Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 74

Θέμα: Για Να Μην ΞεΧναμε

  1. #31
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Γιατί ρε μαλάκα να μην ζητάω δηλαδή ότι νομίζω ότι δικαιούμαι;

    Εσύ ποιός είσαι δηλαδή που θα μου πεις και τι να απαιτώ και τι όχι;
    ego ime mazi sou agori mou
    mazi 8a apetisoume
    ela pame
    8elo tora ki alo pexnidi gia to game boy
    8elo tora ki ali anava8misi sto PC
    8elo tora ki ali pio megali mixani
    8elo tora na mou ka8onte olles i gkomenes
    oxi pia stin malakia:rotflmao: :rotflmao:
    8elo i mama mou na min mou kani tsakisi sta tzin
    na min elenxi ta sovraka mou gia ipolimata spermatos
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    lalaki mpougatser den antexo alo apo ta gelia
    8a me mazepsoune
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ante stin gonia na dis an erxome........
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Ειπα για τεκμηριωμενη γνωμη, κι οχι γνωμη απο αυτα που μας ειπαν καποιοι γνωστοι ...
    Γνωμη που την διαμορφωνεις μονος σου!

    Μηπως προσεξες πως εντεχνα "διασπαρτες" σε ολο το μηκος της πορειας ηταν σημαιες συγκεκριμενου κομματος?
    ΑΥΤΟ ειναι καπελωμα.

    Και απο την αλλη, οπως λεει κι ο Μαγος πιο πανω, κι εγω δεν πολυκαταλαβαινω το νοημα της πορειας.
    Τι ειναι ?
    Πορεια διαμαρτυριας?
    Για ποιο πραγμα ?
    Για τους Αμερικανους πχ, που η "γενια" (οχι οι πραγματικοι αγωνιστες) του Πολυτεχνειου, τους κωλογλυψε οσο ποτε κανενας αλλος στην ιστορια αυτης της χωρας?
    Ναι ρε Χρήστο δηλαδή αν δεν έχουμε ζήσει κάτι να μην έχουμε και γνώμη για αυτό;
    Δηλαδή ούτε εσύ θα πρέπει να σχολιάζεις άλλα κι άλλα!

    Τις είδα τις σημαίες όπως τις βλέπω κάθε φορά (δεν είναι η πρώτη μου πορεία όπως νομίζει ο μαλάκας).
    Δεν με πείραξαν, τις χάρηκα κιόλας!
    Γιατί αυτό δεν είναι καπέλωμα, είναι περιφρούρηση πορείας!
    Αν δεν ήταν αυτές οι σημαίες και οι τύποι που τις κρατάνε ίσαως και να μην υπήρχε καν πορεία.

    Είναι πορεία που τιμάει το Πολυτεχνείο και πορεία που απαιτεί και γίνεται απλά γιατί αν το προσέξεις τα αιτήματα του Πολυτεχνείου είναι επίκαιρα ακόμα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ego ime mazi sou agori mou
    Εσύ τράβα και χέσε ρε μαλάκα, που θα φτάσεις τα 60 και ακόμα θα την παίζεις σκατόμυαλε.

  4. #34
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    τα αιτήματα του Πολυτεχνείου είναι επίκαιρα ακόμα.
    ?????????????????????????????????????????????????????


    εδώ ίσως κολάει η ατάκα...


    "το πουλί ..το πουλί ρε μαλάκα.... ξέχασες να το ανεβάσεις"...

    απο την γνωστή Ελληνική ταινία...

    Sorry φίλε μου , αλλά θες να το αναλύσεις λίγο αυτό;...σαν παραρολογία της ΚΝΕ ακούγεται...

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #35
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Ναι ρε Χρήστο δηλαδή αν δεν έχουμε ζήσει κάτι να μην έχουμε και γνώμη για αυτό;
    Δηλαδή ούτε εσύ θα πρέπει να σχολιάζεις άλλα κι άλλα!

    Τις είδα τις σημαίες όπως τις βλέπω κάθε φορά (δεν είναι η πρώτη μου πορεία όπως νομίζει ο μαλάκας).
    Δεν με πείραξαν, τις χάρηκα κιόλας!
    Γιατί αυτό δεν είναι καπέλωμα, είναι περιφρούρηση πορείας!
    Αν δεν ήταν αυτές οι σημαίες και οι τύποι που τις κρατάνε ίσαως και να μην υπήρχε καν πορεία.

    Είναι πορεία που τιμάει το Πολυτεχνείο και πορεία που απαιτεί και γίνεται απλά γιατί αν το προσέξεις τα αιτήματα του Πολυτεχνείου είναι επίκαιρα ακόμα.
    milaber pigene klisou sto domatio sou skepsou poli kala ke otan exis mia tekmiriomeni apopsi ke exis analisi ta panta na sou lisoume kapies apories

    pantos ego pou den simetixa se afta ta prota gegonota tou politexniou den dikeoume na milao eksonomatos afton ke ka8olou gia ta dika tous politika ideodi ote na es8anome oti simetexo se kati pou afti ekanan den xrisimopio to gegonos tis 17 noemvri mia fora ton xrono san ma8itis gimnasiou i likiou gia na nioso epanastatis
    ke ta sin8imata ton neon kinitopioiseon den ta ftiaxno ego o agonas tora apaftonete ke ta lipa

    prosopika simetixa se para poles pories oxi komatikes ke se aftes tou politexniou os antidrastiko antieksousiastiko stixio
    ke dikeoume na exo apopsi ka8oti organomenos sta kourafeksala
    kinitopioi8ika genikos enantia tou sistimatos
    pou argotera anakalipsa oti den iparxi:rotflmao: :rotflmao:
    ke oti afti itan pio anarxikoi apo mas
    ke akoma pe8eno gia ligo kratos ligi pronia ala telos panton

    esi giati 8es soni ke kala me tin simetoxi sou mia fora ton xrono os ma8itis na mas tin vgis ke os siniditopioimenos epanastatis
    ginan ke ta voutirogala epanastates?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ela kiala etimata

    tora to gala xoris petsa
    tora o frapes me dio kalamakia
    o agonas tora stin alfa e8niki
    kato tora i kilotes
    oxi ali fasolada
    8eloume ta likia na ginoune pisines (oxi afto ine politiko asto den kani gia sena)

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #36
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    ?????????????????????????????????????????????????????


    εδώ ίσως κολάει η ατάκα...


    "το πουλί ..το πουλί ρε μαλάκα.... ξέχασες να το ανεβάσεις"...

    απο την γνωστή Ελληνική ταινία...

    Sorry φίλε μου , αλλά θες να το αναλύσεις λίγο αυτό;...σαν παραρολογία της ΚΝΕ ακούγεται...

    Gandalf
    na ligo fantasia 8eli
    to psomi pedia elef8eria as poume
    8a to leme os eksis

    ta xampourker na dinonte elef8era
    sta pedia me coca cola doro



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    tora ama kapios skeftete tipota kalitero.....
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #37
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Ναι ρε Χρήστο δηλαδή αν δεν έχουμε ζήσει κάτι να μην έχουμε και γνώμη για αυτό;
    Δηλαδή ούτε εσύ θα πρέπει να σχολιάζεις άλλα κι άλλα!

    Για αλλο λεγαμε πριν και για αλλο μου απαντας τωρα ...
    Τελος παντων ειναι μια κουβεντα που θα ηταν καλυτερα να γινεται απο κοντα ωστε να υπαρχουν κι οι απαραιτητες διευκρινισεις, μιας και πιθανον εγω να μην καταλαβαινω ...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
    Τις είδα τις σημαίες όπως τις βλέπω κάθε φορά (δεν είναι η πρώτη μου πορεία όπως νομίζει ο μαλάκας).
    Δεν με πείραξαν, τις χάρηκα κιόλας!
    Γιατί αυτό δεν είναι καπέλωμα, είναι περιφρούρηση πορείας!
    Αν δεν ήταν αυτές οι σημαίες και οι τύποι που τις κρατάνε ίσαως και να μην υπήρχε καν πορεία.

    Είναι πορεία που τιμάει το Πολυτεχνείο και πορεία που απαιτεί και γίνεται απλά γιατί αν το προσέξεις τα αιτήματα του Πολυτεχνείου είναι επίκαιρα ακόμα.
    Αυτους "που αν δεν ηταν δεν θα γινοταν η πορεια", η δικια μου η γενια τους εσπαγε τα πανω και τις σημαιες και τους πεταγε ΕΞΩ απο το φοιτητικο μπλοκ. Με αποτελεσμα να γινεται μια τεραστια πορεια, απο το "Μαθηματικο", το "Φυσικο", κλπ και αυτοι "που αν δεν ηταν δεν θα γινοταν η πορεια" να ειναι καμμια εκατοστη κυνηγημενοι, μακρυα απο την πορεια να τρεχουν απο παραλληλους δρομους, να φτασουν στη Βουλη πρωτοι μηπως και με την παρουσια τους εκει καταφερουν ετσι να καπελωσουν την ολη κατασταση. Και φυσικα αυτοι "που αν δεν ηταν δεν θα γινοταν η πορεια" ηταν τα καλυτερα παιδια για τους μπατσους και γι' αυτο και ΔΕΝ τρωγαν ΠΟΤΕ ξυλο.
    Φαινεται τελικα οτι ΔΕΝ καταφεραμε να ξεριζωσουμε αυτο το εμμετικο φαινομενο, μιας και αυτοι "που αν δεν ηταν δεν θα γινοταν η πορεια" εχουν ξαναεμφανιστει ξεδιαντροπα στις μερες μας.
    Μαλλον θα ειχαν κρυφτει στις σκουληκοτρυπες τους και τωρα που στις πορειες πια μετεχουν αυτοι που ΔΕΝ τους θυμουνται ή τους ξερουν, ξαναβγηκαν. Αλλα τωρα πια ολο και λιγοτερα θα πετυχαινου ετσι κι αλλιως αυτοι "που αν δεν ηταν δεν θα γινοταν η πορεια".
    Αυτο που θελαν να πετυχουν ηταν φαινεται να διαλυσουν και να ριξουν σε τετοια ανυποληψια το αριστερο κινημα το οποιο ειχε τρομερες βασεις εκεινη την εποχη.
    Το καταφεραν και μπραβο τους.
    Παντα τα σκουληκια καταφερνουν να ριξουν ενα δεντρο που δεν μπορει ο ελεφαντας ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    esi giati 8es soni ke kala me tin simetoxi sou mia fora ton xrono os ma8itis na mas tin vgis ke os siniditopioimenos epanastatis
    ginan ke ta voutirogala epanastates?
    Και εσύ που ξέρεις αν κατεβαίνω εγώ μια φορά το χρόνο σε πορείες;
    Και που είπα εγώ ότι είμαι συνειδητοποιημένος επαναστάτης;

    Απλά είναι τα πράγματα.
    Για ότι με ενοχλεί και ότι με θίγει κατεβαίνω στους δρόμους και φωνάζω.

    Αν αυτό εσένα σε κάνει να ιδρώνεις δεν φταίω εγώ!
    Αν επίσης εσύ είτε γιατί δεν έχεις το κουράγιο είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο δεν το κάνεις δεν φταίω εγώ!
    Και αν εσύ έχεις πρόβλημα με την γενιά μου δεν φταίω εγώ!

    Το μόνο που εύχομαι είναι να μην γίνω τόσο μαλάκας όσο εσύ όταν φτάσω τα χρόνια σου.

  9. #39
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    na ligo fantasia 8eli
    to psomi pedia elef8eria as poume
    8a to leme os eksis

    ta xampourker na dinonte elef8era
    sta pedia me coca cola doro



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    tora ama kapios skeftete tipota kalitero.....

    χεχεχεχεεεε.....
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Sorry φίλε μου, αλλά θες να το αναλύσεις λίγο αυτό;
    Δεν χρειάζεται και πολύ ανάλυση.

    Απλά σκέψου τα αιτήματα του Πολυτεχνείου και μετά σκέψου τι από αυτά έγινε πραγματικότητα.
    Και αν δεν έχουμε τώρα χούντα είναι επειδή αυτή είναι δεν είναι ονομασμένη έτσι πια.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Για αλλο λεγαμε πριν και για αλλο μου απαντας τωρα ...
    Τελος παντων ειναι μια κουβεντα που θα ηταν καλυτερα να γινεται απο κοντα ωστε να υπαρχουν κι οι απαραιτητες διευκρινισεις, μιας και πιθανον εγω να μην καταλαβαινω ...
    Σε αυτό θα συμφωνήσω...

  12. #42
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Απλά σκέψου τα αιτήματα του Πολυτεχνείου και μετά σκέψου τι από αυτά έγινε πραγματικότητα.
    Τι έγινε;...
    Δεν έχουμε λογοκρισία και εσύ λες αυτή την στιγμή την γνώμη σου..
    Δεν φοβάσαι την σκιά σου....
    Απολαμβάνεις και ζείς δικαιώματα που δεν θα μπορούσες να έχεις σε στρατοκρατούμενο κράτος...

    Τι δεν ισχύει;.....

    Πολλά δεν ισχύουν ανάλογα με τις επιθυμίες και τα θέλω του καθενός.... αλλά απέχει μακράν απο το να ονομαστεί χούντα...
    Απλά είναι μια κοινωνία με νομοθεσίες, σύνταγμα , τα υπέρ και τα κατά της....

    Τώρα αυτά που διατείνουν κάποιοι οτι είναι χούντα και λοιπά..... είναι οι ίδιοι εκείνοι που καθορίζουν και προδικάζουν γεγονότα... και μάλιστα οδηγούν άτομα να ολοκληρώσουν πράξεις και επιθυμίες που εκείνοι δεν θέλουν ή δεν μπορούν να κάνουν στα φανερά....

    ίσως να τα διαπιστώσεις και μόνος σου σε βάθος χρόνου...

    Επίσης το δικαίωμα να κάνεις πορεία , δεν στο αφαιρεί κανείς (επειδή ακριβώς δεν έχουμε χούντα) αλλά θα πρέπει να το κάνεις απο προσωπική σου επιθυμία και ευχαρίστηση ...οχι επειδή κάποιοι λένε και υποστηρίζουν κάτι ...και μόλις τους πιάσεις στην συζήτηση "ξεβρακώνονται" τα επιχηρήματα τους...

    O Afro έχει δίκιο , απλά είναι κυνικός και καυστικός , για αυτό ίσως εναντιώνεσαι.. δεν γνωρίζω την ηλικία σου , αλλά απο την αντίδραση θεωρώ οτι κινείσαι μεταξύ 20-25 ....
    Αν τώρα το καλοσκεφτείς θα δείς οτι καλές είναι οι πορείες (αν και για μένα είναι χάσιμο χρόνου , μιας και τα "αληθινά όπλα" είναι αλλού) ...αλλά σε κάποια πράγματα , χρειάζονται ακτιβιστικές πράξεις απο μέσα , που και δύσκολες είναι και σε φέρνουν σε πολύ πιο δύσκολη θέση απο το να έχεις απλά τα ΜΑΤ απέναντι σου με ρόπαλα και ασπίδες.... εκεί είναι η πραγματική δράση και οχι στους δρόμους και στις "επαναστάσεις της ώρας"....



    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #43
    ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...
    ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟΝ ΜΙΛ,ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..??
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΓΕΝΙΑΣ ΤΟΥ??
    ΕΠΕΙΔΗ "ΚΑΠΗΛΕΥΤΗΚΕ" ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΤΗΣ 17Ν ???
    ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΡΑΤΕΥΤΗΚΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ(ΚΑΙ ΑΝ) ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ ??
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ,ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ "ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΛΛΟ ΟΥΚ ΟΙΔΑΜΕ" ???
    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΞΕΧΑΣΑΜΕ,ΑΗΔΙΑΣΑΜΕ,ΔΙΑΦΩΝΗΣΑΜΕ,ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΜΕ,ΚΑΥΛΩΣΑΜΕ ....κ.λ.π..
    ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕ ΤΟΣΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΒΙΩΣΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ(ΑΤΥΧΩΣ ΝΕΟΣ) ΑΝΘΡΩΠΟΣ ???
    ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΩΝ,ΑΝΤΙΕΞΟΥΣΙΑΣΤΩΝ,ΑΝΤΙΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ..!!
    ΤΙ ΦΑΡΙΣΑΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ??
    ΑΝ Η ΑΝΑΓΚΗ ΜΑΣ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΜΕ (ΣΤΟΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΛΙΤΙΚΟ,ΑΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΤΟ,ΚΑΙ ΝΕΑΡΟ ΜΙΛΑΜΠΕΡ),ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΜΕ,ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΦΑΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΛΑ ΘΥΜΟΥΜΕΝΟΙ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΩΝ ΠΑΤΕΡΑΔΩΝ ΜΑΣ ΓΙΑ TON ΠΟΛΕΜΟ,ΤΗΝ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΟΤΕ..


    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ TOO OLD TO ROCK'N ROLL,TOO YOUNG TO DIE..

    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  14. #44
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...
    ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΣΤΟΝ ΜΙΛ,ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ..??

    ....................

    ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ TOO OLD TO ROCK'N ROLL,TOO YOUNG TO DIE..

    Προσωπικα (τουλαχιστον) δεν αντιδραω στην ενεργεια του μπουγατσακου να κατεβει στην πορεια, απλως ειπα γιτι εγω ΔΕΝ παω.

    Βεβαια θα χαιρομουνα πολυ περισσοτερο αν δεν κατεβαινε σε μια πορεια "κλισε" αλλα διεκδικοντας κατι νεο, ειτε για τον χωρο του (πανεπιστημιο) ειτε για τον γενικοτερο πολιτικοκοινωνικο χωρο που ζει.

    Ειλικρινα χαιρομαι οι νεοι να προβληματιζονται. Αυτη ειναι η φυση αυτης της ηλικιας. Να γινεσαι επαναστατης.

    Απο 'κει και μετα μπορει να μην εγινα και πολυ αντιληπτος, κυριως λογω της μεταφορας της κουβεντας απο το ενα σημειο στο αλλο.

    Εγω ειμαι μαζι σου μιλ κι ας κυνηγας και τα γκομενακια μεσα στις πορειες, αλλωστε κι εγω τα κυνηγαγα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #45
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    dirtymoto ...

    Κανείς δεν απαγορεύει τίποτα σε κανένα...

    Αλλά όπως επειδή είπες , εμείς τα περάσαμε και τα φάγαμε στην μάπα και ξέρουμε που καταλήγουν και τι νόημα έχουν , απλά λέμε κάποια πράγματα , σε νεαρότερους στην ηλικία , για να μην χρειαστεί να τα μάθουν όλα με τον "δύσκολο τρόπο"...

    Μπορεί τώρα κάποιοι να θελήσουν να τον ακολουθήσουν τον δρόμο αυτό , ...δικαιώμα τους και καμάρι τους βέβαια...

    αλλά άλλοι μπορεί να ακούσουν και να κάνουν κάτι πιο ωφέλιμο για τους επόμενους αφού εμείς ουσιαστικά δεν μπορέσαμε...

    Ελπίζω να έγινα κατανοητός...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2007, 23:41
  2. Το "για να μην ξεχνιωμαστε" Δελεαρ
    από crs-k στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2005, 18:11
  3. Για Να Μην ΞεΧνιομαστε
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 14:36
  4. 10+1 Ηλιθιοι Λογοι Για Να Μην Κοψετε Το Καπνισμα!!!
    από milaber στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2004, 01:20
  5. Για να μην ξεχνιομαστε μερικοι μερικοι.....
    από YZF-R1 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2004, 23:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF