Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 92

Θέμα: φρενα hayabusa

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
    Αυτο σκεφτομουνα να κανω και εγω.να αγορασω ακτινικη τρομπα 19αρα απο το 1000αρι.

    να κανω και εγω μερικες ερωτησεις πριν παω να την αγορασω και κανω καμια λαλακια


    1. Θα ταιριαξει ακριβως(δλδ βγαζεις την μια και βαζεις την αλλη) η θα πρεπει να κανω πατεντα για να μπει?

    2. Το φυσακι που ειναι κατω απο την μανετα,μαλλον για το φρενο ειναι,θα κουμπωνει στην αλλη τρομπα?

    3. Επειδη εχω ηδη σωληνακια υψηλης θα εχω προβλημα με την βιδα η θα βιδωσει αμμεσος?



    Αν υπαρχει καποιος που εχει βγαλει και φωτο ακομα καλυτερα!!

    Ταιριαζει κουτι και δεν θελει καμμια πατεντα.Το φυσακι και η βιδα ταιριαζουν χωρις τπτ περαιτερω. Μονο η στηριξη για το ποτηρακι μπορει να σου παρει λιγο χρονο.

  2. #47
    Δεν ξερω να οδηγω Το avatar του/της 888hayabusa
    Εγγραφή
    12/01/2008
    Μηνύματα
    123
    :smilea: Exω μια απωρια βρε παιδια.Οσοι παραπονιεστε για τα φρενα της busa,ποσα οριακα φρεναρισματα εχετε κανει στη ζωη σας και δεν σας ικανοποιει το μηχανακι???Μην ξεχνιεστε,δεν ειναι ςς

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 888hayabusa
    :smilea: Exω μια απωρια βρε παιδια.Οσοι παραπονιεστε για τα φρενα της busa,ποσα οριακα φρεναρισματα εχετε κανει στη ζωη σας και δεν σας ικανοποιει το μηχανακι???Μην ξεχνιεστε,δεν ειναι ςς

    Εχει τα γκαζια ενος ss και περισσοτερο βαρος.Το μεγαλυτερο προβλημα ομως κατ εμε ειναι η απουσια αισθησης.Οσοι οδηγουσαν superbike την προηγουμενη δεκαετια καταλαβαινουν.Η ακτινικη τρομπα βελτιωνει την αισθηση κατα πολυ.

  4. #49
    GEORGE NO BRAKES Το avatar του/της SAM46
    Εγγραφή
    27/11/2004
    Μηνύματα
    210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
    Ταιριαζει κουτι και δεν θελει καμμια πατεντα.Το φυσακι και η βιδα ταιριαζουν χωρις τπτ περαιτερω. Μονο η στηριξη για το ποτηρακι μπορει να σου παρει λιγο χρονο.

    κατι αλλο!

    απο ποιο μοντελο gsxr 1000?
    George no brakes

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
    κατι αλλο!

    απο ποιο μοντελο gsxr 1000?

    Εγω εβαλα απο κ6 αλλα και τα κ7-8 λογικα φορανε την ιδια.

  6. #51
    GEORGE NO BRAKES Το avatar του/της SAM46
    Εγγραφή
    27/11/2004
    Μηνύματα
    210
    δυστηχως δεν κανουν 160? αλλα 250?!!!


    160 κανει μονο η τρομπα και η μανετα!!!

    το ποτηρακι=47

    το λαμακι=10

    βιδουλες παραβιδουλες κανα 30?αρι



    βεβαια μου προτεινε να παω στην γιαμαχα και να παρω απο R1 μανετα.
    πηγα και εγω και ρωταω και μου λεει ολα κομπλε 160?.

    η διαφορα ειναι οτι αντι για 19αρα ειναι 16 του R1.


    μου ειπε οτι εχει δωσει πολλες τετοιες για μπουσα και εχουν μεινει ευχαριστημενοι ολοι.



    και εγω ρωταω,ισχυει κατι τετοιο?η μου ελεγαν λαλακιες για να πουλησουν?
    George no brakes

  7. #52
    πρεπει πρωτα να αποφασισετε τι χρηση θα κανετε σε ενα μπουσα....

    αν προκειται να το χρησιμοpιησετε για ταξιδια, τα φρενα του ειναι ότι πρεπει...δεν τα αφησανε τυχαια ετσι....

    αν προκειται να το λυσσαξετε στις φαναριες και να το στιψετε στην επιδαυρο και στην ιτεα, τότε όντως υπαρχει προβλημα...

    απο κει και περα, θα συμφωνησω με τον φιλτατο reinmeinster ...
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  8. #53
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Μιάς και το συζητάτε....

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SAM46
    δυστηχως δεν κανουν 160? αλλα 250?!!!


    160 κανει μονο η τρομπα και η μανετα!!!

    το ποτηρακι=47

    το λαμακι=10

    βιδουλες παραβιδουλες κανα 30?αρι

    ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΟΤΟΡΟΔΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙ NISSIN....





    και εγω ρωταω,ισχυει κατι τετοιο?η μου ελεγαν λαλακιες για να πουλησουν?

  10. #55
    ρωτηστε στα γνωστα φρεναδικα της αθηνας για την ακτινικη nissin 19-21 που ειναι πολυ αξιοπρεπης με 200 ευρω ολο το πακετο...τουλαχιστον τοσο ειχε περυσι...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  11. #56
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    επισης οσοι απο σας πραγματικα πιεζετε το μηχανακι σας προτιμηστε δισκοπλακα απο κραμα μαντεμιου(χυτοσιδηρου) και ουχι ατσαλιου οπως ειναι το πλειστον της αγορας...ο σιδηρος εχει πολυ μεγαλυτερη αντοχη,στις αυξημενες θερμοκρασιες και κατ επεκτασιν στις στρεβλωσεις, απο το ατσαλι...

    οι galfer(braking) ειναι μετριες δισκοπλακες της σειρας...αν θελετε κατι πολυ καλυτερο στο ιδιο κοστος προτιμηστε brake tech...κλασεις ανωτερες...

    Φίλε μου μήπως ξέρεις από που μπορούμε να πάρουμε ένα σετ από αυτούς τους δίσκους?

    http://www.braketech.com/sportbikes/...ron-Rotors.php

    Έχουν στραβώσει στο μηχανάκι μου (από θερμοκρασία σε td) και έχω καταλήξει σε Braketech αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά.

    Μιλάμε πάντα για αγορά μέσω internet και προτιμότερο από ΗΠΑ για να εκμεταλευτούμε το ακριβό Ευρώ. Όσοι έχω βρει μέχρι τώρα είτε δεν στέλνουν Ευρώπη είτε ζητάνε τρελλά ποσά σε μεταφορικά......

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Φίλε μου μήπως ξέρεις από που μπορούμε να πάρουμε ένα σετ από αυτούς τους δίσκους?

    http://www.braketech.com/sportbikes/...ron-Rotors.php

    Έχουν στραβώσει στο μηχανάκι μου (από θερμοκρασία σε td) και έχω καταλήξει σε Braketech αλλά δεν μπορώ να βρω πουθενά.

    Μιλάμε πάντα για αγορά μέσω internet και προτιμότερο από ΗΠΑ για να εκμεταλευτούμε το ακριβό Ευρώ. Όσοι έχω βρει μέχρι τώρα είτε δεν στέλνουν Ευρώπη είτε ζητάνε τρελλά ποσά σε μεταφορικά......
    χαιρομαι που ακολουθησες την συμβουλη μου αναφορικα με την μαρκα...

    απο κει και περα πες μου για τι μηχανακι μιλαμε να κοιταξω τι μπορει να γινει...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  13. #58
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    χαιρομαι που ακολουθησες την συμβουλη μου αναφορικα με την μαρκα...

    απο κει και περα πες μου για τι μηχανακι μιλαμε να κοιταξω τι μπορει να γινει...
    Βασικά είχα καταλήξει σε αυτούς τους δίσκους από προχτές, σήμερα όμως ανακάλυψα αυτό το thread και μου επιβεβαίωσες την επιλογή!

    Όσο μπόρεσα να βρω σε ξένες σελίδες και φόρουμ οι δίσκοι είναι αλλού. Είναι στην μέση (όσον αφορά την απόδοση) σε αλουμίνιο και κεραμικούς. Επίσης με έψησε πολύ το σχέδιο στο carrier. Είναι φανερό ότι δεν τρώνε πλέον το ζόρι τα "πριτσίνια" που ενώνουν τον δίσκο με το carrier και κατά την γνώμη μου είναι πολύ σημαντικό αυτό καθώς έχω δει μερικές περιπτώσεις όπου τα πριτσίνια την ακούν πολύ άσχημα (κυρίως σε Braking και Galfer).

    Τους θέλω για GSXR 600 K4, θα προτιμούσα τους oversized στα 320mm.

    Σου στέλνω κι ένα ΠΜ για κάτι ακόμα.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Βασικά είχα καταλήξει σε αυτούς τους δίσκους από προχτές, σήμερα όμως ανακάλυψα αυτό το thread και μου επιβεβαίωσες την επιλογή!

    Όσο μπόρεσα να βρω σε ξένες σελίδες και φόρουμ οι δίσκοι είναι αλλού. Είναι στην μέση (όσον αφορά την απόδοση) σε αλουμίνιο και κεραμικούς. Επίσης με έψησε πολύ το σχέδιο στο carrier. Είναι φανερό ότι δεν τρώνε πλέον το ζόρι τα "πριτσίνια" που ενώνουν τον δίσκο με το carrier και κατά την γνώμη μου είναι πολύ σημαντικό αυτό καθώς έχω δει μερικές περιπτώσεις όπου τα πριτσίνια την ακούν πολύ άσχημα (κυρίως σε Braking και Galfer).

    Τους θέλω για GSXR 600 K4, θα προτιμούσα τους oversized στα 320mm.

    Σου στέλνω κι ένα ΠΜ για κάτι ακόμα.


    Eπειδη ψαχνω και εγω για δισκους αυτην την εποχη,εριξα μια ερωτηση και για σενα αν δεν σε πειραζει...Οταν εχω νεα θα σου πω
    Το μονο αρνητικο που τους προσαπτουν ειναι οτι σκουριαζουν σχεδον αμεσως οταν η μηχανη βρισκεται σε υγρες συνθηκες ή αφεθει λιγη ωρα στην βροχη κτλ... Κατα τα αλλα γαμανε...



    http://www.imageshack.gr/files/tvc91x4x9c9fqmw9lwu5.jpg

  15. #60
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Eπειδη ψαχνω και εγω για δισκους αυτην την εποχη,εριξα μια ερωτηση και για σενα αν δεν σε πειραζει...Οταν εχω νεα θα σου πω
    Το μονο αρνητικο που τους προσαπτουν ειναι οτι σκουριαζουν σχεδον αμεσως οταν η μηχανη βρισκεται σε υγρες συνθηκες ή αφεθει λιγη ωρα στην βροχη κτλ... Κατα τα αλλα γαμανε...



    http://www.imageshack.gr/files/tvc91x4x9c9fqmw9lwu5.jpg
    Στα ίδια μέρη συχνάζουμε μάλλον!

    Την ίδια φωτό έχω βρει κι εγώ (gixxer.com) και όντως έτσι είναι, σκουριάζουν. Αλλά φεύγει με ένα καλό σκούπισμα ή με το πρώτο φρενάρισμα (καλύτερα να κάνεις το πρώτο). Βέβαια προσωπικά δεν με πειράζει καθώς το μηχανάκι είναι σχεδόν track bike.

    Εγώ θα πάω αναγκαστικά για τον επόμενο μήνα την αγορά πάντως καθώς έπρεπε να βάλω αλυσιδογράναζα (τα έβαλα χτες) και θέλει και το μπροστινό service (το πάω την Δευτέρα).

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βελτίωση στα φρένα Hayabusa
    από manhunter στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2008, 14:46
  2. Βελτιωνοντας τα φρενα του hayabusa??
    από vic13r στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2007, 13:03
  3. Φρένα!!
    από powerphot στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2005, 12:47
  4. φρένα .....
    από warm up στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2004, 01:26
  5. φρένα
    από milaber στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF