Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Kλοπή R1 και πάλι απο Ηράκλειο Αττικής , παληκαριού...

  1. #1
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755

    Kλοπή R1 και πάλι απο Ηράκλειο Αττικής , παληκαριού...

    Το βάζω και εδώ μπας και το έχει πάρει γραμμή κανείς


    Αγαπητοί φίλοι,
    Εχθές τα ξημερώματα 18/11/2004 μου κλέψανε το Yamaha YZF R1 μου μέσα από την πυλωτή του σπιτιού μου στο Νέο Ηράκλειο. Είχα να ζήσω αυτό τον εφιάλτη εδώ και 12 χρόνια όταν τότε μου έκλεψαν ένα παπί. Δεν μπορώ να βάλω στο μυαλό μου ότι θα πληρώνω για 2 χρόνια ακόμα ένα μηχανακι που δεν έχω... . Δίνω και αμοιβή. Τα στοιχεία της μηχανής ακολουθούν παρακάτω.

    Yamaha yzf R1 μοντ. 2003. ασημί.
    Αρ. πινακίδας ΙΚΙ 586
    Αρ. πλαισίου JYARN095000010137

    Παρακαλείται αν γνωρίζει κάποιος κάτι να με πάρει τηλέφωνο στο 6936060575.

    Ευχαριστώ και εύχομαι να είμαι ο τελευταίος που την χάνει έτσι άδικα...


    Κώστας


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  2. #2
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.....


    ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ......

    Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΝΕΙ????
    ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΟΒΕΙ?
    ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  3. #3
    Admin, the ugly monster Το avatar του/της Alkis
    Εγγραφή
    16/05/2002
    Μηνύματα
    196
    Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.....


    ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ......

    Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΑΝΕΙ????
    ΜΟΝΟ ΚΛΗΣΕΙΣ ΚΟΒΕΙ?
    ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!
    Μήπως πρέπει από εδώ και στο εξής να κάνουμε κάποιες λεκτικές αλλαγές;

    Π.χ., την ελληνική αστυνομία να την λέμε "Φάρμα",
    Τα αστυνομικά τμήματα "Κοτέτσια"
    και τους αστυνομικούς "Κότες";

    Έτσι για την εντύπωση. Άντε και με κάποιες εξαιρέσεις γιατί υπάρχουν και λίγοι σωστοί.

    Αηδία κατάντησε πια. Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι πόσο παραδάκι θα βγάλουνε πιο εύκολα. Γιατί βγάζουν περισσότερα και πιο εύκολα, παίρνοντας σβάρνα τη μεριά του πεζοδρομίου μοιράζοντας κλήσεις σε μηχανές που είναι παρκαρισμένες, άσχετα αν καθόλου δεν γίνονται ενοχλητικές, και αφήνουν το φύφτουλα με το τουτού του που έχει φράξει μια στροφή του δρόμου παραπέρα και τα έχει μπλοκάρει όλα.

    Σιγά τώρα μην κάνουν έρευνα και κάτσουν να ασχοληθούν με το πως θα φροντίσουν να μειώσουν τις κλοπές...
    αφού δεν βγάζουν και πολλά από κει...

    Πάλι καλά που υπάρχουν και κάποιοι που παίρνουν το επάγγελμα τους και ως λειτούργημα και φροντίζουν να κάνουν ότι μπορούν.

    Αλλά αυτοί είναι τόσο λίγοι γαμώτο... τόσο λίγοι που είναι σαν να μην υπάρχουν.
    Copyright Infinity - All Nights Reserved. The Bastard Administrator from Hell

  4. #4

    R1

    Ευχαριστώ θερμά τον φίλο Gandalf dr685sm που με πρόλαβε στο forum.
    Εύχομαι φίλε μου μόνο ευχάριστα στον δρόμο σου.

    Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.

    Εχω μείνει άφωνος από την έμπρακτη συμπαράσταση όλων σας. Δεν είχα φανταστεί πως η κοινότητα μοτοσυκλετιστών του internet μπορεί να είναι τόσο συσπειρωμένη και τόσο αλληλέγγυη. Για αυτό τον λόγο δεν ασχολιόμουν κιόλας. Δόξα τον Θεό διαψεύστηκα.
    Ομολογώ πως μετά από αυτό το συμβάν ξενέρωσα και σκέφτηκα πως τίποτα δεν αξίζει τόσο πόνο, και πως η μοτοσυκλετιστική μου ιστορία θα έφτανε στο τέλος της μετά από 15 χρόνια.
    Παρόλα αυτά με κάνατε να νιώσω περήφανος που ήμουν μοτοσυκλετιστής γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει άλλη ομάδα ανθρώπων με τέτοια αλληλεγγύη, άσχετα αν έχουν γνωριστεί, άσχετα αν έχουν ειδωθεί. Ισως να έρθει ο καιρός που θα ξανακάνω σινιάλο στους φίλους μου απέναντι, στον δρόμο για την Επίδαυρο...

    Ας χαρούν οι τσόγλανοι που μου την έκλεψαν γιατί τα ψωμιά τους είναι μετρημένα. Θα έρθει η μέρα που δεν θα μπορούν να κρυφτούν ούτε στο χώμα, ούτε στο σκοτάδι, δεν θα μπορούν να ξανακλέψουν χωρίς να τρέμει το χέρι τους γνωρίζοντας τι θα πάθουν αν τους ανακαλύψουν όχι οι μπάτσοι, αλλά εμείς. Οταν θα έρθει η μέρα που θα πούμε όλοι ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

  5. #5
    Ετσι ειναι

    Τα μ@λ@κισμενα που στην βουτηξαν αργα ή γρηγορα θα βρισκονται πισω απο τα σιδερα και θα "απολαμβανουν" special ξεκ@λιασμα στον Κορυδαλλο......

    Ριξε και ενα απο εμας μπαρμπα........

  6. #6
    pretty like fairy dust!! Το avatar του/της xotiko
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    12
    eixes thn mhxanh ton oneiron mou k sthn klepsane...tha eixa pathei egkefaliko an hmouna sthn thesh sou!eilikrina lupamai!den eimai apo hrakleio alla exo pollous gnostous ekei k apo guro perioxes k tha tous enhmeroso na exoun anoixta ta matia tous!upomonh k ola tha pane kala!

  7. #7
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346

    Re: Kλοπή R1 και πάλι απο Ηράκλειο Αττικής , παληκαριού...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Το βάζω και εδώ μπας και το έχει πάρει γραμμή κανείς

    Gandalf
    gamiseta...


    gandalf... ksereis ton kwsta (zx9) kai tin tonia (cbr600rr) ???

  8. #8
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346

    Re: R1

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
    Ευχαριστώ θερμά τον φίλο Gandalf dr685sm που με πρόλαβε στο forum.
    Εύχομαι φίλε μου μόνο ευχάριστα στον δρόμο σου.

    Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.

    Για πές μας ρε κώστα, τι έχεις κάνει μέχρι τώρα...
    πριν 3 χρόνια κλέψανε του κολλιτού μου το cbr και έιχαμε φτάσει πολύ μακρια, σχεδόν τον πιάσαμε τον τύπο... (τον βρήκαμε αλλά δεν είχαμε στοιχεία.)
    μπλέξαμε απο αστυνομία μέχρι μαφία μέσα...

    αν δεν θες να τα πεις δημοσίως στείλε πμ... ξέρω μερικά κακά παιδιά, να δω αν μπορώ να κάνω κάτι...

    αν και...τι να σου πώ... θα είσαι ο πρώτος που ξέρω... και ξέρω πολλούς...

    μακάρι φίλε μου να γυρίσει σε σένα... είναι και ακριβό το γαμημένο.

  9. #9
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    re gamoto den goystaro na akouo tetoia...
    strabono poli...

    sou euxomai na toys breis kai tote rixe kai kamia foni....

    και η ζωή συνεχίζεται...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375

    Re: R1


    Απλώς να συμπληρώσω ότι αν το δείτε πουθενά προσέξτε μπας και λείπει το αυτοκόλλητο "YAMAHA" από την ουρά. Ισως να είναι και η μόνη γιατί την άλλαξα πρόσφατα.
    Μην αναφερεις δημοσιως τα χαρακτηριστικα της.Μπορει ηδη να εχασες αυτο το πλεονεκτημα.

    Σου ευχομαι να την βρεις γιατι ειναι κριμα...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216

    μια φωνη

    να μην τους ξανασηκωθει ποτε....

    εαν πιαστει κανεις ποτε απο δαυτους ριξτε απο ολους
    Μακαρι να βρεθει...

  12. #12
    re paidia afoy to kratos einai mpourdelo ston ksaderfo moy toy phrane ena 206 mera meshmeri kai kaneis de phre xampari.

    ti na peis, an den exei ginei antallaktika, 8a eisai tyxeros.
    a new member

  13. #13
    Ο Χρύσσιπος έχει δίκιο.
    Εύχομαι φίλε να βρει ο ξάδερφός σου το αμάξι του και αυτούς που το πείρανε να κοιμώνται μέσα. Ας μας ρίξει ένα τηλεφωνάκι τότε όλους μαζί να πάμε για ένα χαρούμενο ξύπνημα και πρωινή γυμναστική.
    Τελευταία έχει παραγίνει το θέμα με τις κλοπές.

  14. #14
    Eπειδη λετε για κλοπεs και αστυνομια,θα σαs περιγραψω ενα σκηνικο που σηνεβει πριν κανα δυο χρονια κατω απο το σπιτι μου.Ηταν βραδυ 10-11 η ωρα,καλοκαιρι θυμαμαι ειχε διακοπη ρευματοs αλλα μονο στιs κολονεs τιs ΔΕΗ,βγαινω στο μπαλκονι ετσι τυχαια και βλεπω στο δρομο κατω 2 νεαρουs να προσπαθουν βαλουν μπροστα ενα klr250,αλλα ενονωνταs τα καλωδια μπροστα στα οργανα και με μανιβελιεs.δεν με πηραν ειδηση προσπαθουσαν λιγο και μετα το αφηναν και απομακρυνοντουσαν για λιγο για μερικα μετρα.και μετα παλι το ιδιο πραγμα.αφου βεβαιωθηκα απο τηs κινησειs τουs οτι προκειται για κλεμενη μοτο,παιρνω τηλ.την αστυνομια.τουs εξηγω τι συνεβει τουs λεω διευθυνση,αριθμο και επεισηs να μην ερθουν με τηs σειρυνεs απο 200 μετρα μακρυα,και τιs ακουσουν και φυγουν,για να τουs πιασουν επαυτοφωρο.οκ μου λενε ερχομαστε.στο μεταξι εγω να βρισκομαι στην ταρατσα και να παρακολουθω τουs τυπουs.μετα απο λιγη ωρα ερχονται αλλα οι βλακεs me tis σειρηνεs λιγο πριν φτασουν,τα κλεφτρονια με το που τιs ακουσαν παρατανε το klr και κανουν οτι περπατανε αλλα με γρηγορο βημα.ευτιχωs τουs περικυκλωσανε,αρχισε ο σωματικοs ελενχοs.τουs περνουν με το περιπολικο το ενα για το τμημα.το αλλο περιπολικο εμεινε να δει τιν μοτο και για να ελενξει το χωρο γυρω απο τι μοτο.οι μπατσοι απο οτι τουs ακουσα ψαχνοντουσαν ποιοs να μαs ειδοποιησε,λεγανε μεταξυ τουs.κατεβαινω εγω κατω,τουs λεω εγω πηρα τηλ.και τουs λεω οτι ναι παιδια αυτοι ειναι οι κλεφτεs,αλλα αυτοι δεν ειχαν αποδειξειs γιατι δεν τουs πιασανε επαυτοφωρο.και για να κατηγοριθουν για κλοπη θα επρεπε να δοσω καταθεση στο δικαστηριο,μπροστα στουs κλεφτεs.και να πω ναι αυτοι ειναι.φυσικα εγω αρνηθηκα,γιατι δεν ξερειs με τι κακοποια στοιχεια θα εμπλεκα.και μου λενε οι μπατσοι οτι δεν μπορουσανε να αποδειξουν την ενοχη τουs.και τουs λεω και εγω,γιατι δεν παιρνετε τα δαχτυλικα αποτιπωματα απο τι μοτο,τοση ωρα την πασπατευανε την μοτο και χωριs γαντια.και τι μου απανταει ο μπατσοs.αυτα φιλε ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ.τα σχολια δικα σαs.

  15. #15
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    αν ξαναγινει παρε τηλ εμενα και οχι την αστυνομια... να σου πω τι γινετε στο ψω-llihood!!!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Διόδια ... και πάλι γκρίνια απο μένα τώρα..
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2009, 07:02
  2. ...και παμε παλι απο την αρχη!!!
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2007, 07:30
  3. Τώρα και αεροπλάνο από τη Honda!
    από skor-billys στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2004, 18:29
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 14:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF