Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: θελω συμβουλή σχετικά με αγορά μηχανης

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27

    θελω συμβουλή σχετικά με αγορά μηχανης

    παιδιά θέλω να ρωτήσω κάτι, εχω ένα f650 bmw που μου έχει βγάλει το λάδι να το πηγάίνω στα συνεργεία, θέλω να αγοράσω καινούριο μηχανάκι. Αυτό που μου αρέσει να κάνω είναι βόλτες σε ορεινά μονοπάτια, επειδη είμαι 1,93 υψος και αρκετα βαρύς για ενα μικρό μηχανάκι, θα ήθελα να μου προτείνετε κάτι για τα κυβικά μου σε στυλ Xt παραδείγματος χάρην. Και όχι παλιό μοντέλο που να μην κυκλοφορεί πια γιατί δεν νομίζω να αγοράσω ξανά ποτέ στη ζωη μου μεταχειρισμένο. Θυμάμαι με ενα djebel που είχα παλια και το είχα πάρει καινούριο το είχα ευχαριστηεί πολύ περισσότερο στο βουνό απότι την bmv που αντε να την έχω χρησιμοποιήσει το 1/3 του χρόνου που την έχω, όλο τον υπόλοιπο καιρό μάζευα λευτά για να τη φτιάζω(και χωρίς να έχω κανένα ατύχημα). Τα χρήματα που είμαι διατεθημένος να δώσω είναι γύρω στα 8.000-9.000 ευρω. Ευχαριστώ.

    Επίσις αν κανείς θέλει να αγοράσει bmw f650 του 96 μοντέλο που να του αρέσει να μαστορεύει να μου το πει¨.
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  2. #2
    Με την περιγραφή που μας έκανες, πιστεύω ότι το KTM LC4 Adventure θα ήταν ιδανικό γιά 'σένα.


  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.344
    Συμφωνώ ότι το LC4 σου ταιριάζει αλλά για δες και:

    1. Κανούργιο TENERE (το μοτέρ από ΧΤ)
    2. ΒΜW GS 800 (αυτό το μοτέρ είναι οκ)

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    το ktm σε τι τιμή παίζει; Βρηκα reviews στο ιντερνετ αλλα οχι τιμες
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  5. #5
    φιλε πιστευω οτι πολυ καλη λυση και για την δουλεια που το θες αλλα και για το υψος σου ειναι το καινουργιo v-strom 650 desert. ειχε πολλα εξτραδακια η εργοστασιακη του εκδοση και αξιζει τα 9.650 ευρουλακια του. φοραει λαστιχα karoo metzeler, exatmish yoshimoura ολοσωμη (διπλη παρακαλω..), επισης μταλλικη ποδια και σητα για το ψηγειο λαδιου της suzuki. ακομα μαυρα πλαινα καγκελα για να σωθουν τα πλαστικα σε περιπτωση πτωσης και αρκετα μεγαλες χουφτες. μεταλλικος προφυλακτηρας αλυσιδας, φιμε ζελατινα (φαιρινγκ) με ρυθμιζομενο το ανω ακρο, κεντριο σταντ και βαλιτσουλα givi 46lt. το κερσακι στην τουρτα ειναι το tank pad που τοποθετηθηκε στο νταποζιτο προς αποφυγη γρατουνιων!..εμενα προσωπικα μου φαινεται πολυ καλη λυση για την συκγεκριμενη χρηση που προοριζεται..ψαξτο και κανε την καλυτερη επιλογη!!!
    **Gogito ero sum**

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    to v-strοm δεν παραείναι ογκώδες όμως; Πιστεύεις θα έχει ευελιξία; Μεταξύ duke και lc-4 ποιο λέτε;
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από @bsolut!!
    φιλε πιστευω οτι πολυ καλη λυση και για την δουλεια που το θες αλλα και για το υψος σου ειναι το καινουργιo v-strom 650 desert. ειχε πολλα εξτραδακια η εργοστασιακη του εκδοση και αξιζει τα 9.650 ευρουλακια του. φοραει λαστιχα karoo metzeler, exatmish yoshimoura ολοσωμη (διπλη παρακαλω..), επισης μταλλικη ποδια και σητα για το ψηγειο λαδιου της suzuki. ακομα μαυρα πλαινα καγκελα για να σωθουν τα πλαστικα σε περιπτωση πτωσης και αρκετα μεγαλες χουφτες. μεταλλικος προφυλακτηρας αλυσιδας, φιμε ζελατινα (φαιρινγκ) με ρυθμιζομενο το ανω ακρο, κεντριο σταντ και βαλιτσουλα givi 46lt. το κερσακι στην τουρτα ειναι το tank pad που τοποθετηθηκε στο νταποζιτο προς αποφυγη γρατουνιων!..εμενα προσωπικα μου φαινεται πολυ καλη λυση για την συκγεκριμενη χρηση που προοριζεται..ψαξτο και κανε την καλυτερη επιλογη!!!
    Ε όχι και το V-strom για το βουνό!!! Να μη τρελαθούμε κιόλας!! Επειδή του βάλανε μια εξάτμιση και λάστιχα του πέταξανε και ένα desert, είναι το v-strom για το Dakar!! πατε καλα??

    Παρε φίλε το Adventure να βγαλεις κανενα γουστο να ηρεμίσεις. απλώς να ξέρεις πως εχει πολύ συντηριση και αρκετα λεφτά στα σέρβις. Αν τα 8 - 9 χιλιάρικα που διαθετεις τα βγαζεις με το ζορι και μένεις ρεστος μην το παρεις γιατι θα αναγκαστεις να το εχει στο γκαραζ και να το βλεπεις.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    Βασικά φίλε θέλω μηχανάκι ΣΚΥΛΙ!!! δεν θέλω να ξανατραβήξω αυτα που τράβηξα με το f650
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  9. #9
    ρε συ δεν εννοω να το βαλλει και στο χωμα. εγω καταλαβα οτι το θελει για καμια εκδρομουλα, σε χαλαρη φαση. μιλαω συγκρινοντας το με το bmw που ειχε ο ανθρωπος. αν το θελει για να το λιωσει στο χωμα σαφως θα προτιμησει κατι αλλο. παντως πιστευω οτι και το bmw 800 που προτεινε ο φιλος παλι δεν ειναι καλη λυση με αυτα τα δεδομενα..απλα το v-strom εχει αρκετες δυνατοτητες. το συγκεκριμενο...
    **Gogito ero sum**

  10. #10
    οριστε το ειπε ο ανθρωπος..θελει να κανει καμια βολτουλα σε ορεινα μονοπατια..δεν νομιζω ναμην του κανει...
    **Gogito ero sum**

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από @bsolut!!
    ρε συ δεν εννοω να το βαλλει και στο χωμα. εγω καταλαβα οτι το θελει για καμια εκδρομουλα, σε χαλαρη φαση. μιλαω συγκρινοντας το με το bmw που ειχε ο ανθρωπος. αν το θελει για να το λιωσει στο χωμα σαφως θα προτιμησει κατι αλλο. παντως πιστευω οτι και το bmw 800 που προτεινε ο φιλος παλι δεν ειναι καλη λυση με αυτα τα δεδομενα..απλα το v-strom εχει αρκετες δυνατοτητες. το συγκεκριμενο...
    αν το θέτεις ετσι αλλάζει το πραμα, αλλα θεωρω πως τα λεφτα για το desert ειναι πολλα και δεν σου δείνει κατι παραπανω.

    για μια απλη βολτα στο βουνο και ενα τρανσαλπ, ενα πηγασο,ενα ΧΤ βρε αδελφε μια χαρά ειναι εγω καταλαβα πως εψαχνε για κατι πιο σκληροπυρηνικο, μπορει και να κανω και λαθος ...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    κοιταχτε, δεν το θέλω για αγώνες οκ...αλλα όχι για χαλαρή φάση, πάω σε μέρη που ο απαίδευτος οδηγός δεν μπορεί να ισσοροπήσει έυκολα, με κοτρώνες και βράχια, η κρήτη που μένω έχει αρκετά τέτοια μέρη.Οπότε θέλω κάτι που να μη βρίσκει κάτω έυκολα, να μην είναι πολύ βαρύ για να μπορώ να το ξεμπλοκάρω, και να έχει κάποιους ιππους ωστε να με αντέχει και στα δύσκολα.
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από POEXANIA
    κοιταχτε, δεν το θέλω για αγώνες οκ...αλλα όχι για χαλαρή φάση, πάω σε μέρη που ο απαίδευτος οδηγός δεν μπορεί να ισσοροπήσει έυκολα, με κοτρώνες και βράχια, η κρήτη που μένω έχει αρκετά τέτοια μέρη.Οπότε θέλω κάτι που να μη βρίσκει κάτω έυκολα, να μην είναι πολύ βαρύ για να μπορώ να το ξεμπλοκάρω, και να έχει κάποιους ιππους ωστε να με αντέχει και στα δύσκολα.
    τοτε φίλε παρε ενα "κατσικι" , 100 kg ζυγίζει και τρελα αλογα βγαζει και θα φτανεις άνετα μεχρί και τον Ζαρό και ακόμα παραπανω. (για το Ψηλορειτη δεν ξερω αν θα σε βγαλει.)
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #14
    εγω κατι τετοιο καταλαβα οτι ψαχνει περιπου..απλα μα αυτο θα μπορεσει ανετα να βγει και πιο εξω. οχι οτι με τα αλλα δεν μπορει απλα συνδυαζει αρκετα πραγματα. κοιτα εμενα προσωπικα δεν με τρελαινει το v-strom χωρις να ξερω και πολλα αλλα το ειδα στο power bikes, to kainoyrgio kai moy ekane entupwsh..αν δεν το εχεις δει ριξε μια ματια να μου πεις την γνωμη σου. ειναι αρκετα διαφορετικο. μπορει να το εχει στο site ths suzuki.
    **Gogito ero sum**

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/07/2007
    Μηνύματα
    27
    προς το παρόν κλίνω προς το lc4
    all that we see or seem is but a dream within a dream
    www.katana.phpbbtest.com to aythentiko ellhniko forum ton apantaxoy ninja

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικά με αγορά μηχανής για το μικρό δίπλωμα
    από ugarkugar στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2011, 21:09
  2. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19
  3. Ζητω συμβουλη σχετικα με ατυχημα
    από nomad_soul στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 18:00
  4. σχετικα με αγορα
    από tools στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2004, 12:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF