Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 61

Θέμα: 'Ηρθε.....!!!!!

  1. #46
    τελικά μάπα το καρπούζι (x spirit);;

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    τελικά μάπα το καρπούζι (x spirit);;
    κάθε άλλο...είναι καλύτερο από το rx7-corsair, δεν έχω άποψη για το gp.με προβλημάτισε λίγο το ότι στατικά πάνω στη μηχανή το arai μου έδινε λίγο καλύτερο οπτικό πεδίο στην εντελώς σκυφτή στάση.όταν όμως έπιανα ταχύτητες που πραγματικά χρειάζεται να δαγκώσεις την τιμονόπλακα έμπαινε στο παιχνίδι η αεροδυναμική του shoei.η αεροτομή του που εκτείνεται αρκετά στο πίσω μέρος δημιουργεί περιοχή χαμηλής πίεσης οπότε η υψηλή πίεση στο πάνω μέρος του κράνους το καθιστά σταθερότατο και το "καρφώνει" στη θέση 3/4(φαντάζομαι γι'αυτό όλα τα racing κράνη έχουν πλέον αεροτομές στο πίσω μέρος) . για να δεις πως σου κάθεται το κράνος δεν αρκεί να το φορέσεις για 5 λεπτά και να καθίσεις στη μηχανή,πρέπει να το δοκιμάσεις σε πραγματικές συνθήκες για να αναδείξει τα όποια μειονεκτήματα ή τις αρετές του.
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 20/01/2015 στις 20:53.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  3. #48
    κάθε φορά που κάνω βόλτα καταλαβαίνω όλο και περισσότερο τι μαλακία θα έκανα αν το έστελνα πίσω. να το ξαναγράψω,άλλο στατική δοκιμή κι άλλο σε πραγματικές συνθήκες. καλό θα είναι όποιος αγοράζει κράνος να μη δοκιμάζει μόνο το μέγεθος αλλά να απαιτεί δοκιμή πάνω στη μοτοσυκλέτα του.δεν είναι μικρή επένδυση το κράνος και επίσης πρέπει να προσφέρει όσο το δυνατό περισσότερη ενεργητική ασφάλεια(μακάρι κανείς ποτέ μη χρειαστεί να δοκιμάσει την παθητική τους ασφάλεια).υπάρχουν καταστήματα που σου επιτρέπουν να κάνεις βόλτα με το κράνος πριν το αγοράσεις.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  4. #49
    εν τω μεταξύ ήρθε και το κράνος που είχα παραγγείλει από Αμερική (sportbiketrackgear.com) για ένα φίλο.Bell Star Carbon RSD Sway.τα γραφικά έχει επιμεληθεί ο Roland Sands.πολύ-πολύ όμορφο από κοντά.από 699$ το πήραμε 369$ +50$ μεταφορικά σύνολο 366€.έχει ακόμη μεγέθη διαθέσιμα σε αυτές τις τιμές.όποιος ενδιαφέρεται pm me.
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1280214.jpg‎   P1280211.jpg‎   P1280224.jpg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Καλοριζικο...Απο τελωνειο υπηρχε θεμα ή εσκασε με usps?

  6. #51
    ποιοτικό κράνος με ποιοτικό και προσεγμένο εσωτερικό και πρωτότυπα χαρακτηριστικά όπως το μαγνητικό λουράκι και την transitions ζελατίνα η οποία προσαρμόζεται στον φωτισμό. ήμουνα κι εγώ πολύ κοντά στην απόκτησή του μιας και ο φίλος με διαβεβαίωνε ότι αεροδυναμικά είναι σε επίπεδο rx-7 και x-spirit και δεν είχα κανένα λόγο να μην τον πιστέψω μιας και είναι ήδη κάτοχος ενός Bell Star.το θέμα είναι ότι το large της εταιρίας είναι 58-59cm όπως schuberth κι όχι 59-60cm όπως arai-shoei.κι εγώ δύσκολα θα πήγαινα για xl μιας και είμαι ελάχιστα κάτω από 60.κι αυτό θα ήταν μοιραίο λάθος μιας και το large με πατάει εκατέρωθεν της κορυφής του κεφαλιού μου όπως διαπίστωσα δοκιμάζοντας το κράνος του.

    τυχερός λοιπόν που επέλεξα το παραδοσιακό και δοκιμασμένο (από εμένα) μονοπάτι (shoei).
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων P1280202.jpg‎   P1280204.jpg‎   P1280200.jpg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #52
    super φαίνεται το BELL. φαντάζομαι πως θα είναι πιο ελαφρύ απο τα arai/shoei

    σαν εξωτερικό μέγεθος πιο απο τα 3 (shoei, arai, bell) είναι το πιο μικρό;

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    super φαίνεται το BELL. φαντάζομαι πως θα είναι πιο ελαφρύ απο τα arai/shoei

    σαν εξωτερικό μέγεθος πιο απο τα 3 (shoei, arai, bell) είναι το πιο μικρό;
    Το Arai είναι το μικρότερο (και τα τρία large)

    Παίζει να είναι ελάχιστα ελαφρύτερο μα όπως ήδη γνωρίζεις λίγη σημασία έχουν μερικά γραμμάρια , η αεροδυναμική είναι τα πάντα.....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ποπαϋ Προβολή μηνύματος
    super φαίνεται το BELL. φαντάζομαι πως θα είναι πιο ελαφρύ απο τα arai/shoei ....
    βασικά τώρα που το κοίταξα το Bell είναι 50 γραμμάρια πιο βαρύ από το shoei ...large και τα δύο..αλλά όπως είπαμε η αεροδυναμική είναι το αφεντικό...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #55
    Νέο κρανάκι για το scooter!!! Yamaha είναι οπότε τι άλλο να πάρεις από
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων image.jpeg‎   image.jpeg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #56
    Να σε δω πιστα με αυτο και τι στον κοσμο

    πουτσ@@@@@@@@@

  12. #57
    Ευτυχώς δεν πήρε 10ο ο Βάλες γιατί θα ήμουνα out-dated...
    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων image.jpeg‎   image.jpeg‎  
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Να σε δω πιστα με αυτο και τι στον κοσμο

    :rotflmao:
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Καλοριζικο ποσο και απο που..?

  15. #60
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.708
    Μεγειες...Ωραια η κοτα!!!

    Αν κ εχω τις επιφυλαξεις μου με αυτα τα κρανη σε οποιοδηποτε μοτο(Νιωθω απροστατευτος).
    Ride(s) the wind of change...

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ηρθε ο δεινοσαυρος
    από xifias στο forum BMW
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 03:13
  2. Μου Ηρθε Ιδεα Λεμε!!!!!!!!!
    από DoctorS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 17:42
  3. ΑΜΑΝ!!!!! Μου ήρθε με e-mail
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 11:09
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 15:20
  5. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 12:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF