Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: help me ΚΟΥΦΑΛΕΣ..

  1. #16
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Εγώ έχω γάντια gore-tex της Richa που είχα αγοράσει πέρυσι των χειμώνα με 120 euro. Τα δοκίμασα σε χαμηλές θερμοκρασίες και έμεινα ικανοποιημένος. Μέχρι τους –10C δεν είχα πρόβλημα. Από εκεί και μετά άρχιζες να νιώθεις το κρύο. Στους –15C φορούσα και ισοθερμικά γάντια. Κρύο, βροχή μέχρι και χιόνια που είδαν άντεξαν αρκετά.

  2. #17
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Cool Loipon....

    Kanena ganti den einai arketo na krathsei zesta ta xeria mas paides.

    Ego katevaino area k pou athina xeimona k to kalytero ganti apo osa exo dokimasei einai to dainese gore tex, 150e apo Gallia.
    Ta idia ta poulaei edo o italos gia 200 euro.

    ALLA gia na kaneis douleia vazeis 8ermainomena grip, foras k ena kalokairino dermatino gantaki KAI EISAI SUPER.

    Kai aksizei na doseis kapoia fraga gia 8ermainomena ta opoia meta ta vazeis sto epomeno mhxanaki h' ta poulas.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  3. #18

    ΚΑΙ ΕΓΩ

    να πω την άποψή μου!

    ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ φοράω frank thomas goretex. Μόνο για ταξίδι (ασφάλτινο) γιατί χάνουν σε αίσθηση. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι θα σε κρατήσουν ζεστό αν όταν φορέσεις τα γάντια έχεις ζεστά χέρια. Σου διατηρούν την θερμοκρασία!
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της swtos
    Εγγραφή
    22/07/2002
    Μηνύματα
    109
    BBkooo, σου βρήκα το πιό ζεστό γαντάκι γιατο χειμώνα ρεεεεεεε.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gloves.jpg 
Προβολές:	282 
Μέγεθος:	11,5 KB 
ID:	6278

  5. #20
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: ΚΑΙ ΕΓΩ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
    να πω την άποψή μου!

    ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙ φοράω frank thomas goretex. Μόνο για ταξίδι (ασφάλτινο) γιατί χάνουν σε αίσθηση. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι θα σε κρατήσουν ζεστό αν όταν φορέσεις τα γάντια έχεις ζεστά χέρια. Σου διατηρούν την θερμοκρασία!
    Θερμοτητα ερχεται συνεχεια στα χερια με το αιμα.
    Αν υπαρχει καλη αιματωση (δεν σε σφιγγουν), τοτε τα χερια σου θα ειναι ζεστα!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  6. #21
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    .

    ρε παιδιά για πειτε και καμιά μέση τιμή για θερμαινόμενα γκριπς για να έχουμε μια ολοκληρωμένη άποψη του θέματος..

    Για γαντάκια κι εγώ ενδιαφέρομαι και όντως έχω ακούσει καλά λόγια για spyke..

    είδομεν!

    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  7. #22

    CRS-K

    Είπαμε για ταξίδι, όχι για βόλτα!

    Όταν πηγαίνεις βόλτα εδώ γύρω τα χέρια δεν προλαβαίνουν να παγώσουν όταν φοράς γάντια, άρα όλα τα γάντια ίδια είναι!

    Όταν βγαίνεις enduro, τα γάντια τα χρειάζεσαι για να μην γλιστράει το τιμόνι από τον ιδρώτα και τα νερά. Εκεί πράγματι τα χέρια είναι ζεστά γιατί αιματώνονται σωστά.

    Όταν κάνεις ταξίδι (πχ σήμερα το βράδυ Αθήνα-Κομοτηνή), μετά την μία ώρα όπως είσαι "κλειδωμένος" στην θέση οδήγησης, δεν παίζει να διατηρηθείς ζεστός έστω και αν τα γάντια δεν σε σφίγγουν!
    Σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις τον κατάλληλο εξοπλισμό που χάνει πιο αργά την θερμοκρασία του σώματος σου. Σε κρατά πιο πολύ ώρα ζεστό, δεν σε ζεσταίνει από το μηδέν.
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2004
    Μηνύματα
    216

    το παν ειναι

    να δινουν και ιππους!!
    φοραω ΜΟΤΑΚ με 40 κατι ευρω με ενισχυσεις και τα λοιπα αλλα απο κρυο αλλο τιποτα...2,5 αλογακια ομως στον 180αρι


  9. #24
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224

    Re: CRS-K

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kosdros
    Είπαμε για ταξίδι, όχι για βόλτα!

    Όταν πηγαίνεις βόλτα εδώ γύρω τα χέρια δεν προλαβαίνουν να παγώσουν όταν φοράς γάντια, άρα όλα τα γάντια ίδια είναι!

    Όταν βγαίνεις enduro, τα γάντια τα χρειάζεσαι για να μην γλιστράει το τιμόνι από τον ιδρώτα και τα νερά. Εκεί πράγματι τα χέρια είναι ζεστά γιατί αιματώνονται σωστά.

    Όταν κάνεις ταξίδι (πχ σήμερα το βράδυ Αθήνα-Κομοτηνή), μετά την μία ώρα όπως είσαι "κλειδωμένος" στην θέση οδήγησης, δεν παίζει να διατηρηθείς ζεστός έστω και αν τα γάντια δεν σε σφίγγουν!
    Σε αυτή την περίπτωση βρίσκεις τον κατάλληλο εξοπλισμό που χάνει πιο αργά την θερμοκρασία του σώματος σου. Σε κρατά πιο πολύ ώρα ζεστό, δεν σε ζεσταίνει από το μηδέν.

    Κι εγω για ταξιδι μιλαω.
    Τα καλα γαντια σου κραταν τα χερια ζεστα για πολλα χιλιομετρα και με χαμηλες θερμοκρασιες.
    Με 170 και 2 βαθμους ειμουνα μια χαρα!

    Την τελευταια φορα, στα Γερανεια με βροχη, μολις μπηκα σε χωμα τα εγβαλα κι εβαλα τα καλοκαιρινα για να εχω καλη αισθηση του τιμονιου.
    Ισυει λοιπον και το οτι ΔΕΝ μιλαω για εντουραδα ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #25

    Re: Re: CRS-K

    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Κι εγω για ταξιδι μιλαω.
    Τα καλα γαντια σου κραταν τα χερια ζεστα για πολλα χιλιομετρα και με χαμηλες θερμοκρασιες.
    Με 170 και 2 βαθμους ειμουνα μια χαρα!

    Την τελευταια φορα, στα Γερανεια με βροχη, μολις μπηκα σε χωμα τα εγβαλα κι εβαλα τα καλοκαιρινα για να εχω καλη αισθηση του τιμονιου.
    Ισυει λοιπον και το οτι ΔΕΝ μιλαω για εντουραδα ...

    ΡΕ ΧΡΗΣΤΑΚΟ...
    ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΑ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΚΟΜΟΤΗΝΗ..???

    ΤΑ ΓΕΡΑΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΔΡΟΜΟΣ...


    ΙΣΑ ΚΙ ΟΜΟΙΑ ΟΛΑ...
    να κοιτας εκει που θες να
    πας,αλλοιως θα πας εκει που
    κοιτας....

  11. #26
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    lipon orismena mistika peri krion xerion

    otan kani krio o organismos mas mazevi oli tou tin energia sto soma gia na kratai zesta ta splaxna tou somatos ke afto sinepagete elatosi tis kikloforias tou ematos sta akra ke gia afto podia ke xeria ine kria

    diladi an den exete ntisi kala to soma sas ke krioni ta xeria sas apokliete na zesta8oun ke me gantia ektos ke an exete kapia 8ermansi i kapio 8ermantiko iliko pano sta xeria sas

    kapios ixe pi oti me kapia gantia oti idrosan ta xeria tou ara ine poli kala afto mpori na min simvi ke se kapion alo me ta idia gantia an den exi ntisi to idio kala to soma tou me ton proto


    diladi ntinete kala to soma sas
    ke me ena simvatiko ximerino ganti 8a exete zesta xeria

    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  12. #27
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Ο κ.Αφρος εχει δικιο!!!

    Παιζει πολυ μεγαλο ρολο το να μην υπαρχουν σημεια του σωματος που κρυωνουν γιατι τοτε προσπαθει ο οργανισμος να συειλει περισσοτερο αιμα εκει που αφαιρει απο αλλου (κυριως απο τα ακρα)!
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Help Me (ιδιως Αθηναιοι)
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2005, 15:47
  2. neo melos neos anabaths help me
    από Xrysippos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2004, 15:04
  3. help me!!!!
    από kdxsakias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 19:05
  4. help me!!!mhza provlima
    από wolfman13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 12:20
  5. help me!!!!!!!mixaniko provlima
    από wolfman13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF