Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Supermotard_συναντηση_?

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25

    Supermotard_συναντηση_?

    Κύριοι,
    Καθώς η αναζήτηση μου για μαθήματα οδήγησης Supermotard δεν έχει αποτελέσματα (τουλάχιστον όχι στο κοντινό μέλλον) αλλά εμένα με τρωει ο κώλος μου να δοκιμάσω οδήγηση σε πίστα τι θα λέγατε να κάναμε μία σύναξη οι motardeοι του forum να νοικιάσουμε εξοπλισμό (για όσους δεν έχουν, σαν την αφεντομουτσουνάρα μου) και να δοκιμάσουμε καμία βόλτα εντός της πίστας.

    Όσον αφορά την πίστα υπάρχει μία στα Σπάτα (thanks TMmaniac) που αν και σχετικά σφιχτή είναι ήρεμη για newbie’s.

    Όσον αφορά την εξοπλισμό το ψάχνω για τιμές ενοικίασης και θα postarw σχετικά (αν κάποις ξέρει ας δώσει κάνα στοιχείο).
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  2. #2
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    H πίστα που αναφέρεις ανοίγει μόν οκατόποιν συνενοήσης (αν μιλάμε για την ίδια) ...

    Εξοπλισμός :

    Γάντια, κράνος , φόρμα ή δερμάτινο επάνω και παντελόνι με επιγονατίδες πρόσθετες, μπότες....

    Απο αυτά σίγουρα έχεις κράνος , γάντια και πιθανόν μπουφάν...
    επιγονατίδες αγορά = 30 euro και σου μένουν κιόλας
    Μπότες... αν δεν έχεις βρίσκεις με αγορά περίπου στα 120-150 euro και σου μένουν...

    Προτείνω αγορά καθώς αν "κολλήσεις" με το θέμα πίστα (που σίγουρα θα κολήσεις) καλό είναι να έχεις δικό σου εξοπλισμό και να μην νοικιάζεις κάθε τόσο....



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    ΤHANKS,
    Οσον αφορά την πίστα, είναι η BEKAS KART.
    Δεν θέλει συνενόηση πρίν. Πας δίνεις 15€ και κάνεις χρήση ολή μέρα, εναλασόμενος με τα KART ανά 15min περίπου.

    Οσες φορές έχω παει, για να δώ τι παίζει, είναι γενικά ήρεμα.
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  4. #4
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΠΟΛΥ

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΣΗ ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΕΞΟΔΑ!ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΤΩΝ ΛΑΣΤΙΧΩΝ!ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΤΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΑΠΕΞΕΛΘΕΙΣ ΣΕ ΤΥΧΟΝ ΤΟΥΜΠΕΣ ΣΚΙΣΙΜΟ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ΚΤΛ!!!

    ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ Ο GADALF ΚΑΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΣΠΟΝΣΟΡΕΣ ΜΕΤΑ!!!
    ΘΑ ΔΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ!!ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ.....
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Λοιπόν συνδυάζοντας αυτό το post (αυτό που είμαστε) με αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=4996
    τι θα λέγατε για καφεδάκι στην Πίστα στα Σπάτα?
    Συνδυάζει γνωριμία, με πιθανό θέαμα (ε όλο και κάποιο motard θα γυρνοβολάει στην πίστα).

    Εγώ πάντως θα πάω ή Σάββατο ή Κυριακή (με φόρμα ή χωρίς αυτό ακόμη παίζει).

    Αν λοιπόν καταφέρουμε και μαζευτούμε ακόμη καλύτερα.

    Τι διάολο, μόνο οι χωμάτινοι και οι streetαδες θα κάνουν συγκεντρώσεις ?
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  6. #6
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δυστυχώς οι συγκεντρώσεις S/M είναι άμεσα εξαρτώμενες και απο τον καιρό...και αυτό το Σ/Κ προβλέπεται βροχερό...

    Πάντως όντως οι πτώσεις και τα χαζο-πεσίματα είναι μέσα στο πρόγραμμα και ίσως έχεις και μικροζημιές... αυτό βέβαια αν αποφασίσεις να το κυνηγήσεις... αλλιώς το κάνεις σε ρυθμούς βόλτας και το ζορίζεις μόνο σε σημεία , για να δείς τα όρια σου.....



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #7
    ΠΑΟ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΘΥΡΑ 13 Το avatar του/της XTMPAM
    Εγγραφή
    19/07/2002
    Μηνύματα
    426

    ΣΑΒΒΑΤΟ

    ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΩ (ΛΟΥΤΣΑ) ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕ ΚΑΙ ΠΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ

    ΟΚ POLSTE?
    http://www.new.facebook.com/group.php?gid=29204961236

  8. #8
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    μεσα και εγώ

    θα φέρω και ταπερακι με κεφτεδάκια..
    ελιτσες..ψωμακι..κτλ..να τη κανουμε ταρατσα ..στη πιστα~~

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Λοιπόν έχουμε και λέμε,
    καθώς ο Gandalf μίλησε για βροχή, και δυστυχώς πιθανός να έχει δίκιο, προτείνω να επικοινωνούμε μέσο του post για λεπτομέρειες της τελευταίας στιγμής.
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xaris_sm
    Εγγραφή
    09/09/2004
    Μηνύματα
    202
    mesa gia voltes kai ego

    na sintonistume paidia,ipahei kai auto to post edo

    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=4996

    an kataliksete puthena peite to!

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Κύριοι μετά από σχετική ερευνά αναφέρω:
    Εξοπλισμός
    Φόρμα: 350€ ολόσωμη μια χαρά (είναι προσφορά σε μαγαζί όποιος θέλει πληροφορίες pm μην κάνω και διαφήμιση). Πήγα την δοκίμασα και μάλλον θα την πάρω.
    Μπότες: 150€ (πάλι pm για στοιχεία) είναι streetαδηκες αλλά μου φάνηκαν μία χαρά για supermoto χρήση.
    Κράνος & γάντια: Ε φαντάζομαι όλοι έχουν.
    Σύνολο: 500€ cash ή με πιστωτική 5 x 100 € άτοκες δόσεις.
    Τελικά δεν είναι και τόσο τρομερά τα έξοδα.

    Μηχανή
    Αν, έξω από δω, τσακιστείς είναι απρόβλεπτο το έξοδο αλλά όσον αφορά τα αναλώσιμα (λάστιχα, service κλπ) από ότι έχω δει επειδή α.)επειδή η πίστα είναι σφιχτή
    β.)εγώ και πιθανός και άλλοι του είδους μου (newbie’s)στην αρχή θα είμαστε κουλοί εντός της πίστα (έχω δει αναβάτη με CRF 450 που το δούλευε συνέχεια μεσαίες χαλαρά, μάθαινε)
    ε και αυτά δεν πιστεύω ότι θα είναι τρομερά.

    Θα επανέρθω αύριο.
    Αν κάποιος έχει καλύτερη άποψη τουλάχιστόν με το θέμα έξοδα μηχανής ας βοηθήσει.
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Last news

    Αυριο κατά 99,99999% ( το 0,000001% είναι λόγω καιρού) γύρω στις 13:00 θα είμαι στην πίστα.
    Αν προλάβω σήμερα να πάρω την φόρμα (πολύ δουλειά ρε παιδί μου) θα δοκιμάσω και την τύχη μου αν όχι θα πάω μόνο για να δώ.

    Τα στοιχεία μου, σε περίπτωση που κάποιος τελικά αποφασίσει να έρθει, είναι:
    Σταύρος
    6978 77 37 97
    ΚΤΜ LC4 Μαύρο

    Το βάζω και στο άλλο post μπας και.............
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Για αυτούς που θα τσεκάρουν το site τελικά θα είμαι εκεί κατά τις 12:00..................
    ..............και ναί πρόλαβα πήρα εξοπλισμό ..............(καλά με την φόρμα γίνεσαι τσιμεντενιος δεν μπορείς να κουνηθείς).

    Ελπίζω να τα πούμε και από κοντά.
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

  14. #14
    Νέο μέλος Το avatar του/της polste
    Εγγραφή
    26/01/2004
    Μηνύματα
    25
    Συνforumίτες (αν και δεν τα είπαμε από κοντά) τελικά πήγα και μπήκα πάρτε λοιπόν τις πρώτες μου εντυπώσεις:
    1. η δερμάτινη φόρμα θέλει στρώσιμο, στην αρχή νιώθεις χτισμένος
    2. οι μπότες (πήρα streetαδηκες) είναι μία χαρά δίνουν αίσθηση από την αρχή.
    3. η άσφαλτος της πίστας είναι από άλλο πλανήτη, όταν έχεις συνηθίσει να οδηγείς στην γυαλισμένη Αθηναϊκή). Πχ βγαίνεις από στροφή με 2α τέρμα πλαγιασμένος σταθερό γκάζι, χουφτώνεις το γκάζι και με τσίμπημα συμπλέκτη για να ανεβάσει γρήγορα στην έξοδο και ως εκ θαύματος δεν γλιστράει, μόνο κάθεται κάτω και φεύγεις.
    4. Πρώτη φορά είδα τα λάστιχα μου τελείως πατημένα.
    5. Το μηχανάκι μας (για τους κατόχους LC4 640) θέλει κόντυμα για την συγκεκριμένη πίστα (καλά κανονικά θέλει και δίαιτα και στήσιμο και λάστιχα αλλά τότε πάρε άλλο και ησύχασε).
    6. Για να το πλασάρεις στις στροφές θέλει μεγάλα π@π@ρι@ αλλά γίνεται.
    7. Τέλος η οδήγηση στην πίστα ακόμη και όταν σέρνεσαι (ο Νίκος με το KXF μου έριχνε 1 γύρο στους 5) είναι ΚΑΥΛΑ (GANDALF είχες δίκιο), το προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα.
    Τέλος για σήμερα.
    Αύριο που θα ξανάπαω (καιρού επιτρέποντος) μπορεί και να σας γράψω τίποτα άλλα νέα.
    Ανθρωποι oλου του κοθμου χαλαρωθτε

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF