Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Tελικά του V-Strom στο SV?

  1. #1
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414

    Tελικά του V-Strom στο SV?

    Τελικά καζάνια Yoshimura... Ταιριάζουν να τα βγάλω από V-Strom 1000 και να τα τοποθετήσω χωρίς κόψε - ράψε στο SV1000 μου?
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  2. #2
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Χμμ.Στο 1000 τα τελικά δεν μπαίνουν βιδωτά?Έχω την εντύπωση ότι στο V-strom δεν είναι βιδωτά και θα χρειαστούν κόψιμο(δεν είμαι σίγουρος).
    Άσε που τα τελικά του strom στο πίσω μέρος έχουν κάτι μάυρα καπάκια..θα δείχνουν χάλια στον SVοκώλο.
    Περίμενε να μπουν οι 1000άρηδες να σε κατατοπίσουν καλύτερα.

    Υ.Γ.:Δεν κοιτάς για τίποτα aftermarket τελικά καλύτερα ( αν υπάρχουν βέβαια διαθέσιμα τα λεφτά)



    ουχ....είμαι στόκος,τώρα είδα ότι λες YOSHIMURA
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #3
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414

    Exclamation YOSHIMURA

    Χαχα! Δεν πειράζει!

    Κανείς άλλος; Αντε 1000ρηδες!
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  4. #4

    Re: Tελικά του V-Strom στο SV?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    Τελικά καζάνια Yoshimura... Ταιριάζουν να τα βγάλω από V-Strom 1000 και να τα τοποθετήσω χωρίς κόψε - ράψε στο SV1000 μου?
    http://www.youtube.com/watch?v=DQrT_Q0UDWk


    http://www.oneidasuzuki.com/store/pa...e-bolt-on.html

    Αυτα ειναι μερικα παραδειγματα.Αυτες εχω κι εγω
    Πωλουνται προστατευτικα καγκελα κινητηρα!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101820

  5. #5
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    RS3 Τιτανίου; όμορφες φαίνονται αλλά πολύ θόρυβος..! Όταν είναι από V-Strom ταιριάζουν σε SV όμως;

    Ξέρει κανείς?
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    RS3 Τιτανίου; όμορφες φαίνονται αλλά πολύ θόρυβος..! Όταν είναι από V-Strom ταιριάζουν σε SV όμως;

    Ξέρει κανείς?
    Την ιδια απορια εχω για το 650.
    Καταρχας η Γιοσιμουρα ουδεποτε ανεφερε σε καταλογο της οτι βγαζει εξατμισεις για ΒεΣτρομ.
    Οποτε ο τοπικος (ακατανομαστος) αντιπροσωπος προφανως βαζει τις εξατμισεις που μπαινουν στα αντιστοιχα Εζβι,και αυτο τουλαχιστν υποστηριζουν και πολλα παιδια στο φορουμ για τα Βεστρομ.

    Αυτο που με φοβιζει καπως ειναι το midpipe το οποιο δεν ξερω μηπως ειναι καμια πατεντα του ακατανομαστου γιατι λογικα θα πρεπει να υπαρχει καποια διαφορα στην κουρμπα για να ερθει το τελικο υπο αλλη γωνια και να δεσει στο footpeg.
    Βεβαια ολα αυτα μπορει να μην ισχυουν,αλλα καλου κακου θα περασω αυριο μια απο τον Ευθυμιου να των ρωτησω μηπως ξερει αυτος,και θα μαθω και για το 1000 και θα σου πω.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  7. #7
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Α ρε gcrook... Αν δεν εμφανιστείς εσύ, το απόλυτο σκοτάδι και χάος κυριαρχεί΄... Εύχομαι καλή τύχη και στους 2 μας. Μάθε και πες μου. Thanks dude.
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  8. #8
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    το αυτο που ειπε ο gcrook!

    λογικά το τελικο πρεπει να ειναι το slip on RS3 ( που δινει και για το sv) με την προσθηκη κουρμπας για να μπαινει στo v-strom.

    αν ειναι οντως έτσι,θα χρειαστει κοψιμο στην στοκ εξατμιση του sv για να μπει το slip on τελικο μιας και τα στοκ τελικα ειναι bolt on στο sv.
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  9. #9
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Α δηλαδή ότι εξάτμιση και να διαλέξω θα πρέπει να "χαλάσω" τις μανίσιες? Ή αν βρω Yoshimura για SV τότε θα μπεί κατευθείαν?
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  10. #10
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    το καλυτερο σαφως ειναι να βρεις model specific εξατμιση και να αποφθγεθς τους πειραματισμούς.

    τωρα για το αν θα πρεπει να χαλασεις τους στοκ λαιμους εξαρταται απο τι ειδους εξατμηση θα βαλεις.

    αν ειναι bolt on δηλ. ξεβιδώνεις τα στοκ τειλκα και βιδωνεις τα αφτερμρκετ τοτε προφανως δεν χαλας τιποτα.

    αν ειναι slip on τοτοε ναι θα πρεπει να κοψεις ενα κομματι απο τους στοκ λαιμους για να την βαλεις.

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  11. #11
    Oι συγκεκριμενες yoshimura ειναι bolt on
    Πωλουνται προστατευτικα καγκελα κινητηρα!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101820

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Δεν μπορεσα να μαθω σημερα διοτι ο μηχανικος δεν μπορουσε να ειναι σιγουρος.
    Θα παω απο εκει καποια στιγμη με την εξατμιση και θα δουμε επιτοπου τι γινεται.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  13. #13
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    E καλά εγώ απ την αρχή είπα ότι αγοράζω μόνο bolt-on γιατί δεν θέλω να χαλάσω τις μανίσιες. Και οι 2 είναι άριστες, η δεξιά έχει κάτι γρατσουνιές από ρίξιμο σε στάση και γι αυτό είπα σιγά-σιγά να αρχισω να ψάχνω από τώρα για τελικά. Εάν χωράνε από V-Strom, lets do business...
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  14. #14
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Δεν μπορεσα να μαθω σημερα διοτι ο μηχανικος δεν μπορουσε να ειναι σιγουρος.
    Θα παω απο εκει καποια στιγμη με την εξατμιση και θα δουμε επιτοπου τι γινεται.
    Με τον μηχανικό είχαμε καμιά εξέλιξη; pleasepleasepleasepleasepleasepleaseplease...
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    Με τον μηχανικό είχαμε καμιά εξέλιξη; pleasepleasepleasepleasepleasepleaseplease...
    Εχεις δικιο σε ξεχασα,μιλ μπαρδο

    Ναι ταιριαζει οι εξατμισεις ειναι ιδιες στο 650 αυτο που αλλαζει ειναι τα ελατηριακια, (ζοαν, τζοιντ,ο καθενας το λεει οπως του'ρθει ) ,στο ψεκαστο,συγκεκριμενα στο midpipe που κουμπωνει στους λαιμους μαλλον στην αποληξη τους..
    Οποτε εμενα θελει καποια κολληση αλλα οι γωνιες και το σημειο που δενει στο μασπιε ειναι το ιδιο και στα καρμπυρατερατα ΕζΒι και στα ψεκαστα και στο βεστρομ.

    Θεωρητικα θα ειναι το ιδιο και σε οσα φορανε το μοτερ του TL.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θόρυβος από το μπροστινό του v-strom 650 (5 threads in one)
    από makaronachis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 262
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2007, 15:45
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 17:24
  3. Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 10:25
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 13:56
  5. ποστ του φιλου βασιλακου στο CSS μετα τα μαθηματα..
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2004, 13:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF