Σελίδα 17 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 712131415161718 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 261

Θέμα: Γενικό Chat

  1. #241
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akispoulis
    Εγγραφή
    04/12/2002
    Μηνύματα
    211
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tazakos Προβολή μηνύματος
    παίδες καλησπέρα, μια ερώτηση για τον 800ρη τον τίγρη:
    Από φρένα πως πάει? αντικειμενικά αν μπορείτε παρακαλώ.
    Ο λόγος που ρωτάω είναι ότι ερχομαι από βεστρόμ το οποίο είχα πασχίσει να το κάνω να φρενάρει καλά κ να λειτουργεί σωστά το abs αλλάζοντας τις 2πίστονες σε 4πίστονες μπρέμπο, με αποστάτες, μεγαλύτερες τρόμπες κτλ
    τώρα που είμαι έτοιμος για τον τίγρη βλέπω ότι φοράει πάλι 2πίστονες κ 14ρα τρόμπα, ότι φοράει κ το μαμά βεστρόμ. Για πείτε...
    απο φρενα ,ειναι σχετηκα καλα! το δικο μου δεν εχει abs, παντος εχω μηνει ικανοποιημενος, .εχω δοκημασει και v strom. πιστευω οτι δεν εχουν σχεση τα φρενα τους!,

  2. #242
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Και εγω καποια στιγμη σκέφτομαι για τον 1050 τιγρη γιατι είναι 220 κιλα συνολο μονο αν και φανατικος χοντακιας...φαινεται ο τιγρης να εχει λυσει τα διαφορα θεματακια του μετα από τοσα χρονια...σκεφτόμουνα και το υπεροχο αλλα παρεξηγημενο cbf1000 αλλα δεν αντεχω ξανα μηχανη με 250 κιλα μεσα στην Αθηνα!..το μονο που με αγχωνει είναι τα φρενα...τα συνδιασμενα αbs/cbs της Χοντα είναι μακραν τα καλυτερα που εχουν βγει για μοτο και η μεταβαση από αυτα σεκακτι άλλο μου φανταζει σαν υποβιβασμος σε ασφαλεια....ιδωμεν..

  3. #243
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Παιδιά ο κουμπάρος μου έχει ένα tiger 1050 sport του 13 και σε τυχαία χρονικά διαστήματα δεν παίρνει μπροστά κάνοντας ένα τακ τακ από την μίζα. Στην αρχή νόμιζε ότι ήταν μπαταρία, έβαλε καινούργια από τον εξουσιοδοτημένο παρακαλω αλλά το ξανακανε και την έδωσε πίσω ευτυχώς παίρνοντας το χρήμα πίσω. Ανοιξανε την μίζα για καρβουνακια αλλά ήταν σε άψογη κατάσταση. Προς το παρόν άκρη δεν βρέθηκε.
    Υπήρχε ένα θρεντ αν θυμάμαι καλά που το ίδιο έκανε ένα 800αρι? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

  4. #244
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ο κουμπάρος μου έχει ένα tiger 1050 sport του 13 και σε τυχαία χρονικά διαστήματα δεν παίρνει μπροστά κάνοντας ένα τακ τακ από την μίζα. Στην αρχή νόμιζε ότι ήταν μπαταρία, έβαλε καινούργια από τον εξουσιοδοτημένο παρακαλω αλλά το ξανακανε και την έδωσε πίσω ευτυχώς παίρνοντας το χρήμα πίσω. Ανοιξανε την μίζα για καρβουνακια αλλά ήταν σε άψογη κατάσταση. Προς το παρόν άκρη δεν βρέθηκε.
    Υπήρχε ένα θρεντ αν θυμάμαι καλά που το ίδιο έκανε ένα 800αρι? Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?
    Ακριβώς τα ίδια θέματα είχα με το Street Triple (2008) για μήνες ολόκληρους, αν όχι κάνα χρόνο.. μέχρι που μετά απο 2 μηχανικούς, βρήκαμε οτι ήταν τα πηνία.
    Τσιμπάνε όμως άσχημα τα μαμά πηνία, κάτι σε 300-400€ μου είχαν πεί!!! Να είναι καλά το eBay και ξεμπέρδεψα με 100 ευρώ απο Αμερική.

  5. #245
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.683
    Τα πηνία είναι, κάποια στιγμή θα μείνεις από μπαταρία και θα σβήνει και στον δρόμο εν κινήσει.

    Περίπου 650 έχουν καινούρια και 150 αν τα κάνεις περιέλιξη.

    Στο προηγούμενο daytona που είχα, τα είχα κάνει περιέλιξη και δούλεψαν άψογα.

  6. #246
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Πηνία λέτε σίγουρα; Αυτός πάντως έχει πάρει τα πάνω του γιατί από τότε που ανοιξανε την μίζα και την καθάρισαν (βέβαια ήταν σχεδόν πεντακάθαρη) δεν του το έχει ξανακάνει. Για να δούμε.

  7. #247
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    Πηνία λέτε σίγουρα; Αυτός πάντως έχει πάρει τα πάνω του γιατί από τότε που ανοιξανε την μίζα και την καθάρισαν (βέβαια ήταν σχεδόν πεντακάθαρη) δεν του το έχει ξανακάνει. Για να δούμε.
    Τα ίδια μου κάνει και εμένα αλλά δεν είναι πηνία. Εμένα σύμφωνα με το μάστορα είναι κάτι στη μίζα, μάλλον το κόμπλερ.
    Αφού μετά το άνοιγμα βελτιώθηκε η κατάσταση μάλλον στη μίζα είναι το πρόβλημα. Αν στο ξανακάνει δοκίμασε αυτό: καβάλα στο μηχανάκι βάλε πρώτη και σΜπρώχνε μπρος πίσω αφήνοντας τον συμπλέκτη. Το κάνεις 2-3 φορές και δοκιμάζεις με μίζα, αν παίρνει έτσι είναι στη μίζα το θέμα.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  8. #248
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.191
    Τελευταίως αλλάζουνε το καλώδιο που πάει στη μίζα,με χοντρύτερο γιατί το λεπτό μαμά όταν ζεσταθεί αυξάνεται η ωμική του αντ'ισταση και δεν μπορεί να κυκλοφορήσει το ρεύμα.

  9. #249
    Το 955 τι λέει?

  10. #250
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/06/2016
    Μηνύματα
    16
    Μου αρέσει πολύ το explorer και το βρίσκω περίπου στα 10000 μοντέλο 13-14.Θεωρείται ότι είναι καλή αγορά ή ν κοιτάξω τίποτα άλλο,σε αυτά τα χρήματα βρίσκω gs 1200 αερόψυκτο του 12-13-14 το tenere του 11-12 και vstrom 1000 του 2016
    Αν δεν είχα διαβάσει όλα αυτά για τις ανακλήσεις θα το είχα πάρει σίγουρα. Βρήκα μηχανάκι που δεν είναι στο car του 14 με φουλ έξτρα σε τέλεια κατάσταση με 10500 .Με όλα τα σέρβις στην αντιπροσωπεία με τις ανακλήσεις τουκτλ. Αλλά υπάρχει ένα αλλά ,διάβασα αρκετά πράγματα για το μηχανάκι και πλέον φοβάμαι
    Φοβάμαι όχι μόνο το explorer αλλά και το gs αν και αυτό που βρήκα το έχει γνωστός και το έχει πένα δεν του έχει βγάλει τίποτα.;Oπως καταλάβαται έχω παλαγώσει

  11. #251
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Αυτές τις μερες εχω παρει και μαζευω ένα street triple 675 βλεπω εξωτερικο(forum/φωτογραφιες..) αλλα και από κοντα κανα 2 ακομα ότι υπαρχει θεμα με την βαφη του κινητηρα ξεφλουδιζουν σε διαφορα σημεια είναι στανταρ αυτό το θεμα σε αυτά τα μοντελα το κανει και σε αλλα της εταιριαας αυτης..?

    Υ.γ.Το θεμα που εχουν με πηνεια ανορθωτή το γνωρίζω αλλα με την βαφη δεν το ειχα παρει πρεφα..

  12. #252
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Αυτές τις μερες εχω παρει και μαζευω ένα street triple 675 βλεπω εξωτερικο(forum/φωτογραφιες..) αλλα και από κοντα κανα 2 ακομα ότι υπαρχει θεμα με την βαφη του κινητηρα ξεφλουδιζουν σε διαφορα σημεια είναι στανταρ αυτό το θεμα σε αυτά τα μοντελα το κανει και σε αλλα της εταιριαας αυτης..?

    Υ.γ.Το θεμα που εχουν με πηνεια ανορθωτή το γνωρίζω αλλα με την βαφη δεν το ειχα παρει πρεφα..
    δεν έχουν θέμα με τη βαφή.

  13. #253
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    δεν έχουν θέμα με τη βαφή.
    Σιγουρα..?2 που ειδα από κοντα ειχαν και αυτά και αγγελιες αν δεις καποια φαινεται στις φωτο να εχουν..
    Στο εξωτερικο παλι το ιδιο όπως και σε speed triple..

  14. #254
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.683
    τι να σου πω;

    τα δικά μου που ήταν του 2006 και του 2007 δεν είχαν θέμα, ενός φίλου του 2010 επίσης...

  15. #255
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Service manual kai part manual υπαρχει πουθενα online..?

Σελίδα 17 από 18 ΠρώτοΠρώτο ... 712131415161718 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γενικό chat για CBF-250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 1068
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2022, 12:43
  2. ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ - Aftermath - Γενικό chat
    από νυχτερινος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2006, 09:48
  3. chat
    από Todi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 13:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF