Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 94 από 94

Θέμα: Στροφή και βάρος στα μαρσιπιέ.

  1. #91
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    και αυτό που σου είπε ο σινιωρης σημαίνει ότι πρέπει να σφίγγουμε και το τιμόνι στα φρεναρίσματα για να μην κουραστούμε;
    το σωστο ειναι να εχεις καποιο φορτε στα χερια, αλλιως δεν θα μπορεσεις να το κανεις για πολλους γυρους.

    Το δοκιμασα και εγω, οσο και να προσπαθησα με τα ποδια μονο, το μονο που εκανα ηταν να μην μπορο την σωστη στιγμη να

    φερω το κορμι στην σωστη θεση μιας και ειχα την κοντρα φρενου στο ντεποζιτο.

    Κοιτα σε μενα δουλευει με τα χερια ΟΚ, αλλα και παλι αυτα ειναι στυλ οδηγησης.

    Δεν μπορο να κοντραρω στο φρενο μονο με τα ποδια, αν δεν εχω και κοντρα στα χερια καποιο απο το φορτιο του φρενου.

    Δεν λεω οτι αυτο ειναι το σωστο, ουτε οτι στα GP σχεδον πανε στο φρενο πανω απο την ζελατινα, γιατι εκει τα μπροστινα τους εχουν 30.000 ευρω και ειναι για να κανουν αυτη την δουλεια.

  2. #92
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anco
    το σωστο ειναι να εχεις καποιο φορτε στα χερια, αλλιως δεν θα μπορεσεις να το κανεις για πολλους γυρους.

    Το δοκιμασα και εγω, οσο και να προσπαθησα με τα ποδια μονο, το μονο που εκανα ηταν να μην μπορο την σωστη στιγμη να

    φερω το κορμι στην σωστη θεση μιας και ειχα την κοντρα φρενου στο ντεποζιτο.

    Κοιτα σε μενα δουλευει με τα χερια ΟΚ, αλλα και παλι αυτα ειναι στυλ οδηγησης.

    Δεν μπορο να κοντραρω στο φρενο μονο με τα ποδια, αν δεν εχω και κοντρα στα χερια καποιο απο το φορτιο του φρενου.

    Δεν λεω οτι αυτο ειναι το σωστο, ουτε οτι στα GP σχεδον πανε στο φρενο πανω απο την ζελατινα, γιατι εκει τα μπροστινα τους εχουν 30.000 ευρω και ειναι για να κανουν αυτη την δουλεια.
    'σαι ωραίος λέμε ρε...
    Κοίτα και γω που σε ρωτάω το ίδιο πράγμα μου συμβαίνει.προσπαθώ να μην φορτίζω τα χέρια μου και κατ'επέκταση το τιμόνι αλλά έχεις δίκιο ότι είναι αναπόφευκτο στα φρεναρίσματα...

  3. #93
    η συζήτηση για το ρόλο του τιμονιού μεταφέρθηκε εδώ: http://www.moto.gr/forums/showthread...hreadid=106719

    το παρόν θρεντ αφορά τη πίεση στα μαρσπιέ, ας μην τα μπλέξουμε πάλι ...

  4. #94
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Κι εγω δε μπορω μονο με τα ποδια παντως ακομη αν και το σωστο ειναι να φρεναρεις μονο με τα ποδια.
    Αν γινεται δε το ξερω.
    Κατα καιρους εχω δοκιμασει διαφορα στυλ μερικα μου βγηκαν περισσοτερο αλλα καθολου....

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Και αερα στα πανια μας
    από Meni0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 13:41
  2. Θέση ποδιών στα μαρσιπιέ
    από npat στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2007, 14:15
  3. και ενα στα αγγλικα....
    από SPORAKIAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 20:20
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 19:00
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2004, 15:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF