Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 79

Θέμα: Τι γνωμη εχετε για την καινουρια BMW R1200 GS ???

  1. #1
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697

    Τι γνωμη εχετε για την καινουρια BMW R1200 GS ???

    Skeftomai na agoraso tin kainoyria BMW R1200 GS, yparxei kapoios pou tin exei odigisei kai exei apopsi ???
    Labete ypopsin sas oti den eimai gazakias kai mou aresoun oi ekdromes.
    Opoiadipote gnomi metraei:hypnotize

  2. #2
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Τι γνωμη εχετε για την καινουρια BMW R1200 GS ???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    Skeftomai na agoraso tin kainoyria BMW R1200 GS, yparxei kapoios pou tin exei odigisei kai exei apopsi ???
    Labete ypopsin sas oti den eimai gazakias kai mou aresoun oi ekdromes.
    Opoiadipote gnomi metraei:hypnotize
    POLI OREA MIXANI KSEFANIZETE STON DROMO TO AFRICA MOU AGKOMAXAI DIPLA TIS

    ALA SOU EXO MIA EROTISI
    ME AFTOUS TOU ILI8IOUS KILINDROUS POU EKSEXOUN KE POU STIS STROFES ENAS KALOS ODIGOS 8A TOUS KSINI STIN ASFALTO TI SKEFTESE NA KANIS
    TO KALO INE OTI DEN XRIAZESE STAND MPORIS NA TIN AFINIS STO PLAI STIRIZOMENI STON KILINDRO
    OLA KALA LIPON ALA O BOXER APOTIXIA GIA MIA TETIA MIXANI

    AN 8ES EVROPAIKO SE AFTO TO STIL KITA TO TIGER TIS TRIUMPH

    AN MOU ELEGES TO KENOURIO K1200S STREETADIKO 8A SOU ELEGA ME KLISTA MATIA ALA BOXER KINITIRA
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #3
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697

    Hmmmmm

    Nai sigoura exehoun ta boxer alla san thesi einai psilotera apo to 1150 kata 4 ekatosta opote kai o pio empeiros odigos opos les tha dyskoleytei na ta "xysei" stin asfalto, peran aytou oi kylindroi pairnoun kai teflon prostateutika...
    Omos to zitima einai to exis :
    1. Exei megali antoxi o kinitiras
    2. Exei poly megali antoxi se sygrisi me para polles giaponezikes (blepe varadero kai vstrom) kai megalyteri repriz sta psila (apo xamila ysterei enanti ayton alla kontres den kano sta fanaria)
    3. Metapolitiki axia to tiger DEN exei kai antalaktika gia na breis prepei na kaneis deiseis stin triumph !!!
    4. Exei ABS pou apenergopoiitai gia ektos dromou (axreiasto na einai alla xrisimo merikes fores)
    5. Einai MONO 200 kila me 101 ippous se sygrisi me alla pio baria kai me psilotero kentro barous,....

  4. #4
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Hmmmmm

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    Nai sigoura exehoun ta boxer alla san thesi einai psilotera apo to 1150 kata 4 ekatosta opote kai o pio empeiros odigos opos les tha dyskoleytei na ta "xysei" stin asfalto, peran aytou oi kylindroi pairnoun kai teflon prostateutika...
    Omos to zitima einai to exis :
    1. Exei megali antoxi o kinitiras
    2. Exei poly megali antoxi se sygrisi me para polles giaponezikes (blepe varadero kai vstrom) kai megalyteri repriz sta psila (apo xamila ysterei enanti ayton alla kontres den kano sta fanaria)
    3. Metapolitiki axia to tiger DEN exei kai antalaktika gia na breis prepei na kaneis deiseis stin triumph !!!
    4. Exei ABS pou apenergopoiitai gia ektos dromou (axreiasto na einai alla xrisimo merikes fores)
    5. Einai MONO 200 kila me 101 ippous se sygrisi me alla pio baria kai me psilotero kentro barous,....
    ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ !

    ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΣΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΥΤΗ!
    ΜΕ ΚΛΕΙΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΠΑΡΤΟ !

  5. #5
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Ολα του καλα, αλλα οπως ειπε κι ο Αφρος, εκεινος ο Μποχερ ρε παιδι μου εμενα μου καθεται στο στομαχι ...
    Δεν μπορω η μηχανη να ειναι πιο "εξω" απο τα ποδια μου!

    Αν ειχε αλλον κινητηρα θα το ειχα παρει κι εγω εδω και καιρο ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #6
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Hmmmmm

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Spike
    Nai sigoura exehoun ta boxer alla san thesi einai psilotera apo to 1150 kata 4 ekatosta opote kai o pio empeiros odigos opos les tha dyskoleytei na ta "xysei" stin asfalto, peran aytou oi kylindroi pairnoun kai teflon prostateutika...
    Omos to zitima einai to exis :
    1. Exei megali antoxi o kinitiras
    2. Exei poly megali antoxi se sygrisi me para polles giaponezikes (blepe varadero kai vstrom) kai megalyteri repriz sta psila (apo xamila ysterei enanti ayton alla kontres den kano sta fanaria)
    3. Metapolitiki axia to tiger DEN exei kai antalaktika gia na breis prepei na kaneis deiseis stin triumph !!!
    4. Exei ABS pou apenergopoiitai gia ektos dromou (axreiasto na einai alla xrisimo merikes fores)
    5. Einai MONO 200 kila me 101 ippous se sygrisi me alla pio baria kai me psilotero kentro barous,....
    KITA NA SOU EKSIGISO KATI AFTO ME TIN METAPOULITIKI AKSIA INE KATI TO OPIO DEN PEZI PIA
    KE AFTO GIATI AN TIN POULAS ESI SE ENA XRONO 10.000 EURO AN TA EXI KAPIOS STO XERI 8A TA DOSI KE ME MERIKES DOSIS 8A PARI ENA KENOURIO EPISIS OLOI KANOUN MEXRI 70 KE DOSIS KE XORIS LEFTA MPORIS NA PARIS MIXANI SIMERA OPIOS KOPSI TO TSIGARO PERIPOU 150 EURO TON MINA TA DINI GRAMATIA KE PERNI MIXANI GIATI NA PAROUN TIS DIKES MAS? EPITA MIN MILAS GIA ANTALAKTIKA GIATI I MPEMPA EXI TA AKRIVOTERA KE OLA 8A SOU ER8OUN PIO AKRIVA SERVICE KLP KE TO 8EMA INE OTI 8A EXIS TIN IDIA TELIKI ME TO TIGER KE INE KE F8INOTERO
    TORA AMA 8ES EPITANXINSIS MIN PARIS TETIA MIXANI AFTA KSEXASETA TO MIXANIMA INE KALO GIA TAKSIDIA DEN KANI GIA PEXNIDI MESA STIN POLI TO PERNIS TO FORTONIS KE GIRNAS TON KOSMO TORA MIN PSAXNIS TIN GIAPONEZIKI PIOTITA SE TIPOTA ALO EKTOS APO GIAPONEZIKO GIA TA IPOLIPA POU ROTAS AN KSERI KANIS ALOS
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Απο φιλους μου που εχουν το 1150 ειναι μεσα με τα μπουνια για το νεο 1200 απλα ολοι ειναι λιγο επιφυλακτικοι ακομα και οι μηχανικοι για τις παιδικες ασθενειες του.Δηλαδη περιμενουν να δουν τι θα βγαλει αν θα βγαλει καποια κουσουρια.Αυτο μονο, τωρα εσυ αποφασιζεις απο εκει και περα

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    ---------R1200GS-----------

    Το έχω οδηγήσει στην παλιά εθνική για καμιά 15αριά χιλιόμετρα.Το πήγαινα στην αρχή μέχρι 5.000 στροφές.Απόκριση στο γκάζι απίστευτη,σαν ηλεκτρικό ένα πράμα.Πάνω από τις 5.000 δεν το πήγα γιατί στα προηγούμενα GS και από ότι διάβαζα στα περιοδικά δεν είχε πολύ ψωμί από 'κει και πάνω.Άλλωστε η ροπή είναι απολαυστική και γενικά δεν σε μπριζώνει το μηχανάκι.Σταματάω στην άκρη,μου λέει ο φίλος να το ανοίξω κι άλλο.Βρίσκω ευθεία 5.000-5.500 μια χαρά(ρε πως μαζεύει έτσι; )...με το που περνάει τις 6.000 ΣΟΥ ΤΕΝΤΩΝΩΝΤΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ και επιταχύνει δυνατά μέχρι τις 7.600.Άμα το κάνεις τεστ ride και το ανοίξεις θα με θυμηθείς.Τέλος πάντων η άποψη μου δεν έχει ιδιαίτερη βαρύτητα λόγω απειρίας αλλά πιστεύω ότι το μηχανάκι είναι διαμάντι.Στις στροφές είναι τρένο.(αυτό το λεει ο κάτοχός του.Στην πίστα θα κινηθεί πιο γρήγορα από τα υπόλοιπα της κατηγορίας του).

    Είπες ότι δεν σε ενδιαφέρουν τα γκάζια κι εγώ σου γράφω για επιταχύνσεις,στήσιμο κτλ.Αφού το θες μόνο για εκδρομές κανονικά δεν θα έπρεπε να ξοδευτείς.Θα έπρεπε να πάρεις το παλιό GS.Παρόλα αυτά ΓΚΑΖΙ σημαίνει και ενεργητική ασφάλεια,το ABS είναι γαμώ,οι αναρτήσεις εμπνέουν μεγαλύτερη σιγουριά από ότι στο παλιό,είναι όμορφο,πρακτικό...

    Για τους κυλίνδρους που πετάγονται χάνεις σε αισθητική(προσωπική άποψη) αλλά κερδίζεις σε ασφάλεια(προφυλάσσει τα πόδια σε στούκα)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gs1200.jpg 
Προβολές:	811 
Μέγεθος:	18,4 KB 
ID:	6009

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Απο φιλους μου που εχουν το 1150 ειναι μεσα με τα μπουνια για το νεο 1200 απλα ολοι ειναι λιγο επιφυλακτικοι ακομα και οι μηχανικοι για τις παιδικες ασθενειες του.Δηλαδη περιμενουν να δουν τι θα βγαλει αν θα βγαλει καποια κουσουρια.Αυτο μονο, τωρα εσυ αποφασιζεις απο εκει και περα
    Το μόνο πρόβλημα που έχω ακούσει είναι στην χαρτογράφηση του ψεκασμού σε ορισμένα από δαύτα.

  10. #10
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
    ---------R1200GS-----------

    7.000 ΣΟΥ ΤΕΝΤΩΝΩΝΤΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ και επιταχύνει δυνατά μέχρι τις 10.000(αν θυμάμαι καλά)
    Ότι μάλλον είναι πολύ καλό γι'αυτά που θέλει να κάνει συμφωνώ..αν και δεν το έχω οδηγήσει (ήταν μέσα στις επιλογές μου)...αλλά στις 10000 δεν φτάνει, έχω την εντύπωση ότι φτάνει στις κοντά στις 8000, όπως επίσης αποκλείεται μετά τις 7000 να δείχνει την δύναμή του γιατί απλά δε ροπιάζει εκεί.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sas
    Ότι μάλλον είναι πολύ καλό γι'αυτά που θέλει να κάνει συμφωνώ..αν και δεν το έχω οδηγήσει (ήταν μέσα στις επιλογές μου)...αλλά στις 10000 δεν φτάνει, έχω την εντύπωση ότι φτάνει στις κοντά στις 8000, όπως επίσης αποκλείεται μετά τις 7000 να δείχνει την δύναμή του γιατί απλά δε ροπιάζει εκεί.
    Το διόρθωσα

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
    ---------R1200GS-----------

    γεια σου Χρησταρα test rider!!!
    (χωρις πλακα πολυ σωστος στα σχολια σου αν και βλεπω να το γυρισεις σε BMWακιας)

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    15/07/2003
    Μηνύματα
    896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    γεια σου Χρησταρα test rider!!!
    Χαραμίζομαι ρε πού..η ,χαραμίζομαι! :rotflmao:


  14. #14
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    10/08/2004
    Μηνύματα
    104
    Αρχικά δημιουργήθηκε από HotDog
    Χαραμίζομαι ρε πού..η ,χαραμίζομαι! :rotflmao:

    χαραμιζεσαι να πλενεις
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  15. #15
    sto 0-300 ihe ena arthro shetika me tin gs1200 kai tin k1200
    merka apo ta opia ihan anaklithi dioti diapistothike provlima stous ekentroforous sto k1200 kai ston axona tous gs, prosopika pistevo oti to gs 1200 ine mia poli kali all around mihani, kai taxidia aneta kai doulevi mesa stin athina kai to fortonis san gaidouri, shetika me tin timi ton axesouar kai antalaktikon pou ipan noritera ine gnosto oti ta europaika ine pio akriva alla i alithia na legete opios odigisi evropaiko mihanaki ftini ta giaponezika,
    pantos kai to tiger ,10950 me oli tin prika valitzes ktl ktl, den ine kai ashimi idea glitonis peripou 5000 euro kai ehis ena poli kalo ergalio
    auta iha na po!
    O πλουτος δεν ειναι αποτελεσμα εργασιας διοτι ολοι οι εργαζομενοι θα ηταν πλουσιοι!!

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γνωμη εχετε για το κρανος της Hjc της Colori
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2005, 23:46
  2. Τι γνώμη έχετε για το Suzuki ΒΑndit 650 2005 ?
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2005, 00:38
  3. Τι Γνωμη ΕΧετε Για Το Dr-z400e
    από dinos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2005, 01:45
  4. Τι γνώμη έχετε για το νέο Anti-XT της HONDA?
    από Julius στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 126
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2004, 16:54
  5. Ρε παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό;
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 04:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF