Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: αγορα απο εξωτερικο

  1. #1

    αγορα απο εξωτερικο

    kaλησπερα σε ολους..θα ηθελα να ρωτησω κατι για το οποιο εχω λιγο αγχωθει..πριν λιγες μερες για πρωτη μου φορα παρηγγειλα για τη βεφα μου απο Αμερικη ενα ζευγαρι handlebars.η απορια μου ειναι η εξης..οκ η παραγκελια οκ και η χρεωση και γενικα ολα καλλα.ποιος μου εγγυαται ομως πως εφοσον εχω δωσει τον αριθμο καρτας μου δεν μπορει αυτος να χρησιμοποιηθει για το οτιδηποτε?μπορει να ρωταω βλακεια αλλα δεν ξερω...ευχαριστω εκ των προτερων..

  2. #2
    καπιο μελος... Το avatar του/της soteas
    Εγγραφή
    31/07/2007
    Μηνύματα
    38

    Re: αγορα απο εξωτερικο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIANNIS VFR
    kaλησπερα σε ολους..θα ηθελα να ρωτησω κατι για το οποιο εχω λιγο αγχωθει..πριν λιγες μερες για πρωτη μου φορα παρηγγειλα για τη βεφα μου απο Αμερικη ενα ζευγαρι handlebars.η απορια μου ειναι η εξης..οκ η παραγκελια οκ και η χρεωση και γενικα ολα καλλα.ποιος μου εγγυαται ομως πως εφοσον εχω δωσει τον αριθμο καρτας μου δεν μπορει αυτος να χρησιμοποιηθει για το οτιδηποτε?μπορει να ρωταω βλακεια αλλα δεν ξερω...ευχαριστω εκ των προτερων..

    ρε τσιφ,

    για τετοιες αγορες πας στην τραπεζα και παιρνεις μια καρτα για συγκεκριμενα
    χρηματα, μετα αυτη την καρτα την ακυρωνεις αλλα και να μην την ακυρωσεις δεν σε νοιαζει
    γιατι την εκδωσες μονο για αυτη την αγωρα.

    γλυκια μικρη μου μανιβελα....

  3. #3
    δηλαδη καλυτερα να την ακυρωσω?

  4. #4
    καπιο μελος... Το avatar του/της soteas
    Εγγραφή
    31/07/2007
    Μηνύματα
    38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIANNIS VFR
    δηλαδη καλυτερα να την ακυρωσω?


    αν ενοεις την καρτα νομιζω πως ναι...

    ειναι καπως επικυνδινο με τοσα που ακουγωνται.


    γλυκια μικρη μου μανιβελα....

  5. #5
    οκ μαλλον αυτο θα κανω..ευχαριστω πολυ φιλε..καληνυκτα..

  6. #6
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    re si min akiroseis tin karta.

    oi pistotikes den einai sindedemenes me logariasmo?

    an nai
    pigaine stin trapeza, kane ananeosi sto vivliario tou logariasmou kai tha deis an trexei kati
    <<ipopto>>.
    an nai pes to stin trapeza na deite ti tha kanete
    an oxi min tin ksanaxrisimopoiiseis kai vgale mia xreostiki gia aftes tis douleies, pou mesa exei
    mono osa katatheteis, kai mono afta mporoun na klapoun, opote katatheteis akrivos osa thes
    gia tin agora kai meta den menei ipoloipo

    an oxi pare ena tilefono stin trapeza na sou figei to agxos kai rota an pane ola kala me tin karta kai
    an exei ginei kapoia kinisi teleftea



    xreostiki karta pou sou leo poio pano exoun merikes trapezes, aftes pou ksero ego einai peiraios kai kiprou.
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  7. #7
    καπιο μελος... Το avatar του/της soteas
    Εγγραφή
    31/07/2007
    Μηνύματα
    38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
    re si min akiroseis tin karta.

    oi pistotikes den einai sindedemenes me logariasmo?

    an nai
    pigaine stin trapeza, kane ananeosi sto vivliario tou logariasmou kai tha deis an trexei kati
    <<ipopto>>.
    an nai pes to stin trapeza na deite ti tha kanete
    an oxi min tin ksanaxrisimopoiiseis kai vgale mia xreostiki gia aftes tis douleies, pou mesa exei
    mono osa katatheteis, kai mono afta mporoun na klapoun, opote katatheteis akrivos osa thes
    gia tin agora kai meta den menei ipoloipo

    an oxi pare ena tilefono stin trapeza na sou figei to agxos kai rota an pane ola kala me tin karta kai
    an exei ginei kapoia kinisi teleftea



    xreostiki karta pou sou leo poio pano exoun merikes trapezes, aftes pou ksero ego einai peiraios kai kiprou.


    αν ειναι να του κανει κανεις την λουστια τον αριθμο θα τον εχει ετσι κι αλοιος,

    η τραπεζα θα του πει οτι δεν τρεχει τιποτα κι οτι ειναι ασφαλες οι κηνισεις με τις πιστοτικες,

    εσυ το πισευεις? εγω δεν θα το εμπιστευωμουν, γνωμη μου.


    γλυκια μικρη μου μανιβελα....

  8. #8
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από soteas
    αν ειναι να του κανει κανεις την λουστια τον αριθμο θα τον εχει ετσι κι αλοιος,

    η τραπεζα θα του πει οτι δεν τρεχει τιποτα κι οτι ειναι ασφαλες οι κηνισεις με τις πιστοτικες,

    εσυ το πισευεις? εγω δεν θα το εμπιστευωμουν, γνωμη μου.


    entaksi re si, iparxei asfaleia, an fanei kapoia ipopti metakinisi megalou posou enimeronete katefthian o pelatis,

    sigoura einai mia diadikasia pou mporeis na apofigeis xrisimopoiontas xreostiki, kai xeis to kefali sou isixo.

    nomizo pantos pos se tetoies periptoseis einai efkolo na apodeixtei i listeia kai telika na svisei to <<xreos>> sou, an kai etsi kai allios se <<gnosta>> e-shop diskola simvainoun pleon tetoia
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  9. #9
    βασικα επειδη ειχα πολυ αγχος πηρα τωρα την τραπεζα και πανω κατω μου ειπε αυτα που μου ειπατε και εσεις.οτι ναι μεν ειναι επικινδυνο αλλα απο την αλλη δυσκολα γινεται κινηση χωρις να ενημερωθει ο πελατη.το καλυτερο για τετοιου ειδους αγορες ειναι μια προπληρωμενη καρτα.αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις εγω μαλλον θα την ακυρωσω γιατι θα με φαει το αγχος..

  10. #10
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIANNIS VFR
    βασικα επειδη ειχα πολυ αγχος πηρα τωρα την τραπεζα και πανω κατω μου ειπε αυτα που μου ειπατε και εσεις.οτι ναι μεν ειναι επικινδυνο αλλα απο την αλλη δυσκολα γινεται κινηση χωρις να ενημερωθει ο πελατη.το καλυτερο για τετοιου ειδους αγορες ειναι μια προπληρωμενη καρτα.αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις εγω μαλλον θα την ακυρωσω γιατι θα με φαει το αγχος..

    nai re min trelenese.. den sou trone efkola lefta..
    alla gia na xalaroseis pane avrio kai akirose tin.


    katarxas kai apo tin trapeza an to magazi pou ta skas den einai <<egekrimeno>> me diafora sistimata pou exoun, pagonoun tin diadikasia..

    diladi mexri na paroun epiveveosi apo tin armodia etairia ekei pou analamvanei tin metakinisi ton xrimaton den fevgei tipota apo ton logariasmo sou.
    (afta sta leo me epifilaksi giati etsi einai stis xreostikes, alla fantazome etsi doulevei kai se pistotikes)

    vevea prepei na iparxoun kai diafora alla sistimata, opos se kati site gia stoixima pou xo valei lefta pou den exei kamia idiaiteri epiveveosi, me tin mia pernane ta lefta.
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  11. #11
    οκ ευχαριστω πολυ..αλλη φορα θα την ψαχνω λιγο καλυτερα παντως..καλο βραδυ..

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/12/2006
    Μηνύματα
    164
    Μην έχεις κανένα πρόβλημα με την κάρτα ...

    Μιά φορά που χρειάστηκε (πρίν απο χρόνια ...) να αρνηθώ πληρωμή , ήταν πολύ εύκολο ...

    Οι επιχειρήσεις πληρώνονται μετά απο 2 μήνες , οπότε πάντα υπάρχει το περιθώρειο ... .

    Πάντως επεδίωκε πληρωμές μέσω Pay Pal ....( ΜΑΚΡΑΝ ο ασφαλέστερος και πιό εύκολος τρόπος πληρωμής ...)

  13. #13
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    αν ψωνιζεις συχνα απ εξω κοι τα και www.paypall.com μεγαλη αξιοπιστια
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2010, 19:59
  2. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2009, 13:46
  3. Αγορα απο εξωτερικο και τελωνειο
    από RaGe_Raptor στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2008, 21:04
  4. Αγορά από εξωτερικό
    από tombell στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2006, 08:35
  5. Αγορα απο εξωτερικο
    από jennik στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 02:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF