Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Η παραγγελια του ..τρομου!

  1. #1

    Η παραγγελια του ..τρομου!

    Χριστουγεννα ερχονται και πριν καμια βδομαδα αποφασισα οτι ειχε ερθει η ωρα να κανω μερικα δωρακια για την καλη μου...

    Ετσι λοιπον, μεσω ebay πηρα το κομπλε πακετο βελτιωσης 1ου σταδιου που δινει η Ducati Corse (Τermignoni εξατμιση τιτανιου με λαιμους, εγκεφαλος Ducati Corse & καρμπον καλυματα -- κανονικη τιμη καταλογου 3,000 ευρω), ενω ο ιδιος πωλητης πουλαγε και μια ολοκληρη monoposto MotoGP replica ουρα (αλλα 400 ευρω περιπου).
    Τα ειχε βαλει σε δημοπρασια και καταφερα και τα "τσιμπησα" στις απολυτως αρχικες τιμες οποτε το συνολικο ποσο ηταν ΠΟΛΥ χαμηλοτερο απο τα παραπανω.

    Χαρουμενος λοιπον για την ευκαιρια που ειχα βρει, καθε πρωι τσεκαρα τη ταχ. θυριδα μου για καποια ειδοποιηση, αλλα τιποτα!
    Αρχικα δεν εδωσα σημασια διοτι σκεφτηκα οτι με τις απεργιες και τις γιορτες λογικο ειναι να εχει αργησει.
    Εδω και μερικες μερες ομως και με ετρωγε... Ρε λες να γινει καμια στραβη και να μην στειλει ο Ιταλος τα πραγματα; Να χαθηκε η παραγγελια; Να την βουτηξαν απο το ταχυδρομιο;_ :hypnotize

    Σημερα το πρωι λοιπον ειπα "δεν παει αλλο!" και εστειλα mail στον Ιταλο. Αυτος απαντησε στελνοντας μου ενα link για να παρακολουθησω την παραγγελια online. Βλεπω λοιπον, οτι η παραγγελια εχει ηδη φτασει στην Ελλαδα απο χθες (18/12). Ναι, αλλα ΠΟΥ;

    Οπως καθομαι και σκεφτομαι τα πραγματα, χτυπαει το κινητο:

    - Ναι, γεια σας, ειστε ο κ. Νικος;
    - Ναι, ο ιδιος
    - Εχετε καποιο μαγαζι;

    Σε αυτο το σημειο σκεφτηκα οτι με μπερδεψε με τον συνονοματο ξαδερφο μου, που εχει μαγαζι ΠΡΟΠΟ στην περιοχη και καποιες φορες μπλεκονται και γυρευουν αλλα αντι αλλων. Ξεκινησα να της λεω για αυτο, αλλα η επομενη ερωτηση της με σταματησε:

    - Μηπως περιμενετε κατι απο Ιταλια;
    - Ναι!_ :blink: Εσεις ποια ειστε και που το ξερετε;
    - Αααα! Ακουστε να δειτε τι μπερδεμα εγινε! Εγω ξερετε εχω ενα μαγαζι με ειδη δωρων στην Ηλιουπολη. Σημερα το πρωι λοιπον, ηρθε ενα κουριερ στο μαγαζι ενω ελειπα και παρεδωσε στην υπαλληλο μου ενα δεμα.
    Οταν με πηρε η υπαλληλος τηλεφωνο για το δεμα δεν μου φανηκε περιεργο γιατι περιμενα ενα δεματακι με βραχιολια.
    Οταν γυρισα ομως στο μαγαζι και ειδα μια τεραστια κουτα με το ονοματεπωνυμο και τη διευθυνση σας καταλαβα οτι ο κουριερ ειχε κανει λαθος! Εχει φερει το δεμα σας στο μαγαζι μου.
    Αυτο ομως που μου κανει εντυπωση ειναι ΠΩΣ εγινε το μπερδεμα. Τοσο η οδος οσο και το ονοματεπωνυμο ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ δεν εχουν με τα χαρτια!! Οπως και να εχει, εχω το δεμα σας, οποτε ελατε οποια ωρα θελετε απο το μαγαζι να το παρετε.
    -_ ...... :hypnotize

    Ε αφου συνηλθα απο τα πολλαπλα εγκεφαλικα πηγα απο εκει οπου και παρελαβα το δεμα.

    Και λεω εγω:
    ΤΙ θα ειχε γινει αν το δεμα ειχε παραδοθει σε καποιον αλλον που ΔΕΝ ηταν τοσο ευγενικος και τιμιος οπως αυτη η κυρια;
    ΠΟΙΟΣ θα με αποζημιωνε αν το δεμα τελικα χανοταν; (που ΑΥΤΟ εγινε ουσιαστικα)_

    Κομπλε Τermignoni εξατμιση με λαιμους, εγκεφαλος Ducati Corse, καρμπον καλυματα, μονοποστο MotoGP ουρα...
    Και ο ΤΡΙΜ@Λ@Κ@Σ ο κουριερ πηγε και το εδωσε οπου γουσταρε! ΗΜΑΡΤΟΝ!

    Και το χειροτερο ειναι οτι η κουριερ ειναι γνωστη: Τελικα ειναι απο ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ.
    Τους ξεχεζεις μετα η δεν τους ξεχεζεις;;;
    Νίκος
    Open Horizons

  2. #2
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    τυχερος μες την ατυχια σου ησουν παντως καλοφορετα τα δωρακια

  3. #3
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363


    Τους πήρες τηλέφωνο;; Τί σου είπανε;

    Καλοφόρετα!!
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  4. #4
    Δεν τους πηρα τηλεφωνο ακομα αλλα ειλικρινα δεν ξερω και τι να πω. Να κανω φασαρια; Τι νοημα θα ειχε;

    Απο την αλλη αν παω απο εκει και τους δωσω τον κωδικο δεματος και τους πω "ειδα στο online οτι το δεμα εχει ερθει, παρακαλω δωστε το μου", ΤΙ θα μου πουν;; Οτι το παρεδωσαν σε ασχετη διευθυνση;

    Γιατι ρε παιδια μιλαμε οι 2 διευθυνσεις και τα επωνυμα δεν ειχαν ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια σχεση μεταξυ τους! Μιλαμε στο στυλ Παπαδοπουλος (ενω ειναι Αλεξιου) και Φορμιωνος (ενω ειναι Πλατεια Βικτωριας)!!!
    Νίκος
    Open Horizons

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    να τα χαρεις ρε Νικολακη τα δωρακια σου...και υπομονη με τους μ@λακες!
    ειναι ανικητοι!

  6. #6
    Τελικα βλεποντας πιο προσεκτικα τα χαρτια στο κιβωτιο ειδα οτι εχει σταλει με ΕMS. Αυτο ειναι οι ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ, ετσι δεν ειναι;;
    Νίκος
    Open Horizons

  7. #7
    φιλαρακι πολυ τυχερος εισαι............παλι καλα που δεν επεσε σε καποιον περιεργο .........οχι εξατμιση αλλα μπουρι απο σομπα θα επαιρνες

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    τελος καλο ολα καλα Νικολα αλλα...

    ετσι, για το "χαβαλε" δε τους παιρνεις ενα τηλ να τους πεις οτι δεν εχεις λαβει τιποτα?

    Ή τελωσπαντων, δε τους τα κανεις λιγο πουτανα μπας και γλιτωσει κανενας λιγοτεερο τυχερος?

    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ!!!


  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Τελικα βλεποντας πιο προσεκτικα τα χαρτια στο κιβωτιο ειδα οτι εχει σταλει με ΕMS. Αυτο ειναι οι ταχυμεταφορες των ΕΛΤΑ, ετσι δεν ειναι;;

    Ναι...


    Τέλος καλό όλα καλά, έκανες και μια βόλτίτσα για να παραλάβεις


  10. #10
    οταν βαλεις την τερμι γραψε τον ηχο και στειλτ μου με mms
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
    οταν βαλεις την τερμι γραψε τον ηχο και στειλτ μου με mms
    Θα το βαλω κ βιντεακι αμα θες Νονε!
    Ριξτε και μια ματια εδω: http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=51061

    Παντως, το θεμα ειναι οτι θελω να τους κανω χουνερι που να το φυσανε κ να μην κρυωνει, αλλα δεν ξερω πως! Στο tracking των ΕΛΤΑ (ταχυμεταφορες) εβαλα τον κωδικο του πακετου κ λεει οτι ειναι λαθος κωδικος! :hypnotize
    Νίκος
    Open Horizons

  12. #12
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.188
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Θα το βαλω κ βιντεακι αμα θες Νονε!
    Ριξτε και μια ματια εδω: http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=51061

    Παντως, το θεμα ειναι οτι θελω να τους κανω χουνερι που να το φυσανε κ να μην κρυωνει, αλλα δεν ξερω πως! Στο tracking των ΕΛΤΑ (ταχυμεταφορες) εβαλα τον κωδικο του πακετου κ λεει οτι ειναι λαθος κωδικος! :hypnotize
    παρε τις ταχυμεταφορες στην αργυρουπολη και ζητα τον Στελιο Λεβα,ειναι ο υπευθυνος εκει και πολυ καλο παιδι.....αυτος θα σου εξηγησει τι εγινε...
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  13. #13
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    ακου να δεις ρε :hypnotize

    συνηθως υπογραφεις καπου για να παραλαβεις το πακετο και συνηθως πρεπει να υπογραψει αυτος που το παραλαμβανει -λεω εγω τωρα- εκτος και αν ειναι σταλμενο σε εταιρεια και οχι σε ιδιωτη η υπαλληλος που υπογραψε?στο ονομα σου?γεια σας ενα δεμα για τον κυριο ταδε (που δε σε ξερει) και αυτη ειναι α ναι φερτε το ????
    τι να πω μην το αφησεις ετσι


    και καλοφορετα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  14. #14
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    ....

    Παντως, το θεμα ειναι οτι θελω να τους κανω χουνερι που να το φυσανε κ να μην κρυωνει, αλλα δεν ξερω πως! Στο tracking των ΕΛΤΑ (ταχυμεταφορες) εβαλα τον κωδικο του πακετου κ λεει οτι ειναι λαθος κωδικος! :hypnotize
    λογικό, αφου οι Ταχ/ρες ΕΛΤΑ δεν χρησημοποιουν τους ιδιους κωδικούς (σκαναρισμα, tracking) με αυτούς που αναγράφονται στις EMS αποστολές...απο οσο ειμαι σε θέση να γνωρίζω(.....λογο επαγγελματος).

    Για να κάνεις ''σωστό'' χουνέρι θα πρέπει να βρείς ΟΛΑ τα εγγραφα και αριθμούς αποστολής (αλλάζουν οταν μπαινουν στη χωρα και τα αναλαμβάνει τοπικος διαμεταφορέας) και να κινήσεις διαδικασίες απωλειας αποστολής/αποζημιωσης....
    αλλα δεν θα στο συνηστουσα μιας και υποψιαζομαι οτι στο τέλος (ακομα και αν έχεις επιτυχία) θα εκθέσεις το ευατό σου σε νομικούς κινδυνους (θα μπορουσε η προσπάθεια σου να θεωρηθει αποπειρα υπεξαιρεσης/απατης [εχει γίνει πολλακις και συνηθως το βρισκουν στο τελος])

    Τα αλλο που μπορέις να κάνεις (ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ) ειναι να συντάξεις επιστολή παραπόνου/διαμαρτυρίας περιγραφοντας το περιστατικό με ολα τα στοιχεία που έχεις στη διαθεσή σου! Στην χειροτερη θα σου απαντήσουν με με επιστολή ζητωντας συγνωμη για την ταλαιπωρία, το θεμα θα περει εναν αριθμο πρωτοκολλου και θα ξεχαστεί.
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  15. #15
    Τέλος καλό όλα καλά φίλε Βαγγέλη.Μπράβο και στην κυρία που σου τηλεφώνησε.Υπάρχει ακόμα ελπίδα.Εγώ πιστευω ότι έγινε λάθος και ο ταχυμεταφορέας δεν έδειξε την προσοχή που έπρεπε.Ενας λόγος παραπάνω διότι είναι και εταιρεία του ευρύτερου Δημόσιου τομέα και έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός.Νομίζω ένα τηλέφωνο εκεί που σου είπε ο taxydromos και μια επίπληξη στον εν λόγω υπάλληλο να είναι πιο προσεκτικός στη δουλειά του είναι ότι πρέπει. ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ τα καλούδια.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. η παραγγελια,ο καθυστερημενος και η αβασταχτη ελαφροτητα του ειναι...
    από reinmeister στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2010, 12:53
  2. Προέλευση του... fuck!
    από KAS77 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 16:46
  3. To ToyneΛ ΤΟΥ ΤΡΟΜΟΥ
    από lc8ergr1 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2006, 21:02
  4. Τα βενζιναδικα του τρομου
    από Leipsippos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2006, 08:18
  5. PC παραγγελία του Zanzi
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2003, 09:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF