Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: προσωπικές μοτο-στιγμές απο τη χρονιά που έφυγε

  1. #1

    προσωπικές μοτο-στιγμές απο τη χρονιά που έφυγε

    το 2007 ήταν μια χρονιά που θέλω να ξεχάσω, για πολλούς λόγους. Οικογενιακά, προσωπικά, επαγγελματικά και κερασάκι στη τούρτα το σπασμένο πόδι...

    Στα @@ σας θα πείτε και καλά θα κάνετε

    εδω ειναι μοτο-φόρουμ,

    και η μοτο ειναι που με βοήθησε να ξεφύγω και να αφήσω πίσω μου σκοτούρες...

    Ρίχνω μια ματιά στις βόλτες που έκανα το 2007,
    το ... μισό 2007 έστω, ένεκα ποδιού.

    Παρόλο που αυτό με άφησε πίσω πολύ, το υπόλοιπο μισό του έτος, απο μοτοσυκλετιστικής απόψεως ήταν γεμάτο,
    όπως ήθελα, όπως το κυνήγησα, γιατι φαινόταν να είναι ο μόνος τρόπος να έρχομαι στα ίσια μου...

    μια προσωπική μου μοτο-ανασκόπηση ... μοτο-ανασκόπηση και μόνο, τα υπόλοιπα τα κρατάω για μένα ...

    1η φεβρουαρίου... πτώση... το πεγκασο ξαπλώνει όλο του το βάρος πάνω στην αριστερή μου κνήμη...
    κρακ, πόνος, μούδιασμα, ασθενοφόρο

    ακριβώς 4 μήνες μετά, 30 Μαίου, ο γύψος βγαίνει... φυσιοθεραπείες. Ένας φίλος απο εδω, με βοηθά σημαντικά. Έχει την εκτίμηση μου και το ξέρει θαρρώ...

    περνούν ακόμα λίγες μέρες,... με αυτοκίνητο δανεικό, και ψιλοκουτσαίνοντας, το πρώτο μου δέλεαρ... ειστε τρελλοί, μα ωραίοι τρελλοί

    έκτοτε, οι δευτέρες έγιναν στάνταρ, "θα κολλήσεις" μου είχε πει ο γιώργος, εε... κόλλησα... μπήκα σε παρέα που γούσταρα...

    1 ιουλίου... 5 μηνές μετά το σπάσιμο... πρώτη βόλτα ... δεν περιγράφεται...οχι μονο η χαρά, ήταν ανάμεικτα τα συναισθήματα...

  2. #2
    ακριβώς στα μέσα του καλοκαιριού, καλή παρέα, καλή διαδρομή, πρώτη εκδρομή με ικανοποιητικά χιλιόμετρα... Παύλιανη, μόρνος, πάτρα

    ... μου άνοιξε την όρεξη... Οι 5 μήνες αδράνειας ξεχάστηκαν με μιας...

    καβαλάτε τις μηχανές σας και φευγάτε!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf0905-sm.jpg 
Προβολές:	866 
Μέγεθος:	83,4 KB 
ID:	116038

  3. #3
    Άυγουστος, 15αύγουστος για την ακρίβεια,

    οι αλλοι πανε στη θάλασσα, εμείς καβάλα στα άλογα, ... λίμνη πλαστήρα και μετέωρα...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_9088-web1-shadowhighs.jpg 
Προβολές:	848 
Μέγεθος:	93,4 KB 
ID:	116039

  4. #4
    Το 2007 να πάει και να μην έρθει συμφωνώ κι εγώ

  5. #5
    κατεβήκαμε κρήτη... μια καλή βόλτα στα ανώγεια και στο μπαλί με παρέα άψογη και ορισμένους ύποπτους σύντεκνους συμφορουμίτες ...

    με περίμενε η ικαρία... λίγη ήταν η μοτο εκεί, το ξενύχτι δεν άφησε περιθώρια... κάποια δρομάκια όμως ορεινά, τα είδε το pegaso...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscf0986web-1.jpg 
Προβολές:	830 
Μέγεθος:	83,0 KB 
ID:	116040

  6. #6

  7. #7
    η χρονιά έκλεισε κάνοντας κάτι που μου είχε λήψει επίσης πολύ, εκτός απο τις βόλτες...

    οι σέρρες είχαν την τιμητική τους...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	td1107-23-020-resize2.jpg 
Προβολές:	818 
Μέγεθος:	55,4 KB 
ID:	116042

  8. #8
    έγιναν και άλλες βόλτες, τα παραπανω όμως ήταν αυτά που μου έμειναν, αυτά μου αφησαν εικόνες και αναμνήσεις πιο έντονες...

    να είστε όλοι καλά, πολλά και όμορφα και ασφαλή χιλιόμετρα να έχετε και για το 2008

    συνεχίστε με δικές σας εικόνες



  9. #9

  10. #10
    Γιάννη, πολύ ωραίο thread! Eυχομαι το 2008 να πάνε όλα καλύτερα και να χαίρεσαι τις κούκλες σου!




    Για 'μένα πάλι, το 2007 ήταν μια καλή χρονιά σε όλα τα επίπεδα... Θα ήθελα πάντως να έχω κάνει περισσότερα ταξίδια... κάτι που βάζω σαν στόχο για το 2008...


    ...οι δρόμοι πάντως είναι εκεί και μας περιμένουν...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	road1.jpg 
Προβολές:	750 
Μέγεθος:	86,5 KB 
ID:	116070

  11. #11
    λεφτχαντιτ Το avatar του/της doctor x
    Εγγραφή
    29/04/2007
    Μηνύματα
    380
    πρωταθλητης Ευρωπης

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    μετα τον στρατο...που τελειωσε τον Αυγουστο,
    το μονο που εχω να θυμαμαι ειναι ασχημα πραγματα!

    ελπιζω αυτη η χρονια να ειναι καλυτερη και πιο γεματη απο ομορφες βολτες!

    Γιαννη ωραιο θεμα!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    κατεβήκαμε κρήτη... μια καλή βόλτα στα ανώγεια και στο μπαλί με παρέα άψογη και ορισμένους ύποπτους σύντεκνους συμφορουμίτες ...
    Για τον Βασιλάκη88 λέει να μου το θυμηθείς

    Νά'σαι καλά Γιαννιό και η καινούργια χρονιά να σου φέρει ακόμα περισσότερες ομορφιές χωρίς στεναχώριες και ταλαιπωρίες !

    Και ναι, εύγε κι από μένα για το όμορφο θρεντ !

    Κι ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη χαρά που μού'δωσες να γίνω ένα κομμάτι του

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Για μενα το 2007 ηταν μια πραγματικα ομορφη χρονια...

    Απο μοτοσυκλετιστικης πλευρας κερδισα ενα στοιχημα με τον εαυτο μου αγοραζοντας μηχανη μεγαλυτερου κυβισμου ξεπερνωντας τους οποιους ενδιασμους ειχα παλιοτερα...

    Τα πρωτα πολλα μαζεμενα χλμ εγιναν σε βολτα που οργανω8ηκε εδω μεσα ..στην Ορεινη Αρκαδια και μου εδωσε την ευκαιρια να δοκιμασω το μολις ενος μηνα καινουριο μοτο που ειχα (και αγαπησα αμεσως) αλλα και να βρω ατομα με χαμογελο, φοβερο χαβαλε και πολλη αγαπη για τις μηχανες ...

    Εχοντας ελαχιστη αδεια, το καλοκαιρι μου κυλησε ομορφα εχοντας εσας για παρεα και ορεξη για βολτες ...

    Ομορφες διαδρομες στη μεταμεσονυχτια σχεδον αδεια Α8ηνα αλλες φορες 5..6 μηχανακια..αλλες φορες λιγο περισοοτεροι...και τα Σαββατοκυριακα για μπανιο καφε με συζητησεις επι συζητησεων για μετατροπες..νεα μοντελα ιστοριες και πειραγματα...

    10 τεεελειες μερες στην Κρητη παρεα με συμφορουμιτες που ηταν ολοι τους πραγματικοι κυριοι και απιστευτα παιδια...
    Γιαννη και υπολοιποι, η βολτα στα Ανωγεια 8α μου μεινει πραγματικα αξεχαστη...

    Σεπτεμβριος και μετα τα στριφτερα χιλιομετρα μεχρι τα Ανωγεια ειχα πειστει οτι επρεπε να εξασκη8ω στα στροφιλικια ...

    Προπονητης :Γνωστος χωματινος συμφορουμιτης
    Προορισμος : Πορτο Γερμενο
    Αποτελεσματα : Καμια 10αρια ατομα μες στην τρελλη χαρα να απολαμβανουμε την
    ομορφη διαδρομη...σταση για φαγητο...σταση για καφε και παλι πισω γεματοι ομορφες εικονες..

    Ειχα πλεον αρχισει να γουσταρω για τα καλα το ΚουΛουΡι μου αλλα απο την πολλη χαρα το παρακανα και σαβουριαστηκα...


    Μα8ημα ετους 2007 #1
    Οτι καγκουριες ειναι να κανετε ...να τις κανετε στην πιστα και με πληρη προστατευτικο εξοπλισμο...!!!
    Τυχερη μεσα στη ατυχια μου....χτυπησα οοοσο χρειαζοταν για να καταλαβω την αξια της προσεκτικης οδηγησης ...

    Οι βολτουλες 8α συνεχιστουν και με το νεο ετος...

    Υγεια να εχουμε να μπορουμε να απολαμβανουμε ομορφες στιγμες με φιλους .. αγαπημενα προσωπα και φυσικα...

    ΤΑ ΜΟΤΟΡΙΑ ΜΑΣ !!!!



    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  15. #15
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Σαν μοτοσικλετιστή χρονιά έχουμε και λέμε :
    1. Επισκευή σασμαν και αλλαγή δίσκο συμπλέκτη 1000 ευρό
    2. Αλλαγή τρόμπα βενζίνης 400 ευρο
    3. Αισθητήρας τάδε 400 ευρο
    4. Αλλαγή καλωδίωσης του κεντρικού διακόπτη 80 ευρο
    5. Σωληνάκια φρένων και λοιπές παπαρίες 80
    6. Τρακάρισμα στην Μάνδρα Αττικής – λασπωτήρας ,πίσω φανάρι και ένα φλας 100 ευρω .
    7. Να προσθέσουμε και την μετωπική με φορτηγό στην οποία καταστρεψα το αμάξι μου …
    8. …και να κλείσουμε με τις πάμπολλες φορές που με μετέφερε η express service …

    Μια χαρά με πήγε το 2007 ……
    :rotflmao:


    ….όλο και κάτι θα έχω ξεχάσει –διαγράψει

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2014, 20:10
  2. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2012, 23:58
  3. ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ Fz 1300
    από 2fast στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2010, 09:46
  4. Έετσι θα ειμαστε μετα απο 50 χρονια!!!
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 19:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF