ητανε 6600 αλλα 6700..
    υστερα απο σκληρο παζαρι εμεινε 6700 αλλα προστεθηκαν σιδερα μπροστα και η μεταβιβαση ολα μαζι 6700...Στην πρωτη τιμη ηταν 6700 χωρις τα παραπανω...

    Εκανα καλα???
    Η εκανα μαμαμακια??
    Παντως πολυ το γουσταρω αυτο το μηχανακι??Μηπως επρεπε να παρω transalp (και αυτο το γουσταρω)αλλα?

    file kalotaksido kai prosektika mexri na to matheis giati erxesai apo alli katigoria,,,, an ekanes kala i oxi pou pires to vtrom anti tou transalp odigise to meta to vtrom kai tha peis kakos ta sigrinoun. eimai katoxos 4 xronia transalp (poli eyxaristimenos) alla allo pragma to v-strom ... Makari to mixanaki sou na einai antiprosopeias giati tha eisai katoxiromenos gia 2 xronia otidipote an simvei /...(polla exoun dei ta matia mas)

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    πολύ καλό μηχανάκι αλλά λάθος επιλογή να το πάρεις μεταχειρισμένο φίλε μου , για να κερδίσεις ενα χιλιάρικο....


    Το να το πάρεις μεταχειρισμένο , σημαίνει δεύτερο χέρι άρα και μικρότερο ποσό μεταπώλησης...
    Μετά τα 20.000 χλμ...όσο και "στρωτά" να ήταν δεν παύουν να φορτώνουν τον κινητήρα...
    Το καινούριο , ειδικά αν η διαφορά είναι τόσο μικρή πρέπει πάντα να είναι η επιλογή σου ....



    tespa...

    Σου εύχομαι πολλά και καλά χιλιόμετρα....


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2004
    Μηνύματα
    12
    παιδια το ανεφερα και πριν οτι ακομα και αυτα τα λεφτα ειναι αρκετα και εαν πουμε οτι επερνα το καινουργιο το οποιο κοστιζει 7895 με τα χαρτια 8100 θα χρεωνα ακομα περισοτερο την δοση της τραπεζας η οποια ειναι οριακα,διοτι εχω και αλλα πραγματα να πληρωνω.
    Τωρα η μηχανη εχει επισημα αλλον 1και μισο χρονο εγγυση αντιπροσωπιας(suzuki)και ασε που ειναι σαν καινουργιο...
    Δεν εχει την παραμικρη φθορα...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 08:58
  2. V-strom 650
    από mitsos75 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2004, 16:37
  3. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 19:11
  4. V strom 650 Vs FZ6 fazer
    από zoudis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 22:23
  5. transalp?v-strom 650?freewind?aprilia pegaso?
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 01:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF