Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: 2008 Yamaha XT660Z Tenere

  1. #1

  2. #2
    να τ' αφήσεις αυτά εσύ




    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    να τ' αφήσεις αυτά εσύ
    Άσε ρε τον κόσμο να εκφραστεί ελεύθερα, να, εγώ χτες το απόγευμα έκανα εντούρο στη λάσπη με το παπί και παρόλο πού'γινα γουρούνι και ξεπλύθηκα με τη βροχή ένιωσα ότι γύρισα 10 χρονάκια πίσω !

    Ωραίο πράγμα και το χώμα δεν το συζητάμε, άμα συνηθίσω και τα βελανίδια με βλέπω βαμμένο χωμάτινο και μονοκίλυνδρο !

    Ωραίο το βιντεάκι, ωραίο και το Τενεράκι !

  4. #4
    πλάκα-πλακα έχει αρχίσει να μ'΄αρέσει κι εμένα

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    πλάκα-πλακα έχει αρχίσει να μ'΄αρέσει κι εμένα
    Ήταν να μην πω για τα 10 χρόνια πίσω


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    πλάκα-πλακα έχει αρχίσει να μ'΄αρέσει κι εμένα

    για δευτερο παιχνιδι ειναι πολυ καλο...

    :wacko:


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    για δευτερο παιχνιδι ειναι πολυ καλο...
    :wacko:
    Κι εμένα έτσι πέρασε απ'το μυαλό μου αλλά αν το καλοσκεφτώ.. γιατί όχι και για πρώτο ;

    Ταξιδάκια κάνει (λες και γυρίζω τον κόσμο κάθε χρόνο), χώμα μετά χαράς πάει, στην πόλη πάει, ο ένας κύλινδρος θα μου στραβοκάτσει λίγο στην αρχή αλλά οπωσδήποτε πρόκειται για ένα μηχανάκι πολύ πιο εύχρηστο από πολλάααααα τετρακύλινδρα (καλόμαθα βλέπεις). Απλά υπάρχει και ο δικύλινδρος που είναι ο κατάλληλος νομίζω για τέτοια μηχανάκια..

    Θα τό'παιρνα άνετα όμως και για πρώτο !

    (με τρανσάλπ με βλέεεεεε-πωωωωω........) :a31: :a13:


    Μη φωνάζεις ΜικεΤζί, ακόμα το θυμάμαι το F800 !

  8. #8
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

    Μη φωνάζεις ΜικεΤζί, ακόμα το θυμάμαι το F800 !

    Έτσι.......

  9. #9
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Εμενα μΕ αρεσει και ας μην ειναι κορυφαιο!

    δεν με ενδιαφερει αν ειναι ειναι βαρυ, αν σε κουδουνιζει απο κραδασμους κτλ, κτλ

    απλα μΕ αρεσει:wacko:

  10. #10
    Thirty(One) Dirty Το avatar του/της motaba
    Εγγραφή
    08/05/2006
    Μηνύματα
    857
    Πολύ ωραίο βίντεο!!!

    Καλά τάπα το πάει!!! Μαλακία του βέβαια που δεν βοήθησε τον άλλο που είχε μείνει...

    7000 euro στην Ευρώπη ε....

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κι εμένα έτσι πέρασε απ'το μυαλό μου αλλά αν το καλοσκεφτώ.. γιατί όχι και για πρώτο ;

    Ταξιδάκια κάνει (λες και γυρίζω τον κόσμο κάθε χρόνο), χώμα μετά χαράς πάει, στην πόλη πάει, ο ένας κύλινδρος θα μου στραβοκάτσει λίγο στην αρχή αλλά οπωσδήποτε πρόκειται για ένα μηχανάκι πολύ πιο εύχρηστο από πολλάααααα τετρακύλινδρα (καλόμαθα βλέπεις). Απλά υπάρχει και ο δικύλινδρος που είναι ο κατάλληλος νομίζω για τέτοια μηχανάκια..

    Θα τό'παιρνα άνετα όμως και για πρώτο !

    (με τρανσάλπ με βλέεεεεε-πωωωωω........) :a31: :a13:


    Μη φωνάζεις ΜικεΤζί, ακόμα το θυμάμαι το F800 !
    το κακό με το τενερε είναι ότι... (όπως και με άλλα μηχανάκια) η BMW τους έπιασε όλους στον ύπνο!!

    Όλα τα παραπάνω που λέει ο μακης, το 800 GS θα τα κάνει πολύ καλύτερα... ακόμα και στο ταξίδι σε χώμα... όταν το τενερε έχει 183 κιλα (στεγνό) και το 2κυλινδρο 800αρι ειναι στα 185...

    μετα βέβαια μένει το θέμα της τιμής

  12. #12
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    το κακό με το τενερε είναι ότι... (όπως και με άλλα μηχανάκια) η BMW τους έπιασε όλους στον ύπνο!!

    Όλα τα παραπάνω που λέει ο μακης, το 800 GS θα τα κάνει πολύ καλύτερα... ακόμα και στο ταξίδι σε χώμα... όταν το τενερε έχει 183 κιλα (στεγνό) και το 2κυλινδρο 800αρι ειναι στα 185...

    μετα βέβαια μένει το θέμα της τιμής
    Σε αυτο δεν εχεις αδικο, αλλα πρεπει να υπαρχουν και αλλοι βλαμμενοι οπως εγω που εχουμε μια συναισθηματικη φορτιση με το Tenere.

    Οχι γιατι ειχα τρεξει σε ειδικη στο Dakar, αλλα γιατι οταν τα Yamaha μεσουρανουσαν εγω ημουν πιτσιρικας και ειχαν στοιχιωσει τα μοτοσικλετιστικα ονειρα μου.

    Αντικειμενικα το F800GS ειναι πολυ πιθανον να ειναι πολυ καλυτερη μοτοσικλετα απο το Tenere.

    Υποκειμενικα ομως...





  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Σε αυτο δεν εχεις αδικο, αλλα πρεπει να υπαρχουν και αλλοι βλαμμενοι οπως εγω που εχουμε μια συναισθηματικη φορτιση με το Tenere.

    Οχι γιατι ειχα τρεξει σε ειδικη στο Dakar, αλλα γιατι οταν τα Yamaha μεσουρανουσαν εγω ημουν πιτσιρικας και ειχαν στοιχιωσει τα μοτοσικλετιστικα ονειρα μου.

    Αντικειμενικα το F800GS ειναι πολυ πιθανον να ειναι πολυ καλυτερη μοτοσικλετα απο το Tenere.

    Υποκειμενικα ομως...




    σε καταλαβαίνω απόλυτα!
    και δεν είναι μονο υποκειμενικό το θέμα, όπως έγραψα ειναι και η τιμή (αντικειμενικότατο)... άλλο τα 11+ και άλλο τα 7... όπως και να το κάνουμε. Αλίμονο αν με 4 χιλιάρικα παραπάνω δεν έπαιρνες καλύτερη μοτο...

    έτσι, απο άποψη κόστους και μόνο, το τενερε μου φαίνεται σουπερ


  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Άσχετο με το μηχανάκιον :wacko: αλλά ο τύπος δεν στρίβει "ανάποδα" σε σχέση με τα tiger που είχε βάλει ο καπετάνιος και λέγαμε ότι πρέπει να στρίβουμε "στρητάδικα" με όλα τα μηχανάκια; Ειδικά με τις βαλίτσες, φαίνεται πάρα πολύ. :o

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμές Ανταλακτικών Yamaha XT660Z Tenere
    από varaderokav11 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 02:51
  2. Nέα Yamaha XT660Z Tenere
    από pontiki στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 15/11/2009, 21:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF