Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 74

Θέμα: Για Να Μην ΞεΧναμε

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ine oti to simera den exi kamia sxesi me to tote
    tote itan i misi elada stous dromous
    ke xoris tin simparastasi tis misis eladas den 8a ginotan tipota
    tora oloi afti pou apokalis sapious mesa stin sapila tous exoun ke ena i8os pou ke pali den ise se 8esi na katalavis
    to zitima ine oti esi den dikeouse na krinis tipota apo afta
    mias ke kseris mono tis saxlamares pou sou lene sto sxolio gia aftin tin mera i vlepis se kanena 5ntalepto afieroma stin tileorasi
    genikos ke filika ai parata mas
    girna stis monaxikes ormes sou
    Και ποιός δκαιούται να κρίνει ρε καναπεδάκια;
    Εσύ που ούτε ξέρεις τι γίνεται στις πορείες;

    Και ποιός έχει από αυτούς ήθος μέσα στην σαπίλα τους;
    Αν είχαν ήθος να αυτοκτονούσαν ρε!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Και καταλαβαινω πολυ καλα και ΔΕΝ κανω πως δεν καταλαβαινω!

    Πρωτα απ' ολα δεν ειναι "σαπισμενοι". Ειναι ανθρωποι 50 και 52 χρονων, πολιτικοποιημενοι και πολυ ζωντανοι. Με δυο απο αυτους (που ηταν μεσα, ο ενας στο Πολυτεχνειο και ο αλλος στην Νομικη) παμε μαζι για ορειβασια!

    Αυτοι και αλλοι που ξερω και πουν ΔΕΝ εχουν εξαργυρωσει αυτον τον αγωνα τους πουλωντας τα ιδανικα τους, ΣΙΧΑΙΝΟΝΤΑΙ να πανε στις πορειες σημερα.
    Χρήστο ξαναλέω ότι κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις!

    Που πολιτικοποιήθηκαν αυτοί οι άνθρωποι ρε Χρήστο;
    Σε κόμματα εξουσίας, ε;
    Αν κάνω λάθος πες μου...
    Ξέρεις πολλά κόμματα εξουσίας να καταβαίνουν στους δρόμους;

  3. #18
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Και ποιός δκαιούται να κρίνει ρε καναπεδάκια;
    Και ποιός έχει από αυτούς ήθος μέσα στην σαπίλα τους;
    Αν είχαν ήθος να αυτοκτονούσαν ρε!
    ti 8es agori mou esi den vrikes gkomena stin poria ke ta exis pari?
    :rotflmao:
    8a kitages ton empiro kolo kamias sarantaras ke den evlepes ta koritsakia tis ilikias sou pou se xazevane pios sou fteei?
    :rotflmao: :rotflmao:

    ke otan milas gia aftous afti ine singekrimeni an8ropoi min nomizis oti ine oloi san tous kinous 50arides pou vlepis ston dromo ke epidi mesa apo tin anagki sou gia ektonosi tis sexualikis sou ormis ekfrazese
    rikse mia aftoikanopioisi ke ela na ta ksanapoume
    giati den exi noima na milame mazi sou gia afta genikos min antimetopizoume ta apo8imena sou ke tis ormes sou kiolas

    ante agori mou ante na kse8imanis

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  4. #19
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Χρήστο ξαναλέω ότι κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις!

    Που πολιτικοποιήθηκαν αυτοί οι άνθρωποι ρε Χρήστο;
    Σε κόμματα εξουσίας, ε;
    Αν κάνω λάθος πες μου...
    Ξέρεις πολλά κόμματα εξουσίας να καταβαίνουν στους δρόμους;
    to an katevenoun stous dromous pote ke pos den ise se 8esi na to kseris oute ine sirial tou foskolou na to dis stin tileorasi

    ti ka8ome ke milao me ena anikanopioito sexualika anorimo neo

    lipon oxi olo me to deksi giati 8a kanis rozous
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ti 8es agori mou esi den vrikes gkomena stin poria ke ta exis pari?
    Ρε μαλάκα άνθρωπε μπορείς τουλάχιστον για αυτό το θέμα να μιλήσεις σοβαρα;

  6. #21
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Ρε μαλάκα άνθρωπε μπορείς τουλάχιστον για αυτό το θέμα να μιλήσεις σοβαρα;
    min me apokalis malaka giati etsi apokaloun olous tous elines
    :rotflmao: :rotflmao:

    ego 8elo na ksexorizo na mou vris kati alo please

    ke milao apolitos sovara tora ti ine afto pou den katalaveni i oligolepti iparksi sou epano stin gi?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #22
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Χρήστο ξαναλέω ότι κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις!

    Που πολιτικοποιήθηκαν αυτοί οι άνθρωποι ρε Χρήστο;
    Σε κόμματα εξουσίας, ε;
    Αν κάνω λάθος πες μου...
    Ξέρεις πολλά κόμματα εξουσίας να καταβαίνουν στους δρόμους;

    Ρε μπουγατσακο δεν καταλαβαινω τι λες ...

    Πολιτικοποιημενος ειναι ενας ανθρωπος που ενημερωνεται για τα κοινα και εχει γνωμη τεκμηριωμενη. Δεν ειναι υποχρεωτικο να συμμετεχει ΚΑΙ σε κομματικες διαδικασιες !

    Απο την αλλη ΔΕΝ γουσταρω η σημαια ενος καποιου κομματος να μου καπελωνει την πορεια μου!

    Εχω φαει πολυ ξυλο στην πορεια - διαμαρτυρια για τον ν.815 επειδη ακριβως ΔΕΝ θελησα (οπως και οι περισσοτεροι συμφοιτητες μου) να μπω στο "μπλοκ" της ΕΦΕΕ, με ΠΑΣΠ και ΚΝΕ να μας καπελωνουν! Ηταν η χρονια που αρχισε η "ανεξαρτητοποιηση" του φοιτητικου κινηματος.
    Θα κατσω να με καπελωσουν τωρα στα 43 μου ???
    Ή μηπως να κατεβω παρεα με την καθε λινατσα (χουντικη ή οχι) που εχει βολευτει στο δημοσιο και θελει να μου δειξει οτι ηταν "αγωνιστης" και το αξιζε ???
    Στα πιτσιρικια, ας κανουν την επιδειξη τους, εγω (δυστυχως ή ευτυχως) θυμαμαι ακομα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #23
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Ρε μπουγατσακο δεν καταλαβαινω τι λες ...

    Πολιτικοποιημενος ειναι ενας ανθρωπος που ενημερωνεται για τα κοινα και εχει γνωμη τεκμηριωμενη. Δεν ειναι υποχρεωτικο να συμμετεχει ΚΑΙ σε κομματικες διαδικασιες !

    Απο την αλλη ΔΕΝ γουσταρω η σημαια ενος καποιου κομματος να μου καπελωνει την πορεια μου!

    Εχω φαει πολυ ξυλο στην πορεια - διαμαρτυρια για τον ν.815 επειδη ακριβως ΔΕΝ θελησα (οπως και οι περισσοτεροι συμφοιτητες μου) να μπω στο "μπλοκ" της ΕΦΕΕ, με ΠΑΣΠ και ΚΝΕ να μας καπελωνουν! Ηταν η χρονια που αρχισε η "ανεξαρτητοποιηση" του φοιτητικου κινηματος.
    Θα κατσω να με καπελωσουν τωρα στα 43 μου ???
    Ή μηπως να κατεβω παρεα με την καθε λινατσα (χουντικη ή οχι) που εχει βολευτει στο δημοσιο και θελει να μου δειξει οτι ηταν "αγωνιστης" και το αξιζε ???
    Στα πιτσιρικια, ας κανουν την επιδειξη τους, εγω (δυστυχως ή ευτυχως) θυμαμαι ακομα ...
    ti kalos an8ropos me ipomoni pou ise re crs se 8avmazo
    ka8ese ke eksigis se afton ton neo pou to kiriotero provlima tou ine na vri mia tripa na triposi ke kata deftero ta apo8imena me tous gonis tou pou ton katapiezoun se diaforous tomis ke pou ilikia tous ide idia me tin genia tou politexniou ke gia afto 8eli na tous kseforto8i olous ke xoris na kanoun tipota 8eli na aftoktonisoun kiolas:rotflmao: :rotflmao:

    diladi afto to pedi exi ftasi ton avnanismo tou se kinonikopolitika epipeda
    :rotflmao: :rotflmao:
    apo tin mia i katapiesi ke apo tin ali i ekspermatosi
    ti na pis
    afti i neei ine megalo provlima simera ta 8eloun ola sto piato ke xoris ipoxreosis ke tous ftene ke i an8ropoi pou me 8isies ton ekanan to malaka pou ine simera ke exi ke 8rasos na zitai ki ala ke na akironi prospa8ies ke energies giati den tou ka8ete kamia
    :rotflmao: :rotflmao:
    ke sizitas mazi tou
    :rotflmao:
    mpravo sou...
    :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  9. #24
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    afro φίλε μου , το ξέρεις οτι με έχεις κάνει και πονηρεύομαι πολύ όσον αφορά το τι σκέφτεται μυαλό σου , σε σχέση με αυτά που λες;....

    Για το Πολυτεχνείο δεν θα μιλήσω... ο σκοπός του ήταν να κάνει κάτι και το έκανε... το γιορτάζουμε ως ημέρα Δημοκρατίας... η πορεία ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ρόλο παίζει ...ή σε τι μπορεί να βοηθήσει.... tespa... μπορεί εγώ να είμαι χαζός και να μην καταλαβαίνω...

    Πάντως , afro , είναι αρκετές φορές που με εκπλήσεις ευχάριστα... χαίρομαι....


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Ρε μπουγατσακο δεν καταλαβαινω τι λες ...

    Πολιτικοποιημενος ειναι ενας ανθρωπος που ενημερωνεται για τα κοινα και εχει γνωμη τεκμηριωμενη. Δεν ειναι υποχρεωτικο να συμμετεχει ΚΑΙ σε κομματικες διαδικασιες !

    Απο την αλλη ΔΕΝ γουσταρω η σημαια ενος καποιου κομματος να μου καπελωνει την πορεια μου!

    Εχω φαει πολυ ξυλο στην πορεια - διαμαρτυρια για τον ν.815 επειδη ακριβως ΔΕΝ θελησα (οπως και οι περισσοτεροι συμφοιτητες μου) να μπω στο "μπλοκ" της ΕΦΕΕ, με ΠΑΣΠ και ΚΝΕ να μας καπελωνουν! Ηταν η χρονια που αρχισε η "ανεξαρτητοποιηση" του φοιτητικου κινηματος.
    Θα κατσω να με καπελωσουν τωρα στα 43 μου ???
    Ή μηπως να κατεβω παρεα με την καθε λινατσα (χουντικη ή οχι) που εχει βολευτει στο δημοσιο και θελει να μου δειξει οτι ηταν "αγωνιστης" και το αξιζε ???
    Στα πιτσιρικια, ας κανουν την επιδειξη τους, εγω (δυστυχως ή ευτυχως) θυμαμαι ακομα ...
    Kαι τι κι αν έχει γνώμη;
    Γ'ινεται τίποτα αν ο καθένας μόνος του "έχει γνώμη";
    Όλοι οι Έλληνες έχουν κάποια γνώμη!

    Δεν ξέρω ακριβώς τα γεγονότα της δεκαετίας του '80 (αν καταλαβαίνω καλά αυτήν την περίοδο ήταν που κατέβαινες εσυ, ε και δεν μπορώ να υπερασπιτώ και να απολογήθω για την δράση των κομμάτων την περίοδο αυτή.

    Ξέρω όμως πως χτες συμμετείχα σε μια πορεία στην οποία κατέβηκαν κόμματα και καλά έκαναν, αλλά στην κεφαλή της ήταν μπλοκ των φοιτητών της ΦΕΑΠΘ και των φοιτητικών συλλόγων και δεν ήταν καπελωμένοι από κανέναν.
    Το μπλοκ ήταν περιφρουρημένο και από φοιτητές που δεν ανληκαν σε κάποιο κόμμα.

    Και για τις "λινάτσες" που λες έχω ακριβώς την ίδια γνώμη γι αυτό και δεν καταβαίνω μαζί τους.
    Το ότι κατεβαίνουν και αυτοί και εγώ δεν σημαίνει ότι συμφωνούμε ούτε ότι φωνάζουμε για τα ίδια πράγματα!

    Αυτά θα έβλεπε και ο άλλος ο μαλάκας αν κατέβαινε καμιά φορά στον δρόμο.

  11. #26
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ti kalos an8ropos me ipomoni pou ise re crs se 8avmazo
    .......................
    mpravo sou...
    :rotflmao:

    Μια χαρα παιδακι ειναι ο μπουγατσακος μου και θα τον κανω και γαμπρο μου αμα παει φανταρος και κουρευτει ...

    Η αληθεια ειναι οτι εχουμε μεγαλα "χασματα" σε τετοια θεματα, γιατι εχουμε και εντελως διαφορετικα βιωματα.

    Αλλα γιατι να μην του εξηγησω ?

    Ετσι κι αλλιως στο σπιτι ειμαι ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    apo tin mia i katapiesi ke apo tin ali i ekspermatosi
    ti na pis
    Ναι πρόσεχε όμως μην προσγειωθεί στα μούτρα σου καμία από αυτές τις εκσπερματώσεις...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ke exi ke 8rasos na zitai ki ala ke na akironi prospa8ies ke energies giati den tou ka8ete kamia
    Γιατί ρε μαλάκα να μην ζητάω δηλαδή ότι νομίζω ότι δικαιούμαι;

    Εσύ ποιός είσαι δηλαδή που θα μου πεις και τι να απαιτώ και τι όχι;

  14. #29
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Kαι τι κι αν έχει γνώμη;
    Γ'ινεται τίποτα αν ο καθένας μόνος του "έχει γνώμη";
    Όλοι οι Έλληνες έχουν κάποια γνώμη!

    Ειπα για τεκμηριωμενη γνωμη, κι οχι γνωμη απο αυτα που μας ειπαν καποιοι γνωστοι ...
    Γνωμη που την διαμορφωνεις μονος σου!


    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Δεν ξέρω ακριβώς τα γεγονότα της δεκαετίας του '80 (αν καταλαβαίνω καλά αυτήν την περίοδο ήταν που κατέβαινες εσυ, ε και δεν μπορώ να υπερασπιτώ και να απολογήθω για την δράση των κομμάτων την περίοδο αυτή.

    Ναι το '79 μπηκα.
    Ηταν κι αυτα πολλα και προς την κατευθυνση της ελευθεριας της σκεψης, αλλα δεν ειναι ωρα τωρα ...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Ξέρω όμως πως χτες συμμετείχα σε μια πορεία στην οποία κατέβηκαν κόμματα και καλά έκαναν, αλλά στην κεφαλή της ήταν μπλοκ των φοιτητών της ΦΕΑΠΘ και των φοιτητικών συλλόγων και δεν ήταν καπελωμένοι από κανέναν.
    Το μπλοκ ήταν περιφρουρημένο και από φοιτητές που δεν ανληκαν σε κάποιο κόμμα.
    ...................
    Μηπως προσεξες πως εντεχνα "διασπαρτες" σε ολο το μηκος της πορειας ηταν σημαιες συγκεκριμενου κομματος?
    ΑΥΤΟ ειναι καπελωμα.

    Και απο την αλλη, οπως λεει κι ο Μαγος πιο πανω, κι εγω δεν πολυκαταλαβαινω το νοημα της πορειας.
    Τι ειναι ?
    Πορεια διαμαρτυριας?
    Για ποιο πραγμα ?
    Για τους Αμερικανους πχ, που η "γενια" (οχι οι πραγματικοι αγωνιστες) του Πολυτεχνειου, τους κωλογλυψε οσο ποτε κανενας αλλος στην ιστορια αυτης της χωρας?

    Αστ ρε μιλ ...
    Μην το παιδευεις αγορι μου ...
    Εκτονωσου αν θες πηγαινοντας στην πορεια, μεχρι να δεις κι εσυ τι γινεται γυρω σου ...

    Εγω παντως ΔΕΝ προκειτε να ξαναπαω!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #30
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Ναι πρόσεχε όμως μην προσγειωθεί στα μούτρα σου καμία από αυτές τις εκσπερματώσεις...
    ise anomalo pedi to kseris?:rotflmao: :rotflmao:

    lipon kita otan mprosta pigenoun i fitites tis ?????
    ke piso i ergazomeni stis kapotes psolex ke pio piso i anapiri tou protou pangkosmiou polemou den ine poria pio poli gia epitafio mou kani:rotflmao: :rotflmao:
    episis i ergazomeni tis psolex kapelonoun me tin parousia tous tous fitites ke oi anapiri oloi tin poria an ixe ke travesti sto telos afti 8a pernane ta skiptra:rotflmao:

    iparxi ke enas alos tropos na eksigi8i mia tetia polimazoksi tampelon ke me poles katef8insis

    ke tin epoxi pou simetixa ego se pories giati itan ligo diaforetika apo oti simera ta pragmata i kiratses xouftonontousan asistola ke to evazan sta podia ta diafora pano spazontousan epefte ke ligo ksilo me tous diaforous pou den erxontan san apli simetexontes stin poria gia to politexnio ala san komata foris lesxes amoustakon akridon ke lipa ke katelige se mia agria diadilosi diogmon ton felon ke den 8a simase tin trioimeri siraksi pou ixe gini stin a8ina me aformi to politexnio paleoteri 8a 8imounte
    ala nomizis opos oloi oi neoi oti sou anikoun ola ke mono esi kseris
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    simetixes tora se mia poria me kiratses ke ksekola koritsakia apo ta likia pou psaxnontousan epimelos epi ores ti 8a foresoun gia tin poria ke 8alis ke skiptra i kataksiosi i genika ena mpravo pedi mou orea savoura kanate oloi mazi stin poria
    :rotflmao: :rotflmao:

    pos perasate sta goodies meta i stis kafeteries
    ides kanena vrakaki kato apo kanena mini?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2007, 23:41
  2. Το "για να μην ξεχνιωμαστε" Δελεαρ
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 18:11
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 14:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 01:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF